Şimdi Ara

Xbox Series S [ANA KONU] EN İYİ F/P VİDEO OYUN KONSOLU 299$

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
5 sn
9.586
Cevap
188
Favori
443.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 707
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 768
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 456
  • Favoriye Eklediklerim 200
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Cngzhn20 (768 mesaj) lastwarriors (343 mesaj) Anthropomancy (332 mesaj) Exhume10 (251 mesaj) crypto81 (240 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4946 mesaj) Mobil (2391 mesaj) Mini (1025 mesaj) Uygulama (1224 mesaj)
  • @
55 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> Xbox Genel Bölümü >> Xbox Series S [ANA KONU] EN İYİ F/P VİDEO OYUN KONSOLU 299$
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    144 Mesaj

E ne anlamalıyız bu sıra dışı konsol gömme çabanızdan?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Proprietor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1591 Mesaj

Verdiğim hangi bilgi yanlış gta 4 gibi bir oyun 60 fps sabit verebilmesi gerekli hiçbir şekilde 58 düşmemeli

Yani dediğimin şuyu yanlış diyin tamam diyim

|
    |
    yamaci1771 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    499 Mesaj

Evet tabii ki değil 2sini almaya kalksanız 14700₺ ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Victoriou_S kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2641 Mesaj

zaten imkanımız olsa rtx 3090 lı pc toplarız.fiyat uygun diye bunu alıyoruz . velet konsoluymuş . bu ülkede hala ps3 satılıyor. 300 dolara böyle bi alet nimet bizim için.valla millet uygun fiyata oyun oynayacak diye adamın zoruna gitmiş. eee ne yapalım orda velet konsolu dedilerse yani

• Binbaşı
    1857 Mesaj
    Bu grubun yöneticisi kim acaba?
    söyleyinde boşları alsın artık..

|
    |
  • Yarbay
    6723 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bloklayıp geçin ya, konunun yarısının ekonomik sebeplerle aldığı konsola Velet konsolu diyor. Yönetici arkadaşlar gerekeni yapacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    6413 Mesaj

abicim kaç yıllık oyun, bu konsola göre mi yapılmış, bu işi niye sorgulamıyorsun acaba? backwards modunda çalışan bir oyunda bu performans bile olağanüstüyken bu çıkarımı nasıl yapamıyorsun?

aynı videoda sabit 60 çalışan ve şaşmayna forza horizon 4 ve gearrs örneği var. onlara balkıp "bu yeni nesil grafikli oyunlar smooth sabit 60 çalışmış" demek yerine, "2009da çıkan, emülasyon mantığı ile backwards compatta çalışan, xbox one x'de 35-40 fps çalışan oyun %99.9 60 fps çalışıp oyunun belli başlı "interior" bölgelerinde anlık 58e düşmüş" diyorsun

açık açık nitpick ediyorsun. sen de buna yalansa yalan de. 2018de çıkmış yeni nesil grafikli bir oyunda sabit 60 vermesiine değinmiyorsun da 2009da çıkmış eski motor, eski nesil bir oyun üzerinden konsola laf atıyorsun. gta4de bile fps düşürüyor diyorsun. iyi ben de, forza horizon 4de bile fps düşürmüyor dedim. buyur.

• Teğmen
    245 Mesaj

Velet konsolu mu ? Çok güzel yorumlar gördüm yok çocuklara alınabilir çocuklarlık küçük tv ler için falan diye ama sizin ki cidden gömme çabası gibi duruyor komik :)

• Yarbay
    6413 Mesaj

aynı interior bölgede (yani gta eflc paketindeki barda), xbox series x'de de frame drop oluyor,

buyurun kanıt; (frame droplar 19:44 civarı oluyor, nadiren gerçekleşiyor ve sonra sabit 60 devam ediyor)

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/3c/fa/14/3cfa1417ea71652d4c234c51fefc91e1.png&t=0&width=480&text=1

bu konuda başka bir şey söylemeye gerek olduğunu düşünmüyorum. bunun üzerinde de series x'e çöp dersiniz herhalde. 12 tflops konsol 59 fpsye düşmemeliydi değil mi? ne de olsa gta 4 sıfırdan ve tam bilinç ile yeni nesil konsollar için dizayn edilmiş bir oyun. ne kadar da güçsüz ve dandik konsollar, sabit 60 veremiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yamaci1771 -- 5 Kasım 2020; 18:11:35 >

• Yarbay
    5704 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cngzhn20

İmkanı olan için PS5+S Series en iyi seçenek.

