Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.627
Cevap
66
Favori
437.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanky

quote:

Orijinalden alıntı: ulumanittu

sarj sureleriniz nasıl arkadaşlar kafama takılan birşey varda

%42 de daha 5 saat ekran süresi verdi ve yoğun kullanım bu sadece 4G kullanımı ile 9-10 saat verir gibi

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

Kardeşim sana bir sorum var. Hangi gsm operatörünü kullanıyosun ve VoLTE yi nereden aktif ettin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zupper79

Bende yeni aldım çok beğendim.. yardımcı uygulama yuklemeye bile gerek yok gibi duruyor. yazılımından donanımına kadar çok güzel bi telefon. boyutu bile çok ideal. at kot pantolonun ön cebine hiç yokmus gibi yuru.

rev4 vermişler şu ana kadar herkesin bahsettiği wifi sorunu dışında bi sorunla karşılaşmadım 5 gundur.

evet kapatıp açmak gerekiyor bazen galiba.

PArdon bi şey daha var onuda sorayım.

Kulaklıkla müzik dinlerken son ses biraz az gibi geliyor kendi orginal kulaklığını kullandığım için mi boyle acaba. ses şiddeti biraz az gibi geldi bana.

Ses şiddeti Sony'lerde genel manada azdır hocam. Root işlemiyle falan yükseltmek mümkün olabiliyor.

• tolyo kullanıcısına yanıt
    Vodafone da kendiliğinden aktif oldu. Çok kaliteli görüşme sesi oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • akif87 A kullanıcısına yanıt
    Screen off kullanıyorum yıllardır, zaten çift tıklama ile ekran kapama Lg lerde var bildiğim kadarı ile. Wave uygulaması buldum bir yerde tavsiye edilmiş, dünden beri kullanıyorum ve gayet başarılı şimdiye kadar. Saate bakmak için power tuşu eziyetinden kurtardı beni şimdilik, aşırı bir pil tüketimi de yok gibi.
    Root için bekleyeceğim, garanti dışına çıkma riskini almak istemiyorum şimdilik.
  • ulumanittu kullanıcısına yanıt
    Bir çok uygulama arka plan verisi ve bildirim özelliğini gereksiz yere kullanıyor, eğer bildirim ve veri bağlantısı yapmasına gerek duymadığınız uygulamaların özelliklerinden bu 2 izni kaldırırsanız emin olun 1 gün içinde %20 pil tasarrufunuz olur.
    ekranı da otomatik parlaklıkta kullanmayın, çok hassas ve sürekli müdahale ediyor, ekranı yukarıdan aşağı kaydırarak kolayca ulaşılabilecek bir şey zaten manuel kullanımda.
    Telefon kullanırken ihtiyaçlarınıza göre yöneten olursanız pil size çok rahat yetecektir zaten.
  • zupper79 Z kullanıcısına yanıt
    Sony cihazların özelliklerinden birisi de ses şiddetinin az ama ses kalitesinin yüksek olmasıdır, bas ve tiz ayarları çok dengelidir. Ses şiddetini artıracak pre-amp özelliği olan player uygulamaları var, oradan halledilebilecek bir durum bu. Kendi kulaklığı ile değil de şöyle 150 tl bile verip alabileceğiniz durum varsa müzikten çok keyif alabilirsiniz.
  • Tuşlara basmamak için gravity screen uygulamasını da kullanabilirsiniz.
  • yunusdurden Y kullanıcısına yanıt
    evet bir tane xiaominin 3 sürücülü kulaklığından alacağım. 150 civarı bir fiyatı vardı. çok güzel bi kulaklık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zupper79 -- 18 Mart 2018; 20:9:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

quote:

quote:

%42 de daha 5 saat ekran süresi verdi ve yoğun kullanım bu sadece 4G kullanımı ile 9-10 saat verir gibi

Kardeşim sana bir sorum var. Hangi gsm operatörünü kullanıyosun ve VoLTE yi nereden aktif ettin?

Turkcell kullanıyorum ayarlar - ağ ve İnternet - mobil ağlar kısmından aktif ettim konuşmalarda ses çok net geliyor

• Arkadaşlar son 2 ayda 3. Kez bu olay başıma geldi

Şebeke tek çubuk çekiyor gözüküp mobil veri açık olmasına rağmen ne internete girebiliyor ne birini arayabiliyor ne de çağrı alabiliyordum

Yeniden başlatınca düzeldi 3ündede

Sizce bu donanımsal mı yazılımsal mı?

