Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (187. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.790
Cevap
530
Favori
1.192.664
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Su an izmirdeyim, buralardan iyi bir yağı nereden alabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi man utd -- 19 Kasım 2015; 17:56:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: streamin

ödüllü falan mı bunlar , neden o kadar pahalı

ödüllü ondan ziyade iyi yağ kriterlerini fazlası ile karşılıyorlar. ama herseye rağmen bu kadar pahalı mı olmalı orası soru işareti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bien

quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

quote:

Orijinalden alıntı: oktaysar

http://kavlak.com.tr/tas-baski-sizma-zeytinyagi-5-l

arkadaşlar ben bu zeytinyağını daha önce kullandım çok beğendim yalnız tadı çok baskın değildi. Geçenlerde aradım taş baskı olarak satılanların mart ayı üretimli olduğunu, yeni hasat taş baskıların ocak gibi çıkacağını ve litresinin 30-35i bulma imkanı var dediler. Yalnız ocakta çıkanlar yeşil renkte iken bunlar sarımsı sarınım. Sizce rengin önemi var mı ve martta üretilen yağ alınır mı? bu fiyatlarda önereceğiniz tadı keskin bir zeytin yağı var mı?

edit: fiyatlar yeni sezonda uçacak sanırım. http://www.ozemzeytinyaglari.com/erken-hasat-5-lt-teneke

özem gecen sene 200 du ciddi zam gelmis.

Özem % 25 indirim kampanyası yapar ama yine de çok yüksek.
    Geçen sene indirimden 95 tl'ye naturel sızma almıştım. Normal fiyat 125 idi. Bu sene 150 den aşağı satmazlar.

bende de gecen seneden bir 5 litre var erken hasatdan da yarım litre var ama bu sene bu fiyatlara zor satarlar.

• Vayy arkadas, uygun fiyattan sizma zeytinyagi bulamiyoruz, zeytin ulkesinde.

Findigin anavataninda boyle pahaliyken
    Zeytinyagida pahali olmasi garip degil aslinda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önümzdeki ayda fiyaytlar düşmezse ben tepki olrak ayçiçeğine dönüş yapıyrm. Bu sene mhsul geçen seneye göre iyi diyorlar ama gram düşüş yok. Ortalık fırstçıdn, stokçudan geçilmiyor.

• Aydindayim.aydinliyim suan ureticiden direkt yag 17tl civari arkadaslar.z.yaginda cok uckagit oluyr dikkat edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: dexterr

Önümzdeki ayda fiyaytlar düşmezse ben tepki olrak ayçiçeğine dönüş yapıyrm. Bu sene mhsul geçen seneye göre iyi diyorlar ama gram düşüş yok. Ortalık fırstçıdn, stokçudan geçilmiyor.

Bu sene mahsul egede yada aydin icin konusayim yari yariya...

• quote:

arkadaşlar ben bu zeytinyağını daha önce kullandım çok beğendim yalnız tadı çok baskın değildi. Geçenlerde aradım taş baskı olarak satılanların mart ayı üretimli olduğunu, yeni hasat taş baskıların ocak gibi çıkacağını ve litresinin 30-35i bulma imkanı var dediler. Yalnız ocakta çıkanlar yeşil renkte iken bunlar sarımsı sarınım. Sizce rengin önemi var mı ve martta üretilen yağ alınır mı? bu fiyatlarda önereceğiniz tadı keskin bir zeytin yağı var mı?

edit: fiyatlar yeni sezonda uçacak sanırım. http://www.ozemzeytinyaglari.com/erken-hasat-5-lt-teneke

10 gün önce n11 den kavlak taş baskı 3 litrelik tenekelerden aldım.3 litre 61 tl idi.yağ geldi acayip hoşumuza gitti. satıcıyı arayıp 10 teneke daha alacağımı stokta olup olmadığını sordum döneceğiz deyip oyaladılar.akşam siteye baktım 88 tl yapmışlar fiyatı.bende kavlak ın kendi sitesinden 5 litrelik 109 tl den sipariş verdim.dediğiniz gibi muadil yağlar 140 150 tl leri görmeye başladı.
    bana göre kavlak taş baskı denediğim yağlara göre ( komili sızma kırlangıç sızma yudum sızma kristal dolgun sızma) daha lezzetli.

