Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (389. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.338
Cevap
205
Favori
522.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim evdeki tüm cihazların 5ghz desteği olduğu için özellikle bu modeli aldım. Evde Tenda FH1202 Wireless AC1200 Dual Band 4 antenli router'ım var. 2. el olarak almıştım.
    Modem salonda ve bilgisayar + TV evin en uzak köşesinde. Arada mutfak yani 2 duvar var. Modemin 5ghz bağlantısı odama ulaşıyor ama stabil olarak çalışmıyor. 2.4 gayet güzel çalışıyor.

Bende modemin 5Ghz kanalını kapatıp router üzerinden 5Ghz olarak sinyal verdim. 2.4ghz uzak odalarda telefonlar için çalışmaya devam ediyor.
    Uzak mesafe ve hız için router şart.
  • Çok teşekkür ederim 👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CS GO Pro kullanıcısına yanıt
    2.4GHz'de 40MHz kullanmamaya dikkat edin, gecen gun yazmistim.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134858870
  • Eyw kardeşim deneme yapıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: ecü

xiaomi mi box 3 kullanıyorum. 50 mbps vdsl kullanıyorum. asus n17u modemime telefondan tabletten pc den bağlanınca 40 mbps üstü hız rahatlıkla alıyorum. ancak mi box ile hız testi yaptıgımda hız yükselip birden 1-2 mbps hıza düşüyor. kanal değiştirdim vs ama işe yaramadı. mi box cihazımı başka modemlere bağlıyorum (2.4 ghz modeme de bağladım, 5 ghz modeme de) hiç hız kaybı olmadan çalışıyor. asus modem ve mi box cihazları birlikte kullananlarda sorun var sorunu da başka bir router takarak çözmüşler. asus modem - xiaomi mi box 3 arasındaki sorun için yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. kafayı yemek üzereyim askerden yeni geldim router alacak bütçe yok şuan o yüzden o yola başvuramıyorum.
    bende de mi box var, wifi analyzer apk sı var onu kurup orada en iyi kanalı gösteren bölüme geçip o kanalı seçebilirsin, ayrıca modemde 20/40mhz ayarlarını tek tek dene(20mhz tercih edilir).arada sinyal bozucu şeyler olup olmadığını da kontrol et ve diğer cihazların yoğun kullandığı kanalı kullanma. bende superonline huawei hg658 w2 modem ve arada 30-40m mesafe olduğu için Zyxel WAP3205 v3 AP si var, 16 mbite kadar internetim var 12-13mbit alabiliyorum miboxla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 14 Eylül 2018; 10:22:8 >

• Epicus E kullanıcısına yanıt
    Dedigin uygulama kurulu denemistim. Kanal ayarlarini tek tek denedim. 20 mhz yayin yaptim. 40mhz yaptim yok bana misin demiyor. Kanallari iki frekansta da tek tek bir deha denedim. Baska modem getirip denedim ucuyor. Satasim geldi modemi valla.

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Merhaba AC-750 bende kullanıyorum sıfır aldım ama aldığım günden beri cihazda wifi ye bağlı cihazlara belirli bir süre sonra ip atayamama ve ya bağlantı soruları var. Bu genellikle diyelimki modemi yeniden başlattın herşey normal bir iki gün sonra bir bakıyorsunuz laptop ip alamıyor telefon ip alamıyor şeklinde oluyor sizde de var mı buna benzer bir sorun acaba?
  • ragip80 R kullanıcısına yanıt
    Hayir böyle bir sorunum yok. Modem brick olduktan sonra eski versiyonu yükledim(1.1.2.473) ve güncelleme yapmadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    AC51 ile tamamen aynı şeyi yaşadım. Otomatik güncelleme yaptıktan sonra brick olunca firmware restoration yapmak zorunda kaldım ve 1.1.2.3_473 üzerini ne firmware restoration ile ne elle güncelleme ile ne de otomatik güncelleme ile kabul etmiyor. İşin garibi kendi modem ayarlarım olduğu gibi korunmuş, ona sevindim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepthroattoyouall -- 15 Eylül 2018; 17:1:31 >
  • deepthroattoyouall kullanıcısına yanıt
    Aynı durum bende de oldu. Mevcut ayarlar korunmuş durumda ve hangi sürümü atarsam atayım duruyor.

