Şimdi Ara

SİSTEM KONTROLU ve VİRÜS TEMİZLEME (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
900
Cevap
26
Favori
29.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BreakAngeL

Hocam öncelikle ilgin ve emeğin için teşekkür ederim. Bir süredir yazmadığını fark ettim umarım talep olmadığındandır. Addition ve FRST dosyalarının linki aşağıdadır.
    Yönlendirmelerin için hazırım.
    Yardımın için şimdiden teşekkür ederim.

http://wikisend.com/download/926426/Addition.txt
    http://wikisend.com/download/193866/FRST.txt
    Merhaba
    Loglarınızı inceledim. Sisteminizde Dipladoks zararlısı görülüyor. Bunu sileriz.

Ayrıca diğer bazı sorunlar ve silinmesi gerekli bir çok satır var.

ATTENTION: System Restore is disabled

Sistem geri yüklemeniz kapalı gözüküyor. Açabilir misiniz ?
    https://support.hp.com/tr-tr/document/c01894175

Önce bunları yaparak işlemlere başlayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: xqooqlex

Bu mesaj silindi.
    Merhaba
    Loglarınıza baktım. Probleminiz nedir ?

DriverTalent
    Bu tür otomatik sürücü bulma yazılımlarını kullanmamanızı öneririm.
    https://blog.malwarebytes.com/detections/pup-optional-drivethelife/

-----------------------------------------------------------------------------

C:\Program Files (x86)\Common Files\Patch.exe

Bu dosyayı VirüsTotal de taratabilir misiniz !

• quote:

Orijinalden alıntı: Malware Removal

Merhaba
    Loglarınızı inceledim. Sisteminizde Dipladoks zararlısı görülüyor. Bunu sileriz.

Ayrıca diğer bazı sorunlar ve silinmesi gerekli bir çok satır var.

ATTENTION: System Restore is disabled

Sistem geri yüklemeniz kapalı gözüküyor. Açabilir misiniz ?
    https://support.hp.com/tr-tr/document/c01894175

Önce bunları yaparak işlemlere başlayalım.

Alıntıları Göster
    Tamamdır hocam sistem geri yüklemeyi açtım. Yönlendirmelerini bekliyorum.

• Arkadaşım sağlık sorunlarım nedeni ile internete giremedim. Kusura bakmayın.
  • quote:

Arkadaşım sağlık sorunlarım nedeni ile internete giremedim. Kusura bakmayın.
    Geçmiş olsun hocam sorun değil, ara ara girip bakıyorum zaten yazıyor musunuz diye, önce sağlık.
    Tekrar geçmiş olsun
  • quote:

Geçmiş olsun hocam sorun değil, ara ara girip bakıyorum zaten yazıyor musunuz diye, önce sağlık.
    Tekrar geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    Çok sağolun.

Zararlı konusunda sorun yaşayan arkadaşlara temizleme konusunda yardımcı olmaya çalışabilirim.
  • Hocam tekrar hoş geldin. Yukarıda paylaşmıştım dosyalarımı, yardımını bekliyorum.
  • quote:

Hocam tekrar hoş geldin. Yukarıda paylaşmıştım dosyalarımı, yardımını bekliyorum.
    Arkdaşım sistemin son durumunu görebilmek için yeni raporları görmek isterim. Logları göndwerebilir misiniz ? Teşekkürler.
  • Gerekli ilgi olmadığından bu konudaki işlemlerimi sonlandırma kararı aldım arkadaşlar. İlgi gösteren arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. İyi günler.
  • Merhaba hocam.

Konunuzu gördüm ve logları size göstermek istiyorum. Bir inceleme yaparsanız sevinirim. Dosyaları altta paylaşacağım, şimdiden teşekkürler.

http://wikisend.com/download/587758/FRST.txt
    http://wikisend.com/download/305148/Addition.txt
  • Benim sorunum bilgisayar açıldığında açılan internet sitesiyle alakalı,logları incelerseniz sevinirim.
    http://wikisend.com/download/436842/Efe.rar

Efe.rar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agregoor

Benim sorunum bilgisayar açıldığında açılan internet sitesiyle alakalı,logları incelerseniz sevinirim.
    http://wikisend.com/download/436842/Efe.rar

Efe.rar
    Raporlarınızı inceleyebilmem için zamana ihtiyacım var. İncelemem bittiğinde cevap yazacağım. Konuyu takip edin lütfen.

• quote:

Raporlarınızı inceleyebilmem için zamana ihtiyacım var. İncelemem bittiğinde cevap yazacağım. Konuyu takip edin lütfen.

Alıntıları Göster
    Merhaba,raporlarınızı inceledim.

Bitdefender yazılımını sanırım bu sorun için indirdiniz. Kullanmaya devam edecekseniz sorun yok. Eğer devam etmeyecekseniz kaldırılmasında size yardımcı olabilirim. Bunun için haber verin.

uTorrent ve Bittorent yazılımlarının kullanılması dünyadaki tüm zararlı yazılımla mücadele uzmanları tarafından önerilmemektedir. Kullanacaksanız benim için sorun yok. Kaldırmaya karar verirseniz haber verin.

