Şimdi Ara

Xbox Series X / Series S Sipariş & Takip Konusu (ANA KONU) (462. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.719
Cevap
176
Favori
725.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 460461462463464
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanım Haber'in Playstation güzellemelerine çok aldanmayın. Konsolların çıkış döneminde hep Sony'den yana tavır almıştır. Karşılığında da Sony Türkiye yurt dışı fuarlarına sponsor olmuştur. Teknoseyir içinde aynı durum söz konusu. Sony Türkiye, Levent Pekcan ve Murat Gamsızı az gezdirmedi.

Türkiye şartlarında yaşayan bir konsol seven için yeni nesil Xbox her açıdan daha mantıklı. Acele edip Playstation alan ilerisi için çok büyük stratejik hata yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • waleur5 kullanıcısına yanıt

us garantisiz, uk 1 yıl, eu ülkeleri 2 yıl. Macaristan’dan alınma gears 5 konsolum 2 yıl garantili idi. De’den alınma series x de 2 yıl. Fr için değiştiyse, bilmiyorum tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: avanak_abdi

us garantisiz, uk 1 yıl, eu ülkeleri 2 yıl. Macaristan’dan alınma gears 5 konsolum 2 yıl garantili idi. De’den alınma series x de 2 yıl. Fr için değiştiyse, bilmiyorum tabi.

Aksesuar 1 sene sanirsam ama

Aksesuar evet 1 yıl. Konsol ise yazdığım şekilde.

• BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt

Ben de ek vergi alınacak diye biliyordum. Ancak o sadece ithalat yapan firmalar içinmiş, şahsi alışverişleri kapsamıyormuş. Öyle olunca aldım.

• avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    Vergi iadeleri ne zaman yapilicak ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Üstadım bir kaç kişi kafasına göre uydurup yazınca, bilen bilmeyen kim varsa acaba öyle mi olacak diye endişelenmeye başladı. Israrla bu %50 verginin firmaları kapsadığını, bireysel alımları etkilemediğini paylaştım, diğer arkadaşlarda paylaştı.

Ama yok, bizim ithalat yaptığımızı ve %50 vergi ödeyeceğimizi söyleyip durdu bazıları. Kimler ithalat yapabilir, ithalat için yetki belgesi gerekir mi vb. konuları hiç araştıran olmadı. Hatta bu konuyu netleştirmek için DHL gümrük müşavirliğini bizzat arayıp sormuştum.

Neyse artık, herkese iyi eğlenceler diliyorum, konu benim adıma kapansın. :)

varsa iki ay içinde. Şans işi biraz vergi iadesi. Bana 19 Kasım’da 35€ kadar gelmiş. Dün de mail geldi 17,52€ vergi iade gelecek diye. O yansımadı daha. O da gelirse 50€ mis gibi olacak  

us garantisiz olduğunu nerden çıkardınız microsoft 1 yıl uluslararası garanti sunuyor nereden aldığınızın bir önemi yok

amazon sanki verginin vergisi de alınır diye hesaplamış ama ilginç bir şekilde bizde verginin vergisi alınmamış normalde diğer her şey de hep alınırdı

1*1,18*1,2 değil 1+0,18+0,2 olmuş yakında değiştirirler bence nasıl verginin vergisini vermiyoruz

• Proprietor P kullanıcısına yanıt

Bireysel alış verişleri "hükümet", diğer ithalat maddeleri ile aynı sınıfa dahil ederse bu mümkün olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 22 Kasım 2020; 15:2:12 >

Gears 5 konsol aldım geçen sene önsiparişle Amazon.uk’den, garanti 1 yıl gözüküyordu. Aradım Microsoft Türkiye’yi neden iki yıl değil diye, o zaman söylediler. Geçen kış ortalarında da one s fortnite konsol almıştım arkadaşımdan. Sistemde 4-5 ay daha garanti var gözüküyordu. fan sesinden ötürü garantiye vermek istedim. İngilizce sohbete bağlandım. Konsolun garantisinin Türkiye’de geçmediğini, ücretli onarımdan faydalanabileceğimi söylediler. Mayıs 2019’da değişmiş. Link vs de gönderdiler inceleyin diye. Ertesi gün Microsoft Türkiye’yi aradım. Onlar da aynı şeyi söyledi. Arkadaşa iade ettim. Yıl sonu ABD’ye geri dönecekti. Kendisi orda verdi garantiye. Başka arkadaşım elite 2 kol aldı ABD’den, müşteri hizmetlerini aradı garanti için, burda geçerli değil yanıtını aldı. Uydurmuyorum yani   bu arada global garanti 1 yıl değil her yerde. Macaristan’dan alınma gears 5 konsolumda 2 yıl idi ve arayıp teyit ettim. Amazon.de’den aldığım series x de 2 yıl garanti  

• US'den alınca kaç liraya geliyor S ve X?

