Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (792. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Uçan Pijama Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir - 10 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
88.204
Cevap
1.336
Favori
4.697.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
17. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 790791792793794
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dallass hocam butcem 8500 kadar cikabilir lg oled dusunuyorum fakat logo yanigi davasindan dolayi muzdarip olurmuyum sorusu kafamda lg oledde alabilecegim lg 55c6v modeli . oled demisken beko ve vestelin oledler hakkindaki dusunceler nedir 1 . secenegim oled o yuzden buarada yönelebilirim

Bunun disinda sony dusunuyorum oled olmassa yeni xe serisinin 805 modeli hakkindaki dusunceleriniz nedir

samsunglarda guzel ama ks8000 serisi gelmedi sanirim q led mi beklenmeli bilemiyorum

Ben tv yi cogunlukla sinema icin kullanicagim logitech z 2300 ses sistemim oldugundan ses onemli degil

Dallas hocaya sorduk ama diger fikirleride alabilirim .

Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolverine55

Dallass hocam butcem 8500 kadar cikabilir lg oled dusunuyorum fakat logo yanigi davasindan dolayi muzdarip olurmuyum sorusu kafamda lg oledde alabilecegim lg 55c6v modeli . oled demisken beko ve vestelin oledler hakkindaki dusunceler nedir 1 . secenegim oled o yuzden buarada yönelebilirim

Bunun disinda sony dusunuyorum oled olmassa yeni xe serisinin 805 modeli hakkindaki dusunceleriniz nedir

samsunglarda guzel ama ks8000 serisi gelmedi sanirim q led mi beklenmeli bilemiyorum

Ben tv yi cogunlukla sinema icin kullanicagim logitech z 2300 ses sistemim oldugundan ses onemli degil

Tesekkurler

Hocam bana kalırsa OLED 55 C6V şu an için rakipsiz bu seviyede. Rakipsiz derken Sony nin Samsung un 55 inch FALD Led tv leri 9.000 - 10.000 seviyelerinde iken OLED in bu fiyatı rakipsiz malesef..Ama fiyatı birebir yurtdışı ile karşılaştırdığımızda ise bariz yüksek (8.500 TL ) bence max 7.500 TL olmalı fiyatı. Ben elin amerikalısı, ingilizinden daha mı zenginim ki daha fazla para ödemem bekleniyor ? Tam tersi hem daha fakiriz, hem de daha fazla para ödememiz bekleniyor. Ülkenin alım gücüm düşük olduğu için az satalım, fiyatı yüksek tutalım diyorlar herhalde..Bende alabilirmiyim diye bakıyorum ama 8.500 TL lerde alım yapmam imkansız tabiki..

• dallass kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

Tavsiyeniz üzerine bende butceme gore beko tv bakiyorum yukarida arkadasa tavsiye ettiginiz BEKO B55L 9583 5B model yerine Beko B55L 9672 5B modelini tavsiye edermisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysterious27 -- 24 Mart 2017; 9:21:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: ~~hyperion

quote:

quote:

Dallas hocam Philips 55pus6561 ' ler nasıldır.

100Hz olduğu için bu TV şu sıralar ilgimi çekiyor ama gerek youtubede gerek yorumlarda çok arızalı oldukları söyleniyor(Philips genelinde)

3 Tv arasında kaldım: Samsung 55KU7000 Sony 55 XD 7005 ve Philips 55pus6561.

Sony ve samsungun 50HZ olması biraz düşündürüyor.

Siz hangisini tavsiye edersiniz ?

Sen öncelikle şu max bütçeni bi söyle bakalım...

3000-3500 bandı hocam

100 hz - VA panel - 3D - çift tuner ve subwoferli şu modele ne dersin....

BEKO B55L 9583 5B

http://m.n11.com/beko-b55l-9583-5b-55-140-ekran-4k-ultra-hd-led-tv-P107705348?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_campaign=price_comp&utm_medium=cpc&utm_term=21

Yani hocam eğer sıkıntı çıkarmayacaksa olabilir.

Arçelik Beko pek güvenmediğim markakar Vestel bile bi parça.

Bilindik marka olsun diye size saydıklarıma yöneldim genelde başka markalara bakmadım hiç.

HDR desteği yok görünüyor bu TVde. Genelde oyun için kullanacağım için sıkıntı çıkartırmı bilemiyorum hocam..

