Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (410. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.338
Cevap
205
Favori
522.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 408409410411412
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DSL-AC68U kullanıyordum. Garantisi bittikten bir süre sonra, kar yağışı olan bir gün DSL portu bozuldu, telefon hattından gelen bir akım yakmış olabilir diye düşünüyorum. Reset tuşu da çalışmıyor. servise götürdüm, tamir için 1300 lira talep ettiler, yani bildiğin sıfır ürün satacak, ama Vatan'dan bile 200 lira pahalıya...

DSL-AC68U'nun RT-AC68U gibi repeater/bridge olarak kullanılma özelliği yok, rezillik! Cihazın DSL modem dışındaki bütün işlevleri, menüleri çalışıyor ama resmen çöp haline geldi, ethernetle verilen fiber aboneliğine geçersem kullanabileceğim.

DSL portu yaptırabileceğim bir servis var mıdır?

(bu arada yeni bir modem aldım, onunla ilgili sorunumu ayrıca yazacağım.)
  • Yukarıda bahsettiğim AC68U modemi servise verince belki bir iki hafta sürer diye DSL-AC750 aldım, 68U'ya kavuşursam bunu ablama veririm diye düşündüm, tabii o sırada Asus markasına güveniyordum salak gibi... Attan inip eşeğe binmiş gibi oldum. Ben modeme sıkça uzaktan bağlanıyorum, uyku modundaki PC'yi açıp yönetmek için falan. Ancak modemin arabirimi bir süre sonra yanıt vermiyor, modemi kapatıp açınca düzeliyor belirsiz bir süre için. Ne ethernet üzerinden ne de internet üzerinden modeme yönetim ekranına giriş yapamıyorum, ancak internet ve wifi çalışıyor... En son firmware (1.1.2.3_617) yüklü. Google'da bir çözüm bulamadım, ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lecoqtr -- 12 Mart 2019; 23:17:46 >
  • lecoqtr L kullanıcısına yanıt
    Download master ile torrentleri seed etmede problem yaşıyormusunuz. Yani seed zorunluluğu olan sitelerde sıkıntı yaşatırmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CXath1 C kullanıcısına yanıt
    AC68U ile torrent master'ı bir süre kullanmıştım, ama güvenilir değildi, ya çok yavaştı, ya duruyordu, PC'yi açık bırakmayı tercih etmek gerekir.
  • uzaktan ddns bağlantı nasıl yapıyorsunuz acaba ac86-U kullanıcısıyım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hopeful H kullanıcısına yanıt
    www.noip.com a girip free ddns üyelik yap diyecektim ama an itibariyle giremediğimi, ip değiştirmeme rağmen yine giremediğimi farketmiş durumdayım. telekom yasakladı mı bu siteyi nedir?

modeminde hangi servisler yazıyorsa, o servisler için ücretsiz abonelikleri kontrol et. elle servis girebiliyorsan alternatif servisleri yazıp kullan diyeceğim de bu noip niye girmedi acaba
  • lecoqtr L kullanıcısına yanıt
    Eğer elektronik bilginiz varsa o modemi kendiniz de yapabilirsiniz. Yetkili servisler genellikle mainboard değişimine yönelirler. O nedenle mainboarddeğişimi maliyetli olabilir. Öncelikle dikkatlice mainboard u çıkartıp ölçü aleti ile SMD (üzerinde 000 yazar) 0 ohm luk genellikle bağlı bulunduğu devre elemanlarını koruma amaçlı kullanılan SMD leri ve devre üzerindeki SMD kapasitörleri kontrol edin. Eğer mümkünse mainbord üzerinde arızalı bölge lokasyonu içindeki SMD kapasitörlerin Esr değerlerini ölçerek kontrol edin.(Lokasyondaki mevcut SMD kapasitölerin yeni SMD kapasitör ile değişimini öneririm) Kolay gelsin.
    TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurizmir -- 13 Mart 2019; 13:17:29 >

• The souls migration kullanıcısına yanıt
    asusun kendi ddns adresi verdi bana mesela deneme.asuscomm.com diye ama bağlanamadım bir türlü

hangi portları kullanıyor ddns servisi buna bir bak. bence bu uygulama için port açman gerekiyor. hangisi veya hangileri birlmiyorum. aklımda 53 kalmış ama sen yine de bak
    ok bir deneyip paylaşırım sizinle

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurizmir

Eğer elektronik bilginiz varsa o modemi kendiniz de yapabilirsiniz. Yetkili servisler genellikle mainboard değişimine yönelirler. O nedenle mainboarddeğişimi maliyetli olabilir. Öncelikle dikkatlice mainboard u çıkartıp ölçü aleti ile SMD (üzerinde 000 yazar) 0 ohm luk genellikle bağlı bulunduğu devre elemanlarını koruma amaçlı kullanılan SMD leri ve devre üzerindeki SMD kapasitörleri kontrol edin. Eğer mümkünse mainbord üzerinde arızalı bölge lokasyonu içindeki SMD kapasitörlerin Esr değerlerini ölçerek kontrol edin.(Lokasyondaki mevcut SMD kapasitölerin yeni SMD kapasitör ile değişimini öneririm) Kolay gelsin.
    Teşekkür ederim, haftasonu kurcalayacağım. İçini açmıştım zaten, epeyce kapasitör var. Ben elektronik okudum, ama üzerinden 25+ sene geçti, o zamanlar devre elemanları çok daha farklıydu, transistörler, kocaman kondansatörler vs, ölçmeyi unuttum ama Avometre duruyor, youtube'dan bakarım tazelerim kendimi.

