Şimdi Ara

SW ler çarpışıyor (Megane3 SW, Pegeout 308 SW, Kia Cee'd SW) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
2
Favori
44.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sn. Danışman teknik özellikleri Scan ettim ancak buraya resim olarak ekleyemiyorum. nasıl çözbiliriz bu durmumu. Taradığım resimin boyutu 150kb. yani boyutu küçük omasına rağmen resim ekleme yerinden secip tamama basınca sayfa yükleyemiyor her nedense... bu sorun ile ilgili öneriniz varmı
  • Hocam dosyayı örneğin imageshack.us e yükleyin. Orada size linkler vericek. Mesela bu şekilde, alıntı deyip mesajımı inceleyebilirsiniz, format bu oluyor. Kolay gelsin...

SW ler çarpışıyor (Megane3 SW, Pegeout 308 SW, Kia Cee'd SW)
  • Tergener bey teşekkür. sanırsam oldu gibi...
    İşte tarama linklerim aşağıda.

http://img122.imageshack.us/img122/535/tarama0002.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: uskudarlı

Sn. Danışman teknik özellikleri Scan ettim ancak buraya resim olarak ekleyemiyorum. nasıl çözbiliriz bu durmumu. Taradığım resimin boyutu 150kb. yani boyutu küçük omasına rağmen resim ekleme yerinden secip tamama basınca sayfa yükleyemiyor her nedense... bu sorun ile ilgili öneriniz varmı

Terneger arkadaş benden önce davranmış.

Zaten ben de İngiltere sitesinden detaylı teknik özelliklere bakmıştım. Renault Türkiye'nin doğrudan broşür görüntülemeye izin vermemesi de komik bir durum.

Benim aslında merak ettiğim aracın ağırlığıydı. Çünkü benim aracım 1509 kg gibi bir ağırlığa sahip. Ben bunun her zaman çok fazla olduğunu düşündüm. Ancak megane sw'un ağırlığının da 1380 kg olması benim aracın ağırlığının çok da fazla olmadığını düşündürdü. Çünkü otomatik şanzımandan dolayı zaten 50-60 kg lık bir fazlalık var onu düşersek megane ile arasında 70 kilo kalıyor. Bu da aşırı bir fazlalık değil.

Biraz daha bilimsel takılacak olursak her iki aracın da ton başına düşen beygir güçlerini hesapladığımızda tam olarak 76 beygir çıktığını görüyoruz. Kendi aracımdan tecrübeme göre bu gayet iyi bir değer.

• evet haklısın teknik özelliklerine TR sitesinden bakılamıyor olması traji komik....

aslında donanım tablosunuda taradım ama onun linkini yapamadım... sonra ekleyebilirsem onuda koyarım... tergener bey bu konuda uzman galiba. kendisine tesekkürlerimi belirtmek isterim. bişi daha öğrenmiş olduk sayesinde.

Danışman bey, sizin de söylediğiniz gibi Reno SW fazla ağır bir araç değil. Bana göre 105 hp motor yeterde artar bile. bundan fazlası yakıt tüketimini artıracaktır. zaten benim bu konudaki sınırım 100 hp altında olmaması...

Ancak sizden ve tergener beyden ricam boş vaktiniz olursa bayiden görmeniz. aracı beğeneceğinizden eminim... ben de şu bursa clioları yüzünden renoyu sevmezdim ama bu güzel olmuş. hem gittiğinizde broşürünü size takdim edeceklerdir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 13 Ekim 2009; 11:33:47 >
  • Arkadaslar renoult megane sport tourer (SW) yi bayilerde gorup inceleyen yokmu??? gercekten guzel aracmi yoksa benmi apartiyorum acaba? İzlenimlerinizi merak etmeye başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 14 Ekim 2009; 14:41:18 >
  • Sayın tergener bey ve sayın danışman nereye kayboldunuz... daha aracı almadık ya, alana kadarda ilgiyi kesmek yok.
    Renult SW alınca sizi meşhur bursa iskendercisine götüreceğim... Hem şu arkaym ses sitemini dinletmiş olurum. bakalım rekalmı kadar varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 16 Ekim 2009; 13:02:56 >
  • quote:

Sayın tergener bey ve sayın danışman nereye kayboldunuz... daha aracı almadık ya, alana kadarda ilgiyi kesmek yok.
    Renult SW alınca sizi meşhur bursa iskendercisine götüreceğim... Hem şu arkaym ses sitemini dinletmiş olurum. bakalım rekalmı kadar varmı.

