Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.338
Cevap
205
Favori
522.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

işyerimizde sürekli internetimiz kesiliyor. 30 saniye 1 dakika süren kesintiler bunlar. Turk telekom servisini çağırdır geldi ve hiç bir problem olmadığını modemin 4 laptop 4 telefon olan işyerimizi kaldırmıyor olabileceğini söyledi.

Modem, router vs hiç bilgimin olmadığı alanlar. aralarındaki farkı bile bilmiyorum.

Çok tuzlu olmayan 20 bağlantıya kadar sorun çıkarmayacak sağlam bir modem (router) tavsiye edebilir misiniz? hemen almak durumundayız

not: işyerimizde fiber altyapısı mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oryuken -- 18 Ocak 2019; 20:11:58 >
  • sol ile kullanabileceğim bir cihaz önerebilecek varmı ping, ısınma sorunları yüzünden yıldım artık fiber interneti 40 tl lik router ile veriyorlar akıcılık diye birşey yok.
  • Xiaomi Mi Router 3g alıp Openwrt kurup o şekilde kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır
  • TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] Bu ayarlar normal mi asus ac51 modem aldım lakin kablosuz takılıyor sankı pek istediğim performans ı aldığımı düşünmüyorum ayarlar doğru mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ucamus

Bu ayarlar normal mi asus ac51 modem aldım lakin kablosuz takılıyor sankı pek istediğim performans ı aldığımı düşünmüyorum ayarlar doğru mu acaba?
    ustat oncelıkle o snr degerı ve hat degerı ne oyle ptt sızın bınada mı değerler süper bu degerlerle ben olsam kesın 100 mbit e gecmıstım uçar.

ıkıncısı asus modemdekı ayarlar normal sanırım sız kablosuz alıp kablosuz baska bır odaya transfer yapıyorsunuz
    ılk resımdekı kanal ayarını 8 den auto ya cekınız.

• merhaba arkadaşlar,

turk.net vdsl2 altyapısında olanlardan yardım rica ediyorum.

modem hic bir şekilde vdsl moduna gecmiyor. kolay kurulumda ise adsl olarak görüyor.

turk.net vdsl2 kullanan arkadaslar dogru ayarları paylasabilir mi?
  • algkmn kullanıcısına yanıt
    Kurarken turknet değil diğer seçeneği ile kurulum yapmanız gerekiyor. Turknet'in youtube sayfasında öyle bir video vardı.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 19 Ocak 2019; 17:28:6 >
  • fpotur kullanıcısına yanıt
    Peki bu modemi aç kapa yaptığımda tam 4 dakika 35 saniye sonra net geliyor kronometre açıp bekledim hiç

Böyle birşey ile karşılaşmamıştım bu zamana kadar versiyonu son versiyona yükselttim bu cihazlar böyle mi ? Üstat türknet e geçtim vdsl 35 mbps en yüksek bunu verdi tt daha çok verdi ama fiyat uçuyor arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ucamus U kullanıcısına yanıt
    Benim modem de öyle geç bağlanıyor. Hatta her seferinde kapat aç yapıyorum bağlanmıyor. Üstüne hızlıca kapat aç yapıyorum çok bekletmeden bağlanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucamus

Peki bu modemi aç kapa yaptığımda tam 4 dakika 35 saniye sonra net geliyor kronometre açıp bekledim hiç

