Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1078. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: braveheart655 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
51.347
Cevap
244
Favori
4.013.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10761077107810791080
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu fiber interneti kendi evime nasıl getirebilirim.
  • Superonline bolumunde bir uye sonuc istemisti. Verdim. Ayni sekilde bir cok konuda duzine duzine trace route, speedtest, oyundan alinmis ekran goruntulerini sunmusum. Ortaya benim koydugum gibi net sonuclar koymayacaksan, neden kendi varsayimlarina gore israr edersin ki arkadas.. Biraz mantik lutfen. Koskoca Turkcell SOL Fiber'in elbette Istanbul'da ve bu forumda aboneleri vardir. Eklesinler benim gibi detayli detayli net sonuclari, okey deriz. Sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 gun ban yedik ne oldu böyle diyecem ban süresine zam gelmiş hocam önceden 2 gun idi
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
  • hocam yanlış hatırlamıyorsam superonline fiber kullanıyorsunuz ping testleriniz paylaşır mısınız ?
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Hocam VIX kaç doluluk ile çalışıyor? Valve'nin de VIX'e doğrudan erişimi var en basit örnek. 1ms gecikme ile geçiyor. Doğrudan erişilebilir.

Hocam tüm trafikleri tabii ki IX'ler ile taşıyamaz. Ancak pinglerin önemli olduğu yerlerde devreye girmesi gerekiyor. Steam'in oyunları barındırdığı sunucuların IP bloğu ile oyunlarında kullandığı sunucuların IP bloğu aynı değil. Böyle rahatlıkla ayrım yapılabilir ki optimizasyon için Valve'e mail atsalar bile tüm blokları ve geçmesi gereken rotayı atacaklardır. Maalesef tekel olmanın zararları. Adamların umrunda değil dolaşım idi, rota idi, pingleri düşürmekti..
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Sonunda santral aktif olmus hocam 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatross07 -- 10 Nisan 2019; 23:57:44 >
  • vdsl11 V kullanıcısına yanıt
    TT İstanbul>Konya'yı Acıbadem üzerinden gelirse Ulus'tan, Gayrettepe üzerinden gelirse Antalya'dan dolaştırıyor. Ulus'tan geçerse Konya>İstanbul 16ms, Antalya'dan geçerse 20ms çıkıyor. Superonline'da ise Konya>İstanbul 9ms. Sizin eski teknoloji ADSL'den kaynaklı 10ms gecikmeniz olduğunu düşünürsek 17ms çok fazla bir değer Afyon için. Umarım yakın zamanda düzeltilir.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Hocam bence X GB'a kadar 1gbps sonra 5 mbps gibi olur sonuçta turkcell wifi da bile 1 gb sınır var eğer iyi bir yerde giriyorsanız 100/100 alabildiğiniz oluyor zaten kotada hız testine gidiyor kaç mbps alıyoruz diye test ederken
  • hocam 3 tane fiber dolap koyacaklar bu yıl veya 2020 de eski belediye başkanı turk telekom ile görüştü.
  • Albatross07 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun
    Sağolun hocam

Arada trollük yapın ben böyle yaptığımdan beridir ban yemedim.

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    orda bi yanlışlık var ama tt işine akıl sır ermez sıkıntı yoksa boş ver gitsin

• Tahmin edilgibi gibi fiber geliyormus. Ayrica ayni sokakdaki eski kabini de degisime almislar.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Aktif olmus hocam sonunda

• Bugün sokak başına bu kabinden koymuşlar, ben T23 koyacaklarını sanıyordum, ama t23'den bariz büyük hangi tip olduğuna dair bir fikrim yok.
    Ayrıca bütün sokak boyunca fiber çekip, Türk Telekom kapaklarının altına toplanmış bir şekilde bırakıp gittiler.
    FTTC yerine FTTB-FTTH tarzı bir şey mi olacak acaba ?
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• cormen kullanıcısına yanıt
    Dec-Ix İST tt trafiğini kaldıramıyacak kadar ufak. TT gibi bir dev bunu istemez. Cloudflare tr decix bağlantısı yaptı da anca 100 gigabite erişebildiler.

Turk telekom , Turk Telekom international üzerinden cloudflare türkiyeye bağlandı fakat yinede Cloudflare Türkiye'de ki yetersizlik ve sorunlar yüzünden yurtdışına aktarıyorlar trafiği.
    Cloudflare Tr sunucuları da bir kaç kere yakaladığım kadarıyla eu sunucuları gibi değil. Ya turkiye sunucularından eu ya layer 3 yönlendirme yada layer 7 yönlendirme olabileceğine dair belirtiler gösterdi. Tüm işlem eu da oluyordu.
    Şuan hala durum böyle mi bilmiyorum.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Hocam direk doğruyu soyledim bana hakaret eden kisi de ceza aldi 4 gun

Buranın adminleri böyle işte benimde doğru dediğime hakaret deyip ceza vermişlerdi.

• 
Sayfa: önceki 10761077107810791080
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.