Ben buralardayım, başlığı düzenli olarak takip ediyorum. Aracı yakından görme fırsatını bulur bulmaz yorumlarımı yazacağım.

Umarım aldığınız zaman içinize sine sine binersiniz araca. İskender davetiniz için de teşekkür ederim.
  • Ben de buralardayım. Sn Üsküdarlı her ne kadar benim gönlüm henüz gelmemiş olan Scenic ten yana olsa da boş bir zamanımda Sw yi incelemeye gidicem. Davetiniz için ben de çok teşekkür ederim...
  • Hepinize iyi hafta sonları arkadaşlar....
    Bakmayın nerdesiniz diye yakındığıma. zaten vakit çok. Aralık sonuna kadar. Ne zaman aracı görürseniz o zaman yorumlarsınız... Bu konunun muhabbeti hoş oldu diye mesaj olmayınca canım sıkılıyor. o yüzden sizi arada bi rahatsızlık veren isteklerde bulunuyorum. Kusuruma kalymayınız lütfen..

Tergener bey şu bahsettiğiniz ve henüz TR ye gelmeyen yeni scenic hakkında bilgi verirmisiniz acaba... Siz yazınca merak edip bi arastırdım ekteki fotografı dışında pek bişi bulamadım. Ama sport modeli hoş gibi görünüyor (üste barı olan). acaba bunu bağajı ne kadardır... motoru dizelmidir ve 6 ileri düz şanzımanı varmıdır dersiniz...

Bu arada benim kıdemimde hala Çavuş yazıyor. Hiç sevmediğim hitaplardan biridir bu çavuş lafı. ne zaman değişir bu... ???? Hep çavuşmu kalcam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 17 Ekim 2009; 14:51:07 >

• Mesaj yazdıkça ve açtığınız konular okundukça rütbeniz de artıyor diye biliyorum. Biraz sabır işi yani. Scenic e gelince. Yüksek sürüş pozisyonu, düz arka zemin ve ayrı olarak tasarlanmış arka koltuklar ve yükseklikten dolayı biraz daha geniş olan bir bagajı var. Sport Tourer a göre yaklaşık 21 cm daha kısa fakat 17 cm daha yüksek, bagajı 41 litre daha küçük ve 80 kilo daha ağır galiba. Bunu dışında motor, şanzuman ve donanım özellikleri aynı.
    quote:

TR ye gelmeyen yeni scenic hakkında bilgi verirmisiniz acaba. Siz yazınca merak edip bi arastırdım ekteki fotografı dışında pek bişi bulamadım. Ama sport modeli hoş gibi görünüyor (üste barı olan). acaba bunu bağajı ne kadardır... motoru dizelmidir ve 6 ileri düz şanzımanı varmıdır dersiniz...

• İyi pazarlar Tergeren bey,
    Teşekkür ederim vergiğiniz bilgiler için... sanırım geldiğinde görmekte fayda var. kullanışlı ve fonksiyonlu bir araçsa değerlendirmek lazım. söylediğinize göre 450 lt civarında bağajı var. kabul edilebilecek bagaja sahip gibi duruyor. ben bu kısa scenici nissanın note modeline benzetiyorum. ancak notenin kasasını oldum olası sevmem bakalım bu nasıl olacak. ancak bu kısa scenici Tr ye getireceklerini pek sanmam. önceki kasanını sadece grand olanı vardı galiba.. bu da öyle olabilir.

İyi pazarlar diliyorum.
  • Bu arada sn.üsküdarlı bugun ford focus un sayfasını gezerken denk geldim , belki ilginizi çeker diye buraya da aktarıyorum

Bagaj Hacmi(L)
    5 kapı 385
    4 kapı 526
    SW 482

Sedan olanının bagajı gayet tatminkar gibi duruyor tabi ki siz sw araç bakıyordunuz o yüzden belki düşünmeyebilirsiniz ama sedanının bagajı eğer veriler doğruysa gaye geniş gibi duruyor

Ayrıca 1.6L Duratorq TDCi 109PS versiyonu 240 nm tork sunabiliyor ve yakıt tüketimi fabrika verileri
    Şehir içi 5,8
    Şehir dışı 3,8
    Ortalama 4,5

bilginize...
  • Sn panzer öneriniz için teşekkür ederim. focus beğendiğim bir araç. sedan alacak olsam kesinlikle focus alırımdım. ancak sizinde söylediğiniz gibi SW almayı düşünüyorum... Sizce megane SW nasıl acaba... düşüncelerinizi rica ediyorum....
  • Daha önce konunun ilk sayfalarında da belirtmiştim (gerçi ondan sonra bir nick değişikliği falan oldu her neyse ), genelde station wagon araçlar hakkında aile arabası şeklinde bir önyargı bulunsa da, ben buna artık yeni nesil araçları gördükçe katılmadığımı belirtmek isterim.

