Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (8081. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
23 Misafir (1 Mobil) - 22 Masaüstü1 Mobil
5 sn
349.776
Cevap
2.719
Favori
21.321.105
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 80798080808180828083
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla baya uzun zamandır kürekli oyun falan indirmiyordum.Gene indirmeyeceğim (çok çok istediğim bir oyun olupta gücüm yetmezse belki o zaman) fakat bir oyuna da 180-190 tl falan hayatta vermem...Zaten oynadığım pek fazla oyun da kalmadı.Steam de indirim dönemleri alışveriş yapıyorum yetiyor.Ama 190 tl bir oyuna nedir arkadaşlar ya.Utanın yemin ederim utanın bu fiyatlara.Kim yapıyorsa bunu ,kim sebepse Allah a havale ediyorum.Asgari ücret ne kadar arkadaş,ne yapalım boğazımızdan kısıp oyun mu alalım.Arkadaşın dediği gibi nereye kadar gidecek böyle,sonra ben mecburmuyum bir oyunu orjinal almak için 2-3 sene beklemeye...(steam de anca o zaman ucuzlar) Nasıl bir ülke olduk biz,neydik ne hale geldik...Daha iyiye gideceğine,çekilmez bir durum aldı.Sadece oyun değil,internet te,donanım da,bir telefon 2-3 bin lira,valla dalga geçiyorlar...Allah sonumuzu hayır etsin...
  • Arkadaşlar merhaba.

Arkadaşımın steam hesabını pazara açabilmemiz için tek seferde ne kadarlık alışveriş yapmamız gerekiyor. 3 ürünü aynı sepette 15,59 TL olarak aldık fakat açılmadı. Acaba tek bir ürünü mü 15 tl olarak almamız gerek.
  • expo-9009 kullanıcısına yanıt
    2 gün önce Idle Master ile kart bastım hocam

Var bi uğursuzluk bu aralar üzerimde
  • quote:

Orijinalden alıntı: N'DexteR

quote:

Orijinalden alıntı: Teecem

http://store.steampowered.com/app/379720/ 180 lira hadi geçmiş olsun.

Bu iş nereye kadar böyle gider, Nasıl bir çözüm bulunacak bilmiyorum ama en sonunda torrente tekrar döndürecekler insanları. Aral inatsa bende inadım sorun yok. Bu fiyattan çıkan hiçbir oyunu almadım, almıyorum. 3 yıl sonra oynar ucuza oynarım en kötü torrent var ilk gün indirir oynarım. Almayın, hırsızlara para kazandırmayın.

3 yıl sonraya falan gerek yok. En güzeli şu G2A.COM, GMG, Kinguin, HRK gibi siteleri kurcalamak.

Ben bu sitelerde daha hiç 180 TL'ye varan fiyatlar görmedim. En fazla 120-150 TL bandında dolaşıyorlar. Burada şişirildiği apaçık belli.

Steam'de 180 TL olup da çok istediğim 1 oyunu bile Steam'den almadım daha.

• Eskiden pc oyunları ucuz oluşuyla ünlüydü ancak onu da yıktılar. Bana steam ucuz demeyin 3 yıldır steam kullanıyordum indirimlerin yüzde 90ı modası geçmiş oyunlar üzerine yapıyorlar. Yeni çıkan AAA oyunlar hiç uygun fiyattan gelmemeye başladı. Bi tek Just Cause 3 uygun fiyattan geldi onun da optimizasyon berbat. Dipnot, steam alışverişini bıraktım konsola geçtim. En azından dijital olarak kardeşlikten 40-50 liraya güzel exclusive oyun falan alınabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun fiyatları hakikaten saçmalamaya başladı artık
    Fallout 4 180TL
    FİFA 16 239TL
    Star WARS 239TL
    Black Ops 3 200TL
    Rainbow Six Siege 180TL

Liste uzar gider

bir kaç oyun var bunların belkide hepsinden iyi olup ucuz olan onlarda Witcher 3 ve Metal Gear Solid,nasıl oldu da bu iki süper oyun uygun fiyatla çıktı şaşırıyorum...Demek ki uygun fiyattan da çıkabiliyormuş
    Türkiye şartlarında bir oyuna verilebilecek maksimum para 80-90TL'dir ama çıkan oyunların fiyatları orta da...Eskiden konsol oyunları pahalı pc oyunları ucuz derdik,ama şimdi maşallah konsol oyunları ile deredeyse aynı fiyattan çıkıyor oyunlar...

