Şimdi Ara

Sol şeridi sürekli işgal etmek kuralını uygulamayıp uygulatmaya çalışanlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
154
Cevap
1
Favori
9.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benzer olayda hayatini kaybeden oldu. Araclarda temas olamdigi icin birsey yapilamiyor. Ayrica sen hiz siniri ni asmis olarak kabul edilebilirsin kayma izi vs olursa o tarz dirimlarda. Kisaca hujuk zaten bitmis durumda.

Sebin olayinda ise kamera kaydi varsa sikayetci olabilirsin can ve mal guvenligimi tehlikeye atmistir diye. Yada sahit varsa sahit gosterebilirsin aracta yada trafikte baska kisi varsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

neyse kısaca özet geçmiş olalım sen sen ol sol şeriti babanın malıymışcasına kullanma efendice işini gör bas git şeridine milletin sinirini zıplatma ne kendini yak nede başkasını. herkes kendi yoluna

Öyle mi? Hiç yapmadım ama bundan sonra inadına sol şeriti babamın malı olarak kullanacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

Benzer olayda hayatini kaybeden oldu. Araclarda temas olamdigi icin birsey yapilamiyor. Ayrica sen hiz siniri ni asmis olarak kabul edilebilirsin kayma izi vs olursa o tarz dirimlarda. Kisaca hujuk zaten bitmis durumda.

Sebin olayinda ise kamera kaydi varsa sikayetci olabilirsin can ve mal guvenligimi tehlikeye atmistir diye. Yada sahit varsa sahit gosterebilirsin aracta yada trafikte baska kisi varsa

Bu canavarlara en iyi çare kamera sanırım. En kısa sürede alacağım araç içi kamera.

İnşallah karşılaşmam ama eğer yine bir canavarla karşılaşırsam basitçe emniyete kamera ile gidip suç duyurusu mu yapmam gerekli?

@ozgutozkan
  • quote:

Orijinalden alıntı: splendidhdmi

Arkadaşa verdipim cevap tek cümle , gerisi genel yazı. Lütfen dikkatli okuyun

Pardon ben yanlış anlamışım :)
  • Hiç bir şey yapmayın. Sadece dikkat çekmeye çalışıyorlar, verdiğinz her tepki onların mükafatı.

Böyle bir Clio silme sağ taraftan girdi, çok şeritli geniş bir yoldu. Sinyal yok tabii. Hiç bir tepki vermedim, direksiyonu kırmadım. Sadece frene bastım, o çok güzel kullandığı aynasından anlayamadı, göremedi. Güveni artmıştır herhalde. Çok değil, 2~3 km sonra bir trafik öbeklenmiş, daha yakın bir makası kamyona atmış, şasi ortadan kıvrılmış, bumerang gibi olmuştu. İnmiş arabasından bakınıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Hiç bir şey yapmayın. Sadece dikkat çekmeye çalışıyorlar, verdiğinz her tepki onların mükafatı.

Böyle bir Clio silme sağ taraftan girdi, çok şeritli geniş bir yoldu. Sinyal yok tabii. Hiç bir tepki vermedim, direksiyonu kırmadım. Sadece frene bastım, o çok güzel kullandığı aynasından anlayamadı, göremedi. Güveni artmıştır herhalde. Çok değil, 2~3 km sonra bir trafik öbeklenmiş, daha yakın bir makası kamyona atmış, şasi ortadan kıvrılmış, bumerang gibi olmuştu. İnmiş arabasından bakınıyordu.

O anda küfür faslını geçtikten sonra ilk söylediğim şey o oldu. O emniyet şeridinden solladığı kamyonlardan birisi bir gün onu da bumerang etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Trafik rejimi diye bir olay var. Siz olayın ilk kisminda trafik rejimine aykiri hareket ediyorsunuz. Amerika'da olsaniz ceza yazilir.