Megane 3 sw bence çok hoş bir araba. Zaten megane 3 hb modelinin bagajı bir miktar büyümüş hali gibi birşey. Tasarım ve etkileyicilik konusunda bir hayli hoş bir araç. Tabi 1.5dci motorunun özelliklerini saymıyorum. İç mekan olarak da hoş bir yaklaşım sergilemiş renault. Donanımlı bir megane 3 sw yada hb alınarak (ihtiyaca göre) uzun yıllar keyfi sürülebilir diye düşünüyorum. Ancak bu iç -dış tasarım hakkında yaptığım yorumları internette videolarını ve resimlerini görebildiğimiz kadarıyla yapabiliyorum malesef çünkü henüz yollarda bir megane 3 sw araca rastlamadım. Ancak hb modeline yakın bir çizgi izlediğini düşünürsek (sedan modeli apayrı bir çizgiye kaydı çünkü ve bana göre pek hoş olmayan bir araç çıktı ortaya sedan tarafında) station wagon versiyonundan da (sport tourer diyelim ) benim şahsi beklentim büyük.

Türkiye'de her ne kadar eğilim hafif ticarilerden yana olsa da, bence megane 3 sport tourer ; en azından diğer station wagon tipi araçların satış rakamlarını geride bırakacak gibi duruyor. Ancak fiyatının biraz yüksek olduğunu düşünüyorum şahsen (en azından belki yılsonuna doğru fiyatlarda bir kırılma görülebilir) Ancak maddi boyutu bir kenara bıraktığımızda, bugün imkan olsa gel beni al diyen bir araç kendisi. Eğer tercihiniz bu araçtan yana olacaksa, iyi bir seçim yapıyor gibi görünüyorsunuz . Şimdiden hayırlı olsun umarım istediğiniz araca kavuşur, içinize sinerek uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız.

• Selam arkadaşlar. iyi hafta sonları. Megane Sport Touru gören inceleyen yokmu hala...
  • sn. tergener bey ve sayın danışmanım nereye kayboldunuz yoksa sonbahar tatilinemi gittiniz. özlettiniz kendinizi ya. yorumlarınızı göremez oldum. yoksa daha lüks forumlaramı takılıyorsunuz. (porche, ferrari .) Oysa ben sizi mütefazı sanmıştım. neyse şaka şaka.... aralık ayına az kaldı hala benden önce megane sw alan yokmu acaba veya yakından inceleyen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 4 Kasım 2009; 13:22:11 >
  • Geçen hafta Renault bayisine uğradık. Fluence a bakacaktık arkadaşla ama bayide yoktu. Fazla bir inceleme imkanım olmadı ama Megane 3 Sw yakından daha hoş duruyor. Bagajı da Ceed Sw kadar genişti. Tek kötü yanı bana göre fiyatı. Gerçi bu zamanda hiçbir markanın fiyatı uygun değil ya neyse. Bir de Clio Grand Tour modeli var ona bakmışmıydınız. B sınıfı Hb-Sw arası bişey. Galiba yakın zamanda 1.2 100 hp lik Tce denilen turbo benzinli motor ile gelecek. Clio Grand Tour Expression 1.2 Turbo 100 hp nin Tr satış fiyatı 30-32 bin arası birşey olacaktır. Fiyat/performans olarak iyi bir seçim olabilir.
  • ben deri koltuklu full versiyonunu bayide gördüm
    sw benim tarzım değil ama bu başka olmuş daha sportif duruyor koltuklar deri döşemeydi direksiyonda öyle
    bagaj bana sw (en azından kafamdaki sw) gibi geniş değil
  • Clio Sw yi bende gördüm. içinin küçük olması ve tasarımının hoş olmaması nedeniyle beğenmedim. Söylediğiniz gibi Megane sw fiyatı da yüksek ancak donanımlarını göz önüne alırsanız clio sw ye 32 tl vereceğime megane sw 45 vermek daha mantıklı diye düşünüyorum. yeterki beni 8-10 yıl götürsün. başa araşlara muhtaç bırakmasın.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.