Bir yerde patlıyacak bu pahalı oyun işi ama nerede durun bakalım
  • Aral'a selam Indie'ye devam.
    Kimse kusura bakmasin ama Black Ops'a 200 lira verecegime Undertale ya da o ayarda bir oyun alirim kalan 172 lira ile de yapimciya bagis yaparim daha iyi. :/

• Bu Bethesda akıllanmaz, Fallout 4'te olduğu gibi Rusya ve Çin hariç her ülkede Doom'un fiyatını şişirmiş. Oralarda pazar payı büyük olduğu için yemiyor.
    Bir de eski Doom oyunlarını indirime sokmuş, ulan ne yüzsüz bir konsol şirketisin sen?. :D
    Anca ünlü oyunların üstüne yat dur. Noldu kaç Fallout 4 sattın Türkiyede?
  • Keşke o 180tl ile olay bitse. Oyunlar artık resmen yarım çıkıyor. Oyunun kendinden pahalı dlc leri de unutmayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vrl marius

Keşke o 180tl ile olay bitse. Oyunlar artık resmen yarım çıkıyor. Oyunun kendinden pahalı dlc leri de unutmayalım.

Bir de artik dlc leri de oyunla duyuruyorlar dun xcom2 icin 3 dlc duyuruldu. Oyun icine koysana onlari yok. Ayri para vereceksin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Torrent indirsem de hem hak yeme durumundan içim rahat etmiyor hemde multiplayer'den yoksun kalıyoruz. İkinci el konsol,oyun alırım. Sattıgınızda parasını çıkarıyorlar. Tabi grafik takıntınız yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shrksz -- 11 Aralık 2015; 8:11:00 >
  • shrksz S kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir seyde var o firmanin oyunlarini almazsam ölmem. En iyi tepki budur. O firmalarin oyununu oynamamak. sanki piyasada baska oyunlar yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emmre129 -- 11 Aralık 2015; 8:45:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allahtan humblebundle var böyle siteler olmasa oyunda almam, steam'in indirimli hali bile bundle'lara göre indirimsiz oluyor!
  • ''Almayın arkadaşlar bu fiyatlara,paranıza yazık'' diyeceğim, ama yine alacaksınız.Bir arkadaş iki satır yazsın,imzalayıp steame gönderelim.Yalnız şunu herkes imzalasın ya.bir imza atıverin artık hapse mi atacaklar yani neden bu vurdumduymazlık...Ttnet içinde var ama daha 200000 olmamış.ne yani Tr de bu kadar mi internetten memnun olmayan var...

• quote:

Orijinalden alıntı: vrl marius

Keşke o 180tl ile olay bitse. Oyunlar artık resmen yarım çıkıyor. Oyunun kendinden pahalı dlc leri de unutmayalım.

Oyunun yarı fiyatına Season Pass satılıyor. Yani tam oynamak için 1,5'luk para veriyoruz.

Şu DLC olayına ayrı kılım zaten. Eskiden ne güzel "ek paket" olayı vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RushComeBaby

Arkadaşlar merhaba.

Arkadaşımın steam hesabını pazara açabilmemiz için tek seferde ne kadarlık alışveriş yapmamız gerekiyor. 3 ürünü aynı sepette 15,59 TL olarak aldık fakat açılmadı. Acaba tek bir ürünü mü 15 tl olarak almamız gerek.

Yardimci olabilecek.

• hemen açılmıyor. 1 ay sonra falan açılıyor. pazara gir orada yazar şu tarihte açılacaktır diye.
  • Micro ödeme sistemi PC oyunculuğunu bayağı zorlaştırdı. Bu tarz oyun içi satış,sezonluk satış (DLC) tarzı ürünleri olabildiğince almamak,desteklememek gerek.lakin kendi gençligimizede bakarak,yeni nesil genç oyuncuların buna tepki vermesini beklemek zor.kendimde her zaman yapamiyorum.
    PC oyununu konsol seviyesine çeken firma ve saticilarida tebrik ediyorum sadece!!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bundan 3-5 sayfa önce muhabbeti yine oldu bu fiyatların tek sorumlusu var. bu 100-150 TL üstü bantta olan oyunlara bir bakın bakalım türkiye satış hakları kimin elinde imiş? birazdan firmanın her yerdeki adamları da damlar onların gücü ne bilmem ne diye manipüle etmeye ortalığı. almasanı yeter oyunlarını ama alacaksınız hem de kutuluları bile. gidin Steam den alın o paraya onlara vermeyin. g2a, kinguin vs. kullanın daha ucuza alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufulas -- 11 Aralık 2015; 11:05:44 >
  • Bu dlc olayı ile ilgili dalga geçen çok güzel bir oyun var "Dlc Quest" diye. Alın indirim zamanı oynayın 1-2 lira yoktur zaten

• 
Sayfa: önceki 80798080808180828083
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.