Şimdi Ara

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU) (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.954
Cevap
89
Favori
215.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet cosa'nın olduğu odaya termo vanaları monte etmeyin, iyi ısınan odalara ve mutfağa monte edin
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Mutfak olması ocak yandığı için ilave ısı oluşacağı için mi tavsiye ediyorsunuz. Birde banyo da olmuyor sanırım doğru mu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • djangobjk kullanıcısına yanıt
    evet ocak+yemektan dolayı, banyoda termo vana olmaz
  • **TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)

Bu mantiktan yola cikarsak 3.5 ayarlarsam 22 derecede calisip 24 olunca petekleri kapatacak degil mi?

Sıvı sistem danfoss

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurr1903

Bu mantiktan yola cikarsak 3.5 ayarlarsam 22 derecede calisip 24 olunca petekleri kapatacak degil mi?

Sıvı sistem danfoss
    bunu ölçmek maalesef zor, mekanik çalıştığı için sapmalar olabiliyor
  • Cevabiniz icin teşekkür ederim.

Evin tüm odalarinda danfoss sivi sistem vana var ancak 2 tanesini yildiza da getirsem el değmeyecek sekilde yaniyor tikali olmasindan süpheleniyorum bu vanlari nasil temizleyebilirim? İçi acilmiyor sanirim var midir temizlemenin bir yolu?

• ozgurr1903 O kullanıcısına yanıt
    termo vananın kafasını çıkartın. gövdede demirden pim olacak çıkıntı şeklinde 1cm. 1lira madeni parayla pime bastırın ileri geri yaptırın pim yay şeklinde yumuşayınca düzelir

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

termo vananın kafasını çıkartın. gövdede demirden pim olacak çıkıntı şeklinde 1cm. 1lira madeni parayla pime bastırın ileri geri yaptırın pim yay şeklinde yumuşayınca düzelir
    Pime tornavidayla bastirinca içine kacti mecbur yeniliycez

Alacak olanlar en ucuz n11 de buldum aklinizda olsun.

içine kaçtıysa muhtemelen mercimek büyüklüğünde partikül sıkıştırmış içinden

• Artik delirmek üzereyim salon ve çocuk odasi bozuk diye yeni vana aldim yenileri taktıktan sonrada yildizda bile el değmeyecek sekilde sistem merkezi isitma nerde hata var anlamadim.

merkezi ısıtma suyu çok tazyikli geliyor olabilir
    ikinci olasılık termo vananın kafası tam oturmamış sensör algılamıyor
  • BAYMAK TERMOSTATİK VANA

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)

• baymak termostatik vana nasıl hocam iş görür mü?

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam mümkünse sormak istediğim birkaç soru var size ;
    1) mobil sistemde t. vana gerekli midir ?
    2) mobil sistemde reglaj ayarı gerekli midir ?
    3) oda termostatı bulunduğu oda çok çabuk ısınıyor diye odadaki 2 petekte yarım tur açılı bu sisteme borulara sıkıntı yaratır mı ? sıcaklık sorunu yok gayet iyi şuan

cevaplarsanız çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurr1903

Artik delirmek üzereyim salon ve çocuk odasi bozuk diye yeni vana aldim yenileri taktıktan sonrada yildizda bile el değmeyecek sekilde sistem merkezi isitma nerde hata var anlamadim.
    Termostatik vana basınç nedeniyle çalışamıyor olabilir, onun yerine peteğin çıkışında vana varsa onu önce tam kapatıp sonra çok çok az (1/5 tur kademelerle) açarak sorununuzu çözebilirsiniz.
  • Miranda Kerr kullanıcısına yanıt
    her tesisatta termostatik vanala olur, termostatik vanalar taktırdığın zaman reglaj ayarına gerek kalmaz çünkü, ayarlı vana ayarlanan sıcaklığıa ulaştığında peteği kısacak ve kapalı devre tesisat suyu diğer peteklere kanalize olacak doğal reglaj ayarı yapılmış olacak
    yarım tur açılı da olsa sonuçta su geçiyor sıkıntı olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

her tesisatta termostatik vanala olur, termostatik vanalar taktırdığın zaman reglaj ayarına gerek kalmaz çünkü, ayarlı vana ayarlanan sıcaklığıa ulaştığında peteği kısacak ve kapalı devre tesisat suyu diğer peteklere kanalize olacak doğal reglaj ayarı yapılmış olacak
    yarım tur açılı da olsa sonuçta su geçiyor sıkıntı olmaz
    Termostatik vana da olsa reglaj ayarı yapılması taraftarıyım, sonuçta ne maliyeti var ne de bir zararı, özellikle programlı OT kullananlarda ve belli bir süre yanmama emri verilmesi durumunda (mesela gece ısının düşürülmesi) her odanın üç aşağı beş yukarı aynı zamanda ısınması için reglaj ayarı şart.
  • kir-pi K kullanıcısına yanıt
    bir evde ortalama 6-7 termostatik vana kullanılsa bu hesapla 100lerce termostatik vana taktım keza forumda da arkadaşlara yöneldik hiçbirine reglag ayarı yapmadım yaptırmadım. gerek yok. eğer termostatik vanayı peteği kısacak şekilde ayarlarsan sistem güzel işler
  • kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Cevabınız icin tesekkur ederim merkezi isitma oldugundan ve sisteminde suyu kirli olmasından su giriş vanasi tikanik sanirim.bi ara sadece 2 peteği temizletip sonucu yazacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozan Artun

Bugün Danfoss RA2000 gaz sensörlü vanamız takıldı.
    https://www.youtube.com/watch?v=1r0iezsTuno

Bu videoda nasıl takılacağı anlatılmış. Gerçi videodaki sıvı sensörlü olanı yine de ikisinin montajı aynı olduğu için bu videodan yararlandık...

Yine benim için en büyük bilinmez, vananın hassasiyetiydi. Bu vananın 2 rakamı arasında 3 bölme var bu şekilde her bir bölgenin 1 derece hassasiyet sağlayabileceğini tahmin ediyorum. Bu tabloyu internette bulmak mümkün olmadığı için onun da resmini mesaja ekledim.

Kademe derece ilişkisi..

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.