Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (528. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
18.981
Cevap
718
Favori
1.710.336
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 526527528529530
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.incehesap.com/james-donkey_ssd-harddisk-fiyatlari/

240 GB olanını alıp ufaktan bir incelemesini yapmıştım. Oldukça memnunum.

Dolar kuruna kıyasla oldukça iyi fiyatlar var diyebilirim. Hediyeli olması da oldukça iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lenovo Y520 laptop için düşünüyorum bu ssd sizce özellikleri nasıl ?

https://urun.n11.com/hard-disk/toshiba-m2-sata-6gb-sn-128-gb-ssd-thnsnk128gvn8-m2-2280-P270295582
  • Oyun oynuyorsanız daha doğrusu çokça program yükleyecekseniz 128gb yetmez.
    Üstelik bu ürünün resmi garantisi de yok.
    Hızı da rakiplerinden çok düşük. O fiyata çok pahalıya gelir.
    İmkanınız varsa aşağıdakine bakın fiyat piyasaya göre çok çok iyi...

https://www.yukko.com/adata-256gb-xpg-sx6000-m2-sata-ssd-disk-asx6000np-256gt-c-v-50090572
  • Merhabalar, elimde macbook air 13-inch mid 2013 1.3ghz intel core i5 var, bunun ssd upgrade yapmak istiyorum hangi model önerirsiniz uyumlu olan? mediamerket wp kampanyası var orada var ise hemen alacağım. teşekkürler
  • lost kullanıcısına yanıt
    Hocam siz aldınız mi bunu internette Dell İnspiron 7567 i5 modeline aldım bu ssdyi. İlk kurulumu yaptıktan sonra sıcaklık 70 dereceyi görüyor. Kesinlikle ALMAYIN. Bilgisayarınıza zarar verir. Şeklinde bir yorum gördüm doğru mudur

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Yok ben almadım sadece öneri olarak yazmıştım.

Şöyle de bir durum var: "Dell İnspiron 7567 ısınma" olarak aratılınca da birkaç konu çıkıyor.
    Bilgisayar kaynaklı bir sorunun yansıması olabilir.
    elbette ürün de arızalı olabilir. Pek çok ihtimal var.
    Ama adata ürünleri genelde kalitelidir.
    NVME SSD'ler SATA SSD'lere göre çok daha fazla ısınırlar. Biraz yüksek ısı normal. Yeni anakartlardaki M.2 NVME yuvalarından pasif soğutma blokları var mesela. Laptop'ta PC kasasına göre fazla ısınması da olağan. zaten bileşenler çok daha sıkışık bir ortamda ve birbirlerinin sıcaklıklarından etkileniyor.

Kendi teknik dokümanına göre çalışma sıcaklığı maksimum 70C. (Operating Temperature: 0°C~70°C). Veri saklamadada ise üst sınır 85C olarak belirtilmiş. (Storage Temperature: -40°C~85°C)

Sıcaklık olarak sürekli üst sınırda çalışıyorsa performansı da olumsuz etkiler diskin ömrünü de.

Garantisi 5 yıl olsa da veri içeren bir birim olacağından dikkatli olmakta yarar var.
    Bunu sakın almayın ben aldım kesinlikle yazdığı hızla alakası yok yada bana sorunlu ürün gönderdiler

Birde bundan dolayı iade edebilirmiyim ssdyi sizce

Değerler çok düşük.

Baştan temiz kurulum yapmışsanız ve bu değerleri elde etmişseniz, SSD arızalı olabilir.
    SSD'yi başka bir pc'de deneme şansınız varsa deneyin.

Temiz kurulum yapmamışsanız temiz kurulum yapıp tekrar deneyin.
    Disk klonmama şeklinde yapılan yüklemelerde böyle sorunlar çıkabiliyor bazen.

