Şimdi Ara

Vestel 55ca9550 curved NETFLiX 2023 ANAKONU (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.456
Cevap
25
Favori
95.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

Modemi resetledikten sonra yapacak pek bir şey de kalmıyor açıkçası. Modem firmware'ini güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Asıl, başka bir modemle sorun çözülmezse baya değişik bir durum olur.

Şu an firmware dosyasını indiriyorum. Onu bir deneyeyim, yarın arkadaş kendi modemini getirecek. Onunla da olmazsa gerçekten ilginç bir sorun olacak...
    Şimdi firmware güncellemesi yaptım. Herhangi bir düzelme yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anakha_turk -- 9 Mart 2017; 23:16:31 >
  • Bu tv de netflix kullanan varmı? mb100_swprofile.bin editlememe rağmen smartta görünmüyor.
  • mr_ekol M kullanıcısına yanıt
    Donanımsal olarak netflix desteği yok diye biliyorum MB100 kartlarda.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    mr_ekol M kullanıcısına yanıt
    MB100'de Netflix mevcut hocam.

Arkadaş muhtemelen işlem yaparken bir noktayı atlamış olsa gerek.
  • EXcom_Zkko kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam, ben bu konunun edit konusu olduğunu hep unutuyorum
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Arada olur hocam

Selamlar.
  • quote:

Modemi resetledikten sonra yapacak pek bir şey de kalmıyor açıkçası. Modem firmware'ini güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Asıl, başka bir modemle sorun çözülmezse baya değişik bir durum olur.

Dün başka bir modemle denedim yine değişmedi. Bugün eski bir modem aldım arkadaştan (pikatel airmax 101). Televizyona şifreyi girdim ve güm. Arkadaşın modem bozuldu. Ethernet ve dsl kabloları takılı olmadığı halde sürekli takılıymış gibi ışıklar yanıyor. Resetlemeyi denedim olmadı. Web arayüze de girmiyor(ethernet kablosu takılı değil diyor). TV yi düzeltelim derken arkadaşın modemini bozdum...
  • anakha_turk kullanıcısına yanıt
    Modemi TV'ye ethernet kablosuyla bağlamadınız değil mi? Wireless üzerinden modemi bozması pek mümkün değil zira. Modemin eceli gelmiş gibi göründü daha çok.

TV'ye full yazılım kurdunuz, fabrika ayarlarına çevirdiniz, modemi de değiştirdiniz. Bundan sonrası servisin işi bence.

Yalnız gerçekten çok saçma bir sorun.
  • quote:

Modemi TV'ye ethernet kablosuyla bağlamadınız değil mi? Wireless üzerinden modemi bozması pek mümkün değil zira. Modemin eceli gelmiş gibi göründü daha çok.

TV'ye full yazılım kurdunuz, fabrika ayarlarına çevirdiniz, modemi de değiştirdiniz. Bundan sonrası servisin işi bence.

Yalnız gerçekten çok saçma bir sorun.

Aynen, smart menüyü kullanamamaktan çok sorunun acayipliği ve çözememem kafama takılıyor. Servis tv ile ilgili bir durum olmadığını söylüyor. Çünkü telefonun interneti ile girdiğimizde menü açılıyor ve çalışıyor. Bir de tv yi arkadaşın evine götürüp onun internetiyle bağlanmayı deneyeceğim...

• anakha_turk kullanıcısına yanıt
    Hocam arkadaşınızdan aldığınız modemle deneme yapamadınız şimdi değil mi? Akşam yorgunluğu bir an idrak edemedim. :)
    Dün farklı bir modemle bugün de farklı bir modemle deneme yaptım. Olmadı yine... Yani sorun modemden ve televizyondan kaynaklanmıyor. Geriye sadece internet seçeneği kaldı :) Ama bu durumu dsmart yetkililerine anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor olacak...
    Atlanacak pek nokta yok gibi hocam. mb100_swprofile.bin dosyasını SwProfile.BIN Patcher ile açıyorum, SmartMenuItems altındaki Netflix Enabled yazan kutucuğa işareti yerleştirip kaydediyorm. Uzantıysını düzeltip tv ye yüklüyorum ve tv yi kapayıp açıyorum. Dosyayı tekrar usb ye alıp kontrol ettim düzgün. Ayrıntılı bir açıklama yaparsanız her kes faydalanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaman21

quote:

Orijinalden alıntı: qenosit

Dts'yi aktif eden var mı hiç?

Var . sorunsuz çalışıyor.

Üstadım dts yi nasıl aktif ettiniz? Anlatırsanız çok makbule geçecek.
    Hocam swprofile dosyasını bir yere upload edin, bir de ben kontrol edeyim.

Geri yüklerken profile klasörü oluşturup içine atıyorsunuz değil mi?
    https://yadi.sk/d/P01xQj4v3FtmTq evet profile klasörü oluşturup içine atıyorum. Direk tvden alıp yükledim.
    Profil dosyasında sorun görünmüyor.

Diğer yaptığınız değişiklikler aktif oldu mu peki? (PVR vs.)

Menüde en alttaki smart ikonuna gelip bekleyince yanda 4 tane kısayol açılıyor. Onların arasında Netflix olması gerek.
    Çok teşekkürler. Ben smarta girip arıyordum.
    Çözüldüğüne sevindim.
  • dsmart cam modul için kolay kurulum çıkmıyor dsmart sıralaması ile nasıl kurarız
  • S.a;

Acaba Core yazılım olarak direk 34.25'i yükleyebilir miyim? Yoksa önce 34.23'ü yükleyip sonra mı 34.25'i yüklemem gerek? Ayrıca 34.23 ila 34.25 arasında fark var mı? Neden Ado'ya ait konuda bu core yazılımların ikisi de veriliyor?

Not: Anakartım MB100, Seri Numaram: 7563078600368, Şu anki yazılımım: 33.10 Yüklemeli miyim?

@Ado

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 25 Mart 2017; 0:11:7 >
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.