Şimdi Ara

Tetik çekildi.4binTL lik güncelleme.[RAİD problemi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
2
Favori
5.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar pc yi güncellemek için uzunca düşündüm ve parça araştırması yaptım sonunda güzel bir sistem çıkarttığıma inanıyorum.

Şuan ki mevcut sistemim imzam da yazan sistem yerine güncelleyeceğim sistem ise şu şekilde ;

İşlmeci : Ryzen R5 1600 - Sinerji ALINDI. --GELDİ
    Anakart : Asus Prime X370 Pro - Sinerji ALINDI. --GELDİ
    Ram : Corsair 16gb 3200Mhz cl16 (CMK16GX4M2B3200016W)-- Nanokatalog ALINDI. --TEDARİK SÜRECİNDE --İPTAL EDİLDİ.
    Yerine İnventusta GSKILL Triend Z 3000mhz CL14 Alındı.
    Kasa : Nzxt S340 White - Hepsiburada ALINDI.--GELDİ
    HDD : Seagate Barracuda 1TB x2 raid 0 için. - YDbilişim ALINDI. --GELDİ
    SSD : imzam da ki olacak.
    İşlemci Soğutucusu : Deep Cool Captain 240EX White [Stokta Kalmamış]
    PSU : Corsair CM650x. ALINDI.(400 TL) --GELDİ

Bu hafta içerisinde ürünler elime ulaşmış olacak.Montaj resimlerini konuda paylaşacağım.

Bana toplamda 4bin tl gibi bir rakama denk geliyor.

KONU DÜZENLİYECEĞİM HELE PC AÇILSIN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuppie06 -- 14 Haziran 2017; 10:57:40 >

• Anakart içinde eğer SLI düşüncen yoksa Asrock B350 Killer/AC modeli fazlasıyla yeterli olur hem beyaz uyumu yakalarsın. Sistemde ekran kartı göremedim Ryzen işlemcilerde dahili ekran kartı yok biliyorsundur umarım.
  • KuSaReGeDo kullanıcısına yanıt
    vrm ısılarından dolayı b350 kere sıcak bakmıyorum ekran kartı şuan ki sistemimde mevcut olan rx 480 ike devam ediceğim ilerleyen dönemlerde evga 1070 ftw düşünüyorum. asus anakarttada siyah beyaz tasarım yeterli gekir veyaz siyah ağırlıklı bir sistem okacak umarım göze hoş gekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda bi teknobiyotik diye aratın daha 3-4 gün önce yeni bir şikayet konusu açılmıştı, internette bi teknobiyotik diye aratın
  • Meniz kullanıcısına yanıt
    teknobiyotik hakkında bilgim var hocam ben komple sistemi oradan almıyorum zaten alacagım 1 2 parça en test montaj falan zaten karşıyım kendim yapacağım montajı.

• Corsair CM650x alındı. Bugün kasa siparişini de geçiyorum.
  • yuppie06 kullanıcısına yanıt
    Hepsini sipariş geç.Güzel sistem.Güle güle kullan.
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bugün fiyatları çıkarttım sanırım bugün yarın alırım.

@edit : soğutucu hakkında bilgi alabilir miyim öneriniz olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuppie06 -- 19 Mayıs 2017; 17:25:40 >
  • yuppie06 kullanıcısına yanıt
    Seçtiğiniz soğutucu gayet yeterli olur.Hem de beyaz rengiyle kasayla uyumlu.
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler kasa beyaz-kırmızı/siyah olacak. ilerleyen zamanlarda hue falan alınıp rgb ye çevirebilirim ama şuan düşünmüyorum
  • Deep cool captain 240 white kullanıyorum. Fazlası ile tatminkar eder öneririm. + macun sürülü geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erssag -- 19 Mayıs 2017; 20:50:58 >
  • erssag kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkürler 2.elde corsair h100i v2 ler mevcut 400 tl bandında amazon sıfır ürünler onlarada kafam gitmiyor degil sanırım en son kalacak parça soğutucu olacak.
  • şimdi benim seçmiş olduğum ramler asus x370 de direk o.c siz 29xx mhz de çalışıyor fakat rengi kırmızı kasa rengine uyum biraz sıkıntı olacak.

