Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (391. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.790
Cevap
530
Favori
1.192.665
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1 litre Ceviz yağı var 18 liraya.
    https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/48058048-30380-jaywis-ceviz-yagi-1-l-teneke
    Tavsiye eder misiniz? Rafine olması işi bozar mı?
  • Gerçek sızma zeytinyağı arayanlara Zetay markasını öneririm. Aroması, yakıcılığı ve acılığı mükemmeldir.
  • Bugün kavlaktan aşağıdaki mesajı aldım:

KAVLAK ZEYTINCILIKTE KISA BIR SÜRELIGINE BUYUK INDIRIM !!!
    ... 5 LITRE NATUREL SIZMA ZEYTINYAGI 130 TL YERINE 95 TL
    ... 5 LITRE TAS BASKI ZEYTINYAGI 150 TL YERINE SADECE 105 TL.
    ?5 LITRE PREMIUM ZEYTINYAGI 140 TL YERINE SADECE 110 TL.
    HEMEN SIPARIS VERMEK ICIN 0553 080 68 80 I ARAYINIZ KAPINIZA KADAR UCRETSIZ KARGOYLA GONDERIM SAGLAYALIM.
    ESRA DAGLI
    KAVLAK ZEYTINCILIK SATIS DANISMANINIZ. B043
  • outofnick O kullanıcısına yanıt
    Cevizin kilosu 60 TL civarında.
    Yağı 18 TL ya nasıl oluyor?
    Bozuk-eski ceviz mi yoksa kırıklar mı?
  • egeliyizbiz45 E kullanıcısına yanıt
    adamlar litresi 50 liraya yag satiyorlar yeni sezonmuş, eskiler bitsin diye yenileri ucuk girmisler fiyat olarak.
    bir kere gemlikteki dukkana girdim herseye dunyanin parasini istiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

Yorumlarına bakarak

Orfion, beyzade, pirgion ve kuzeydenizi diyebilirim ama hiç birini kullanmadım. Sadece 11.11 için n11 deki araştırmalarım sonucu bu markalar gözüme çarpmıştı.

Orfion u buradaki özgür bey üretip satıyordu indirim de olunca kaçırmak istemedim. Tercihim orfion oldu. Normalde Antalya'dan bi üreticiden alıyordum ama kuzey ege ile Antalya yağı arasında tad ve aroma farkı var. Bundan sonra Antalya dan almayacağım zeytinyağı.

kiliste de 100 kg zeytinden 45 lt yağ alıyorlarmış az gayret etseler, 100 litre alırlar
    http://www.bloomberght.com/yorum/irfan-donat/2070132-zeytinyaginda-katma-deger-yaratma-ve-markalasma-firsati

Kilis Organik Zeytinyağı Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Polat, “Bizim zeytinlerimiz 100 kilogramdan 40-45 kilogram yağ veriyor ve asit oranı 0,4 seviyelerinde” diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

Yorumlarına bakarak

Orfion, beyzade, pirgion ve kuzeydenizi diyebilirim ama hiç birini kullanmadım. Sadece 11.11 için n11 deki araştırmalarım sonucu bu markalar gözüme çarpmıştı.

Orfion u buradaki özgür bey üretip satıyordu indirim de olunca kaçırmak istemedim. Tercihim orfion oldu. Normalde Antalya'dan bi üreticiden alıyordum ama kuzey ege ile Antalya yağı arasında tad ve aroma farkı var. Bundan sonra Antalya dan almayacağım zeytinyağı.

kiliste de 100 kg zeytinden 45 lt yağ alıyorlarmış az gayret etseler, 100 litre alırlar
    http://www.bloomberght.com/yorum/irfan-donat/2070132-zeytinyaginda-katma-deger-yaratma-ve-markalasma-firsati

Kilis Organik Zeytinyağı Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Polat, “Bizim zeytinlerimiz 100 kilogramdan 40-45 kilogram yağ veriyor ve asit oranı 0,4 seviyelerinde” diyor.

Merak ettim 2 kg zeytinden 1 kg zeytinyagi almayı nasil başarıyorlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zeytinyağı tuzruhu testlerimi paylaşmak istedim.

Soldaki aspir yağı, sağdakiAnkara AKM de Ege günlerinde bir tezgahtan aldığım zeytinyağı.Gördüğünüz gibi altında pembe bişey çıktı muhtemelen bir katkı var veya zeytinyağından başk bişey anlamadım

Yudum egeden Zeytinyağı

Hataydan gelen açık zeytinyağı

Sonuç olarak tuzruhu testini mantıklı bulmayanlar pembe rengi açıklayabilirmi acaba?

