Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (368. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.790
Cevap
530
Favori
1.192.664
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: abdullah sancak

Öz-Em'in %50 indirim kampanyasını kaçıranlar bence o kadar da üzülmesin. geçen sefer 2 lt.lik erken hasattan almıştım. heyecanla açıp kullanmaya başladığımda tam bir hayal kırıklığı yaşadım. çünkü ne aroma, ne yakıcılık, ne koku insan hiçbir şey hissedemiyor. duyargalarımda problem var diyeceğim ama, öz-em'den hemen önce kullandığım zeytinyağında saydıklarımı hissedebiliyordum. belki de ben saydığım özelliklerin yoğun olarak bulunduğu z.yağı hoşuma gittiğinden öz-em'i sevemedim bilemiyorum. bence, forumda devamlı dile getirilen şeyi uygulamak en doğrusu gibi.. ödüle falan bakmadan, deneyip, üreticiyle konuşup öyle almak lazım zeytinyağını.

Yağ için söylediklerinizde hakılsınız. Ama yinede en iyilerinden biri.

• skmg S kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız,

Az önce resimleri yüklemeye çalıştım ancak sanırım 3 resim sınırı var.

Söz konusu organik üretim belgelerini ekliyorum.

Eleştiriniz için teşekkürler.

• Çanakkaleden başka üreticiler de görmek sevindirici :)

Sertifikada sıkım yapilan işletme bizim işletmemiz cikti:) O bölgede organik sıkım yapabilir sertifikasına sahip tek işletmeyiz bildiğim kadarıyla (başkaları da eğer almadıysa)

Bu sene umarım bol ve kaliteli mahsulunuz olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguruzden -- 14 Mayıs 2017; 23:32:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burrock

Özem reklam için 5er adet stok koydu. Stok varsa alırsınız :)

Başka kampanya var mı anneler gününe özel diğer zeytinyağlarında?

Gerçekten sadece 5 er adetmi satışa çıkardılar.
    Eğer öyle olduğunu bilseydim baskasına kalsın dierek daha az alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serden33 -- 15 Mayıs 2017; 8:44:22 >
  • onat kullanıcısına yanıt
    sayılan özellikler bir z.yağının değerlendirilmesinde önemli ölçüler ise ve bunlar o zeytinyağında yoksa, ayrıca bu durum kabul de ediliyorken, öz-em hala nasıl "yinede en iyilerinden biri." oluyor o kısmı anlayamadım
  • quote:

sayılan özellikler bir z.yağının değerlendirilmesinde önemli ölçüler ise ve bunlar o zeytinyağında yoksa, ayrıca bu durum kabul de ediliyorken, öz-em hala nasıl "yinede en iyilerinden biri." oluyor o kısmı anlayamadım

Öncelikle bu piyasada 5 tane firma say derseniz Özem bunların içerisindedir. Her sene yağları ulusal ve uluslar arası yarışmalarda ödül kazanıyor. Anneler günü kampanyasından evi doldurduk yine :)

Nasıl oluyor söyleyeyim hemen. Yağ berrak,çimen kokulu ve genizde hafif bir acılık birakıyor ancak önceki yıllarda aldığım yine özem marka soğuk sıkım sızma yağına göre daha az idi. Kendilerini de sordum bunu mevsimsel özellikler nedeniyle olabileceğini söylediler.
    Marka imajınız yüksekse ürünün dönemsel eksikliği konuşulabilir ama kalitesi asla.

• abdullah sancak A kullanıcısına yanıt
    Özem in yeni sezonu tadmadim ama diğer marka bu sene tattigim en kotu yağdı diyebilirim.

• Adalı Zeytin Çanakkale kullanıcısına yanıt
    Ankara'da nerden elden teslim. Fiyat uygun geldi. Denenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serden33

quote:

Siz saat kaçta aldınız?
    İndirim mesajı telefonuma saat 12:27 de geldi hemen sitelerine baktım, olgun hasat bitmişti. Sadece Erken hasat yağlar ile Kisthene serisi vardı.
    Kisthene 0.2 Erken Hasat Zeytinyağı aldım, ilk kez deneyeceğim. Zaten geçen indirimde olgun hasat stoğu yaptım, bu sezon yağ ihtiyacım kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bien -- 15 Mayıs 2017; 10:13:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bien

quote:

Orijinalden alıntı: Serden33

quote:

Siz saat kaçta aldınız?
    İndirim mesajı telefonuma saat 12:27 de geldi hemen sitelerine baktım, olgun hasat bitmişti. Sadece Erken hasat yağlar ile Kisthene serisi vardı.
    Kisthene 0.2 Erken Hasat Zeytinyağı aldım, ilk kez deneyeceğim. Zaten geçen indirimde olgun hasat stoğu yaptım, bu sezon yağ ihtiyacım kalmadı.