İOBit yazılımları var sitemde.Önermiyoruz. Onları kaldırmanızı öneririm.

Zemana yazılım kalıntıları görüyorum. Daha sonra yapacağımız bir işlem ile sistemde silinmesi gerekli tüm bilgiler için silme script işlemi yapacağız.

Yukarıdaki bilgiler için cevabınızı bekliyorum.

• quote:

Merhaba,raporlarınızı inceledim.

Bitdefender yazılımını sanırım bu sorun için indirdiniz. Kullanmaya devam edecekseniz sorun yok. Eğer devam etmeyecekseniz kaldırılmasında size yardımcı olabilirim. Bunun için haber verin.

uTorrent ve Bittorent yazılımlarının kullanılması dünyadaki tüm zararlı yazılımla mücadele uzmanları tarafından önerilmemektedir. Kullanacaksanız benim için sorun yok. Kaldırmaya karar verirseniz haber verin.

İOBit yazılımları var sitemde.Önermiyoruz. Onları kaldırmanızı öneririm.

Zemana yazılım kalıntıları görüyorum. Daha sonra yapacağımız bir işlem ile sistemde silinmesi gerekli tüm bilgiler için silme script işlemi yapacağız.

Yukarıdaki bilgiler için cevabınızı bekliyorum.

Alıntıları Göster
    uTorrent yazılımını kullanmaya devam edeceğim,gerekli benim için.
    Bitdefenderi kaldırdım çünkü deneme sürümüydü,kalıntıları duruyorsa kaldıralım.Ayrıca önerdiğiniz başka antivirüs programı varsa tam sürümünü bulmaya çalışayım.
    İOBİT'leri gerekli sanıyordum,Bitdefender (ya da tarama yaptığım başka bir program) zaten Driver Booster ve Advanced System Care programını tarama esnasında kaldırdı,şu an sadece uninstaller var.Kaldır diyorsanız onu da kaldırayım sistemden.Kullanmamızı gerektiren programlar önerirseniz sevinirim.
    Zamana kalıntı olarak duruyorsa ona da yardımınızı bekliyorum.

• quote:

uTorrent yazılımını kullanmaya devam edeceğim,gerekli benim için.
    Bitdefenderi kaldırdım çünkü deneme sürümüydü,kalıntıları duruyorsa kaldıralım.Ayrıca önerdiğiniz başka antivirüs programı varsa tam sürümünü bulmaya çalışayım.
    İOBİT'leri gerekli sanıyordum,Bitdefender (ya da tarama yaptığım başka bir program) zaten Driver Booster ve Advanced System Care programını tarama esnasında kaldırdı,şu an sadece uninstaller var.Kaldır diyorsanız onu da kaldırayım sistemden.Kullanmamızı gerektiren programlar önerirseniz sevinirim.
    Zamana kalıntı olarak duruyorsa ona da yardımınızı bekliyorum.

Alıntıları Göster
    Win10 da zaten bir antivirüs ve firewall var Onu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İOBit Uninstalleri kaldırın.Onun yerine Free RevoUninstaller kullanabilirsiniz.

Free RevoUninstaller:https://www.revouninstaller.com/revo-uninstaller-free-download/

Şöyle bir işlem yapmamız gerekiyor;

-Güvenlik yazılımlarınızı geçici olarak kapatın.
    -Farbar yazılımı masaüstünde olsun.
    -Masaüstünde bir not defteri açın. Fixlist olarak kaydedin.
    -Aşağıda verdiğim komutlu satırları kopyalayıp not defterinin içine yapıştırın.
    -Farbar yazılımını açın.FİX butonuna sadece bir kez basın. İşlemin bitmesini bekleyin.
    -Sisteminiz işlem bittiğinde yeniden başlayacaktır. Yeniden başlamak için onay isterse onaylayın.
    -Masaüstünde Fixlog.txt dosyası oluşacaktır.
    -Fixlog.txt dosyasını + Yeni Farbar raporlarını benimle paylaşın.

