Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (365. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.790
Cevap
530
Favori
1.192.664
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ovilo erken hasat filtresiz kullananlardanım. Arkadaşların da dediği gibi ürün geçen seneye göre daha light; yakıcılığı daha az bana göre. Hoş genel kullanım için iyi diyebilirim. Daha yoğun aromalı bir şeyler arayışındayım.
  • Arkadaşların paylaştığı listeden 81 puan almış bi yağı sipariş ettim fiyat olarak gerçekten çok iyi 3lt-60tl yalnız tad olarak biraz hafif-light türünde bi yağ bana gönderilen yağ kesinlikle listedeki gibi 81 puanlık yağ da değil,bendeki sonradan bozdu dediğim 67 puanlık yağ daha yoğun ve bariz çok daha yakıcı.

Bu arada bu yarışmadan hemen sonra bazıları fiyatlarını bayabi arttırmış heleki içlerinden bi tanesi abartmış yanlış hatırlamıyorsam 5lt- 367 tl.Tavsiyem puanlara aldanmayın size gönderilecek yağ büyük olasılık çok farklı olacaktır.

[simage]
    Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler
    [/simage]

• quote:

Orijinalden alıntı: ozguruzden

quote:

Orijinalden alıntı: yyusa

quote:

Zeytinyağı işine girsem ve piyasada söz sahibi olmuş yada çok beğenilen bir zeytinyağından satın alarak o zeytinyağı ile yarışmaya kendi yağımmış gibi katılabilirmiyim ki?

Ayrıca Türkiye de Tesisleri gezerek satışa sunulan yağ seçeneklerinin hangisi doğru hangisi değil diye bir denetleme mekanizması oluyormu? Örnek olarak soğuk sıkım kaç derece de gerçekleştiriliyor? Taş baskı adı ile satılan zeytinyağları gerçekten taş baskımıdır? Malzeme vs tüm alet edevatlar olması gerektiği gibi mevcutmudur?

Yoksa herhangi bir firma Erkan Hasat Yen'i mahsul soğuk sıkım, taş baskı vb Bir miktar zeytinyağını yarışma için hazırlayıp, satış için de piyasadan yağ toplayıp perakende satışa sunsun, yapan varmıdır dersiniz? :)))

Aslında Ozguruzden bu soruya açıkça cevap verir diye düşünüyorum, direk bildiğini yazan lafını esirgemeyen biri olarak tanıdım burda kendisini.

Bir süredir konuya uğramıyorlar sanırım, umarım küstürülmemiştir.

Merhabalar,

Takip etmeye çalışıyorum burayı bırakır miyim bu muhabbeti arkadaşlar:) Hem ailevi hem islerle ilgili biraz yoğunluk var, bazen fırsat bulamıyorum.

Zeytindostu çok iyi niyetle çalışan insanların olduğu bir kurum ve yaptıkları yarışma organizasyonuna önem veriyorum. Zira çok iyi tadım uzmanları bu yarışmaya geliyor, numuneler kodlaniyor, şeffaf ve gizli bir şekilde hile hurda olmuyor. En azından numune tadımı ve degerlendirme konusu çok temiz.

Yarışma kurulunun numuneyi yerinde inceleme hakkı yarışma kurallarına göre var. Fakat yapmışlar mıdır bilmiyorum, o emek ve zamanı harcayacak kadar boş zamanları olduğunu da sanmıyorum zira hepsinin kendi işi olan ve derneği gönüllü şekilde yürüten insanlardan oluşuyor bu kadro. Çok güvendiğim insanlar da mensubu.

Bunun yaninda, sadece yarışma için 50kg yağ üretip yarışmaya katılabilirsiniz. Geçen sene yurt disinda altın madalya kazanan türk yağlarından biri boyle kazandi, tadına bakalım dediğimizde tadamadık bile:)

Gider alırsınız güzel bir yağ katılırsınız yarışmaya, o da mümkün.

Bu arada, denetim mekanizması bu ülkede neredeyse yok. Yağcılar - ki iclerinde cok buyugunden ufak olceklisine kadar bu gün üç yağcınin ağzından cıktı bu laf - kendilerine uckagiyciyiz biz derken tüketici olarak gerçekten işiniz çok zor.