• Asus ac51 modem aldım keşke almasaydım 1 tane duvar olunca cekmiyo bide 3 tane anteni var ve arayüzü aşırı yavaş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxrealxxx

Asus ac51 modem aldım keşke almasaydım 1 tane duvar olunca cekmiyo bide 3 tane anteni var ve arayüzü aşırı yavaş
    Ben de aynı modemi AC750 ismiyle aldım. Pişmanım ara yüzü ac68u'dan sonra çok yavaş geldi. 5Ghz sıkça ortadan yok oluyor ve uzun süre geri gelmiyor (frekanları ayro ayro sabitledim, sorun azaldı ama bitmedi), ara yüz kafasına göre kilitleniyor, internet kafasına göre kesiliyor, kapatıp açınca düzeliyor. Internetsiz kalmayı göze alıp servise bırakacağım ama değiştireceklerinden pek emin değilim, sağlam diye iade edeceklerdir.
    olmadı bağlanamadım maalesef

syslog kullanıp bağlantı ile ilgili verilere bakabiliriz. forumda yorum yapılır. ancak muhtemelen sorun belli.

1. sorun ISP sorunu. nat nedeniyle yani ne diyoruz buna cgn ip havuzu sorunu var ve isp senden statik ip almani isteyecek bu sorunu gidermek için extra para vermek demektir bu. bunu kullanırsan zaten ddns e gerek kalmayacak.

2.sorun modem üretisininin yazılımıdır. sana sadece wan tarafından atanmış olan ip' i kullanmana izin vermesi gerekiyor. bu durumda modemi değiştirmek veya yazılım güncellmesi sorunu çözer diyeceğim de bu zamanda da bütün modemler köle. bu bir çözüm getirir mi bilmem. asus bu işi çözer bence. sen en iyisimi asusa bu ikinci maddeyi yaz. ddns kullanamıyorum de.

bilgi için teşekkürler ancak herhalde uğraşmam bu kadar prosüdür vs en iyisi eve gelince ayarlayıp bırakmak

valla bu sorunu ben asus' un çzömesini beklerim. çünkü modem arayüzündeki wan ip' yi kullandırtma görevi modem üreticisine aittir. ddns özelliğini kullanamıyor olmak isp' nin sorunu değil. ben sadece bilgi amaçlı yazmıştım. öyle ya dünyanın parasını vereceksin ac veya ax özellikli bir router alacaksın isp' nin havuzunda boğulacaksın. bence mahkemelik bir olay ama isp ile değil modem üreticisiyle. o da diyecek ki kusura bakma ben isp benden ne istiyorsa onu veriyorum deyip sana uygun bir firmware çıkartmayacak. başka çözümler de var muhakkak sorun isp modifiyeli modem kullanıyor olmak velhasıl.

• asus ürünlerini de böylelikle biraz çökertmiş olduk galiba? kimse bir şeyler yazmıyor konu ile ilgili. bu denemeyi yapıp sonuç alamayan var mı? türkiyenin en büyük asus rehberinde ddns sorununa ne zaman çare bulunacak acaba.
    DDNS gayet güzel çalışıyor, sorun yok. Tek sorun ISP'lerin sizi NAT CGN havuzuna dahil edip, DDNS, ip kamera vb cihazları kullanamaz hale getirmesi. Turknet kullanıyorum, 1 ay boyunca kadar bakım nedeniyle havuzdan çıkarttılar ve sorunsuz(hiç bir ayarı değiştirmeden) kullandım. Sonra tekrar NAT'a dahil edildim ve çalışmıyor. Asus'un bir suçu yok.
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    öyle zaten çalışması lazım. benim dediğim açık. web üzerinden yapılan kontrolde gördüğümüz wan ip ile modeme atanan wan ip birbirinden farklı oluyor cgn havuzunda. yani asus yazılımsal olarak bu cgn havuzuna giren modemlerde ddns özelliği çalışmaz bunu yazılımsal olarak da çözemez mi diyorsun? yani ben denemedim ama modemin aldığı wan ip' yi kullandığında isp buna da müdahale ediyor veya sistem yine de izin vermez bu mümkün değilse diyorsak bu durumda ipv6' ya ne zaman geçilir bilmiyorum ama geçilene kadar ya da bu havuzlar ortadan kalkıncaya kadar isp' ler ddns'yi bitirmiş oluyor. statik ip kullanmayı mecbur bırakıyor denirse bizim de buna (ddns hem free hem de paralı olduğunu düşünürsek eğer) tekelcilik dememiz gerekmez mi? yani kısaca isp ben seni her daim o havuzda tutacağım demesine karşılık ddns ölmüş oluyor. işte bu noktada ben de asus bunu halletmeli diyorum. nasıl halleder bilmem ama halledebilir.

• 
Sayfa: önceki 408409410411412
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.