==================================================================

Start:
    CloseProcesses:
    CreateRestorePoint:
    C:\ProgramData\{BE2ACE5C-32B7-4777-9BDF-ECF87CDAB705}
    C:\Users\EFE\AppData\Roaming\IObit
    C:\Users\EFE\AppData\LocalLow\IObit
    C:\ProgramData\IObit
    C:\Program Files (x86)\IObit
    CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [ngpampappnmepgilojfohadhhmbhlaek] - <no Path/update_url>
    FirewallRules: [OpenSSH-Server-In-TCP] => (Allow) %SystemRoot%\system32\OpenSSH\sshd.exe No File
    ContextMenuHandlers1: [IObitUnstaler] -> {836AB26C-2DE4-41D3-AC24-4C6C2699B960} => C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Uninstaller\IUMenuRight.dll [2019-07-30] (IObit Information Technology -> IObit)
    ContextMenuHandlers4: [IObitUnstaler] -> {836AB26C-2DE4-41D3-AC24-4C6C2699B960} => C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Uninstaller\IUMenuRight.dll [2019-07-30] (IObit Information Technology -> IObit)
    ContextMenuHandlers6: [IObitUnstaler] -> {836AB26C-2DE4-41D3-AC24-4C6C2699B960} => C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Uninstaller\IUMenuRight.dll [2019-07-30] (IObit Information Technology -> IObit)
    HKU\S-1-5-21-1762484895-1995772477-3637271097-1001\...\Policies\Explorer: [NolowDiskSpaceChecks] 1
    Task: {3EEBF7AB-3C9D-45C4-9DAC-7085DAE163C9} - System32\Tasks\Driver Booster Update => C:\Program Files (x86)\IObit\Driver Booster\7.2.0\AutoUpdate.exe
    Task: {97CD9F26-31CD-4962-A247-8EE0C1AAFAFA} - System32\Tasks\Uninstaller_SkipUac_EFE => C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Uninstaller\IObitUninstaler.exe [5957392 2019-12-18] (IObit Information Technology -> IObit)
    Task: {E76ECB1D-AF25-4DC1-891B-7BEE600DD3E3} - System32\Tasks\ASC_PerformanceMonitor => C:\Program Files (x86)\IObit\Advanced SystemCare\Monitor.exe
    HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank
    HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank
    HKU\S-1-5-21-1762484895-1995772477-3637271097-1001\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank
    SearchScopes: HKU\S-1-5-21-1762484895-1995772477-3637271097-1001 -> DefaultScope {8C3078A0-9AAB-4371-85D1-656CA8E46EE8} URL = hxxps://yandex.com.tr/search/?text={searchTerms}&clid=2233630
    SearchScopes: HKU\S-1-5-21-1762484895-1995772477-3637271097-1001 -> {8C3078A0-9AAB-4371-85D1-656CA8E46EE8} URL = hxxps://yandex.com.tr/search/?text={searchTerms}&clid=2233630
    BHO: ExplorerWnd Helper -> {10921475-03CE-4E04-90CE-E2E7EF20C814} -> C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Uninstaller\UninstallExplorer.dll [2019-06-20] (IObit Information Technology -> IObit)
    S2 IObitUnSvr; C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Uninstaller\IUService.exe [156944 2019-08-23] (IObit Information Technology -> IObit)
    S3 cpuz145; C:\WINDOWS\temp\cpuz145\cpuz145_x64.sys [49968 2019-12-24] (CPUID -> CPUID)
    S1 amsdk; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\amsdk.sys [X]
    S3 AscFileControl; \??\C:\Program Files (x86)\IObit\Advanced SystemCare\drivers\win10_amd64\AscFileControl.sys [X]
    S3 AscFileFilter; \??\C:\Program Files (x86)\IObit\Advanced SystemCare\drivers\win10_amd64\AscFileFilter.sys [X]
    S3 cpuz143; \??\C:\WINDOWS\temp\cpuz143\cpuz143_x64.sys [X]
    S3 IMFEFSFileControl; \??\C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Malware Fighter\drivers\win10_amd64\IMFEFSFileControl.sys [X]
    C:\WINDOWS\ZAM.krnl.trace
    C:\Users\EFE\AppData\Local\Zemana
    C:\WINDOWS\system32\Tasks\Driver Booster Update
    C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Driver Booster 7
    C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\IObit Uninstaller.lnk
    C:\Users\Public\Desktop\IObit Uninstaller.lnk
    C:\ProgramData\Desktop\IObit Uninstaller.lnk
    C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\IObit Uninstaller
    C:\Users\EFE\AppData\LocalLow\ProductData
    C:\WINDOWS\system32\config\SOFTWARE.iobit
    C:\WINDOWS\system32\config\DRIVERS.iobit
    C:\WINDOWS\system32\config\DEFAULT.iobit
    C:\WINDOWS\system32\config\SAM.iobit
    C:\WINDOWS\system32\config\SECURITY.iobit
    C:\WINDOWS\system32\Tasks\ASC_SkipUac_EFE
    C:\WINDOWS\system32\Tasks\ASC_PerformanceMonitor
    S5 BDVEDISK; <==== ATTENTION: Locked Service
    HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\amsdk.sys => ""="Driver"
    HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\amsdk.sys => ""="Driver"
    EmptyTemp:
    Reboot:
    End

• Wikisend'de mi sıkıntı var bilmiyorum dosya yüklenmiyor
  • quote:

Wikisend'de mi sıkıntı var bilmiyorum dosya yüklenmiyor
    Evet sıkıntı var,ben de baktım. Google drive kullanıyorsanız oradan paylaşmayı deneyebilirsiniz. Veya tüm logları eksiksiz ve hatasız mesajla paylaşmak gerekiyor. Esas sorun bu sitenin bu türden çözümler için yetersizliğinden kaynaklanıyor.
  • Sıkıntının çözülmesini bekleyelim
  • https://files.fm/https://gofile.io/?t=uploadFiles

Bu 2 siteyi de denedim ve başarılı oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malware Removal -- 29 Aralık 2019; 0:36:31 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.