Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (606. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: RealZodyCotton Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
18.974
Cevap
717
Favori
1.708.856
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 604605606607608
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şimdi, Hikvision C100 'ü
    Kingston ve Toshiba'ya tercih etmem daha mı mantıklı yani?

(problemi olmasın, arızası olmasın, ömrü uzun olsun, çoğu ssd beni mutlu eder zaten) hdd' ye nazaran dizüstü hızlı açılsın, programlar hızlı açılsın bu kadar.. Garantilik durum olduğunda muhatap bulmak da önemli..

Bu da aklımda şu an.. Bugün yarın birini alacağım.

*
    Yorumlara bakarak memnuniyetsizlik bildirimi az olan Kingston a400 ve Crucial Bx500 şu an en yakın seçenekler oldu. Temel bir kullanım süreceği, 120 GB bile yetecekken ssd rahat çalışın diye (tam doldurmama gerekliliği) 240 alıp kapatacağım konuyu.. En uydurup ssd bile beni memnun edecek bence, Kingston veya Crucial, hangisi denk gelirse..
    (bu modellerin hepsi 3D TLC, kontrolcü farkı falan önemli konu ama ona giremedim, genel yorumlara baktım.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 21 Ağustos 2019; 18:14:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 10 yılı askın suredis ssd kullanıyorum okuldaki bilgisayarım 24 saat acıktır. Bozulan ssd gormedim. Tabi birazda sans işi ama bana denk gelmedi demekki. İncehesaptan aldıgım memoright ssd ler hala canavar calısıyor.
  • AS40G-512GT-C almayı düşünüyorum, ne dersiniz?
  • Sanal Dilenci S kullanıcısına yanıt
    Monster Laptop aldim NVME 256 SSD' in yanina bir tane daha NVME SSD (ilandakini) taktirmayi dusunuyorum ne diyorsunuz alinir mi ?
    Oyunlari yukleyip ordan oynamayi dusunuyorum. Butun oyunlari yuklemek ve diger ivir zivirlar icin ya HDD alicam 1 TB ya da bunu. Ne oneriyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Rheme -- 23 Ağustos 2019; 10:10:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla hocam ekran kartı ve diski henüz almadım. baya kararsızım bunu alsam mı almasam mı diye, bu 650 tl, xpg corsair filan indirim denk gelirse 800 e filan onları almayı düşünüyorum.
    yani normal ssd ile nvme ssd günlük kullanımda kullanıcı olarak pek bir fark hissedilmiyor. windows açılışı, oyun açılışı, dosyaya erişim vs konularında evet uzun süren bir işlem başlattığınızda fark ortaya çıkıyor. internette bir çok nvme,sata,hibrit,hdd süre testleri var.
    660p 2018 3. çeyrekte çıkmış bir ürün , yeni bir cihaz fakat insan garipsiyor. neden bu fiyata? bir sorunu mu var ? SSD teknolojilerinden anlayan birisi varsa daha açıklayıcı bilgiler verebilir. diğerleri ile intel arasındaki farkler nedir diye.

nvme ssd son iki laptopumda kullandım. ama fabrika çıkışlı geldiği için marka model hiç bakmadım. harici olarak alıp kullandığım ssd hiç olmadı. benim kıstasım TL/GB ne kadar uygunsa ona göre hareket etmek daha detaylı bilen birisinden yardım almak lazım.

• Sanal Dilenci S kullanıcısına yanıt
    Hocam simdi arastirdim bu Nvme SSD'yi, baya kotu.. o yuzdenmis bu fiyat

Peki sunu sorayim size, 256 Nvme SSD var zaten Windows yuklu, yanina 500 TL ye 1 TB HDD mi aliyim, 800 TL'ye 1 TB SSD mi aliyim ? Oyun oynamak icin aradaki 300 lira fark ssd almaya deger mi ?

• 1tb ssd alıp arkama yaslanmayı düşünüyorum. yedeklemek için 1tb hdd, 2 tane 64gb usb 3.0 flash(~200/100) , 1 tane 64 gb usb 3.1 sandisk go(~200Read/~150Write) zaten mevcut. öyle fazla yedeklenecek dosyam da yok. dizi,film,program dışında pek yedeklenecek veri yok.

1. kullandığım ssd ile intel 660p arasındaki farkhttps://ssd.userbenchmark.com/Compare/Toshiba-THNSN5256GPU7-NVMe-PCIe-M2-256GB-vs-Intel-660p-NVMe-PCIe-M2-1TB/m36660vsm602553

2. kullandığım ssd ile intel 660p arasındaki farkhttps://ssd.userbenchmark.com/Compare/WDC-PC-SN520-SDAPMUW-256G-1001-256GB-vs-Intel-660p-NVMe-PCIe-M2-1TB/m850702vsm602553

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanal Dilenci -- 23 Ağustos 2019; 14:54:7 >

• https://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-530mb-440mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD805682
    Arkadaşlar merhaba.Bu ürün uygun gibi geldi.Bunun için usb adaptör tavsiye eder misiniz?
  • Arkadaşlar 1tb yada 2tb 860 evo almayı planlıyorum
    En ucuz nereden alabilirim fikri olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirinmustafa

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-530mb-440mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD805682
    Arkadaşlar merhaba.Bu ürün uygun gibi geldi.Bunun için usb adaptör tavsiye eder misiniz?
    Bence Codegen'in USB-C çıkışlı disk kutusu en mantıklı seçenek. İki tane kullanıyorum. Birini iPad/bilgisayarda diğerini router'da. Hem performans hem de dizayn açısından iyi bir ürün. 50-60 TL civarına bulunuyor.