Böyle birşey ile karşılaşmamıştım bu zamana kadar versiyonu son versiyona yükselttim bu cihazlar böyle mi ? Üstat türknet e geçtim vdsl 35 mbps en yüksek bunu verdi tt daha çok verdi ama fiyat uçuyor arada
    o kadar geç olmuyor fakat eskı kullandıgım airties 5650 ye gore cok gec ip geliyor
  • Arkadaşlar ASUS modem falan almayın!
    2 yıldır sorunsun tullandığım ttnet in verdiği tp-link modemden sonra sağlık kurumunda kullanmak üzere aldığımız ac750 ile yaşamadığımız sorun kalmadı.
    telefon pc toplam 10 a yakın bağlantıyaptığımızda cihaz donuyor . ve önceki cihaz her odada çekerken bu cihaz çekmiyor. 3 anten falan olmasına bakmayın.
    Çekse bile cihaza 7 8 bağlantı olunca hemen donuyor . ne internet ne modem arayüzü açılmıyor.
    düşünün sırf bu sorunlar yüzünden xiaomi repeater aldım. küçücük repeater 15 bağlantı olsa da sorun çıkarmıyor. çekişi çok daha iyi.
    Sorunlar bitti mi ? HAYIR. Bu sefer de cihaz ip vermiyor. herkese elle ip girmem gerekiyor ancak bu sefer başka bir ağa bağlanmak istediğimizde sorun çıkıyor . cihazı kapatıp açınca sorun düzeliyor ancak bir gün sonra yine aynı sorunu yapıyor.
    Cihaz yazılımı güncel . güncellemeden sonra kaç defa reset atıp baştan kurulum yaptım.
    artık bu sorunlardan bıktım .
    Almayın , ASUS falan
    Sakın.

• Arkadaşlar wan ayarından google dns girdiğim zaman internet ışığı gidiyor nedendir? Cihazı yeniden başlatmama rağmen internete bağlanmıyor.
  • TK- kullanıcısına yanıt
    Yanlış bir yere giriş yapıyor olabilirsiniz. Ekran görüntüsü yükleyebilir misiniz?
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt
    Buyrun hocam.
    TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]
    Hocam bu ayarı yaptığımızda wifideki cihazlarada dns veriyor mu?
    Tabi ki.
    Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayrul52

Arkadaşlar ASUS modem falan almayın!
    2 yıldır sorunsun tullandığım ttnet in verdiği tp-link modemden sonra sağlık kurumunda kullanmak üzere aldığımız ac750 ile yaşamadığımız sorun kalmadı.
    telefon pc toplam 10 a yakın bağlantıyaptığımızda cihaz donuyor . ve önceki cihaz her odada çekerken bu cihaz çekmiyor. 3 anten falan olmasına bakmayın.
    Çekse bile cihaza 7 8 bağlantı olunca hemen donuyor . ne internet ne modem arayüzü açılmıyor.
    düşünün sırf bu sorunlar yüzünden xiaomi repeater aldım. küçücük repeater 15 bağlantı olsa da sorun çıkarmıyor. çekişi çok daha iyi.
    Sorunlar bitti mi ? HAYIR. Bu sefer de cihaz ip vermiyor. herkese elle ip girmem gerekiyor ancak bu sefer başka bir ağa bağlanmak istediğimizde sorun çıkıyor . cihazı kapatıp açınca sorun düzeliyor ancak bir gün sonra yine aynı sorunu yapıyor.
    Cihaz yazılımı güncel . güncellemeden sonra kaç defa reset atıp baştan kurulum yaptım.
    artık bu sorunlardan bıktım .
    Almayın , ASUS falan
    Sakın.
    Aynı sorunlar bende de mevcut
    download master ı kullandıgım ıcın dıye dusundum
    Torrent den fılm ındırıyorum modemı cok yoruyor dıye dusunuyordum sanırım ondan degılmıs
    modem kafasına gore ınternet kesıyor ve kablosuz cıhazların hepsı unlem e dusuyor
    web arayuzune baglanmıyor bunun gıbı dertler mevcut

• fpotur kullanıcısına yanıt
    Hocam bende ne torrent var ne indirme . Sağlık kurumunda reçete gönderme sağlık bilgi sorgulanması yapıyor 30 40 kb Lik paketler sadece . Günlük 1 GB olmaz belki yani . Ha arada YouTube falan açılır tabi ama bu cihaz kadar sorunlu cihaz görmedim . Ayrıca Asus n16 var evde de . Onda da aynı sıkıntı mevcut . Deneme için onu götürdüm kuruma yine aynı sıkıntı var . Asus pişmanlık tır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.