• Arkadaşlar daha önce burada yazmıştım. Geçen yıl yağı 9 tl den aldığımı, bu yıl ise 10-15 arası fiyat aldığımı söylemiştim.

Fakat bazı arkadaşlar fiyat ucuz olunca hile hurda olduğuna kesin hüküm vermişlerdi.

Bugün marmarabirliği aradım ve yağım olduğunu alım yapıp yapmadıklarını sordum.

Bir yetkiliye bağladılar, görüşme neticesinde bir iki ay önce alım fiyatlarının 17/18 civarında olduğunu, şu an için ise 12/13/14 civarında olduğunu söyledi.

Fiyatların düştüğünü, belki yaza doğru tekrar yükseleceğini söyledi.

Sebep olarak da, üretici küçük boy zeytinleri sofralık yerine daha çok yağlık olarak ayırdığını söyledi.

Burada ısrarla yağ 40/50 tl olur, 25tl'nin altı hileli olur diyenlere duyurulur.

Güveneceğiniz üreticiden uygun fiyatlı yağ bulursanız değerlendirin derim.

Bu arada yağım yok satıcı falan da değilim. Sadece bilgilendirmek istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lideramca

quote:

10 gün önce n11 den kavlak taş baskı 3 litrelik tenekelerden aldım.3 litre 61 tl idi.yağ geldi acayip hoşumuza gitti. satıcıyı arayıp 10 teneke daha alacağımı stokta olup olmadığını sordum döneceğiz deyip oyaladılar.akşam siteye baktım 88 tl yapmışlar fiyatı.bende kavlak ın kendi sitesinden 5 litrelik 109 tl den sipariş verdim.dediğiniz gibi muadil yağlar 140 150 tl leri görmeye başladı.
    bana göre kavlak taş baskı denediğim yağlara göre ( komili sızma kırlangıç sızma yudum sızma kristal dolgun sızma) daha lezzetli.

2 yıldır kullanıyoruz kavlak taş baskı. 15-20 derece ile sıkım yapılıyor. asit 0.5.'i geçmiyor. Fiyatına göre ve marketlerde satılan bir çok yağdan kalitelidir.

• yılın ilk zamanı aldığımda yemyeşilken, son gördüğüm yağlar sarımsıydı. yeşil olunca insanın iştahı açılıyor ama rengine bakmamak lazım bu saatten sonra uygun yağ kalmadı.

bunu da merak etmiyor değilim aslında.

http://kavlak.com.tr/bergama-zeytinyagi-3-l

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktaysar -- 19 Kasım 2015; 23:30:36 >
  • quote:

yılın ilk zamanı aldığımda yemyeşilken, son gördüğüm yağlar sarımsıydı. yeşil olunca insanın iştahı açılıyor ama rengine bakmamak lazım bu saatten sonra uygun yağ kalmadı.

Bu urun icin beni aramislardi surekli musterisi oldugum icin. Sicaklarda olmuyor sanirim bu salata ve direk icmeye uygun cok faydali dedi.

• liberty_15 L kullanıcısına yanıt
    Evet bir kırımızı teneke var birde resmini koyduğum yeşil tenekeler var. Kırmızı olanlar ucuz olanlar (10-15 tl gibi bir fark olması lazım arada). Yeni gelen partinin yeşil olanını biz 100 tl'den satıyoruz. Elinde daha önceden kalmış olanlar 75tl'den satıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Styric

quote:

yılın ilk zamanı aldığımda yemyeşilken, son gördüğüm yağlar sarımsıydı. yeşil olunca insanın iştahı açılıyor ama rengine bakmamak lazım bu saatten sonra uygun yağ kalmadı.

