Şimdi Ara

Vitor Pereira Takip Konusu (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.417
Cevap
7
Favori
68.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lord Joker.

quote:

Orijinalden alıntı: Dreamless Dream

quote:

quote:

Eğer Vitor'un yanında Abdürrahim Albayrak gibi biri olsaydı süper olurdu. Çünkü Albayrak hocaya istediği çalışma ortamını sağlayan bir yönetici. Ayrıca karakter olarak da düzgün yani Vitor ile uyuşurdu.

Evet hocam. Abdürrahim Albayrak futbolcuların gönlünü hoş tutan bir adam, iyi gaz veriyor yani

Vitor'u burada sembolik bir isim olarak kullanıyorum. Büyük takımlar Vitor gibi adamlara istediği sağlıklı çalışma ortamını vermezse başarı gelmez. İstersen dünyanın en iyi hocası ol, kendi isteediklerini uygulatamazsan başarılı olamazsın, bu dünyanın her yerinde böyledir. Bugün Conte çıkıp ''Manchester takımlarıyla yarışacak bütçemiz yok'' diyebiliyor. Sezon başında hocanın istediği oyuncular alınmayınca Chelsea tepetaklak oldu mesela, Conte iyi hoca değil mi ? Çok iyi hoca ama işte şartlar uyuşmadığında bir şey yapamaz, zira hiçbir hocanın elinde sihirli değnek yok

Hocam peki zamanında Zico ve Ersun nasıl başarılı oldu Aziz Yıldırım himayesinde ? Onlara Vitor kadar karışmadı mı ?

Ersun Yanal tam kendisine uygun bir kadroyla çalıştı çünkü, yeri geldiğinde 4 forvetle oynayabiliyorduk ve 3 senedir bir arada oynayan kadroydu. Zico dönemi de oyuncular ve hoca arasında müthiş bir uyum yakalanmıştı, 2.sezon şampiyonluğu kaçırsak da Avrupa'da çok başarılı olmuştuk. Ama Aziz ikisini de kovdu Vitor gibi.

Aziz Yıldırım eskiden ağırlığı olan biriydi hocam, oyuncular üzerinde bir ağırlığı olurdu, hatta bazen başkan oyuncularla konuşunca ''azizsilin devrede'' denirdi, son 3 senedir o yok işte. Kimse takmıyor onu, bu haliyle takıma karışması tamamen negatif etkiliyor bizi haliyle.

Vitor dönemi niye başarısız bitti ? Hocaya göre bir kadro kurulmadı, hocaya ''şu oyuncuları oynat, şu sistemde oynat'' dendi. Yani sen savunmayı kendine ilke edinmiş bir hocaya hücum oynat diyemezsin, tıpkı stoper aldığın adama çalım at diyemeyeceğin gibi. Hocanın otoritesini sarsan bir futbolcuya hocadan fazla değer verildi, bir hocaya yetki vermezsen, otoritesini sarsarsan takım üzerinde etkisi iyice azalır. Hoca ''şu transferi yap'' dedi, yapmadın. Hoca ''bu transferi yapmayın, bize yarar sağlamaz'' dedi, o transfer yapıldı

Bu da haliyle başarısızlığa yol açtı. He bunlara rağmen Vitor dönemi başarılı olurduk ama bu sefer de Ivan Bebek'e takıldık. Bebek sonrası takım dağıldı, kendine gelemedi.

Hocam 2010 yılındaki Aziz ile şimdiki çok farklı. Bence Aziz Yıldırım yaşlandı ve yıprandı. 2008 yılında efsane başkan olarak anılıyordu. Çünkü 10 senede 4 şampiyonluk yaşamış başka bir Fenerbahçe başkanı yok tarihte. Aziz bence 2011 yılından sonra yani şike olaylarından sonra başkanlığı bırakmalıydı. Gittikçe saçma kararlar almaya başladı. Dikkat ettiysen hakem hatalarına karşı hiç sesi çıkmıyor eskisi gibi. Ve çok saçma transferler yapıp düşük profilli teknik adamlar getiriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Derbide ilk yarı tamamlandı. Shangai Shenhua deplasmanında 1-0 önde kapattık, Elkeson yok yine yerine Hu oynuyor. Hu takım oyununa katkı sağlıyor ama son vuruşları güven vermiyor

Golü de Hulk reis attı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2-0 oldu

Son 4 maçında namağlup Shenhua karşısında deplasmanda, derbide 2-0 öndeyiz.