• quote:

Orijinalden alıntı: Cnrps

quote:

Orijinalden alıntı: wolverine55

Dallass hocam butcem 8500 kadar cikabilir lg oled dusunuyorum fakat logo yanigi davasindan dolayi muzdarip olurmuyum sorusu kafamda lg oledde alabilecegim lg 55c6v modeli . oled demisken beko ve vestelin oledler hakkindaki dusunceler nedir 1 . secenegim oled o yuzden buarada yönelebilirim

Tesekkurler

Hocam bana kalırsa OLED 55 C6V şu an için rakipsiz bu seviyede. Rakipsiz derken Sony nin Samsung un 55 inch FALD Led tv leri 9.000 - 10.000 seviyelerinde iken OLED in bu fiyatı rakipsiz malesef..Ama fiyatı birebir yurtdışı ile karşılaştırdığımızda ise bariz yüksek (8.500 TL ) bence max 7.500 TL olmalı fiyatı. Ben elin amerikalısı, ingilizinden daha mı zenginim ki daha fazla para ödemem bekleniyor ? Tam tersi hem daha fakiriz, hem de daha fazla para ödememiz bekleniyor. Ülkenin alım gücüm düşük olduğu için az satalım, fiyatı yüksek tutalım diyorlar herhalde..Bende alabilirmiyim diye bakıyorum ama 8.500 TL lerde alım yapmam imkansız tabiki..

Haklisiniz hocam fiyatlar cok yuksek 2017 modelleri cikinca ucuzlucaktir bir miktar elbet ne kadar muamma. Vestel veya arcelik oledlere yonelinirmi onuda bilemiyorum. Internette vestel ve arcelikle kullanici yorumu yok denecek kadar az.ama sunu gordum iyi bir tv alicagim diyorsaniz en az 5000 tl gozden cikicak

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dallas hocam Philips 55pus6561 ' ler nasıldır.

100Hz olduğu için bu TV şu sıralar ilgimi çekiyor ama gerek youtubede gerek yorumlarda çok arızalı oldukları söyleniyor(Philips genelinde)

3 Tv arasında kaldım: Samsung 55KU7000 Sony 55 XD 7005 ve Philips 55pus6561.

Sony ve samsungun 50HZ olması biraz düşündürüyor.

Siz hangisini tavsiye edersiniz ?

Sen öncelikle şu max bütçeni bi söyle bakalım...

3000-3500 bandı hocam

100 hz - VA panel - 3D - çift tuner ve subwoferli şu modele ne dersin....

BEKO B55L 9583 5B

http://m.n11.com/beko-b55l-9583-5b-55-140-ekran-4k-ultra-hd-led-tv-P107705348?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_campaign=price_comp&utm_medium=cpc&utm_term=21

Yani hocam eğer sıkıntı çıkarmayacaksa olabilir.

Arçelik Beko pek güvenmediğim markakar Vestel bile bi parça.

Bilindik marka olsun diye size saydıklarıma yöneldim genelde başka markalara bakmadım hiç.

HDR desteği yok görünüyor bu TVde. Genelde oyun için kullanacağım için sıkıntı çıkartırmı bilemiyorum hocam..

Ooo!

İlk mesajındaki kriterinde oyun yazmışmıydın

Eğer yazmışsan gözümden kaçmış demekki

Eğer işin içinde oyun varsa performans için tercih ya sony yada samsung olmalı

Sony 2016 modellerde (bütçe kriterine göre) böyle bir seçenek ollmadığına göre

Sana samsung öneririm

Ancak hangi modeli dersen ebattan biraz taviz verip

49ks8500 almanı öneririm, yine kriterlere göre şuanda bu panelin üstünde başka birşey öneremem

Fiyatı GG da 100 çlippara ile 3750 tl.

• Anladım hocam.

Çok sağolun yardımlarınız için Allah razı olsun .

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter11

Dallas hocam merhaba;

Yardımlarınız için öncelikle teşekkür ederim . Aşağıdaki TV lerden 1. ve 2. önerilerinizi söyleyebilir msiniz?

50ku7000 2749 TL
    49ku7350 2999 TL Curved
    49PUS6561 3099 TL
    50UH635V 2800 TL

TV çoğunlukla Film ve futbol maçları izlemek için kullanılacaktır. Curved olması çok önem arz etmemektedir.

Ben 49ku7350 yi düşünmekteyim ama 100 HZ olan 49pus6561 kafamı karştırmakta açıkcası. Sizin tavsiyeniz nedir?
    Çok teşekkür ederim.
    İyi akşamlar.

Dallas hocam merhaba;

Bugün mesai çıkışı tv lerden birini almaya gideceğim. Önerinizi mesajı görünce belirtebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkür ederim
    Saygılarımla.