Bu urun icin beni aramislardi surekli musterisi oldugum icin. Sicaklarda olmuyor sanirim bu salata ve direk icmeye uygun cok faydali dedi.

filtreden geçmeyince sıcaklar yemeklerde kullanılmıyor sanırım, bu da öyle olabilir. bulanık ve tortulu oluyor, kavlak'a son uğradığımda ondan almıştım yarım litre ama aynısı mı bilmiyorum. tadarım beğenirsem 3 litre de bunu alırım evde iki kişiyiz zaten uzun süre gider.

• quote:

quote:

Direkt arayıp 10 teneke derseniz tabii ki zam yaparlar. Kuponla vs iyi oluyordu fiyatı...

• quote:

Orijinalden alıntı: yigitmete

Arkadaşlar daha önce burada yazmıştım. Geçen yıl yağı 9 tl den aldığımı, bu yıl ise 10-15 arası fiyat aldığımı söylemiştim.

Fakat bazı arkadaşlar fiyat ucuz olunca hile hurda olduğuna kesin hüküm vermişlerdi.

Bugün marmarabirliği aradım ve yağım olduğunu alım yapıp yapmadıklarını sordum.

Bir yetkiliye bağladılar, görüşme neticesinde bir iki ay önce alım fiyatlarının 17/18 civarında olduğunu, şu an için ise 12/13/14 civarında olduğunu söyledi.

Fiyatların düştüğünü, belki yaza doğru tekrar yükseleceğini söyledi.

Sebep olarak da, üretici küçük boy zeytinleri sofralık yerine daha çok yağlık olarak ayırdığını söyledi.

Burada ısrarla yağ 40/50 tl olur, 25tl'nin altı hileli olur diyenlere duyurulur.

Güveneceğiniz üreticiden uygun fiyatlı yağ bulursanız değerlendirin derim.

Bu arada yağım yok satıcı falan da değilim. Sadece bilgilendirmek istedim.

arkadaşlar bursa mudanya da şu an üst yağlık 2.70 tl dip yağlık 1.70 tl.Şu an için ortalama 5 kg zeytinden 1 lt yağ çıkıyor ve 1 kg zeytinin sıkma maliyeti 30 kuruş.hesabını siz yapın.maliyeti 15-16 tl ye geliyor.Ambalaj hariç.5 litrelik teneke ambalajın maliyeti 7 tl.

• Kim markette aklımda kaldığı kadarıyla, komili ege soğuk sızma 5 lt teneke 104 yada 109 tl ydi bu sabah baktım.
  • yolunuz düşerse bergama ayvalık tarafına kendiniz alın yağınızı . olmadı benimle iletişime gecin ben yardımcı olmaya calısırım bir sekilde . kaliteli yağ yersiniz bir dahada başka yağ yiyemezsiniz zaten. benim 4 dönüm yerim var ilk parti yağım çıktı mesela yeni mahsul ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: igneli

Arkadaşlar her zeytin yağını ucuz diye almayın. Güvendiğiniz markalardan şaşmayın. Tarım Kredinin "Elit" markasını güvenilirdir. Tadını seveceğinize eminim. Çevrenizde Tarım Kredi Kooperatifi var ise gidin oralara sorun. 5 litreliklerin Riviera olanını 60-75tl arasında Naturel olanını 75-100 arasında bulabilirsiniz. Ayçiçek yağını bıraktım, bütün yemeklerimizde riviera olanını kullanıyoruz.

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler

Mantıken riviera ile ayçiçekyağı arasında fark yok. İkisi de rafine ediliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

quote:

quote:

Direkt arayıp 10 teneke derseniz tabii ki zam yaparlar. Kuponla vs iyi oluyordu fiyatı...

Zam yapmasalar bile şöyle fiyatlarına bir baktım da... peynirler filan maaşallah 35'den aşağı yok.

Uzayda mı yaşıyor bunlar yahu?

Nevigurme'nin gözünü seveyim ekşiye bile düşmüş ki 25 TL'ye peynirin kralını satıyor adamlar.

• 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.