Lu wenjun girer girmez attı

• Bitti sonunda be, yine çok iyi oynadık. Kesinlikle cesur bir takım çıkarmış ortaya Vitor, takım korkmuyor oyuna hakim oluyor. İlk maçımız olan Kawasaki maçı hariç her maçta üstün ve daha fazla pozisyona giren takımdık.

Bu sezon şampiyonluk gelecek inşallah, görüntü o yönde

• GOOOOOL sonunda geldi be, oh öldük öldük dirildik

Elkeson reis attı Ulsan deplasmanında 1-0 öne geçtik, beraberlik bile yeter liderliğe devam edebilmek için.

Akhmedov ve Wu Lei gibi 2 isim kenarda, Oscar ise 10 numara değil, 8 numara olarak başladı,Vitor hocam kendince bir B planı oluşturmaya başlamış

• Hocam öne geçti Şampiyonlar Ligi maçında.
  • MAÇ BİTTİ !

1-0 kazandık Böyle zor bir deplasmandan da 3 puan almak muazzam oldu

• An itibariyle Asya Şampiyonlar Ligi grubunda da, Çin Süper Liginde de lider durumdayız.

Vitor Pereira'nın şu ana kadar durumu ;

9 maç 8 galibiyet, 1 beraberlik. O beraberlikte de muazzam oynayıp çok gol kaçırmıştık, aynı takımı şimdi deplasmanda yendik

Geleni tokatlıyoruz, gideni tokatlıyoruz forum, durum öyle böyle değil Efsane başladı Vitor. Kulüp tarihinin en iyi başlangıcını yapmış bulunuyor hoca

Vitor Pereira alev aldı bildiğiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Joker. -- 13 Mart 2018; 14:58:51 >
  • quote:

An itibariyle Asya Şampiyonlar Ligi grubunda da, Çin Süper Liginde de lider durumdayız.

9 maç 8 galibiyet, 1 beraberlik. O beraberlikte de muazzam oynayıp çok gol kaçırmıştık, aynı takımı şimdi deplasmanda yendik

Geleni tokatlıyoruz, gideni tokatlıyoruz forum, durum öyle böyle değil Efsane başladı Vitor. Kulüp tarihinin en iyi başlangıcını yapmış bulunuyor hoca

Vitor şampiyonluğa koşuyor anlaşılan

• klasik vitor anlayışı fenerdeyken'de böyleydi 1-2 gol atınca defansif oynatırdı bu adam aykut kocamanın yabancı versiyonu çin takımındada böyle şimdi :D önegeçince geriye geç yaslan hoca olmak çok kolay ya bu devirde :D vitor bile dolu para kazanıyor çinden çağrıyorlar adamı nasıl bir maneger ortamı varsa boş kalmıyor
  • gladyo38 G kullanıcısına yanıt
    Bu maç ve Kawasaki maçı dışında bu sezon defansif maç oynamadık, her maçta üstün olan, daha fazla atan yapan taraf Vitor'un takımı.

Ligin 2.haftası oldu 10 gol attık, ilk maçta Çin ligi tarihinin en farklı galibiyetini aldık ve gol yemedik ama hala ''Vitor defansif oynatıyor, Avrupalı Aykut''

Fenerbahçe'de maç başına ; 2.07

Olympiakos'ta maç başına ; 2.22

Porto'da maç başına ; 2.26

Şimdi de Shangai'da maç başına ; 2.67 puan istatistiği var

49 yaşında, 5 farklı ligde çalışmış, akademisyenlik yapmış, Porto çıkışlı ve 6 kupası olması da cabası.

Bu adamın başardıklarının yarısını başarmadan millet Barcelona'ya hoca oluyor yahu, ayıptır şunu yazmak...

• quote:

quote:

An itibariyle Asya Şampiyonlar Ligi grubunda da, Çin Süper Liginde de lider durumdayız.

Vitor şampiyonluğa koşuyor anlaşılan

İnşallah hocam, şu anki görüntü Asya'yı domine ediyoruz Pazar günü Guangzhou R&F deplasmanı var, onlar sağlam takım. Son 7 senenin şampiyonu Evergrande'yi deplasmanda yenmişlerdi.