Bu Ornek icin kamyon 90 ile gidiyor, gitmesi gereginden(70) 20km/h hizli gidiyor. Siz ise gitmeniz gereken hizda giderek 90-99 araliginda sollama yapıyorsunuz bu demek oluyor ki 110-120km/h civarinda gitmiyorsaniz trafik rejimine uyarak kamyonu takip etmeniz gerekiyor. Siz sol seriti gereksiz isgal ediyor haldesiniz.

Gerisini herkes demis trafik canavar zaten onlar.

Selam,

Abd de hız sınırını geçerken yakalasınlar bakalım. Gerçekten rejim muhabbeti mi olur "abi b.kunu yiyim" mi olur anlaşılır.

• Ozaman senden ricam dayak yediğinde ss yada videosunuda at son halini mısır patlatıp izlemek istiyorum :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: digiogi

quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

Benzer olayda hayatini kaybeden oldu. Araclarda temas olamdigi icin birsey yapilamiyor. Ayrica sen hiz siniri ni asmis olarak kabul edilebilirsin kayma izi vs olursa o tarz dirimlarda. Kisaca hujuk zaten bitmis durumda.

Bu canavarlara en iyi çare kamera sanırım. En kısa sürede alacağım araç içi kamera.

İnşallah karşılaşmam ama eğer yine bir canavarla karşılaşırsam basitçe emniyete kamera ile gidip suç duyurusu mu yapmam gerekli?

@ozgutozkan

Tabiki olmezsen yapabilirsin. Ama suda var burasi Turkiye Cumhuriyeti ve hukukumuzun dustugivdurum belli. Nitekim ab insan haklari mahkemesine en cok basvuran biziz. Ab insan hakalrina basvurmak en az 10 yil suren cok uzun bir surec ama rekor bizde her turlu yokluga ragmen bolca basvurmusuz. Demem o ki sen hizli olmasanda sana hizli diyip seni suclu bile cikarabilirler. O nedenle once 50 km hiza limitor koy arabana sonrasinda yavas gitsen bile sana hizli deme olasiliklari var oda sansina kalmis

• quote:

Ozaman senden ricam dayak yediğinde ss yada videosunuda at son halini mısır patlatıp izlemek istiyorum :)

Böyle konuştuğuna göre o trafik canavarlarından birisi sensin galiba? Aşırı hızdan kaza yaptığında tv'de cesedini izlerken ben mısır patlatmam ama. Senin gibi birisi değilim.
  • quote:

Ozaman senden ricam dayak yediğinde ss yada videosunuda at son halini mısır patlatıp izlemek istiyorum :)

Umarım karşıma çıkarsın böyle bir durumda.
  • callandor kullanıcısına yanıt
    Sol seridi gereksiz isgali

Trafigin akisini yavaslatmak.

Bundan bahsediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Sol seridi gereksiz isgali

Trafigin akisini yavaslatmak.

Bundan bahsediyorum.

Selam

O olay Avrupada var hocam. Burda sol doluysa sağdan basıp giderler. Kimse de selektör korna falan yapmaz.

Zırt pırt şerit değiştirirseniz alkollü araç kullanıyor muamelesi görürsünüz.

• umarım inşallah Allah bize o günleri gösterir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağlamak kesinlikle hatalı bir savranıştır ama biri sağlıyorsa , o zaman ben neyi yanlış yapıyorum diye soldaki aracın da kendine sorması gerekir...
  • quote:

ben senin cesedini izlerken emin ol üzülürüm sana hatta acırım sana

Sen mısır patlatırsın. Onu ben yaparım. İyi oku yazdığımı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Sağlamak kesinlikle hatalı bir savranıştır ama biri sağlıyorsa , o zaman ben neyi yanlış yapıyorum diye soldaki aracın da kendine sorması gerekir...

Dostum sanırım tam okumadın? Trafik canavarı emniyet şeridinden önce kamyonu sağladı sonra beni. Benim arkadmda o yoktu.
  • Burası geyik muhabbetine dönmüş.
  • arkadan gelen varsa biraz hızlan yol ver
  • quote:

Orijinalden alıntı: Experimentation

arkadan gelen varsa biraz hızlan yol ver

Konu açıldıysa önce yazılanı oku. Başlığa göre yorum yazma.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.