Bana 12.29 da mesaj ulaşmış. Ben siteye girdiğimde erken hasat 0,5 ve 2. lt ler vardı. Zaten erken hasat sipariş verdim üzerine de denemelik zeytin ve nar ekşisi aldım.

• quote:

Öz-Em'in %50 indirim kampanyasını kaçıranlar bence o kadar da üzülmesin. geçen sefer 2 lt.lik erken hasattan almıştım. heyecanla açıp kullanmaya başladığımda tam bir hayal kırıklığı yaşadım. çünkü ne aroma, ne yakıcılık, ne koku insan hiçbir şey hissedemiyor. duyargalarımda problem var diyeceğim ama, öz-em'den hemen önce kullandığım zeytinyağında saydıklarımı hissedebiliyordum. belki de ben saydığım özelliklerin yoğun olarak bulunduğu z.yağı hoşuma gittiğinden öz-em'i sevemedim bilemiyorum. bence, forumda devamlı dile getirilen şeyi uygulamak en doğrusu gibi.. ödüle falan bakmadan, deneyip, üreticiyle konuşup öyle almak lazım zeytinyağını.

Ben aslında iyi bir Selatin müşterisiyim, ancak Özem de tercih ettiğim beğendiğim markalardan bir tanesi. Şindiye kadar sadece 0,5 lt lik şişelerdeki erken hasat filtresiz yağlarını kullandım ve kullandığım ürünleri beğendim, aromasıda, kokusuda gayet iyiydi.

• Legolas246 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Ankara Merkez semtlerde teslim edilebilir.

Çankaya, Kızılay, Batıkent gibi.

• onat kullanıcısına yanıt
    bahsettiğim duruma rağmen, sırf buradaki birçok olumlu yorum, serdar beyin yıldızları ve bu konudaki tecrübesizliğimi gözönünde bulundurarak, ben dün yine özemden, başka ürünlerle beraber, 0.5 lt.lik erken hasat z.yağı sipariş ettim. en azından söylediğiniz gibi kalitesiyle kendini ispatlamış bir marka.. güven veriyor.. böyle markaların çoğalması dileğiyle..
  • Adalı Zeytin Çanakkale kullanıcısına yanıt
    İkinci kalite olanı biraz açıklayabilir misiniz? Hangi süreçlerden geçiyor, asit oranı kaç, aroma-yakıcılık, vb. konularda nasıl?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ikinci kalite yağın asit oranı biraz yüksek. Tam değerini veremeyeceğim. Ancak salata için çok uygun olmadığını söyleyebilirim. Yemeklerde çok büyük bir farklılık olmuyor birinci kalite yağlara göre.

Tadılması durumunda hafif bir acılık ve boğazda yanma hissedilir. Bunun sebebi ikinci kalite yağın elde edildiği zeytinlerin bir süre sıkım için beklemiş olması ve yerden darbe almış tanelerin kullanılmış olmasıdır.

Ikinci kalite yağ da birinci kalite yağlar gibi aynı süreçten geçirilerek elde edildi. Kontini sistem soğuk sıkım yöntemi uygulandı. Her ikisi de organik sertifikalı sızma zeytin yağıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

Özem in yeni sezonu tadmadim ama diğer marka bu sene tattigim en kotu yağdı diyebilirim.

Diğer marka die bahsettiğiniz hangisiydi, göremedim ismini?
  • Serden33 S kullanıcısına yanıt
    Köklü arkadaş özelden atmıştı ismini.

• Bugün z.yağı tenekesinin sonunu şişeye boşaltırken, dibinden siyah tortular da döküldü. Bu durum normal midir?

• Posa
  • Peki şişede bulunmasında sağlık açısından bir mahzur var mı?

• 
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.