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Size zahmet bir link atabilir misiniz?
  • sirinmustafa S kullanıcısına yanıt
    Codegen Codmax 2.5" USB 3.1 Sata 3 Disk Kutusu (CDG-HDC-30TC). Ara ara 56 TL'ye düşüyor.

https://www.hepsiburada.com/codegen-codmax-2-5-usb-3-1-sata-3-disk-kutusu-cdg-hdc-30tc-p-HBV00000L0376

• Arkadaşlar herkese merhaba,

Sizlere bir sorum olacaktı. Sipariş vermiş olduğum ssd elime ulaştı. Ancak ben mevcut olan hdd'yi de kullanmak istediğimden bir tane de 12.7mm caddy siparişi verdim ve yarın gelecek. Acaba ben bugün hdd yi çıkartıp windowsu ssd'ye kursam ve caddy geldiğinde de hdd'yi bilgisayara windowsu kurduktan sonra tanıtsam bir performans kaybı yaşar mıyım ? İkisi beraberken ssd'ye windowsu kurmak daha mı doğru olur ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada Hepsiburada Turktelekom kampanyasıyla 25 tl hediye çekiyle Toshiba tr200 240 gb'yi 202 tl ye aldım.Almak isteyenler varsa haberi olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oguzhan222 -- 28 Ağustos 2019; 14:20:22 >
  • Oguzhan222 O kullanıcısına yanıt
    Hocam, ay bitmeden iki gün içinde bende ssd alacağım. Toshiba TR200'ü bende düşündüm. Bu SSD'nin yazılımında gözüken sağlık durumunun sürekli düşmesi, zamanla okuma yazma performasının azalması hakkında nasıl bir sonuca vardınız?

Şu an en yakın seçeneğim;
    1) Kingston A400 240gb (Şikayet hiç okumadım, 3D nand değil, ama yazma ömrü değerleri yüksek, olumsuz Türkçe yorum pek yok.) (çekle 185tl civarı)
    2) Crucial BX500 (biraz yüksek sıcaklıkta çalıştığını bildirenler var) (190tl civarı, çekle az aşağı inebilir)
    3) Toshiba TR200 (Yazılımındaki sağlık durumu hızla düşüyor, zamanla test performansı azalıyor, diye bildirenler var.) (200tl civarı)
    4) Adata SU630 (SU650 olandan ağzı yakan çokça kullanıcı oldu, fakat SU630 önerilmesine rağmen kullanıcı verisine erişemedim, bunda da sorun var mı bilemiyorum.) (185tl civarı)

Ayrıca temiz Windows kuracaksanız bugünden kurabilirsiniz, yarın da dvd bölümüne hdd'yi takarsınız. Umarım sorunsuz kullanırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Hocam, ay bitmeden iki gün içinde bende ssd alacağım. Toshiba TR200'ü bende düşündüm. Bu SSD'nin yazılımında gözüken sağlık durumunun sürekli düşmesi, zamanla okuma yazma performasının azalması hakkında nasıl bir sonuca vardınız?

Şu an en yakın seçeneğim;
    1) Kingston A400 240gb (Şikayet hiç okumadım, 3D nand değil, ama yazma ömrü değerleri yüksek, olumsuz Türkçe yorum pek yok.) (çekle 185tl civarı)
    2) Crucial BX500 (biraz yüksek sıcaklıkta çalıştığını bildirenler var) (190tl civarı, çekle az aşağı inebilir)
    3) Toshiba TR200 (Yazılımındaki sağlık durumu hızla düşüyor, zamanla test performansı azalıyor, diye bildirenler var.) (200tl civarı)
    4) Adata SU630 (SU650 olandan ağzı yakan çokça kullanıcı oldu, fakat SU630 önerilmesine rağmen kullanıcı verisine erişemedim, bunda da sorun var mı bilemiyorum.) (185tl civarı)

Ayrıca temiz Windows kuracaksanız bugünden kurabilirsiniz, yarın da dvd bölümüne hdd'yi takarsınız. Umarım sorunsuz kullanırsınız.
    Valla açıkçası daha önceden almış olduğum toshiba marka ürünlere güvenerek aldım bugüne kadar toshibada hiç sorun yaşamadım ama bu ne kadar sağlıklı bir fikir ssd alma konusunda tartışılabilir tabi. Toshiba 1tb lik usb3.0 harici diskim var 5 yıl olacak hiç bir sorun yaşamadım bu biraz referans oldu bana. Çünkü daha önce sandisk marka bir harici diskimin içinden veriler kendiliğinden yok olmuştu. Bugüne kadar toshibada benzer bir sorun yaşamamış olmam benim için önemli bir artıydı gerçi bu ssd leri toshiba ocz yi satın alıp ocz'ye yaptırmış ama göreceğiz bakalım iyi mi kötü mü.

