Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (138. sayfa)

5 sn
288.862
Cevap
4.622
Favori
47.006.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1051 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Megane tce mi dci mi?
    Dci hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pro-black kullanıcısına yanıt
    Güzel fiyat, civic yerine güle oynaya tercih edilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Güzel fiyat, civic yerine güle oynaya tercih edilir.
    Hocam Civicte çok güzel araba da yani malzeme kalitesi resmen döküntü ya.

Arabada en çok kullanılan yer Direksyon orasini bari kaliteli yao direksyon tuşlari 200 lerin uyduruk kasetçalarları gibi basıyosun çat çut sesler geliyor yani biraz böyle soft touch istiyor insan.

Ama ikiside fiyat itibariyle cazip araçlardı. Bende şahsen Megane i tercih ederdim 1.5 110 luk motor cok canli

• Super b style ve üstü dizel otomatik fiyat teklifi alan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    son derece doğru tespit. insanlar zannediyor ki arabalar satilmadikca fiyatlar düşecek, alakası yok ! satilmadikca arabaların daha boş ve daha alt modelleri gelecek. aynı ötv zamlarından sonra olduğu gibi , şu an avrupanın en boş arabaları turkiyeye geliyor ve yakında bazı modeller hiç gelmeyecek satamadığı için. toyota hilux'un da içinde bulunduğu lüks pikap segmenti çok doğru bir ornek , incelerseniz o segmentte arabaların hep dolu veya doluya yakın geldiğini görürsünüz, çünkü ötv %4. şu anda bu yapilan zamların tamamına yakını kur artışının doğrudan etkisi. bir de bunun dolaylı etkileri başlayacak şimdi (maliyetlerin artması, enflasyon , enflasyondan dolayı bütün giderlerin çok artması gibi) . ötv'si %4 olan araçların tamamına yakını bizde avrupadan daha ucuza satılıyor euro bazında. ford ranger ve mercedes x220d nin avrupa fiyatlarını bir araştırın isterseniz. insanlar bu yüzden bu segmente yöneldi son 2 senedir. binek araçlarda ise sürekli daha boş ve daha düşük modellere razı olmak zorunda kalacağız.

• Konunun iyice boku çıkmış. Abi biri açıversin, [TARTIŞMA] SIFIR ARAÇ ALANLAR, SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR BURAYA veya SIFIR ARAÇ FİYATLARI GENEL TARTIŞMA KONUSU gibi bir konu. Teklif görmek için giriyorum, her seferinde ya araç kıyas tartışması, ya fiyatlar düşer mi, ya fiyatlar bok düşer vs.

Yazdıklarınızda haklısınız ancak yeri bu konu değil. Forum kurallarına uyalım lütfen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • i10 otomatik hyundai için teklif alan varmı arkadaşlar. bayiler iniyormu fiyatta sonuçta yerli üretim

• Basit bir örnek vereyim,ben Akdeniz'deyim. Eskiden buradaki yabancılar uzun süre kalacak iseler kendi arabalarını getiriyorlardı. Şu an 2-3 ay burada kalacak olan bile buradan araç alıp Avrupa'ya,Rusya'ya burada aldıkları araçlarını götürüyorlar. Sorduğum zaman ülkemizde bazı modellerin çok ucuz olduğunu söylediler. Böyle birşey daha düne kadar mümkün değildi.

Şu anda medyanın yanlış yönlendirmesinden dolayı Avrupalılar ülkemizden uzak duruyor. Ama bu durum değişmek üzere. Böyle giderse biz ne ev ne araba alabileceğiz. Yabancı cennetine dönecek ülke. Böylece arkadaşların bu arabaları,evleri kim alıyor sorusu da cevaplanmış olacak.

Konu dışına çıkılmasına bende taraftar değilim ama cevap vermedikçe de bazı arkadaşlar uzatıyor da uzatıyor.Onlara inanlara da eklenince konu çok daha uzuyor.
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Yav arkadaşım.

Tamam iyi yazdığın şeyler var, foruma da faydalısın da bu konuda görüş açın yanlış.

Kendin söylüyorsun, yabancılar alıyor çünkü TL değersiz. Yukarıdaki arkadaş ta sana aslında demiş ki;

Onlar x aracını kaç asgari ücret ile alıyor, biz kaç?

Üslubu yanlış orası başka.

Öyle bir yazıyorsunuz ki refah seviyesi tavanmış sanki. Etiket değerlerini karşılaştırmayacaksınız, karşılaşılacak parametre kazanç ve etiket oranı.

• Senin X maaşın ile o aracı şu kadar ay alman ile başkasının o aracı Y maaşı ile bu kadar sürede almasının aracın maliyeti ile alakası ne bana açıklar mısın? Afrikalı da ona kalırsa yıllarca çalışsa alamıyor aynı aracı. Sen burada 10 dolara mal ettiğin şekeri Afrikalı alamıyor diye sat o zaman 1$'a orada.

