Şimdi Ara

BUGUN SATIN ALDIM SISTEM NASIL (6.5K)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun süre plan sonrasında AMD tabanlı bir sistem kurmayı kararlaştırdım. Vatan indirimi denk gelince uygun parçaları satın aldım.

İşlemci: (1077 TL)
    https://www.vatanbilgisayar.com/amd-ryzen-5-2600-socket-am4-3-9ghz-19mb-onbellek-65w-islemci.html

Ekran kartı: (2650 TL)
    https://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-rtx-2060-gaming-z-6g-gddr6-192bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html

Normalde indirimsiz düz 2060 alınabiliyordu. İndirim ile oldukça kaliteli ve soğutmalı bir kart geldi.

Anakart: (425 TL)
    https://www.vatanbilgisayar.com/msi-b450m-pro-m2-v2-am4-amd-ryzen-ddr4-3400-mhz-o-c-usb-3-1-anakart.html

Anakartın 4 soket girişi olduğu için 8x4= 32 gb kadar destek veriyor.

Ram: (367 TL)
    https://www.hepsiburada.com/corsair-vengeance-lpx-8gb-3000mhz-ddr4-ram-cmk8gx4m1d3000c16-pm-HB00000BZJOM

Şuan bütçe dahilinde tek soket ram ile sistemi topladım. Önümüzdeki aylarda tekrar bir adet daha ekleyeceğim.

HDD: Almadım

SSD: (275 TL)
    https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-250gb-860-evo-sata-3-0-okuma-550mb-yazma-520mb-ssd.html

Şuan oynadığım 2-3 oyun olduğu için işletim sistemi ile beraber oyunları SSD'ye kuracağım. İlerleyen aylarda 1 TB HDD alırız.

CPU ve KASA (475 TL)
    https://www.vatanbilgisayar.com/zalman-r1-600le-600w-midt-atx-pencereli-siyah-kasa.html

Zalgan kalitesine ve yorumlarına güvendiğim için kendiliğinden güç kaynağı olan bu modeli tercih ettim.

Monitör: 1297 TL

https://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-24-vx2458-c-mhd-1ms-144hz-freesync-full-hd-curved-gaming-monitor.html

1500 fiyat bandına çıkmadan bu fiyata alınacak en iyi 144hz 1ms 24 inç monıtor olduğunu düşünüyorum.

Total:

6.566 TL ile sistemi kurduk . Ekran kartını düz 2060 alarak maliteyi yaklaşık 6bine düşürebilirdik fakat kalitesine çok inandığım için bu seriyi tercih ettim.

Değerlendirmelerinizi merakla bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FpsMachine -- 18 Şubat 2019; 8:40:24 >

• Tuf b450 680 dan 560 inmisti ceske onu alsaydiniz tam fp urunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -QAism-

Tuf b450 680 dan 560 inmisti ceske onu alsaydiniz tam fp urunu
    Hocam çok kısıtlı bütçem olduğu için malesef alamadım.

6binden ucu ucuna bu sisteme çıkabildim nakit olarak.

Bütçesi olan arkadaşlar tabiki sizin önerdiğinizi alsın.
  • Hayirli olsun genede sisteminiz iyi gule gule kullanin

• İleride 8gb ram daha alin ryzenler dual channelde daha iyi performas verir

• Hayırlı olsun güzel sistem. RAM i en kısa zamanda 16 yapmaya çalışın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vatandaki fiyatlara bakınca seçtiğiniz herşey normal bir tek ekran kartına neden gaming z kastınız o kadar ? 400 tl daha uyguna aynı marka ventus model alabilirdiniz bütçe yapıp.Tabi arkadaşların da dediği gibi bence Asus Tuf almak daha doğru
  • Fiyatları iyi araştırdınız mı? Sistem güzel duruyor. Mesela kasa amazon com tr de 286 TL ile dip yapmış şuan 318 ama siz 475 den almışsınız. Kasa gözüme çarptı diğer parçaların fiyatlarını bilmiyorum ama 30 ar 40 ar TL daha ucuza mal edip anakartı iyi bişey almak iyi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLTaR_07 -- 16 Şubat 2019; 15:39:12 >
  • Equal- E kullanıcısına yanıt
    144hz 1ms cok fark ediyor cunku

• Anakartı a320 filan alsaydın keşke, çok para vermişsin anakarta.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aLTaR_07 kullanıcısına yanıt
    Bu kasada PSU var anakart b450 tuf alnsayddi keşke gaming Z ventusdan iyi diye biliyorum.

• Anakartın vrm soğutması yok bari hiç bütçen çıkmiyorsa Gigabyte olanını al 411₺ vrm soğutmali büyük hata içerisindesin.

• 007captiva kullanıcısına yanıt
    gaming z iyi zaten kardeşim arada 400-TL fark var %15 20 performans farkı o kadar mı ? Hani fiyat performans için . tabi gaming z oc için felan düşünüyorsan süper..
  • quote:

Orijinalden alıntı: -QAism-

İleride 8gb ram daha alin ryzenler dual channelde daha iyi performas verir
    Yorumunuz için teşekkürler. +350 TL bütçe toparlayınca aynı ramden bir adet daha alacağım. Daha sonra amacım malum hdd almak.