• volkano27 V kullanıcısına yanıt
    Tuz ruhu testi safsatadır.

Çok kabaca mekanizma şöyle çalışıyor.

Tuz ruhu HCl çözeltisidir, yani hidroklorik asit.

Renk değişimi yağın içindeki organiklerin hidroklorik asit tarafından yanması yani kimyasal bozulması sonucunda meydana geliyor.

Peki hangi organikleri? Muamma...

Peki renk değişmezse organik bileşenlerin az olmasını yorumlayabilir miyiz, evet.

Peki renk değişmez ise, organik bileşenlerin çok, hcl'nin az olması da muhtemel mi, bu da evet :) Yanı yeterli derişim mevcut olmayabilir.

E peki gayet düzgün bir yağda organik bileşenler hcl tarafından yanıp renk değiştirebilir mi, evet...

Velhasıl kelam, bu yontemin hiç bir bilimsel yanı yok, boşa vakit bile harcamayın efendim. Boşuna mı laboratuvarlar kuruluyor yatırımlar yapılıyor. Böyle kolay olsa dünya daha guzel olurdu emin olun :)

• 120 -130 tl arası erken hasat soğuk sıkım yoğun tadı olan bir yağ alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baggio2

120 -130 tl arası erken hasat soğuk sıkım yoğun tadı olan bir yağ alabilir miyim?

www.nerminhanim.com %15 indirim kodu: SY11
    Fiyat biraz yüksek gelebilir ama bundan ötesi yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamply

quote:

Orijinalden alıntı: baggio2

120 -130 tl arası erken hasat soğuk sıkım yoğun tadı olan bir yağ alabilir miyim?

www.nerminhanim.com %15 indirim kodu: SY11
    Fiyat biraz yüksek gelebilir ama bundan ötesi yok.

uzun zamandır kullanıyordum oviloyu üstad..ancak 195 tl çok fazla gerçekten yada indirimle 170 tl ..bence 125 130 tl idealdir erken hasat için
  • baggio2 B kullanıcısına yanıt
    natural birinci yağ bile 135 lira şaka gibi.
  • Okulda bir arkadas var kendilerine yağ sıktırmışlar soğuk sıkım kendi bahcelerinden.
    tattırmak icin getirmis, benim umidim yoktu genelde soğum sıkım diyor çoğu kimse tadına bakınca
    buram buram sıcak sıkım çıkıyor. tadına baktım simdiye kadar markasiz tattığım yağlar icinde açık ara
    en güzel yağdı. Litresini 20 liradan verdi, hatta tadına bakıp olumlu referens verince baya bir kişi de aldı. Bu sene yağ bol ve ucuz.
  • https://www.huseyinkavlak.com.tr/zeytinyaglari/5lt-naturel-sizma-zeytinyagi indirimli 17.5 ttl ye geliyor lt si.ancak soguk sikim degil galiba

• outofnick O kullanıcısına yanıt
    Kaliteli cevizin kilogran fiyatı neredeysee 90 ile 95 TL arasında değişiyor yağı nasıl oluyorda 18TL oluyor.
  • baggio2 B kullanıcısına yanıt
    Avilo nasıl ben hic kullanmadim acemiyim bu yöresel marka laa rea bir de akar var şirince nin gg de gördüm nasıl bunlar

• Adesidero A kullanıcısına yanıt
    Avilio çok iyi değil hocam aroma falan yok pek. Fiyatına göre normal. Yemeklere falan kullanılır anca. Prigion çok başarılı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3yuq

Avilio çok iyi değil hocam aroma falan yok pek. Fiyatına göre normal. Yemeklere falan kullanılır anca. Prigion çok başarılı tavsiye ederim.

ama fiyatı da çok başarılıymış :D

edit;
    şimdi n11 fiyatlarını gördüm makul,kart ekstresi gelince 2'li setten bi alayım.

Ödüllü + normal olandan.Biri +40yeşil + 60 siyah,ödüllü olan +60yeşil +40 siyah zeytin mamülüymüş.
    Deneyenler bilgi verebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 4 Aralık 2017; 11:34:34 >
  • A101'e gelen İlhan Sarı'yı test eden oldumu.

Bazı A101'lerde hala var. 750 ml 15 küsur TL.

Alıp almamakta kararsız kaldım.
  • 
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.