Bin kere dedik bu al-satçılara yardım etmeyin diye https://forum.donanimhaber.com/orjinal-xbox-one-s-kablosuz-gamepad-satildi-kaan0101--146536316 bakın 7500 satıyormuş kredi kartı sıkışmışmış yersen

Cidden burada konu açmamak lazım gerçekten ihtiyacı olanlar alamıyor bunun gibi alsatçılar alıyor

Buna yardım etmeseydiniz %50 vergi var sanıp almayacaktı gerçekten kullanan biri alabilecekti bu konsolu

• Akbell kullanıcısına yanıt

Us Türkiye ye gönderim açmadı ondan belli değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Bin kere dedik bu al-satçılara yardım etmeyin diye https://forum.donanimhaber.com/orjinal-xbox-one-s-kablosuz-gamepad-satildi-kaan0101--146536316 bakın 7500 satıyormuş kredi kartı sıkışmışmış yersen

Cidden burada konu açmamak lazım gerçekten ihtiyacı olanlar alamıyor bunun gibi alsatçılar alıyor

Buna yardım etmeseydiniz %50 vergi var sanıp almayacaktı gerçekten kullanan biri alabilecekti bu konsolu

Canınız mı sıkılıyor da bana sarıyorsunuz anlamadım? Ben hangi al satçıya nerede yardım etmişim? Burada bilinçsizce saçma sapan yorum yapanlara, insanlara yanlış bilgi verenlere doğruyu anlatmak mı sizin için sorun oldu. Ayrıca sizin dediklerinizi dikkate almak gibi bir zorunluluğum mu var!

Hepsini geçtim, al satçı dediğiniz kişinin 261 referansı var. Kendisi ile alış veriş yapmamış olsam, "belki" bu yazdığınıza ihtimal verirdim. Al satçı arıyorsanız sarı siteye gidin.

Mesajlarımı da alıntılamayın artık. Beni de bloklayın lütfen, size bu son mesajım.

@avanak_abdi Hocam al sat yapıyormuşsun, rahatsız olanlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 22 Kasım 2020; 15:48:32 >

• Bloklayin ama bir şey değişmeyecek

Alsatci birisi o beğenmediğiniz sarı sitede bile 6500 e satıyorlar bu 261 referanslı fırsatçı ise 7500 e

Bu fırsatcilik tan başka bir şey değildir

Laf söylemeden neden bana sardı anlamadım  satmak maksatlı alsam adetli alırdım. Kart limitim de müsait, alma imkanım da vardı. Önsipariş verirken fr, it hepsinde stok vardı. De’den bir adet alıp çekildim. Kendi çalıp oynasın. Psikolojik sorunları var demek ki.

Yemezsen gargara yaparsın aslanım. Kart ekstremi atsam yine kendini haklı çıkarmak için saçmalamaya devam edersin  bir tane aldım, adetli alıp satabilirdim de, imkanım vardı. Kimse ek vergi olmadığını söylemese de sepete ekleyip ödeme ekranına gidip bakardım ötv, ek vergi vs var mı diye; çok şükür o kadar kafam çalışıyor.

yukarda yanlış bildiğin şeyi düzelttim. Nedense kendini altta kalmış gibi hissedip ordan saldırayım dedin demek ki. Yazık  

• sıkıştigin için satıyorsun al sat diye değilse aldığın fiyata satarsın 7500 değil bırakın bu işleri çocuk mu kandırıyorsunuz adetli alabilirmis 1 taneden fazla siparis verilmiyor du

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proprietor -- 22 Kasım 2020; 16:21:45 >
  • 
Sayfa: önceki 460461462463464
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.