Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2012. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.347
Cevap
244
Favori
4.013.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20102011201220132014
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rica etsem bu hat degerlerini yourmlar misiniz?

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
  • AcetoBalsamico kullanıcısına yanıt
    80-85 alır.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler, yani SNR ve hat sinyal degerleri iyi gorunuyor? Peki bu 85Mbit Max hiz limiti bana atanan port ile mi alakali yani saha dolabindan daha hizli bir porta gecis mumkun mu ?
    Uzaklık yoğunluk kablolar vs bir sürü etken giriyor o yüzden öyle.
    Saha dolabi 60-70 metre otede ama 50Mbit benim icin stabil olduktan sonra yeterli bir hiz yalniz Tplink Telekom modem cok yetersiz bir wifi performansi var onu Keenetic ile degistiricem en fazla 30-35Mbit hiz alabiliyorum kablosuz olarak sonucta parasini verdigimiz hiz bosa gitmis oluyor.
    Kablolu her zaman iyidir
    Modem uzakta olmasa tabi ama kablo evin icinde pek hos gorunmuyor 5Ghz yayin ise yarayacak umarim
    - Turkcell baz istasyonuna fiber çekmiş olabilir.
    - Başka bir lokasyona çekilen fiber kablolar sizin oradan geçiyor olabilir.

200 metre uzağımda hem superonline hemde kablonet fiber kanalları var ama kablonet farklı bir yere altyapı çekmek için burayı kazdı mecburen, superonline ise baz istasyonunu fiberledi
    5 GHz yayın daha kısa menzilde yüksek hızlar sağlayabilmektedir. Şuan 2.4 GHz kullanıyorsanız ve 5 GHz destekli bir modem alıp 5 GHz kullanırsanız daha kötü sonuçlar alabilirsiniz.
    Etrafta kablosuz ağ sayısı fazla ise en az kullanılan kanalı tespit edip modeminizin kanal ayarını ona göre ayarlarsanız menzili arttırabilirsiniz.
  • test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 9 Ağustos 2020; 3:22:57 >
  • Bağlı olduğum DC'da BGP'lerden hostname'leri silmişler. Alışmadığım için şu anda kelaynak gibi görünüyor gözüme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

Bağlı olduğum DC'da BGP'lerden hostname'leri silmişler. Alışmadığım için şu anda kelaynak gibi görünüyor gözüme.

Ben o sunucuya 44 ms alıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba. Ben Perşembe günü Twitter üzerinden yeni binamıza altyapı başvurusu yaptım cuma günü bir ekip geldi inceleme yaptılar. Telefonla aradılar beni 30 Eylül e kadar fiber tamamlanması planlandı dedi. Sadece belediyeden kazı izni gerekliymiş. Bu kadar kısa sürede oluyor mu? Osmaniye merkez de yaşıyorum. Fiber dönüşüm projesi olduğu için yeni binalara fiber çekiliyormuş. Bizim yan sokaktaki sitede fiber var(wifilerinden anladım) galiba o sokaktan çekecekler. Adamın söylediğine göre galvaniz boru çekeceklermiş.

• xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    Dogru ancak modemin yayin gucu ile alakali bir durum benimki laptop baglanti hizi olarark siyanl kalitesi cok dalgalaniyor 12-35-58Mbit gibi gidip geliyor her halikarda modem degisimi sart gibi duruyor. Keenetic Extra DSL siparis verdim bakalim gelince nasil bir fark yaratacak.
  • Dün GPON nakilim sağlandı, modem ve kaset giriş kapısının yanına kuruldu. Şuan ben WIFI ile bağlanıyorum. Girişten odama kadar Lan kablosu çeksem kayıp yaşar mıyım? Cat6 kullanacağım. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?
  • RuffneckTR R kullanıcısına yanıt
    Kullanacağınız kabloda sorun olmaması durumunda kayıp yaşamazsınız.
  • 89 da inşaatı tamamlanan o yoldan bu yana kullanılan tesisattan hat değerleri.

100 Mbps bile almaz
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Kablonet tek bu konuda iyi o da hız düşümüyor uyguluyor sınırsıza 300 Tl üzeri istiyorlar vodafone onların altyapısından sınırsız hizmet veriyor bide.
  • Ankara vdsl değerlerim çok iyi, vdsl ve ankara-istanbul arası gecikmeleri çıkarsak sizinkinden bile daha iyi bir değer alıyorum

• 
Sayfa: önceki 20102011201220132014
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.