Ssd'ler konusunda aşırı bilgi sahibi biri değilim ilk ssd kullanışım olacak.Ssd'lerde samsung evo dışındaki tüm modellerle ilgili olumsuz yorumlar okudum Samsung'a da gidip fazladan 100 tl vermek istemedim zaten bilgisayarımda eski benim. Ben de sizin bu 4 seçeneğinizin tamamını düşündüm. Kağıt üstünde bu ürünlerin hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı özelliklere sahip. İnsanların kullanım şekline göre ssd'lerinde performansının değişebileceğini düşünüyorum. Ben bilgisayarda internete girmek, office programlarını kullanmak, sql ve Visual studio kullanmak dışında başka bişey yapmıyorum o yüzden performans konusu beni ne kadar etkiler bilemiyorum.

Kingston'ı 3d nand değil diye direkt eledim yorumlara da baktım ama pek rağbet edilen bir ürün gibi gelmedi bana. Açıkçası çok fazla da araştırdığım söylenemez Kingstonı
    Adata su650 arkadaşımda var 4-5 aydır kullanıyor bir sorun yaşamadı ama internette o kadar çok şikayet var ki o yüzden adatayı da eledim su630'a da o yüzden hiç bakmadım.

Elimde Crucial Bx500 ve toshiba tr200 kaldı. Crucial pek bildiğim bi marka değildi ama yorumları iyiydi.Bi yerde kutudan direkt 0 sağlıkla çıktığını paylaşan bir arkadaş vardı o biraz çekince yarattı bende ama şans eseri üretim hatalı bir ürün gelmiştir diyerek onu pek önemsemedim genel olarak f/p ürünü yorumları vardı 170tl civarına satılıyordu tam alacaktım 190 a çektiler o yüzden 10 tl fazla verip Toshiba aldım. Toshibadan da memnun olanlar olmayanlar vardı. Dediğiniz gibi sağlık durumunun düşüyor gibi yorumları bende okudum ama sağlık durumunu paylaşan arkadaşların dediği düşüş hızına göre 2-3 yıl gibi bir ömrü var gibi toshibanın ve zaten bu 4 giriş seviyesi ssd'nin çoğunun ömrü için 2-3 yıl demiş çoğu kullanıcı.

Sonuç olarak Toshibadan önceden de memnun olduğum Toshiba aldım. Ayrıca ürünün satıcısının hepsiburada olması ileride bir sorun çıkma durumunda karşımda bir muhatap bulma konusunda elimi biraz rahatlatır diye düşündüm.
    Sizde umarım gönlünüze göre bir ürün bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oguzhan222 -- 28 Ağustos 2019; 16:37:43 >

• Oguzhan222 O kullanıcısına yanıt
    Toshiba'nın yazılımda gözüken sağlık durumunun "sadece yazılımsal" olabileceğini düşünüyorum, donanımsal sıkıntısı olmayabilir ama performansını yine aynı yazılım yüzünden kaybediyor olabilir. Veri silinmesi veya sistemin açılmaması gibi sorunlarını duymadım. Ben Kingston'a yine daha yakınım, kullanım senaryom hemen hemen sizin ki gibi, günlük internet kullanımı, bundan dolayı sorunsuz çıkarsa Kingston'da yetecektir. Konuya yazarım alınca. Sizden de gün geçtikçe performans ve sağlık durumunu takip etmek isterim.

İyi günler.

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Evet olabilir gerekli firmware güncellemelerini yapıp kullanmaya başladıktan sonra da burada bilgi vermeye devam ederim. Size de iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oguzhan222 -- 28 Ağustos 2019; 16:55:17 >
  • https://docs.google.com/spreadsheets/d/1B27_j9NDPU3cNlj2HKcrfpJKHkOf-Oi1DbuuQva2gT4/edit#gid=0
    http://www.johnnylucky.org/data-storage/ssd-database.html

newmaxx ın ssd özellik skalasını ssd alacaklara bir bilgi olarak bırakayım. kaynak reddit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SomeoneWhoCares -- 28 Ağustos 2019; 23:28:35 >

• https://www.epey.com/sabit-disk/samsung-860-qvo.html

Samsung 860 QVO hakkında fikri olan var mı, alınır mı ?
  • Bugün yukkodan 2162tl ye 2tb 860evo aldım.
    Umarım en doğru karar olmuştur.

• 
Sayfa: önceki 604605606607608
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.