Ps5 diyince yanına 4k bir tvde gerekli masraf çıkmasın diye alıyorum s i

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1591 Mesaj

Ben konsol süper yazınca süper mi oluyor

Benim anlattığım 2 parça

1 milletin veletlere aldığı konsolu bile alamıyoruz

2 Konsol performansı beklenenden düşük microsoft 1440p 120 fps diye pazarladı bu konsolu ama değil burada bir çok kişi bu konsol 1080p konsolu dedi yada 1080p 60 fps diye düşünerek aldı onlar için konuşmuyorum ama microsoftun pazarlamasına inananlar üzülür bu konsol oyunları 2k120fps çalıştıracak ibr konsol değil 120 fps 1-2 oyunda ya olacak ya olmayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proprietor -- 5 Kasım 2020; 18:13:18 >
    |
    |
    DrawFps kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1096 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Msb101

Biraz bakındım da doğru düzgün benchmarklı inceleme yok.

en detaylı inceleme bu şimdiye kadar gördüğüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gyulanemeth -- 5 Kasım 2020; 18:12:56 >
    |
    |
  • Yarbay
    6413 Mesaj

yahu güzel arkadaşlar; bu gta 4 denen oyun yapılırken ortada ZEN diye bir işlemci bile yoktu. CELL mimarili ve powerpc mimarili xbox 360 ve ps3 için yapılan, o konsollarda da kasım kasım kasılan, bilgisayarda en azılı işlemciler bile dize getiren bir oyun bu.

alakasız yıllar sonra yepyeni çıkmış mimarili bir işlemcide gerçekten kusursuz çalışabileceğini mi sanıyorsunuz bu kadar eski oyunların? şu hali bile büyük bir başarı iken? ne dediğinizin farkında mısınız yahu?

• Binbaşı
    1857 Mesaj
    Yamaci1771 nickli arkadaşı tebrik ediyorum cümleleri ile adam tokatlayanı da ilk defa görüyorum bravo..

• Yarbay
    6723 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Eski zeki trollerden kalmadı abi, en azından onlar güldürüyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    crypto81 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    144 Mesaj

Hayır yahu herkes pahalılık konusunda her şeyin farkında. Konsollar arası fark 200 TL olsa zaten bu tartışmaları yapmaya gerek kalmazdı ama mevcut durum bu. Benim monitörüm de tv’m de 1080P. Benim için ve bu konudaki çoğu arkadaş için de durum böyle ve yeni nesil konsollarda da gücümüz buna yetiyor. Bu tartışmalar afaki.

|
    |
  • Yarbay
    6413 Mesaj

gta 4 konusunu kapattığımı düşünüyorum.

gördüğünüz gibi, bu oyunda 500 dolarlık 10 çekirdek 5.2 ghz bir işlemci bile size 60 fps taahhütü veremez. nokta.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/17/f2/1e/17f21ecc68a82bc72be4f0048de3913f.png&t=0&width=480&text=1

This video is to show how gta iv perform on core i9 10900k when overclocked to 5.2ghz on all cores . Despite that high frequency i9 is not able to keep up 100 fps in every area . This shows how single core demanding this game is even after 10 years .

Gördüğünüz gibi, call of duty modern warfare, bf5 gibi oyunlarda sabit 200 fps çıkarabilen, hatta rdr2'de sabit 150 fps çıkarabilen bir işlemci, gta 4'de 100+ fps bile veremiyor çoğu yerde, hatta 60 altına düşüyor.

sorun işlemcide ve donanımda, değil mi? şüphesiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yamaci1771 -- 5 Kasım 2020; 18:19:53 >

• Binbaşı
    1591 Mesaj

Gta 4 de fps drop olmamalı eğer olmasının sebebi backwards modunun sıkıntısı ise microsoft onu düzeltmeli belki dediğiniz gibi sorun konsol gücü değil

Niye forzayı baz almıyorsun diyorsunuz nedeni Microsoft oyunu olması 3.parti oyunların daha önemli benim için yeni nesil oyunlar çıkınca göreceğiz performansını

Ben ayrıca series s e çöp falan demedim parasını hak ediyor dedim ama yüksek performans veremiyor verdiği 1080p/30-60fps arası

Yani insanlar biz konsol süper diyince ne kazanacak onu anlamıyor bir çoğuda velet lafına takılmış ya açın izleyin ne deyim sadece incelemelerde denileni çevirdim hemen hemen her incelemede aynı şey denilmiş

• Teğmen
    245 Mesaj

Kardeş yeter bu kadar vurma benim bile canım yandı :)

|
    |
    yamaci1771 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Masal Oku
anzer balı
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.