Sistemde içimde ukte kalan tek kısım:

Aslında cpu + kasayı ayrı ayrı almak istedim. Özellikle 80+ bir cpu. Fakat bütçe ekran kartından dolayı çok daraldı. 450 TL'ye 600 W'luk Zalgman bulunca f/p oranından dolayı aldım

Sizce bu kasa sisteme enerji sağlama konusuna sıkıntı çıkartır mı? Bu tarz cpular salt 600W değil , 600W'e kadar enerji veriyor bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Seko

Hayırlı olsun güzel sistem. RAM i en kısa zamanda 16 yapmaya çalışın
    Yorumunuz için teşekkürler. +350 TL bütçe toparlayınca aynı ramden bir adet daha alacağım. Daha sonra amacım malum hdd almak.

Aslında cpu + kasayı ayrı ayrı almak istedim. Özellikle 80+ bir cpu. Fakat bütçe ekran kartından dolayı çok daraldı. 450 TL'ye 600 W'luk Zalgman bulunca f/p oranından dolayı aldım

Sizce bu kasa sisteme enerji sağlama konusuna sıkıntı çıkartır mı? Bu tarz cpular salt 600W değil , 600W'e kadar enerji veriyor bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equal-

Vatandaki fiyatlara bakınca seçtiğiniz herşey normal bir tek ekran kartına neden gaming z kastınız o kadar ? 400 tl daha uyguna aynı marka ventus model alabilirdiniz bütçe yapıp.Tabi arkadaşların da dediği gibi bence Asus Tuf almak daha doğru
    Merhabalar

Sistemde önceliği oyun deneyimi sırasında maksimum HZ almak adına kurduğum ve ileride iyi bir soğutma sistemi kurup overclock yaptığım için ekran kartını bunu seçtim.

Aslında bu kart hep aklımda vardı, beckmark testlerinde düz 2060'a göre ciddi farklar yaratıyordu (%15-20)

Fakat +3.300 fiyatından dolayı yanına yaklaşamıyordum. Vatan indirimi ile düz 2060 fiyatına kaçırmak istemedim.

Hz ve overclock bakımından aradaki fiyatın değeceğine inanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLTaR_07

Fiyatları iyi araştırdınız mı? Sistem güzel duruyor. Mesela kasa amazon com tr de 286 TL ile dip yapmış şuan 318 ama siz 475 den almışsınız. Kasa gözüme çarptı diğer parçaların fiyatlarını bilmiyorum ama 30 ar 40 ar TL daha ucuza mal edip anakartı iyi bişey almak iyi olacaktır.
    Dahili güç kaynağına ihtiyacım olduğu için cpu+ kasa fiyatı olarak en ucuz Vatan'da buldum.

Normal bandı ne yazıkki 600-700 TL arasına çıkmış.
  • 007captiva kullanıcısına yanıt
    Amazon türkiye daha bu listeleme olayını tam beceremedi. Yorumlardan gördüğüm 600 W psu dahil. Kasa modeli oldukça eski zaten indirimde olması normal.

*Kasa 3 adet Zalman sessiz fanlar ile geliyor.
    Kasa saçından beklentiyi yüksek tutmamak gerekir + fleksi glass ^^
    Onun harıcınde FP olarak ıyı bır urun. 600w power+ kasa 286 TL ye gelınce tadından yenmıyor.

*Kasa kaliteli değil ama 2 fan ve güç kaynağı olması nedeniyle 286 lirayı hakediyor. Kasadan çok beklentiniz olmasın. Görüntüsü 90 lardan ışınlanmış görüntüsüyle gelceği aydınlatmaya çalışacak işte:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLTaR_07

Amazon türkiye daha bu listeleme olayını tam beceremedi. Yorumlardan gördüğüm 600 W psu dahil. Kasa modeli oldukça eski zaten indirimde olması normal.

*Kasa 3 adet Zalman sessiz fanlar ile geliyor.
    Kasa saçından beklentiyi yüksek tutmamak gerekir + fleksi glass ^^
    Onun harıcınde FP olarak ıyı bır urun. 600w power+ kasa 286 TL ye gelınce tadından yenmıyor.

*Kasa kaliteli değil ama 2 fan ve güç kaynağı olması nedeniyle 286 lirayı hakediyor. Kasadan çok beklentiniz olmasın. Görüntüsü 90 lardan ışınlanmış görüntüsüyle gelceği aydınlatmaya çalışacak işte:)

• FpsMachine kullanıcısına yanıt
    Hocam psu 600 W yetecektir. 600W olayıda aslında kayıplar nedeniyle tam 600 olmuyor, 80+ da verimlilikle alakalı ama zalman kaliteli markadır ve içinden çıkacak psu da kötü olmayacaktır. Hayırlı olsun diyelim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.