şu 2 ram in asus x370 deki durumunu bilen birileri var mı ?

https://www.bilisimport.com/urun/gskill-trident-z-rgb-led-ddr4-3000mhz-cl16-16gb-2x8gb-dual-16-18-18-38-1-35v-f4-3000c16d-16gtzr
    http://www.nanokatalog.com/GSkill-16GB-DDR4-3200-32GB-DDR4-3200MHz-bellek-modulu,PR-100316.html?gclid=CNbBpJvt5dMCFVPGsgodqRgJYA&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Dİrek kodları bu şekilde ;

F4-3200C16D-16GTZSW
    F4-3000C15D-16GTZR

• Selam bende buna yakın yeni bir sistem topluyorum.

İşlmeci : Ryzen R7 1700 (Alındı)
    Anakart : Asus Crosshair VI Hero (Alındı)
    Ram : GSkill DDR4 16 GB PC 3200 CL14 Kit (F4-3200C14D-16GTZR) (Şu an amazon.de de indirim var oradan aldım.)
    Kasa : Nzxt S340 Black/Blue (Alındı)
    HDD : Aslında düşünmüyordum ama senden gördüm bende raid yapabilirim.
    SSD : Samsung 960 evo Nvme m2 500 gb
    PSU : Corsair RM650x. (Alındı)
    GPU : Vega yı bekliyorum. 1080/1080Ti/RX Vega Nova

Deneyimleri paylaşalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maqnum -- 20 Mayıs 2017; 20:12:45 >
  • maqnum M kullanıcısına yanıt
    güzel o ramler gerçekten benimde hoşuma gidiyor ama 800tl gibi bir rakam amazonda zaten benim alacaklarım 650-700 bandındalar 800 lira çok uçuk olur. kasayı ben beyaz düşündüm şimdi koyacağım yere bakıyorum (masa yeşil) içini full beyaz yaptım bi ekran kartı sırıtacak oda büyük problem değil koyacağım yer oda uyacak mı bilmiyorum kararsızım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuppie06

güzel o ramler gerçekten benimde hoşuma gidiyor ama 800tl gibi bir rakam amazonda zaten benim alacaklarım 650-700 bandındalar 800 lira çok uçuk olur. kasayı ben beyaz düşündüm şimdi koyacağım yere bakıyorum (masa yeşil) içini full beyaz yaptım bi ekran kartı sırıtacak oda büyük problem değil koyacağım yer oda uyacak mı bilmiyorum kararsızım.

Koyacağın yer yeşil renk o yüzden sırıtabilir diye düşünüyorum. Ayrıca yeni ekran kartı alacaksan beyazlar oldukça cezbedici görünüyor.
  • maqnum M kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum işte beyaz güzel aslında rgb ile falan kasa içini aydınlattın mı çok güzel duruyor fazla problem olmaz diye düşünüyorum ama gerekirse masayı boyarız hocam :D problem değil
  • Fiyatları çıkarttım :)

Ram : Nanokatalogdan alıyorum beyaz olduğu için . 679 TL
    Anakart : Bilişimportta gayet uygun . 704 TL
    İşlemci : Bilişimportta yine aynı şekilde gayet uygun . 965 TL
    Kasa : HB da da 328 TL
    Soğutucu : başka yerde satışı yok mecbur Teknobiyotik . 543 TL
    HDD ler : N11 de YDbilişim . 200 TL x2 400 TL

Bana toplamda : 3,620 TL ye denk geliyor. SSD ve gpu mevcut 6 ay bunun borcu bittikten sonra ekran kartını 1070 e çevireceğim.
  • Yakin zamanda benimde bir sistem toplama girisimim olacak. Bilisimporttan aldiginiz urunlerin kargoya ek guvenlik onlemi alinmis mi gelince yazar misiniz? Konuyu favorilere ekledim. Ups kargo ile gonderim yapiyorlar ama insan yinede guvenemiyor bu kargo sirketlerine.

• Ömürcan kullanıcısına yanıt
    tamamdır hocam zaten malzemeler gelince konuya resimlerini eklerim pazartesi büyük ihtimal alışverişleri yaparım o hafta içinde ürünler elime ulaşır gibime geliyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.