Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1807. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.561
Cevap
623
Favori
1.760.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18051806180718081809
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Windows arama ikonuna ''sorun gider'' yazın. ''Ayarlardaki Sorunları Gider'' başlıklı bölümü tıklayın. Açılan menüden ''Windows Update'' tıklayın ve '' Sorun Gidericiyi Çalıştır'' diyin. İşlemler bittikten sonra ''Görev Yöneticisi''den ''Hizmetler''i açın. Hizmetler menüsünden ''Windows Update'' ve ''Windows Update Medic Service''i durdurun. Devre Dışı değil Durdur işlemini yapın.

Daha sonra C: diskine girin. Windows klasörünü açın. SoftwareDistribution yazan klösürü bulup içindeki herşeyi silin. Hizmetlerden Durdur yapın dediklerimi yapmazsanız arka planda çalıştıkları için bu klasör içeriğinin tamamını silemezsiniz. Hizmetlerden kesinlikle üstteki 2 hizmeti durdurun.

Daha sonra C: diskine sağ tık yapıp özellikleri açın. Disk temizleme hizmetini başlatıp sol taraftan Sistem Dosyalarınıda Dahil Et kısmını tıklayın. Menüdeki herşeyi işaretleyin. Temizlik işlemini başlatın. İşlem bitene kadar hiçbir işlem yapmayın ve bekleyin. Daha sonra sistemi yeniden başlatıp Windows Update ile güncellemeyi tekrar deneyin.

SoftwareDistribution Nedir ? :https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/windows_xp-security/cwindowssoftwaredistributiondownload7a109561e96784/507d918c-4e5e-4f1b-ab19-946e62e8545d?messageId=7c3958cb-65cd-4561-bb48-482c3a420305

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MexeSs -- 23 Kasım 2018; 15:51:46 >

• Bilgisayarımın sadece Windows 10 sürücüleri mevcut. Riski göze aldım ve 8.1 kurdum. Bilgisayar şaha kalktı.

Cidden anlamıyorum yani arkada milyon tane servis çalıştırıp insanları bezdirmenin anlamı ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler torrentten indirdiğim Office programını kuramıyorum. Office için ücret ödemeden kullanma yöntemi bilen varmı?
  • Cevizli.Lokum kullanıcısına yanıt
    Free Office programı var birebir aynı arayüz onu deneyin.
  • Bu özellik windows 10 a geldi mi ?

https://www.solidshare.net/katilimsiz/katilimsiz-programlar/6549-clover-3344141-final-katilimsiz.html

Klasörleri sekme olarak açma
  • CorozeB C kullanıcısına yanıt
    Burada var.

https://www.killernetworking.com/killersupport/category/other-downloads

Killer Drivers Installation
    Version: 1.6.2166
    Release Date: 2018-09-21
    Comments: Driver Only Installation
  • Resmi açıklamalarında geleceğini duyurmuşlardı. Ancak beta testlerinden olumsuz baya geri dönüş olmuş. Sekmelerde bazı buglar (hatalar) tespit edilmiş. Bunlara ek olarakta istenildiği gibi kullanılamadığına dair geri dönüşler olmuş. Yani baya kısıtlı bir şekilde beta testi yapan kişilere sunulmuş. Aşırı kısıtlama var, o yüzden bu özellik (sekmeli klasör) olmasa daha iyi olur gibi geri dönüşler olunca, resmi olarak 1809 sürümüne eklemediler. 2019 yılında çıkacak olan sürümlerde ekleyeceklerini bi kaç yerde okumuştum ama sanırım halen net birşey yok.

Şimdilik 3.parti uygulamalar ile devam edebilirsiniz. Yani şu an ki hiçbir Windows sürümünde resmi olarak bu özellik mevcut değil.
  • MexeSs kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
  • Buradan 1809 sürümü edinsek olmuyor mu?
    https://www.catalog.update.microsoft.com/search.aspx?q=kb4465477
  • 1809 sürüm sorunları aşılmış ancak intel sürücüleri yüzünden update gelmiyormuş sanırım ben artık beklemeyeceğim update asistant ile manuel kuracagım diz üstü için yerler updateini ya yılan hikayesine döndü
  • Beyler skype açamıyorum şu hatayı veriyor sizce nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