Not 3üde İstanbulun göbeğinde çeken yerlerde meydana geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RavenoLL -- 18 Mart 2018; 21:22:46 >
  • serkanky kullanıcısına yanıt
    Bende turkcell kullanıyorum ama voLTE aktif değil. Zaten turkcell desteklenen cihazlar listesinde bizim cihaz yer almıyor. Sadece Vodafone tüm cihazlara destek veriyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Turkcell kullanıyorum ayarlar - ağ ve İnternet - mobil ağlar kısmından aktif ettim konuşmalarda ses çok net geliyor

Cvp için teşekkür ederim kardeşim anladım. 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Arkadaşlar son 2 ayda 3. Kez bu olay başıma geldi

Şebeke tek çubuk çekiyor gözüküp mobil veri açık olmasına rağmen ne internete girebiliyor ne birini arayabiliyor ne de çağrı alabiliyordum

Yeniden başlatınca düzeldi 3ündede

Sizce bu donanımsal mı yazılımsal mı?

Not 3üde İstanbulun göbeğinde çeken yerlerde meydana geldi

Ara ara bende de oluyor özellikle boğaziçi köprüsünde veya gemi ile karşıya geçerken, sanırım 4G çekimi çok iyi değil gibi. Konum değişince düzeliyor veya 3G almak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamRiver

Bende turkcell kullanıyorum ama voLTE aktif değil. Zaten turkcell desteklenen cihazlar listesinde bizim cihaz yer almıyor. Sadece Vodafone tüm cihazlara destek veriyor

O liste uzun zamandır güncellenmiyor siz müşteri hizmetlerini arayıp ya da turkcell sayfasında volte ye başvuru için talimatlar var başvuru yapıp hattınızı volte ye tanımlayın aktif olacaktır

• Türk Telekom Volte için VOLTE yazıp 5555 e gönderin arkadaşlar daha sonra gelen mesajda da belirtiyor VOLTE KABUL yazıp tekrar 5555 e gönderin ve cihazı resetleyin Volte aktif oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Executioner

gravity screen demişken beyler bende şöyle bi sıkıntı var simdi cihazı masaya koyuyorum ekran kilitleniyor geri kaldırdığımda parmak izini okuduktan sonra birde ek şifreyi istiyor cihaz yöneticisi telefonu kilitledi gibisinden bir uyarıyla karşılaşıyorum ve şifre girmek zorunda kalıyorum yani zaten parmak izini okutuyorum ne diye birde şifre istiyor ki? bunun bir çözümü var mı şifre istemesin

Normalde her seferinde istememesi lazım arada bir güvenlik açısından bende de istiyor ve cihazı resetleyince ilk girişte istiyor ama her seferinde istememesi gerekiyor.

Güvenlik ayarlarını incele ayarlarından kaynaklanıyordur büyük ihtimal.

• Bu gece Türk telekoma geçiş olacak. Turkcell kullanıyorum şu anda ve müşteri temsilcisi ile görüşmüştüm geçen ay cihazın desteklenmediğini söylemişti. İş bilmeyene denk gelmişiz demekki.

Neyse gece türk telekoma geçtikten sonra yarın voLTE işini yaparım. Teşekkürler

• laptoptan telefona film muzik filN Aktarayım dedimde çok yavas ilerliyor.. usb 3 slotuna takmama ragmen usb2.0 hızında

usb c type olduğu için herhalde..

laptopla veri transferini hızlandırmanının yolu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Executioner

yani nasıl bir ayarı var anlamadım ayarları altını üstüne getirdim ama bulamadım. her seferinde istemesi can sıkıyor

Ekran kilidi ve güvenlik yarlarından cihaz güvenliği kısmındaki ekran kilidi kısmına girip şifreleme yöntemini değiştirmeyi dene bakalım. Ben kilit seçeneği olarak deseni kullanıyorum mesela ve her ekran açışımda sormuyor deseni, yani direk parmak iziyle açıyor.

• quote:

Türk Telekom Volte için VOLTE yazıp 5555 e gönderin arkadaşlar daha sonra gelen mesajda da belirtiyor VOLTE KABUL yazıp tekrar 5555 e gönderin ve cihazı resetleyin Volte aktif oluyor.

Sağolun hocam 2 ay önce falan denediğimde desteklemiyor diyordu

Yeni gelmiş herhalde.Siz olmasanız hala haberimiz olmayacaktı

Konudaki Türk telekom kullanıcıları volte desteği gelmiş bilginize.
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.