Bakın burada konu su; bu ülkede denetim olmadığı için, kendinize tanıdığınız bildiğiniz, güvenilirliğini ispat edebilen yağcı bulun. Arayın, konuşun, sorun, haline tavrına bakın, ürününü deneyin. Işini iyi yapmaya çalışan insanlar da var elbet bulursunuz öyle firmalar ve emin olun hem siz kazanırsınız, hem onlar kazanır. Bizim bu forumdan tanıştığımız bazı müşterilerimiz var, siparişleri, siparişlerindeki notları okudukça daha büyük heves geliyor. Kulakları çınlasın geçen sene yağımızı tadan bir abimiz mesajla ilk çıkan yağından istiyorum kaç para olursa olsun sormadan gönder diyorsa, parayı pulu ödülü hepsi hikâye, en güzel ödül böyle diyaloglara girmek :)

Daldan dala atladım gibi oldu, toparlayalim;

Zeytindostu'na güvenin, hataları eksikleri olsa da iyi işler yapıyorlar.

Ödül alan firmalar arasından da seçici olmak lazım.

Yag aldığınız üreticiyi mümkünse tanıyın.

Selamlarimla, muhabbetle.

Hocam bu cevabı yeni gordum. Bence doğru demişsin. Umarım sen de işinde hep boyle devam eder, başarılı olursun; biz de guzel yağlar yeriz.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozguruzden

quote:

quote:

Zeytinyağı işine girsem ve piyasada söz sahibi olmuş yada çok beğenilen bir zeytinyağından satın alarak o zeytinyağı ile yarışmaya kendi yağımmış gibi katılabilirmiyim ki?

Ayrıca Türkiye de Tesisleri gezerek satışa sunulan yağ seçeneklerinin hangisi doğru hangisi değil diye bir denetleme mekanizması oluyormu? Örnek olarak soğuk sıkım kaç derece de gerçekleştiriliyor? Taş baskı adı ile satılan zeytinyağları gerçekten taş baskımıdır? Malzeme vs tüm alet edevatlar olması gerektiği gibi mevcutmudur?

Yoksa herhangi bir firma Erkan Hasat Yen'i mahsul soğuk sıkım, taş baskı vb Bir miktar zeytinyağını yarışma için hazırlayıp, satış için de piyasadan yağ toplayıp perakende satışa sunsun, yapan varmıdır dersiniz? :)))

Aslında Ozguruzden bu soruya açıkça cevap verir diye düşünüyorum, direk bildiğini yazan lafını esirgemeyen biri olarak tanıdım burda kendisini.

Bir süredir konuya uğramıyorlar sanırım, umarım küstürülmemiştir.

Merhabalar,

Takip etmeye çalışıyorum burayı bırakır miyim bu muhabbeti arkadaşlar:) Hem ailevi hem islerle ilgili biraz yoğunluk var, bazen fırsat bulamıyorum.

Zeytindostu çok iyi niyetle çalışan insanların olduğu bir kurum ve yaptıkları yarışma organizasyonuna önem veriyorum. Zira çok iyi tadım uzmanları bu yarışmaya geliyor, numuneler kodlaniyor, şeffaf ve gizli bir şekilde hile hurda olmuyor. En azından numune tadımı ve degerlendirme konusu çok temiz.

Yarışma kurulunun numuneyi yerinde inceleme hakkı yarışma kurallarına göre var. Fakat yapmışlar mıdır bilmiyorum, o emek ve zamanı harcayacak kadar boş zamanları olduğunu da sanmıyorum zira hepsinin kendi işi olan ve derneği gönüllü şekilde yürüten insanlardan oluşuyor bu kadro. Çok güvendiğim insanlar da mensubu.

Bunun yaninda, sadece yarışma için 50kg yağ üretip yarışmaya katılabilirsiniz. Geçen sene yurt disinda altın madalya kazanan türk yağlarından biri boyle kazandi, tadına bakalım dediğimizde tadamadık bile:)

Gider alırsınız güzel bir yağ katılırsınız yarışmaya, o da mümkün.

Bu arada, denetim mekanizması bu ülkede neredeyse yok. Yağcılar - ki iclerinde cok buyugunden ufak olceklisine kadar bu gün üç yağcınin ağzından cıktı bu laf - kendilerine uckagiyciyiz biz derken tüketici olarak gerçekten işiniz çok zor.