• Arkadaşlar aşağıdaki linteki siteden indirdiğimiz dosyalar orjinal mi ? Windowsun kendi aracı ile yüklediğimde hangi paketi yüklediğim gözükmediğinden dolayı buradan indirmeyi tercih edicemde. Orjinalliği konusunda teyit almam gerekli.

https://tb.rg-adguard.net/public.php?lang=tr-TR
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cevizli.Lokum

Arkadaşlar aşağıdaki linteki siteden indirdiğimiz dosyalar orjinal mi ? Windowsun kendi aracı ile yüklediğimde hangi paketi yüklediğim gözükmediğinden dolayı buradan indirmeyi tercih edicemde. Orjinalliği konusunda teyit almam gerekli.

https://tb.rg-adguard.net/public.php?lang=tr-TR
    bu site de microsofttan çekiyor bildiğim kadarı ile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

bu site de microsofttan çekiyor bildiğim kadarı ile.

Alıntıları Göster
    evet indirirken kaynak olarak microsoft gözüküyor da tam emin olamadım. Dediğim gibi kendi aracı ile indirdiğimde sadece Wİn 10 yazıyor 1809 mu red 5 mi belli değil.
    Orjinal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet tb.rg'den indirdiğiniz dosyalar orjinal iso dosyalarıdır. Kaynak olarak Windows serverlarından iso dosyalarını çeker ve size bağlantı sunar. Zaten verdiği bağlantılar 24 saatlik geçici bağlantılardır. Bu da Windows serverlarının sürekli olarak güvenlik için bağlantıları değişmesinden veya yoğunluğa göre farklı servera yönlendirmesinden kaynaklanıyor sanırım.

Ayrıva sha değerlerini karşılaştırabilirsiniz.

Diğer yorumunuzda Windows İndirme Aracı ile yapılan indirmelerde hangi sürüm olduğunu anlayamadığınızı belirtmişsiniz. Onun olayı ise zaten indirme aracı en güncel sürüm hangisiyse onu indiriyor. Microsoft resmi olarak 1809'u indirme aracı ile sunduğu için inen dosya 1809 iso kalıbı oluyor. Zaten Windows indirme aracı ile indirmek için Microsoft'un sitesine girdiğinizde sayfanın üst kısmında hangi sürüm olduğu belirtiliyor.

Yine de daha güvenli olması açısından resmi indirme kaynakları sunulmuşken farklı yerlerden indirmeyede pek gerek yok.

Linkten indireceğiniz sürüm Win 10 1809'dur. İnen dosya ismi ise sadece ''Windows'' olarak yazar. Bu kısım kafanızı karıştırmasın.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

• Merhaba rica etsem:

tr_windows_10_multiple_editions_version_1703_updated_june_2017_x64_dvd_10726986.iso 

tr_windows_10_multiple_editions_version_1703_updated_june_2017_x86_dvd_10726353.iso

Bu iki iso'yu yeniden yükleyebilir misiniz?

Ya da benim elimde: 

tr_windows_10_multiple_editions_version_1703_updated_march_2017_x64_dvd_10195586.iso

tr_windows_10_multiple_editions_version_1703_updated_march_2017_x86_dvd_10191806.iso

march dosyaları mevcıt bunları june msdn'ye çevirmemiz mümkün müdür?

Ya da esd dosyalarından june msdn isolarını çıkarmam mümkün mü (bir kez denedim ama sha-1 değerlerini bir türlü tutturamadım).

Teşekkürler.
  • gelmisine G kullanıcısına yanıt
    ESD'leri ISO dosyasına çevirince SHA1 değerleri tutmaz. Dosyaları her çevirişte farklı bir değer dosyalara işlenir.

İndirdiğiniz ESD dosyalarının SHA1 degerleri tutuyorsa ISO dosyasına çevirip kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 27 Kasım 2018; 5:9:52 >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    hocam şuan en iyi sürüm 1709 mu ve
    2.sorum -ve bunu tb.rg-adguard.net sitesinden mi indirebilirim
  • Bilgisayarım bozulmuştu bu işlerden pek anlamadığım için bir tanıdığa verdim (tanıdık çok tanıdık değil)

Her neyse bilgisayarı yapmış ve windows yüklemiş fakat sanırım lisansı yok

Sağ altta sürekli Windows'u etkinleştir diyor. Fakat ayarlara bakınca bilgisayar güncel diyor. Bu sağ alttaki iğrenç yazıyı nasıl kaldırabilirim ?
  • 
Sayfa: önceki 18051806180718081809
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.