• bende dün daha fazla dayanamayıp özellikleri hoşuma giden SONY 55XD8505 televizyonu aldım.servis sözde bugün gelecek.inşallah bir pişmanlık duymam...
  • quote:

quote:

Dallas hocam merhaba;

Yardımlarınız için öncelikle teşekkür ederim . Aşağıdaki TV lerden 1. ve 2. önerilerinizi söyleyebilir msiniz?

50ku7000 2749 TL
    49ku7350 2999 TL Curved
    49PUS6561 3099 TL
    50UH635V 2800 TL

TV çoğunlukla Film ve futbol maçları izlemek için kullanılacaktır. Curved olması çok önem arz etmemektedir.

Ben 49ku7350 yi düşünmekteyim ama 100 HZ olan 49pus6561 kafamı karştırmakta açıkcası. Sizin tavsiyeniz nedir?
    Çok teşekkür ederim.
    İyi akşamlar.

Dallas hocam merhaba;

Bugün mesai çıkışı tv lerden birini almaya gideceğim. Önerinizi mesajı görünce belirtebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkür ederim
    Saygılarımla.

Direcled olsa dahi o Plips ips panele sahip

Yani hernekadar ips panele sahip marka model alan kullanıcılar "ben panelimden memnunum" deseler bile

siyah performansı konusunda ips paneller vasattır

İps lerde Kontrast oranları 700:1 / 1000:1 iken

VA panellerde bu oran 5000:1 / 7000:1 dir.

Neden bu değerler bu denli önemli diye sorarsan şöyle;

Mesela karanlık sahneli bir film izlerken yada Oyun oynarken

İps panellerde belli belirsiz öndeki unsurları görebilirken arka planda kalan yerler zifri karanlıktır
    Ve sen acaba karşımda ne var diye düşünürken
    oyundaki canavarın yemi olursun

VA panelde ise öndeki unsurlar deyim yerindeyse kabak çiçeği gibi görülür, arka planlar ise dolunaylı ayışı gibi heryeri aydınlatır, sende hem izlediğin filmlerden daha çok zevk alırsın, hemde oyunlarda düşmanların/canavarların kolay kolay yemi olmazsın

Bu konuda konu yazımda birkaç resim paylaşmıştım gözatabilirsin....

İps panelli Plipsi elediğimize göre

VA panelli 50ku7000 ve 50uh635'e gelirsem

Daha önce bu ikilemde kalanlara bu iki modelin donanım açısından birbirine yakın olduklarını
    Tercih için gidip yerinde inceleyip birinden birine karar kılmalarını söylemiştim,

Ama şöyle birşey söylemedende geçmeyeyim
    hernekadar donanım olara bu iki panel birbirine yakın olsalarda
    Eğer işin içinde oyun varsa bu konuda Samsung bir adım öndedir...

Sonuç olarak;

Curved sorun değilse ve 49/50 inç için maddi imkanıda gözardı edersem
    Bu ebatlar için performans sıralaman şu şekilde;

1- Samsung 49KS8500

2- Samsung 49ku7500

3- Samsung 49ku7350

4- Samsung 50ku7000

5- LG 50UH635

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 24 Mart 2017; 12:58:53 >

• quote:

quote:

quote:

Dallas hocam merhaba;

50ku7000 2749 TL
    49ku7350 2999 TL Curved
    49PUS6561 3099 TL
    50UH635V 2800 TL

Çok teşekkür ederim.
    İyi akşamlar.

Dallas hocam merhaba;

Teşekkür ederim
    Saygılarımla.

Direcled olsa dahi o Plips ips panele sahip

Yani hernekadar ips panele sahip marka model alan kullanıcılar "ben panelimden memnunum" deseler bile

siyah performansı konusunda ips paneller vasattır

İps lerde Kontrast oranları 700:1 / 1000:1 iken

VA panellerde bu oran 5000:1 / 7000:1 dir.

Neden bu değerler bu denli önemli diye sorarsan şöyle;

Mesela karanlık sahneli bir film izlerken yada Oyun oynarken

İps panellerde belli belirsiz öndeki unsurları görebilirken arka planda kalan yerler zifri karanlıktır
    Ve sen acaba karşımda ne var diye düşünürken
    oyundaki canavarın yemi olursun

VA panelde ise öndeki unsurlar deyim yerindeyse kabak çiçeği gibi görülür, arka planlar ise dolunaylı ayışı gibi heryeri aydınlatır, sende hem izlediğin filmlerden daha çok zevk alırsın, hemde oyunlarda düşmanların/canavarların kolay kolay yemi olmazsın

Bu konuda konu yazımda birkaç resim paylaşmıştım gözatabilirsin....