Bakın burada konu su; bu ülkede denetim olmadığı için, kendinize tanıdığınız bildiğiniz, güvenilirliğini ispat edebilen yağcı bulun. Arayın, konuşun, sorun, haline tavrına bakın, ürününü deneyin. Işini iyi yapmaya çalışan insanlar da var elbet bulursunuz öyle firmalar ve emin olun hem siz kazanırsınız, hem onlar kazanır. Bizim bu forumdan tanıştığımız bazı müşterilerimiz var, siparişleri, siparişlerindeki notları okudukça daha büyük heves geliyor. Kulakları çınlasın geçen sene yağımızı tadan bir abimiz mesajla ilk çıkan yağından istiyorum kaç para olursa olsun sormadan gönder diyorsa, parayı pulu ödülü hepsi hikâye, en güzel ödül böyle diyaloglara girmek :)

Daldan dala atladım gibi oldu, toparlayalim;

Zeytindostu'na güvenin, hataları eksikleri olsa da iyi işler yapıyorlar.

Ödül alan firmalar arasından da seçici olmak lazım.

Yag aldığınız üreticiyi mümkünse tanıyın.

Selamlarimla, muhabbetle.

İşine saygısı olan, işini iyi yapan birisi ancak bu kadar cevap verebilir.

Teşekkürler

• Estağrfullah, rica ederiz arkadaşlar. Dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışıyoruz, elimizden geldiğince en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Bu forumda da bazen gerçekten kaliteli sohbetler oluyor bu konuyla ilgili, hoşuma gidiyor. Bayağı bilgili, damağını eğitmiş arkadaşlar var, neyin ne olduğunu hem kendileri anlıyor hem de paylaşıyorlar deneyimlerini. Zeytinyağı konusunda böyle tartışmaların olduğu adam gibi online platform yok galiba :)

Selamlarımla
  • daywalkerrrr D kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz yağ hasada cundanın en iyi yağcısıdır birebirde tanışma fırsatım oldu o puanlar kategoriye göre verilen puanlardır ve doğrudur,her bölgenin yağının bir karakteristliği vardır körfez bölgesi ve ayvalık yağları hafiftir bu kötü yağ olduğunu göstermez ekbir,özgün,köklü,monte ida,ethem bey,kovukdere,selatin evo,köklü,pina,özem,kürşat vs o bölgenin ne kadar yağı varsa kullanın bunların hepsi birbirinden az farklı olmakla bereber mesela özem biraz daha serttir öbürü biraz az yakıcıdır ama hepsi light-medium kategorisi yağlardır

Yoğun yağ arayan hatay tarafından haşabi halhalı veya güney ege memecik yağı bakıcak kısmen mut tarafındada var yoğun aromalı yağlar

Ben uzun zamandır yoğun aramolı yağlar kullanan birisi olarak naçizane fikrim bir zamandan sonra sıkıyor yani hafif aromalı yağ arıyorum sürekli hafifte kullanınca sürekliden kastım 5-6 ay falan ondanda sıkılıyorum bu sefer damak tadım yoğun aromalı yağ arıyor bence zeytinyağı seven birinde hem yoğun aromalı hem hafif aromalı hemde medıum yağ olmalı bunu yeni farkettim inanın
    mesela hataydan aldığım erken hasat filtresiz haşabi zeytin yağı kullandığım en ultra yoğun yağdı bitti her ay bundan alıp kullanırmıyım hayır arada bir alırım damak sürekli farklı tad arıyor bu bir gerçek,şahsen salataya pizaya hafif aromalı balığa makarnaya yoğun aromalı zeytinyağı kullanamayı seviyorum

Önemli olan düzgün hatasız üretim olsun gerçekten bu işi aşkla yapan butik üreticiler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cutrera -- 23 Nisan 2017; 13:29:18 >

• Hatay haşabi hallalı zeytin yağı için önerdiğiniz yada kullandığınız ve memlun kaldığınız bir marka önerebilirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kullanmadım kullanan varsa ve almak isteyen olursa diye paylaşıyorum.

N11 11 TL sepet kuponunuz varsa fiyat 78 TL ye geliyor.

• Hocam ben yağ kötü demedim yanlış anlaşılmasın hatta fiyatı çok iyi ve hafif kategorisinde olduğunu yazdım .Asıl anlatmak istediği yarışma numuneleri ile aldığımız yağlar çok farklı.

Zeytinyağı tad olarak göreceli olduğu için hiçbir yağa kötü diyemem.Bunun yanında kötü diyecek kadar profesyonel değilim ancak iyi bir zeytinyağı tüketicisiyim diyebilirim.Bariz olanlar,karşılaştırmalar yaparken bile marka adı kullanmamaya özen gösteriyorum.Malesef fake üyeler bunu yapıyor.Onun için beğendiğim yağı bile artık isim vererek yazmıyorum.