1 kere 1.1.2.3_502 sürümünü kurtarma yazılımı ile attım ve çalıştı. Sonra son yazılıma yükselttim yine gitti. Ondan sonra bu sürümü bir daha kabul etmedi.
    Neye göre çalıştı yada şimdi neden çalışmıyor bilmiyorum ama Asus'a mail atıp durumu anlattım.

DSL-AC68U konusunda yazılımın arka araya 2 kere atılıp sonrasında fabrika ayarlarına hard reset ile döndürüldüğünde yada 30/30/30 sıfırlama yöntemi kullanılırsa düzgün çalıştığı, her yükseltmeden sonra sıfırlama yapılmazsa cihazın brick olduğu yazıyordu. Haftaya boş olduğum bir gün oturup her yöntemi tek tek deneyeceğim. Sonuç alırsam zaten paylaşırım.
  • N16 modelini kullanıyordum 15 gündür kapalı olan modemi prize taktıktan sonra çalışmamaya başladı. power ve lan ışığı sabit yanıyor fakat dsl ışığı yanmıyor. arkadaşımın modemini denedim sıkıntısız çalışıyor. arkadaşın evinde denedim orda da dsl ışığı yanmıyor sorun ne olabilir

• kuheylan06 kullanıcısına yanıt
    Modem brick olmus. Kurtarma yazılımı ile firmware yükleyeceksiniz. Kurtarma moduna almayı da unutmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Aman hocam, hal çaresi bulursan beklemedeyim.
  • 2 modem arasındaki fark nedir?
    TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]
  • Merhaba arkadaşlar

Turknet 35mbps aknsız VDSL geçecem Hangi Modem alalım ?

Ps4 ve İPTV hangi iyi modem hızlı yapar?

Tavsiye eder mısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Hayir böyle bir sorunum yok. Modem brick olduktan sonra eski versiyonu yükledim(1.1.2.473) ve güncelleme yapmadım.
    Anladım bende üretim hatası mı var acaba ondan şüpheleniyorum şuan. Peki wifi ayarlarınız da defoult ayarlarda mı kullanıyorsunuz yoksa değiştirdiğiniz bir ayar var mı? bende sizin ayarlarla bir deneme yapayım o nedenle soruyorum..
  • ragip80 R kullanıcısına yanıt
    Uzaktan erişimden kablosuz ayarlarına, QoS denetiminden statik IP atamasına kadar değiştirmediğim ayar yok diyebilirim. Şuanda 5Ghz kapalı kullanıyorum. Ama ilk gün o da açıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keb@nlı23

2 modem arasındaki fark nedir?
    Aynı soruyu bende sorup araştırmıştım, cevap şu hiçbir fark yok ac750 daha yeni ve güncellenmiş versiyon sadece. ac51 üretilmiyor artık yerini 750 almış durumda
    Dediğinizi yaptım teşekkürler kurtarma programı ile son firmware i kurdum bütün Işık'lar yanıyor ama internete bağlanmıyor yapmam gereken başka birşey var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: kuheylan06

Dediğinizi yaptım teşekkürler kurtarma programı ile son firmware i kurdum bütün Işık'lar yanıyor ama internete bağlanmıyor yapmam gereken başka birşey var mı
    Modem arayüzününe girebiliyorsanız hızlı kurulum ile tekrar'dan ISP seçimi ve değerini(bende turknet oldugu için 35) kullanıcı adı ve şifre kısımlarını girin.
    Bende son sürüm çalışmıyor o yüzden 473 numaralı sürümü kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 16 Eylül 2018; 23:1:13 >
  • 
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.