Şimdi Ara

KONU SİLİNSİN!.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
2.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şimdi gelelim yorumlara, bu resimleri objektif değerlendirecek olursam bazı teknik özelliklerin kağıt üzerinde daha iyi olmasının aslında realitede pek bir avantajının olmadığını söyleyebilirim mesela mp değeri ya da diyafram açıklığı gibi. Şimdi sırası ile gidelim;

+ XZ ile XZs'yi bu örneklere bakarak değerlendirdiğimde XZs daha az granli çekiyor diyemem lakin XZ'ye kıyasla daha temiz ve daha net fotoğraflar çektiği aşikar. Ayriyetten XZ'de yazılımsal mıdır anlamadım lakin olan görüntüyü XZs'e kıyasla daha fazla pozlamaya çalışmış sürekli, bu da koyu tonların olduğundan daha açık tonlarda fotoğrafa işlenmesine sebep oluyor, misal siyah olan ikon daha grimsi bir tonda gözüküyor. Kenar ve köşelerde yer yer XZ daha net görünüyor iken yer yer tam çamur gibi. XZs en azından göze daha ortalama bir kalite sunmuş. Lakin XZs'te halan köşedeki yumuşatma etkisi devam ediyor ne yazık ki...

+S8 ile XZs'i kıyaslayacak olursak kesinlikle S8 daha temiz fotoğraflar çekerken mp farkından ötürü XZs daha net fotoğraflar çekiyor. Renk doğruluğu açısından fotoğrafın çekildiği ortamın orjinalini bilemeyecem fakat samsungda yazılımsal olarak renkleri coşturmaya devam etmiş. Bu arada gece çekimlerinde S8 tozu dumana katmış haberiniz olsun...

+ Huawei P10 ile adam akıllı kıyaslamak için gündüz çekimlerine de bakmak lazım lakin gece çekimleri P10'da tam bir fiyasko olmuş, ISO zaten almış başını gitmiş, kirli pixeller halay çekiyor fotoğrafta, fakat eminim ki gündüzde bence hem S8'e hem de XZs'ye fark atacak kamerası vardır...

Özetle XZs kesinlikle kamera konusunda XZ'den daha fazlasını vaad eden bir model olmuş lakin halan çağdaşlarına göre sundukları yetersiz kalıyor bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 19 Nisan 2017; 22:22:5 >

• BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    mesajda p10 gündüz çekimi de var.

Xzsi ben gayet başarılı buldum. Gündüz s8 den daha temiz ve net görüntüler çekmeyi basarmış. Işıklı ortamda hakkını vermek lazım iyi çekiyor.
    Gece kesinlikle kötü değil. Hatta iyi. Burada kötü yorumu yapılmasinin nedeni xzsin kötü olması değil s8in harikulade olmasıdır. Sony bu sene kamera anlamında iyi iş çıkarmış bence. P10 plusdan da hem gündüz hem gece daha iyi iş çıkarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KKullanıcı Adı -- 19 Nisan 2017; 22:28:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Hocam her ne kadar hepsi üst model olsada f/p olarak da değerlendirildiğinde XZs bence çok daha başarılı yaklaşık p10 ile bile 1.000 TL fiyat farkı var arada..

Dün p10+ ve XZs video performansını izledim resmen sony ezmiş. .

• Byone kullanıcısına yanıt
    Hocam video konusunda Sony'nin üstüne tanımam şimdi, lakin fotoğraf konusunda halan eksiklikleri var ve buradaki en ciddi eksiklik bence fotoğraf yazılımı, raw desteğinin olmayışı ve halan mp ayarından bağımsız şekilde diğer ayarları kurcalayamamanız... Ayrıca halan bastı mı şak diye yakalayamıyor fotoğrafları ne hikmetse...
  • az önce aynı sitede canon s8 ve xzs karşılaştırdım. Telefonlar bayağı yaklaşmış dslr kalitesine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KKullanıcı Adı -- 19 Nisan 2017; 22:50:38 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.