Ben de yoğun yağ seviyorum tavsiyeniz için teşekkür ederim şimdi internet üzeri satışı yapılıp yapılmadığına bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daywalkerrrr -- 25 Nisan 2017; 10:35:5 >
  • quote:

Ben kullanmadım kullanan varsa ve almak isteyen olursa diye paylaşıyorum.

Kaliteli yağ tükettikten sonra vasat olduğu hemen anlaşılan yağdır benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onat -- 25 Nisan 2017; 20:22:9 >

• daywalkerrrr D kullanıcısına yanıt
    fiyat performans sizin için öncelikse ise benim içinde öyle şahsen size bu yağı tavsiye ederim daha önce kullandım oldukça beğendim fiyatına göre çok iyi bence izoryayı sevenler bunu dahada sevecek zira izoryadan daha sert meyvemsi yakıcı fiyatı uygun koyu cam şişe birde firma adına takılma çok bilinen bir firma olmasada yağ kaliteli aile şirketi zatenhttp://www.sazakzeytincilik.com/Filtresiz-Erken-Hasat-Zeytinyagi-1-Lt,PR-31.html

Bir diğer tavsiyemde büyükakça zeytinyağı forumda pek adı geçmesede yarışmalara katıldığı halde tabiki yarışma bazlı değerlendirmiyorum yağı fiyatı uygun erken hasat soğuk sıkım yağ için tadı yediğim hiç bir yağa benzemiyor çok değişik bir tadı aroması var yakıcılığı hiç yok diyebilirim ama çok güzel eşsiz bir meyvemsiliği ve tadı var bu yağıda çok beğendim bana göre meyvemsiliğin yoğunluğundan dolayı medium bir yağ diyebiliriz http://www.olivola.com.tr/Buyukakca-Erken-Hasat-Soguk-Sikim-Naturel-Sizma-Zeytinyagi,PR-92.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cutrera -- 26 Nisan 2017; 18:26:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onat

quote:

avilo çok iyi değilse madem. maksimum 110 tl ye 5 lt hangi yağı nereden alalım pekş sizce arkadaşlar. ben yeni sipraiş verdim hemen iptal edebilirim.

• Aynen hocam fiyat/performans ürünlerini tercih ediyorum tavsiyenizi listeme aldım.Benim için önemli olan meyvemsiliği yüksek olması,yakıcılık fenol seviyesiyle bağlantılı sanırım birazda yakıcı olsa bonus olur.Önerinizi listeme aldım teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kariyer1586

quote:

quote:

avilo çok iyi değilse madem. maksimum 110 tl ye 5 lt hangi yağı nereden alalım pekş sizce arkadaşlar. ben yeni sipraiş verdim hemen iptal edebilirim.

Kampanyaları takip edin. Özem belli zamanlarda %25 imdirim yapıyor.

• Gemlikte kavlak a uğradım. Fiyatlar acayip pahalı. Sadece zeytinyağı değil diğer sattığı şeylerde. Litresi 40 liradan sattıkları yağ var. Bir de sürekli birşey satmak için peşinde dolanan elemanları var. Hediyelik biraz zeytin aldık çıktım zeytinyaglarin tadına bile bakamadım.

• Bir tanıdıgın yedigi zeytinyağını beğendiğimizden bir miktar sipariş etmiştik.Sağolsun 30 kilo getirmisler :) kilosu 15 ten toplam 450 tl verdim ancak gelen zeytinyağını hiç beğenmedik.Gecen sene kampanyalardan aldığım Özem ve beyzadeyi tattıktan sonra bunu yiyebilmemiz mümkün değil.İade ettim.Şimdi yeniden forumu takip ediyorum.Beyzadenin sitesinde 5 lt teneke 85 tl ye satılıyor bu yağ nasıl acaba alan var mı? Soguk sıkım ama erken hasat değil sanırım.

• x15 kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum. Gayet memnunum. Fiyatına göre çok iyi bir yağ. Meyvemsilik, geniz yakan acılık ve aroması beni tatmin etti şahsen.

• quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

Ben kullanıyorum. Gayet memnunum. Fiyatına göre çok iyi bir yağ. Meyvemsilik, geniz yakan acılık ve aroması beni tatmin etti şahsen.

Erken hasat olanından sipariş etmeye çalıştım ama sitede sıkıntı var alamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x15

quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

Erken hasat olanından sipariş etmeye çalıştım ama sitede sıkıntı var alamadım.

Ben N11 üzerinden almıştım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kariyer1586

quote:

quote:

Kampanyaları takip edin. Özem belli zamanlarda %25 imdirim yapıyor.

eyvallahh. kendi sitesinden takip ederim

• 
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.