----
    İnternetten alınan ürünlerde 14 gün içinde iade hakkınız var.
    Başka pc'de deneme şansız yoksa süreyi geçirmeden iade etmeye bakın..
    Elektronik ürün biraz da şans işidir.
    Geçmiş olsun.
    başka pcde deniyemiyorum
    temiz kurulum yaptım
    kullandıktan sonra yinede geri alırlarmılar sizce
    Kanunen almak zorundalar. Kutusu ve ambalajı zarar görmemiş ise tabi ki.
    Böyle kullanılıp geri gelen ürünler üreticiye gider kontrolden geçer arızası giderebilecek bir durumdaysa giderilir ve yeniden paketlenip tekrar satışa sunulur.

Ama tüketici düşmanı Türk firmaları böyle eziyet altına girmemek için 40 bahane üretirler.

14 günü geçirmeden siz iade edin.
    Başka pc'de deneme şansı olsa iyi olurdu, en azından aynı değerler çıkarsa arıza diyebilirdik.

İadenizi kabul etmezler ve geri gönderirlerse, iade ettiğinizi ispatlayan belgeler (kargo belgesi, web sitesi iade işlemleri resmi vb.) ve fatura ve satış sözleşmesi ile yaşadığınız ilçedeki Tüketici hakem heyetine başvurun.
    2-3 ayda sonuçlanır ve mutlaka iade almak durumunda kalırlar.

Sizin için vakit kaybı olur ama yine de uğraşın.
    Kimse vakit kaybıyla vs uğraşmak istemediğinden başvurup hakkını aramıyor.
    Firmalar da bunu bildiği için işi yokuşa sürüyorlar.
    Bu da onlarınn taktiği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lost -- 29 Temmuz 2018; 21:13:16 >

Bende samsung evo 860 sata var.Hdd'nin bağlı olduğu sata portuna taktığımda 500 mb/s, dvd'nin bağlı olduğu sata portuna taktığımda tam yarısı (250 mb/s) değerler aldım.
    Biri 6 gb diğeri 3 gb destekliyor.
    m2'lerde 3 veya 6 gb olayı var mı bilmiyorum.Fakat crystaldiskinfo ile kontrol et istersen bağlı portun hızı nedir?
  • thiokol T kullanıcısına yanıt
    desteklediği ve bağlatı türeü aynı PCle Gen3 x2
    Aradım sorunu anlattım değişim mi iade mi istiyorsunuz dediler iade dedim kod verdiler o kodla gönderdim ama kargoyu almamışlar büyük ihtimalle bana geri dönecek uğraştıracaklar anlaşılan

Kargoyu almalı miyım geri dönerse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proprietor -- 3 Ağustos 2018; 17:24:8 >
    İstanbul'da kargo dağıtımı Anadolu'ya göre biraz daha zordur. Bekleyin.
    Araya haftasonu da giriyor...
    Gelişmeleri yazarsınız...
  • Yok mu güncel fırsat?

ADATA 240GB şuan gittigidiyorda 269TL, cepteteb ile ödeme yaparsam +20% geri iade var ama aylık max 30tl veriyor yani 240tl ye gelebilir. Bu fiyata şuan daha iyisi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zagoncu

Yok mu güncel fırsat?

ADATA 240GB şuan gittigidiyorda 269TL, cepteteb ile ödeme yaparsam +20% geri iade var ama aylık max 30tl veriyor yani 240tl ye gelebilir. Bu fiyata şuan daha iyisi var mı?
    3D Nand olduğu için daha iyisi yok o fiyata alabilirsiniz.
    kaç lr idi hocam bu indirimdeyken?
  • sinan_15 S kullanıcısına yanıt
    378 liraydı o günler için...

Çok değil 2-3 ay önce burada 300 liranın altında alanlar olmuştu...
    Tabi ki dolar kuru işi bozdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lost -- 8 Ağustos 2018; 11:26:53 >
  • 250 GB SSD tavsiyeniz nedir arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 526527528529530
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.