Şimdi Ara

bu mesaj silindi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
4
Favori
7.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Merhabalar,

Dediğinizden şunu anlıyorum. Şimdi 75 mbit değil, 73 mbit alabileceğim hız olsun. TürkNet bunu 50 Mbit'e kadar olarak satıp sizi 73 Mbit yerine 50 Mbit'e mi zorlamış oluyor? Veyahut her hangi bir x firması olsun. Benim modemde ki hızım 135 Mbit olarak gözüküyor. Milleni'den sorgulatınca hattıma verilen hızın 85 MBit olduğunu görüyorum. Fakat bana 75 mbit teklif paketi sunuluyor. Bu konuda bir fikriniz varsa rica ederim.

İyi akşamlar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomb.raider

Merhabalar,

Dediğinizden şunu anlıyorum. Şimdi 75 mbit değil, 73 mbit alabileceğim hız olsun. TürkNet bunu 50 Mbit'e kadar olarak satıp sizi 73 Mbit yerine 50 Mbit'e mi zorlamış oluyor? Veyahut her hangi bir x firması olsun. Benim modemde ki hızım 135 Mbit olarak gözüküyor. Milleni'den sorgulatınca hattıma verilen hızın 85 MBit olduğunu görüyorum. Fakat bana 75 mbit teklif paketi sunuluyor. Bu konuda bir fikriniz varsa rica ederim.

İyi akşamlar dilerim.

Port hızları 35-50-75-100 diye gidiyor. 73 mbps gibi ara değer tanımlayamıyorlar. Dolayısıyla türknet, netspeed gibi çoğu firma sorguda çıkan hızın bir altındaki port hızını veriyor. (73 mbps için 50 mbps, 76 mbps için 75 mbps gibi.) 73 mbps gibi ara hız tanımlayamayacağından dolayı, 73'ün altındaki port hızını, 50'yi esas alıyor.

Millenicom mesela 100 mbps'e kadar akn'siz hızı 80 liraya satıyor. Bu tarifeye başvurmak isteyen vdsl kullanan herkese yukarıda anlattığım durumdan ötürü hattınız 50 mbps kaldırıyor, 50 verelim diyor (Millenicom'un o kampanyasında 75 mbps hızı yok, sadece 50 ve 100 var. O yüzden sorguda 100 çıkmayana 50 öneriliyor.) Biraz ısrarcı olanlar 100 mbps tanımlattırabiliyor.

Hız sorgulama sistemine garanti hızlar giriliyor. Abone olmadan önce ya da adsl kullanırken vdsl'e geçmeden önce ulaşılabilir hızı tam olarak kestirmek mümkün değil. Bu yüzden bütün firmalar öncelikle sistemdeki hızı baz alıyor. Daha sonra modeminize daha yüksek hız geliyorsa yükseltiyorlar. (Eski akn'li dönemde türknet'te 100 mbps kullananlar bu sayede kullandılar. Yoksa yukarıda anlattığım durumdan dolayı sistem herkese en yüksek 75 mbps gösteriyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 25 Ağustos 2018; 23:07:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Anlaşılan 75 MBit'ten sonra 85 Mbit veyahut 100 MBit'e kadar olan hızı elde etmek için ısrarcı olmak gerekiyor.

İyi geceler dilerim.
  • bu mesaj silindi

Bu hat değerleri ile ısrarla 75 mbps istememe rağmen,bu hattın 60 mbps üstü desteklemeyeceğini,60 mbps ve üstünün sıkıntılı olacağınında turknet ısrar edip duruyor,bilen arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dostum benim sorunum hızım ne olacak ? Yani modem ara yüzünde ve müşteri temsilcisi bana 140mb hız görünüyor dedi..Paketi yükselttim. Eylül 1'inde hızım yükselecek. Ama sitede görünen 75'emi yoksa 100mb mı onu anlamak istiyorum. Destek kayıdı oluşturdum. Bana sadece 1 eylülde paketiniz bir üst pakete çıkacaktır yanıtı verdiler :) Oysa ben hızım kaç mb olacak diye sormuştum...
  • paket yükselt seçeneği çıkmadı hala
    quote:

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 1 hour: 33 minutes
    ============================================================================
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 3.091 Mbps 35.891 Mbps
    Actual Net Data Rate: 3.068 Mbps 35.833 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 30.3 dB 33.7 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 5.9 dBm 14.4 dBm
    Receive Power: -11.5 dBm 3.4 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 17.4 dB 11.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 48.259 Mbps 121.600 Mbps
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 4.8 16.1 26.6 N/A 9.3 20.4 32.3
    Signal Attenuation(dB): N/A 26.3 0.0 N/A 9.1 20.3 32.3
    SNR Margin(dB): N/A 33.3 0.0 N/A 33.7 33.7 33.6
    Transmit Power(dBm): N/A 5.9 -12.1 N/A 12.4 7.9 6.4

• An itibariyle hız artımı gerçekleşti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Paket yükselt seçeneği çıktı ama malesef çalışmıyor. İşlem gerçekleşirken hata oluştu diyor, 10-12 günü geçti bi Allahın kulu da tickete geri dönüş yapmadı.
  • Mustibh kullanıcısına yanıt
    Bende de çalışmıyordu. Mobil uygulamadan tarife değişikliğini gerçekleştirdim hocam. Sizde deneyebilirsiniz bu yöntem ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün hattım 75mbit e geçtikten sonra hat değerlerine baktım. Sadece snr down. rakamı 34 ten 19 a düştü. Bu rakam çok kötü bir değer mi acaba, daha hızlansa bu rakam daha da düşer mi ki?

bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderYapici -- 1 Eylül 2018; 21:34:2 >
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 23:20:5 >
  • bu mesaj silindi

bekledik bunu çok bekledik
  • ozan4550 kullanıcısına yanıt
    bu test hangisi?
  • OİM’de 50 Mb e yükseltme seçeneği var fakat modem arayüzünde max alabileceğim hız 17 Mb gözüküyor. 50 Mb için başvuruda bulunsam bu hızı alır mıyım ki ?

• eak101 kullanıcısına yanıt
    Dslreports.com

• Taahhüt olmadığı için 1 ay yüksek hızlı paket alıp daha sonraki ay eski pakete dönebilirmiyiz?

• tomb.raider kullanıcısına yanıt
    Dostum benimde modem arayüzünde max hızım 140mb görünüyordu. İnternet sitelerinde sorgulama yapınca max 81 çıkıyordu. Türknet abonesiydim, daha sonra paket yükseltmesi yaparak 75mb hıza geçtim. Geçtiğim gibi destek kaydı oluşturup durumdan bahsettim ve hızımı 100mb'e çıkardılar.

bu mesaj silindi
  • Bu hat 50mb de sıkıntı çıkarır mı?

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 1 day: 10 hours: 41 minutes
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 3.100 Mbps 35.891 Mbps
    Actual Net Data Rate: 3.070 Mbps 35.833 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    Total Attenuation: 0.0 dB 17.3 dB
    SNR Margin: 22.4 dB 14.5 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 8.7 dBm 14.5 dBm
    Receive Power: -9.3 dBm 0.6 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 18.0 dB 13.8 dB
    Attainable Net Data Rate: 21.786 Mbps 57.692 Mbps

• EstrEmO kullanıcısına yanıt
    hat 50 mbit alabilir.Snr değeriniz yüksek gözüküyor.snr değeri 10'un altına düşmediği sürece problem yok.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.