Yok üslüp yanlış,yok bakış açısı yanlış neye bakacağım? Gelir seviyesi yüksek mi diyen oldu? Araba fiyatları zamlanıyor daha da zamlanacak. Gerçekleri duymak mı zorunuza gidiyor nedir mesele yani? Aylardır yok zamlanmaz,yok alan olmaz düşer kim alacak ki kesin düşürürler pazar %40 daraldı ki siz onu %50 kabul edin yılbaşından beri ortalama %30-50 arası zam geldi araçlara.Ticaretin kuralı senin ne kazandığın değil ne kadar mal ettiğin ve kar ederek satabildiğin ile alakalıdır. Bu kadar basit şeyin neyini tartışıyoruz esas ben anlamıyorum.

Rakamlar ortada yok biz ne kazanıyoruz,yok burası Avrupa mı ne alakası var maliyeti belli olan bir ürünün zamlanması ile,hediye versinler biz kazanamıyoruz diye? Ben ülkenin satın alma gücünü mü yazıyorum ki burada kazanç etiket oranını yazacağım? Kaldı ki ne kazandıklarını da yazdım eski mesajlarda. Bu kadar net kazanç rakamlarını kimse vermez forumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 20 Ağustos 2018; 20:16:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Senin X maaşın ile o aracı şu kadar ay alman ile başkasının o aracı Y maaşı ile bu kadar sürede almasının aracın maliyeti ile alakası ne bana açıklar mısın? Afrikalı da ona kalırsa yıllarca çalışsa alamıyor aynı aracı. Sen burada 10 dolara mal ettiğin şekeri Afrikalı alamıyor diye sat o zaman 1$'a orada.

Yok üslüp yanlış,yok bakış açısı yanlış neye bakacağım? Gelir seviyesi yüksek mi diyen oldu? Araba fiyatları zamlanıyor daha da zamlanacak. Gerçekleri duymak mı zorunuza gidiyor nedir mesele yani? Aylardır yok zamlanmaz,yok alan olmaz düşer kim alacak ki kesin düşürürler pazar %40 daraldı ki siz onu %50 kabul edin yılbaşından beri ortalama %30-50 arası zam geldi araçlara.Ticaretin kuralı senin ne kazandığın değil ne kadar mal ettiğin ve kar ederek satabildiğin ile alakalıdır. Bu kadar basit şeyin neyini tartışıyoruz esas ben anlamıyorum.

Rakamlar ortada yok biz ne kazanıyoruz,yok burası Avrupa mı ne alakası var maliyeti belli olan bir ürünün zamlanması ile,hediye versinler biz kazanamıyoruz diye? Ben ülkenin satın alma gücünü mü yazıyorum ki burada kazanç etiket oranını yazacağım? Kaldı ki ne kazandıklarını da yazdım eski mesajlarda. Bu kadar net kazanç rakamlarını kimse vermez forumda.
    Size zam gelmeyecek diyen yok ki. Örnekleriniz hatalı, karşılaştırma aynı sınıfta olur. Basit bir dille anlatayım:

ABDde x model araba 20000 usd.

TRde 20000 Usd.

Usd = Tl mi peki? TR'deki etiket değeri 20000 tl olmalı ki sen haklı ol.

20000 usd x 6= 120000 TL.

Onu da geçtim orada kişi başı milli gelir başka. Üstelik satış sonrası vergiler de yok hesaplarınızda. Akaryakıt ta yok.

• 1.2 tsi dsg leon teklifi alan oldumu son gunlerde ?

F\p idi ama suan euro 7 iken zor ssnırım

• Toyota Hilux, Tayland'da üretiliyor. Üretim maliyeti atıyorum 25000 €. Türkiye satış fiyatı 30000 €, Almanya satış fiyatı 45bin €. Her iki ülkeye de ithal olarak geliyor. Türkiye'de ana firmanın ve bayilerin yaptığı karı biliyorsun. Aynı şirketin yıllık yapmak istediği kar oranını da biliyorsun. Yine global piyasadaki kar marjlarını da. Bu bilgileri bilirsen şu an satılmakta olan aracın da fiyatının nereye gideceğini bilirsin. Yıllarca fiyat artışlarını tahmin ettiğimiz bir model. 6 ay önce araç fiyatları nereye gidecek diye sorulduğunda herhalde kafamdan cevap vermedim.

20000 x5 = şeklinde olmaz başka ek maliyet kalemleri de var ülkeler bazında ( işçilik,kira giderleri vs) ama o rakama doğru gidersin. O ülkede 45 bin Euro 45 bin birimdir senin ülkeden bu 300 bin birimdir. Bu senin ülkenin sorunu,malın üretim maliyeti 25 bin Euro,sonuçta Tayland parası ile de bu 950 bin baht yapıyor, Ruble ile ölçersen X ruble yapar başka ülkenin parası ile Y lira ama değişmeyen gerçek bu aracın maliyeti yine 25 bin Euro. Eğer Euro olarak düşünemiyorsan 10 külçe altın olarak kabul et. Önemli değil, senin 10 külçe altın alman 10 maaş ile olur başkasının 100 maaş ile ama 10 altın yine 10 altındır. Tayland'daki fabrika diyor ki 10 külçe altın getir al aracı,beni bu 10 külçe altını 100 maaş ile,10 maaş ile kazanman ilgilendirmez,ben 10 altınıma bakarım. Ver altını al arabayı. Aldın arabayı elbette amaç her yerde aynı kar oranı ile satmaktır. Ama zengin mahallesine gidersin %50 kar edersin,orta direk mahallesine gidersin %30 kar edersin, fakir mahallesinde %10 edersin sürümden kazanır çarkı döndürürsün ticari tabir ile. Eğer birisi bu aracın maliyetini veya bu mahallelerdeki kar oranlarını biliyorsa veya tahmin edebiliyorsa işte o zaman fiyatların nereye gideceğini ve satıcının ne yapacağını da bilir. Fiyatlar kimse bana artmayacak demedi ben nereye doğru gideceğimizi söyledim. Ama anladığım kadarı ile kimsenin umrunda değil laf sokmak haricinde konu uzun ve sıkıcı daha detay da var zaten bunları okuyacak kişi de yok, nereye giderse gitsin fiyatlar çok da tın.