Plipsi elediğimize göre

50ku7000 ve 50uh635'e gelirsem

Daha önce bu ikilemde kalanlara bu iki modellerin donanım açısından birbirine yakın oldukları için

bu iki modeli gidip yerinde inceleyip birinden birine karar kılmalarını söylemiştim,

Ama şöyle birşey söylemedende geçmeyeyim

hernekadar donanım olara bu iki panel birbirine yakın olsalarda

Eğer işin içinde oyun varsa bu konuda Samsung bir adım öndedir...

Sonuç olarak;

curved sorun değilse ve 49/50 inç için maddi imkanıda gözardı edersem

Bu ebatlar için performans sıralaman şu şekilde;

Samsung 49KS8500

Samsung 49ku7500

Samsung 49ku7350

Samsung 50ku7000

LG 50UH635

Teşekkür ederim cevabınız için. Maddi imkanlarıda göz önüne alarak 49KU7350 de karar kıldım. TV yi aldıktan sonra yorumlarımı sizinle paylaşırım.

Tekrar teşekkürler.
    Saygılarımla,

• dallass hocam merhabalar,

Sadece PS4 oynamak için seçtiğim modellerden hangisini önerirsin yada bambaşka fikrin varsa da sevinirim. Bütçe 4-5 bin gibi düşünüyorum.

1)49ks8500 (49 ve 55 arası fiyat farkı çok yüksek olduğundan 49")
    2)55ku7500
    3)55xd8505
  • Merhaba Dallas hocam,

Ben aldiğim 4k sony 55xd8505 i iade ettim çünkü Hd ve Sd kanallarda çok bozuluyor görüntü, benim eski lcd nin görüntüsü daha net.

Bu durumda 4k yayin in gelişmesine daha çok yıllar varken, genelde 720p,1080 izleyen biri olarak sizce hangi tv yi almaliyim.. çoğunluk dediğim gibi hd maç, dizi ve film...

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: matt3627

Merhaba Dallas hocam,

Ben aldiğim 4k sony 55xd8505 i iade ettim çünkü Hd ve Sd kanallarda çok bozuluyor görüntü, benim eski lcd nin görüntüsü daha net.

Bu durumda 4k yayin in gelişmesine daha çok yıllar varken, genelde 720p,1080 izleyen biri olarak sizce hangi tv yi almaliyim.. çoğunluk dediğim gibi hd maç, dizi ve film...

Teşekkürler

Sana tavsiyem 2017 modelleri bekle...

• quote:

quote:

Merhaba Dallas hocam,

Teşekkürler

Teşekkürler ama max bütçem 5000 civari, şuan telefon hediyesi ile ks8500 yada ks8000 alabiliyorken, 2017 glince elde sağlam 2016 kalmazsa diye düşünüyorum sadece. Sonuçta yüksek seri 2017 ler en az 7-8 bin civari olucak diye tahminim.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba Dallas hocam,

Teşekkürler

Teşekkürler ama max bütçem 5000 civari, şuan telefon hediyesi ile ks8500 yada ks8000 alabiliyorken, 2017 glince elde sağlam 2016 kalmazsa diye düşünüyorum sadece. Sonuçta yüksek seri 2017 ler en az 7-8 bin civari olucak diye tahminim.

Hmmm madem öyle

Curved olsun dersen tabiki öncelikli önerim 55ks8500,

Yok Düz ve 60 inç olsun dersende 60ks8000 alabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 24 Mart 2017; 13:33:27 >

• ~~hyperion kullanıcısına yanıt
    arçelik, beko SONY kadar kalitelidir ama bence beko beko bayinden alınmalı...
  • dallass hocam merhabalar,

Sadece PS4 oynamak için seçtiğim modellerden hangisini önerirsin yada bambaşka fikrin varsa da sevinirim. Bütçe 4-5 bin gibi düşünüyorum.

2)55ku7500
    3)55xd8505
  • quote:

Orijinalden alıntı: divandelen1905

dallass hocam merhabalar,

2)55ku7500
    3)55xd8505

(Genele hitaben)

Son satıra yazmayı seviyor ama okumayı sevmiyoruz

Sadece iki mesaj üstteki mesajıma bir bak bakalım ne göreceksin...

• dallass kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anlamada son 10-15 sayfayı okudum en az, soru sormadan ve o arkadaş bütçesinin 3bin-3500 arası olduğunu söylemiş bendeki bütçeyi daha yüksek olarak belirttim neyse çok önemli değil. Okuduğum çoğu kişiye bu tarz cevaplar vermenden sormamam gerektiğini tahmin etmiştim ama yine de şansımı denedim ve beni yanıltmadın. Teşekkür ederim çok değerli zamanını ayırıp cevap vermediğin için.
  • 
Sayfa: önceki 790791792793794
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.