Guangzhou R&F'yi de yenersek o gazla kimse tutamaz bizi, Allah nazarlardan saklasın şu anda takım iyi, tek sıkıntı yedekten katkı verecek oyuncu yok. r

• Bunu yeni öğrendim

Ulsan Hyundai'yi deplasmanda yenerek onları kendi sahalarında yenen ilk Cin takımı olmuşuz. Daha önce hiçbir Cin takımı o sahada galibiyet görmemiş

Vitor Pereira gelir gelmez 2.tarihi de yazdı, önce ilk lig maçında Çin Ligi tarihinin en farklı galibiyeti, şimdi de bu

• quote:

Bunu yeni öğrendim

Ulsan Hyundai'yi deplasmanda yenerek onları kendi sahalarında yenen ilk Cin takımı olmuşuz. Daha önce hiçbir Cin takımı o sahada galibiyet görmemiş

Vitor Pereira gelir gelmez 2.tarihi de yazdı, önce ilk lig maçında Çin Ligi tarihinin en farklı galibiyeti, şimdi de bu

Hocam 2015-16 özetlerine tekrar baktım. Şampiyonluğun kaçmasında oyuncuların kazmalığı da etkili olmuş. TT Arena'da tek kale oynayıp yenemediğiniz maçı zaten söylemeye gerek yok, bir de deplasmandaki Bursa maçında Fernandao boş kaleye kaçırmış.

• Vitor adamdır net...

• quote:

quote:

Bunu yeni öğrendim

Hocam 2015-16 özetlerine tekrar baktım. Şampiyonluğun kaçmasında oyuncuların kazmalığı da etkili olmuş. TT Arena'da tek kale oynayıp yenemediğiniz maçı zaten söylemeye gerek yok, bir de deplasmandaki Bursa maçında Fernandao boş kaleye kaçırmış.

Maalesef hocam, o sezon çok gol kaçırmıştık. Dolayısıyla az gol atıyorduk ve çok az yememize rağmen maçları kazanmakta zorlanıyorduk çünkü Diego, Volkan Şen, Alper vs gibi adamlardan gol bekliyorduk. Beşiktaş ise Gomez, Oğuzhan, Sosa, Töre, Frei gibi adamlarla girdiği pozisyonların çoğunu gole çeviriyordu.

Vitor o dönem çok şanssız bir sezon yaşadı hocam, Ivan Bebek mi desem, Türk hakemleri mi desem, %100 net gol fırsatları kaçıran çöpler mi desem bilemedim...

Zaten o Galatasaray deplasmanını hatırlamak bile istemiyorum, son 10 senede Galatasaray'a karşı en çok üstün oynadığımız maçtır sanırım ama Volkan, Diego falan dünyaları kaçırdı bildiğin. O maç ile birlikte gitti şampiyonluk...

• quote:

Orijinalden alıntı: ne diyorum

Vitor adamdır net...

Adam gibi adam hem de hocam, böyle sizin gibi rakip taraftarlar böyle şeyler yazınca insan daha da çok seviyor Vitor Pereira'yı

• quote:

quote:

quote:

Bunu yeni öğrendim

Maalesef hocam, o sezon çok gol kaçırmıştık. Dolayısıyla az gol atıyorduk ve çok az yememize rağmen maçları kazanmakta zorlanıyorduk çünkü Diego, Volkan Şen, Alper vs gibi adamlardan gol bekliyorduk. Beşiktaş ise Gomez, Oğuzhan, Sosa, Töre, Frei gibi adamlarla girdiği pozisyonların çoğunu gole çeviriyordu.

Vitor o dönem çok şanssız bir sezon yaşadı hocam, Ivan Bebek mi desem, Türk hakemleri mi desem, %100 net gol fırsatları kaçıran çöpler mi desem bilemedim...

Zaten o Galatasaray deplasmanını hatırlamak bile istemiyorum, son 10 senede Galatasaray'a karşı en çok üstün oynadığımız maçtır sanırım ama Volkan, Diego falan dünyaları kaçırdı bildiğin. O maç ile birlikte gitti şampiyonluk...

Ben o maçı diken üstünde izlemiştim ikinci bir 6-0 gelecek herhalde diye Hatta hayatımda ilk kez içerde Fenerbahçe ile berabere kaldığımıza sevinmiştim Kadıköy'deki maçta da bizim pek pozisyonumuz yoktu siz daha üstündünüz ama 1-1 bitmişti. Forumda da Vitor için istifa konusu açılmıştı diye hatırlıyorum. Eğer şampiyon olsaydınız çoğu kişi Vitor'a rağmen olduk diyecekti.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ne diyorum

Vitor adamdır net...

Adam gibi adam hem de hocam, böyle sizin gibi rakip taraftarlar böyle şeyler yazınca insan daha da çok seviyor Vitor Pereira'yı

ben galatasaraylıyım ama vitoru gerçekten severim..

• Gittiği heryeri kıyamet yerine çeviriyor adam ya
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.