Şimdi Ara

Sony Xperia XZ Premium (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.255
Cevap
36
Favori
334.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ses konusunda bir şey diyemem hocam çünkü çok anlamam. Şiddeti az ama kaliteli bir ses deneyimi sunuyor. Pil konusunda ise gerçekten övgüyü hak ediyor. Öğle saatlerinden beri baya yoğun karıştırıyorum (tatil modada olunca) hala % 46 şarjım var. Son zamanlarda kullandığım beni memnun bırakan bir enerji tüketimi var XZ nin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slord236 S kullanıcısına yanıt
    Hocam sizde bu ayarlar mevcut mu? Ya da XZ kullananlarda?

• BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Ben bulamadım

Yok hocam sizde Z2 vardı demi? Ben Z2 kullanırken rootla bu hale getirmiştim tam hatırlamıyorum hangi rom olduğunu. Ama çok da işe yaramıyordu şuan ne durumda bilmiyorum bu ayarlar net çalışıyor mu?
    Şöyle bir bölüm var

• DODANLI kullanıcısına yanıt
    Hocam bu DSEE HX hem sesi kısıyor hem kaliteyi törpülüyor Z5te spotifyda filan kullanırken XZde ne durumda? Verdiğim ayarlar DSEE HXten çok çok daha iyi ses veriyor bende
    Hocam normalde bu ayarlar Sony'de default olarak kurulu olan lakin rootlamadan erişimine izin verilmeyen ayarlar, bu ayarlar az buçuk ses netliğini arttırıyor lakin pek fark yaratmıyor zaten. Ayriyetten ben buna ek ekstra 2 adet amfikatör daha flaşladım onlar arttırdı ses seviyesini. XZ'yi test ettiğim zaman da görememiştim yanlış hatırlamıyorsam, belki 7 güncellemesi ile açmışlardır diye düşündüm. Bu arada güncellemeniz hayırlı olsun hocam, müsadeniz varsa DM'den size güncelleme hakkında birkaç soru sormak isterim
    Tabi hocam sorabilirsiniz. Çok sağlam bi güncelleme 5 gündür kullanıyorum ama 1-2 sıkıntıdan dolayı geri çektiler yakında gelecek tekrar sony açıklama yaptı bu konuda.
    Bende de var hocam o ayarlar bu arada DSEE HX'i high res destekleyen kulaklık ile kullanmanızı öneririm ;)

Hocam ben pek müzik dinlemem. Kulaklığa hiç dokunmam. Bir şey seyredeceksem evde başka kulaklığımı var onunla seyrederim videoyu. XZ de de denemedim. Zaten o bölüm sadece kulaklık kullanımında etkisi olan bir ayar içeriyor. Birazdan sizin için deneyeyim yazayım.

Anladım hocam saolun
    Hocam evde olan kulaklıkla bir deneyeyim. Creative sound blaster kafa üstü kulaklık mevcut. Çok kaliteli bir kulaklığa sahip değilim açıkçası ;)

• Hayda telefonun kulaklık girişi çalışmıyor :))

Toz girmiştir hocam içine temassızlık yapıyordur büyük ihtimalle
    Ne yapacağız hocam :)) İki kulaklık denedim ikisinde de tepki yok. Kulaklıklar başka cihazda çalışıyor

• Anlaşılan servis yolu göründü bize. Nazar ettim telefona

Hocam benim uyguladığım klasik yöntem kürdanın ucunu ıslatıp hafifçe kulaklık soketinin dibine değdirip kürdanı çevirmek oluyor. Ucu ıslak olduğundan toz kürdana tutuluyor ve yavaşçana çekip çıkarıyorum hocam içindeki tozu, çavo gibi daldırıp portu zedelememek lazım. Ha daha nazik yöntem bilen varsa anlatsın...
    Eyvallah hocam deneyeyim. Z5 lerde duymuştum kulaklık girişi problemini XZ de de mi var acaba? Neyse sağlık olsun cana geleceğine mala gelsin :))

• Forumun birinde şuna denk geldim. Yaptım çalıştı.

"Soundabout indir. mediaaudio aç wired headphones seç. sound about service te no-status seç. çalışıyor. "

Edit: Bu programı kurunca bu sefer bazı videolarda kulaklık rakılı olmadan ses çıkmıyor.

Edit 2: Arkadaşlar kulaklık sıkıntısı evdeki kulaklıktan kaynaklanıyormuş :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DODANLI -- 25 Ocak 2017; 10:43:9 >
    Bu kulaklık sorununu XZde ilk defa sizden duyuyorum Z5 premium kronik sorunuydu bu inşallah XZde de kronik değildir. Geçmiş olsun bence servise verin garanti olsun iş o program da işe yaramıyor bi süre sonra diye biliyorum. Servis için tavsiye Ankara teleservis. Bir günde Z5in ekran kasa komple yenileyip bitirdiler işi saolsunlar. Tam sıkıntılı cihazları garantiye verme zamanları şu sıralar boş oluyor
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.