Şimdi Ara

11.11 Toplu Kupon Satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
4.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Antalya İlan Türü #Satılık Kondisyon #Kullanılmış
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • JeaLeusy kullanıcı isimli üyeye satılmıştır ...

11.11 Toplu Kupon Satışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToTeM -- 12 Kasım 2020; 21:22:11 >

• 2014 yılıydı Aerocool Mechatron ile bu kasa arasında kalmıştım. 220TL Mechatron'du 400R ise 260TL idi. Mechatron'u tercih etmiştim pleksi yan kapaktan ve ön konsolun üstte durmasından dolayı.

Şimdi kasanın geldiği noktayı görüyorumda hata etmişim sanırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: F3point

2014 yılıydı Aerocool Mechatron ile bu kasa arasında kalmıştım. 220TL Mechatron'du 400R ise 260TL idi. Mechatron'u tercih etmiştim pleksi yan kapaktan ve ön konsolun üstte durmasından dolayı.

Şimdi kasanın geldiği noktayı görüyorumda hata etmişim sanırım :)
    Eğer kasanın içi görünsün, RGB bir kasa yapayım gibi düşünceler yok ise, şahsen HDD yuva sayısı, çok serin çalışması ve geniş olmasıyla tek geçeceğim bir kasa Corsair 400R! Açıkçası Sekira 500X' e bir hata RGB' lerine kanıp geçtim ama şu an kasa yanıyor resmen ! Bu kasayı kullanırken 38 dereceyi geçmeyen M2' ler şu an 45 dereceyi gördüğünde seviniyorum ...

11.11 Toplu Kupon Satışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToTeM -- 22 Nisan 2020; 1:5:20 >

• ToTeM kullanıcısına yanıt
    yan kapaktaki 2li fan yuvası kasayı rahatlatıyor. şimdi çoğu kasada bu fan yuvaları yok ve sıkıntı yaratıyor sıcaklık açısından.

şahsen bu delikler üstte veya yanda mechatronda fazlasıyla olduğundan soğutma sıkıntısı çekmedim hiçbir zaman. kasanın tek sıkıntısı fan filtresi olmaması üstte. Intel 4770e takılı xigmatek gaia II ile 400-500RPM cpu fan hızı ile başka hiçbir fan çalışmıyorken BF1 multi oynuyordum ve sıcaklık 63-68 civarlarındaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F3point

yan kapaktaki 2li fan yuvası kasayı rahatlatıyor. şimdi çoğu kasada bu fan yuvaları yok ve sıkıntı yaratıyor sıcaklık açısından.

şahsen bu delikler üstte veya yanda mechatronda fazlasıyla olduğundan soğutma sıkıntısı çekmedim hiçbir zaman. kasanın tek sıkıntısı fan filtresi olmaması üstte. Intel 4770e takılı xigmatek gaia II ile 400-500RPM cpu fan hızı ile başka hiçbir fan çalışmıyorken BF1 multi oynuyordum ve sıcaklık 63-68 civarlarındaydı.
    Ben bu kasayı önde 2, yanda 2, altta 1, HDD yuvalarında 1 içeri üfleyen, arkada ve üstte 2 Egzoz olarak toplamda 9 fan ile kullanıyordum. İşlemci soğutucuyu da sayarsak toplamda 10 fan ile 600 RPM' de sıfır ses ve düşük sıcaklıklar ile Antalya gibi bir yerde hiç sıkıntı yaşamadım. Açıkçası bu gün Sekirayı ve RGB fanlarımı zarar etmeden elden çıkartabilsem hiç satmayı düşünmezdim. Fan filtreleri ve mesh yapısıyla da senede bir filtrelerin tozunu almak yeterli oluyordu ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToTeM -- 22 Nisan 2020; 1:44:24 >

• 8 yıldır hunharca kullanıyorum. İçindeki aletleri arada bir fön makinesi ile istiyorum o kadar serin bir kasa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

8 yıldır hunharca kullanıyorum. İçindeki aletleri arada bir fön makinesi ile istiyorum o kadar serin bir kasa.
    Bu kasayı almadan daha önce CPU soğutucularını kullandığım ve kalitesinden memnun olduğum Zalman marka olan Zalman Z11 Neo kasayı tercih ettim. Şekilli bir kasaydı ve "Nasıl olsa Zalman kalitelidir" diyerek almıştım.

Zalman Z11 Neo geldiği gün metal ve plastik kalitesi beni resmen şoka soktu ! Eski Gigabyte kasam bunun yanında tank gibi kalıyordu. Akabinde pek de umutlu olmayarak Corsair 400R' ın siparişini verdim. Bu kasa da benim eski Gigabyte kasamın yanında tank gibi durdu ve heybetli olması da ayrı mevzu : ). Şahsen bir hata olarak kenara yazdığım, şekline ve benim kızın gazına gelerek aldığım MSI MPG SEKIRA 500X' i almamış olsaydım kesinlikle değiştirmeyi düşünmediğim bir kasaydı. "Sağlık olsun" diyelim artık.

Yeni sahibi olacak kişi bence soğutması piyasadaki kasaların çoğuna fark atacak bir kasa alacak kısmetse, zira fan ekleme kapasitesi de oldukça fazladır ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToTeM -- 16 Ağustos 2020; 16:55:29 >

• aynı kasayı 2012 aralığından beri kullanıyorum.hala yeni gibi aldığıma pişman olmadığım ender nadide parçalardan biri alacak olan pişman olmaz.şu anda 3900 x işlemci ve x570 anakartla kullanıyorum.yeni nesilede hizmet eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: captanico

aynı kasayı 2012 aralığından beri kullanıyorum.hala yeni gibi aldığıma pişman olmadığım ender nadide parçalardan biri alacak olan pişman olmaz.şu anda 3900 x işlemci ve x570 anakartla kullanıyorum.yeni nesilede hizmet eder
    Bende bu kasada X570 anakart + CORSAIR Hydro Serisi H100i RGB PLATINUM 240mm sıvı soğutma kullanıyordum. Konuda daha önce de belirttiğim üzere bir tamperli cam kapak ve RGB sevdasına bu kasadan vazgeçtim. Ortalama 30 senedir bilgisayar kullanırım ama bu kasa kadar serin çalışan başka bir kasam olmamıştı : ). Yorumunuz için teşekkürler ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.