Şimdi Ara

Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023 (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.459
Cevap
6
Favori
41.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aktarımı yapan ekibin dolapta kablo işi bittikten 1 saat kadar sonra hem dsl sinyali geldi hemde sorgulama sitelerinde vdsl olarak sonuç almaya başladım.

9.45 gibi başladı işlemler 14.00'de tamamen bitti.

• Yeterli abone yoksa ilerde dolap sökerler en yakında bulunan tıp 7 aktarma yaparlar iyi olur mu ? Abone olmaması turk telekom değil size zarar öyle çok tıp 7 tıp 9 tıp 23 soktu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ctn48 kullanıcısına yanıt

O dolaplar etti sisteme dönüştürmek mümkün tek çöp olan kısım vdsl kartları

• smart0201 kullanıcısına yanıt

o eskiden olabilir artık sökeceklerini sanmıyorum zaten abone sayısını biliyorlar az olduğunu da biliyorlar hiç takmazlardı hatta fazla kart takmazlardı şuan 40-50 abone anca vardır daha önceden taksaydılar 70 abone anca olurdu belki bölüp 2 tane tip23 yaparlar ilerde onun içinde fiber çektiler hatta logarda koydular 2 ayrı yere . Belkide ilerisi için FTTH için yerleştirildi .

Tip7 buraya fazla

hükümeti 2023 için her haneye 100 mbit hedefi var her yere artık tip7-tip23 koyuyorlar

zaten türk telekom son 1 yılda bu zamana kadar döşediği toplam fiberin 4/1 'i kadar fiber döşedi 280.000 kmden 400.000 km fibere çıkmış son 1 yılda

en yakın tip7 1kmden uzakta ve onda boş port kalmamıştır yetmiyordur bile gene 1 km uzakta başka yerde tip5 büyük kabin var yıllardır ondan verin dedim gene vermediler o kabine sıfır olan köyü bile sonradan aktardılar onun içinde tüm bakır kabloları söküp tekrar yenilediler yaparken ordaydım altyapının berbat olduğunu çok uğraştırdığını söylediler .

• xSwindLer X kullanıcısına yanıt

modemde değerler nedir :)

• Abone yetersiz ise dolap söküyoruz daha geçe söktüme yaptık genel merkez oradan alıp başka yere götürün diyor

Ne şans benim dolap aktarması sabah 8 de başladılar aksam 22:30 de bitirdiler sonra da sabah 09:50 de internet hemen geçemedim 3 gün vdsl sinyal bekledim

telekomdan alayım ozaman 24 ay sözleşme yapayım 100 mbit sağlamak zorunda :)

• Tip7 yokken

Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023

Tip7 geldikten sonra burda. Henüz paket yükseltme işlemini yapamadım. Siteden baktığım fiyatlardan daha yüksek fiyatlar verdi MH bende kalsın bayiden hallederim dedim bakalım :)

Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023

• Şanslıymışım Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023 

mesafe çokmu

arka tarafıda böyle

• evime santral 110 mt gözüküyor. 1 aydır port bekliyorum. beyler port sorunu nasıl çözülür yardım edin ya

Nası yani kaç abone ise kalıyor? Kaç abonede Gidiyor? Tip-7 daha küçüğünü takma şansı yok mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt

şuana kadar saha dolabımı söktüler diyen biri forumda çıkmadı :)

Binanın karşısındaki ankastrede beyaz ve renkli olmak üzere bağlanan kabloların renkli olanını benim binaya gelen kabloya bağlamamışlar. 75 Mbps lik hattın neden 40 Mbps ortaya çıkmış oldu. Ankastreyi gördükten sonra sadece beyaz kabloyla interneti nasıl alabildiğime şaşırdım.Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023 

Şuanda 75 Mbps lik paketten 72 Mbps sağlıklı bir şekilde alabiliyorum. Sizce bu değerlerle 100 Mbps lik pakete geçmeli miyim? @smart0201

Değerler;

INP downstream: 0

INP upstream: 0

shineGINPdownstream: 0

shineGINPupstream: 0

reinGINPdownstream: 0

reinGINPupstream: 0

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps

near-end fast channel bit rate: 79869 kbps

far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps

far-end fast channel bit rate: 8192 kbps

near-end FEC error fast: 0

near-end FEC error interleaved: 0

near-end CRC error fast: 623

near-end CRC error interleaved: 0

near-end HEC error fast: 0

near-end HEC error interleaved: 0

far-end FEC error fast: 0

far-end FEC error interleaved: 0

far-end CRC error fast: 0

far-end CRC error interleaved: 0

far-end HEC error fast: 0

far-end HEC error interleaved: 0

DSL uptime : 7:20, 21 secs

DSL activetime :0 min, 21 secs

Downstream:

relative capacity occupation: 100% 

noise margin downstream: 12.8 dB

output power upstream: 4.0 dbm

attenuation downstream: 8.2 dB

Upstream:

relative capacity occupation: 100% 

noise margin upstream: 33.0 dB

output power downstream: 13.6 dbm

attenuation upstream: 0.1 dB

• Abone listesini aktarma yapar iken görürsünüz

• 100 Mbps'ye kadar yanı 70 Mbps de olabilir 50 Mbps de hız garantisi vermiyor

• gulnare G kullanıcısına yanıt

Genel müdürlük den yazi geliyor sökülecek dolap diye

kartlarda 35b değilmiş :)

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.