Ya da yukarıda arkadaşın dediği gibi daha kalitesiz halini üretir sana satar. Bir önceki nesil araçların iç mekanı günümüz araçlarının çoğundan albeni değil dikkat kalite olarak daha iyi olması gibi.

Ben bu durumdan memnun muyum değilim tabi ,özellikle büyük motorlu araçları seven birisi olarak biz zaten ömrü boyunca artık tenekeden bozma pet şişesi hacminde araçlara binmeye mahkumuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 20 Ağustos 2018; 21:7:0 >

• Neyse bu bu konuda konu dışı olarak yazdığım son mesaj oldu. Kim ne düşünürse düşünsün,sonuçta piyasa kendi yolunu buluyor.

Corolla soranlar için fabrika tatilde, eldeki stokları satıyorlar şu anda,bazı modeller sanırım bitti. Advance 1.6lt otomatik gibi.

Corolla 1.6lt Life lise fiyatı 94500 TL, 90 bine kadar inen olabilir önceki aylardan alan bayilerden. Hurda sizden olursa eğer 82 bin TL'ye geliyor. Bundan aşağı fiyatlara ben bulunacağını zannetmiyorum. Ona göre almak isteyenler karar versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 20 Ağustos 2018; 20:48:15 >
  • arkadaşlar sitesinde nissan qasqai 1.6 dci xtronic 142.900 tl yazıyor? ne düşünüyorsunuz ötv muaflı alınacak..aynı zamanda 50000 tl 24 ay 1.29 faiz seçeneği var..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Araç fiyatları düşmez. ÖTV falan da hayal etmeyin. Boş boş konuşan çok. En fazla A firması X aracı yerine Y aracını getirir. Daha az donanımlı ama aynı fiyata aracı satar. Şunu bir türlü anlayamıyorsunuz, otomobillerin pazar payı sadece Türkiye değil. Örneğin Toyota Türkiye'ye satmıyorsa gider Polonya 'ya satar. Türkiye'deki otomobilini de yeni model çıkarır, 10 hava yastığı değil 6 hava yastığı koyar. Türkiye pazar konusunda bulunmaz Hint Kumaşı değil. Neden bir türlü anlamıyorsunuz....

• 99 yılında ecevit zamanında sıfır arabalar çok ucuzdu şimdi sıfır araba almak hayal oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhann_75

Araç fiyatları düşmez. ÖTV falan da hayal etmeyin. Boş boş konuşan çok. En fazla A firması X aracı yerine Y aracını getirir. Daha az donanımlı ama aynı fiyata aracı satar. Şunu bir türlü anlayamıyorsunuz, otomobillerin pazar payı sadece Türkiye değil. Örneğin Toyota Türkiye'ye satmıyorsa gider Polonya 'ya satar. Türkiye'deki otomobilini de yeni model çıkarır, 10 hava yastığı değil 6 hava yastığı koyar. Türkiye pazar konusunda bulunmaz Hint Kumaşı değil. Neden bir türlü anlamıyorsunuz....
    %100 katılıyorum 10 milyonluk belçika kadar satışımız var sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

0 km Honda Civic Elegance Eco Oto

Hurda Teşvikli 122.500 lira Gümüş Gri

Birde Plakalandirilmis 0 km Megane Sedan Touch Edc 127.500₺
    Hocam bende civic 0 km 2018 elegance eko düşünüyorum da liste fiyati 127 bin zaten. Yok mu daha avantajlı hali acaba. Bir de kredi kampanyası falan var mı acaba? Malum kredi oranları %2 ye dayanmış durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jaycees

Hocam bende civic 0 km 2018 elegance eko düşünüyorum da liste fiyati 127 bin zaten. Yok mu daha avantajlı hali acaba. Bir de kredi kampanyası falan var mı acaba? Malum kredi oranları %2 ye dayanmış durumda.

Alıntıları Göster
    Hocam araba güzel eksikleri var ama 0 km en cazip az yakan C sedan Otomatik.

Ama bence Dci Edc Megane Sedana da bakın Sahibindende Spot 0 km dolu plakali araç var.

Daha güçlü motorla daha zevkli sürüş sağlar

• 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.