Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12844. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.285
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
    tamam 1500 Euro yu geçmiyor ama dediğim gibi satıcı amazon değilse iş sakat
  • Ryzen 2700x için ram gören var mı arkadaşlar ? 3600mhz b-die tercihen.
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    vazgeçtim. zaten fiyat da çok ucuz değil. bu yıl BF tam bir hayal kırıklığı oldu. normal zamanda da aynı hatta daha ucuz fiyata almak mümkün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • coolman7 C kullanıcısına yanıt
    yani bence de gereksiz diz üstü almak yurt dışından parça desen tamamda laptop gereksiz iyi yapmmışın
  • Arkadaşlar acil yardım lazım amazondan drone almak istiyorum satıcı amazon ürünün sayfasını açınca ürünün fiyatı + kargo vergi ücreti yazıyor ama ödeme kısmına gelince bir tek kargo ücretini alıyor vergi hiç bir şekilde çıkmıyor ne yapsam bilemedim başka ürünleri denedim onlardada aynısı oldu alsam vergi ödemeden gelirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar laptop aldim 878 dolar tuttu vergilerle kartimdan 4800 cekildi normal mi bu dolar secmistim odeme yontemini

• quote:

Orijinalden alıntı: xako

Arkadaslar laptop aldim 878 dolar tuttu vergilerle kartimdan 4800 cekildi normal mi bu dolar secmistim odeme yontemini
    http://paracevirici.com/ buraya göre 878 dolar 4.639,35 tl ama ne kadar doğru bilemem 150 tl civarı fazla çekilmiş görünüyor
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Aynan dostum 200 150 tl oynamis bankanin kurundan baktim ona ragmen fazla cekilmis ilk defa alisveris yapmiyorim bu arada yeni okuyan arkadaslar icin

• quote:

Orijinalden alıntı: hevdem

Arkadaşlar acil yardım lazım amazondan drone almak istiyorum satıcı amazon ürünün sayfasını açınca ürünün fiyatı + kargo vergi ücreti yazıyor ama ödeme kısmına gelince bir tek kargo ücretini alıyor vergi hiç bir şekilde çıkmıyor ne yapsam bilemedim başka ürünleri denedim onlardada aynısı oldu alsam vergi ödemeden gelirmi
    link vereydin bakıp denerdik
  • xako X kullanıcısına yanıt
    benim gerçi 360 tl üründü ama 14 tl fazla çekildi geçen hafta almıştım
  • alışveriş yapınca artık karttan parayı hemen çekmiyor mu? Kargonun hazırlanmasını mı bekliyoruz önce?
  • kargo hazırlanma aşamasında çekim gerçekleşir.
  • xako X kullanıcısına yanıt
    Normaldir sıkıntı yok bankalar normal kurdan çekmiyor komisyon alıyorlar gibi düşünebilirsin her bankanın kide farklıdır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hevdem H kullanıcısına yanıt
    Hocam bu gümrükten geçmez, kilogram hesabına çevirdim. Yaklaşık 2 kilo. 500 gramdan fazlası sanırım gümrükten geçmiyordu.
  • sanal kartla almıştım , ilk aşamada hesapta para yok diye iptal gibi birşey olmaz değil mi?
  • Paketin ağırlığına değilde drone ağırlığına bakarlar diye düşünüyorum kendisi 500 gramdan düşük yani kargo parasıyla ürünün parasını ödedikten sonramı vergi ödemesini alıyorlar

• Bugün amazon.com dan kalem aldım. Kargo ücretsiz yazıyordu. En son kısma geldiğimde vergide çıkmadı. Aldığım kalem 10.12$. Ama ilginç birşey başıma geldi. Sipariş verdiğim an kartımdan 5.42 TL çekti. Bunun nedenini bilen varmıdır ?
  • Çekemezse mail geliyor ,tekrar kart bilgisi isteniyor.
  • varanus gouldi V kullanıcısına yanıt
    Karti denemek icin provizyon aliyor.
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.