Şimdi Ara

Makyajlı CRV 1.6 160 bg dizel ve 9 ileri otomatik şanzımanla geliyor... (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
2
Favori
25.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Honda da hızlı olsada getirse bir an önce:)
  • bu araca binmek yılda bir sefer kayak yapıcan diye sürekli kayak ayakkabısı giymek gibi bişey :)))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu anki satış konusu yapılan honda crv dizel 2 çeker aracın 2. el değeri ÖLMÜŞ..... honda Tükiye iyi bir fiyat ve satış politikası ile iyi para kazandı... ))))))

honda tükiye yi tebrik ediyorum.... )))))

ben aracı SATTIM bu arada... honda nın şu an elinde satılmayı bekleyen sıfır 2014 araçlar için çok cazip kampanyalar ile indirimler yapacağı konuşuluyor...

arabayı sattığım fiyata bu KAMPANYA VE İNİRİMLERDEN yararlanmak suretiyle sıfır bir honda crv dizel eski kasa alabileeğim sanırım çünkü yeni kasa ve daha yükse devirli hem manuel hem de otomatik aracı geliyormuş... honda bayileri ellerinde kalan diel crv leri elerinden çıkarmak için ne yapacaklar.. ))))))))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali-tokur -- 17 Kasım 2014; 12:52:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali-tokur

şu anki satış konusu yapılan honda crv dizel 2 çeker aracın 2. el değeri ÖLMÜŞ..... honda Tükiye iyi bir fiyat ve satış politikası ile iyi para kazandı... ))))))

honda tükiye yi tebrik ediyorum.... )))))

ben aracı SATTIM bu arada... honda nın şu an elinde satılmayı bekleyen sıfır 2014 araçlar için çok cazip kampanyalar ile indirimler yapacağı konuşuluyor...

arabayı sattığım fiyata bu KAMPANYA VE İNİRİMLERDEN yararlanmak suretiyle sıfır bir honda crv dizel eski kasa alabileeğim sanırım çünkü yeni kasa ve daha yükse devirli hem manuel hem de otomatik aracı geliyormuş... honda bayileri ellerinde kalan diel crv leri elerinden çıkarmak için ne yapacaklar.. ))))))))))

Alırsın dostum alırsın. Keşke biraz araştırma yapsaydın honda kasa değiştirmediği zamanlarda indirim yapmıyor. Ayrıca bahsettigin araç malesef bu kötü fiyata rağmen yok satıyor stok fazlası falan yok yani.

• 0-100 kaç sn?
  • ortalama 5.2 lt/100 km tüketmesi lazım
  • ali-tokur A kullanıcısına yanıt
    Honda sahibi değilim ama Honda'nın 2. elde üzdüğüne hiç tanık olmadım. Elbette fiyasko çalışmaları olmuştur ama genel anlamda bu konuda mevcut araç sahiplerini üzmez Honda.

Hatta mevcut araç sahiplerinin(1.6 Dizel Manuel vites) hiç üzülmesine gerek yok bence. Çünkü fiyatı bir hayli arttıracaklar. Boş 4x4 1.6 Dizel Otomatik için 120.000 TL etiket tahmin ediyorlar. Kaldı ki Honda 1.6 Dizel 4X2 Manuel aracı satmaya da devam edecek.

Bence sıkıntı yok. Ama şu var, 1.6 Dizel manuel alanların içi gidebilir bu kombinasyona. Gerçekten çok iyi. Hem güçlü motor, hem 4X4 hem de bence Dünya'nın en verimli ve dayanıklı otomatik vitesi.

Volvo geçmiş yıllarda en iyi üçlü diye(1.6 Dizel otomatik diye) reklam yapıyordu. Sanırım şimdi reklam sırası Honda'da :)

Ama fiyat endişem hala devam ediyor. Biz kralız diyip, 140.000 TL nin üzerine çıkartırlarsa bu arabayı...

Yok satamaz gibi...

Not: Aracın geliş zamanı 2015 Mart/Nisan/Mayıs dönemi olacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak DEMİRAL -- 17 Kasım 2014; 22:30:24 >

• ortalama 8 hatta 9 lıtre bıle yakar gıbıme gelıyor sehırısı.
    xtraıl ne yakıyor bu arada bılmıyorum?
    lakın fıyatı 150 olursa sasırmam.
    benım ıcın en onemlısı kalıte yanı yalıtım işi...
  • honda Türkiye dizel crv 1.6 çıktığında nasılki yanlış uyguladığı fiyat ve satış politikası ile benzinli otomatik ve 2 bin motorlu crv sahiplerini 2. elde mağdur etmişsse AYNEN şu 1.6 dizel manuel sahipleri de mağdur edecektir...

ayrıca stoklarda da bu zamana kadar olmayan araçlar şu an stokda bulunur olmuş...
    zira daha dün servisin önünden geçtim düne kadar bayinin önüne görülmeyen crv ler dizilmiş bayinin önüne tahmini 10 kadar........

AYRICA düne kadar bayiye gidip aracı denemek isteyen otomobil meraklısı muhtemel alıcılar için ne diyorlardı biliyor musunuz bayiler.... ELİMİZDE TEST SÜRÜŞÜ YAPABİLECEĞİNİZ ARAÇ YOKKKK.......

şimdi değil test sürüşü yapmak için araç bulamamayı, bayide 10 kadar araç satışı beklemekte.. KAMPANYA VE İNDİRİM YAPACAKLAR MIŞŞŞŞŞ..

AYRICA bu söz konusu otomatik 1.6 aracın fulü 150 bin civarında gelirse bizimkiler dünden razı en az iki tane almaya........ ama 150 bin bile kesmez honda türkiye yi bence daha yüksek bir fiyat ile giriş yapacak fullü.. cam tavan bari koysalar da memnun olsak... haaa unutmasınlar bir zahmet soğutucu dolabını da....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali-tokur -- 18 Kasım 2014; 10:32:31 >

• 2.0 benzınlı crv otomatık vıtesı 80-90 na verırler mı?...
  • ali-tokur A kullanıcısına yanıt
    Çok gerçeklikten uzak yargılarınız var.

Biraz hızlı gidiyorsunuz. Öncelikle bayinin önünden geçerken gördüğünüz araçlar çok olabilir. Ama bunun sebebi olarak CR-V satılmıyor diye düşünmek yanlış olur. Şuan Nissan bayinin önünden geçerseniz, X Trail ları göreceksiniz. X Trail satılmıyor mu? :)
    2 ay sonrasına sıra alıyor insanlar şuanda. Peki niye showroomların önü araç dolu?

1-2 hafta öncesine kadar ÖTV oranlarında güncellemeden bahsedildi. Eğer otomotiv piyasasını takip ediyorsanız, duymuşsundur. Bayiler bir anda stoklarındaki araçların hepsini fabrikadan/depodan/gümrükten çekip kendilerine fatura edip işlem yaptılar, olası vergi artışından etkilenmemek için...

Bu söylediğime dayanarak o araçlar duruyordur demiyorum. Belki o gördüğünüz bayide stok fazlası vardır ve ondan duruyordur demiyorum. Fakat bildiğim bir şey var ki yorumlarınız çok gerçeklikle yakın değil.

Neyse...
    150.000 TL ye 2 tane almaya dünden razı iseniz, elbette bir şey diyemem. Bu yine sizin (bana göre) gerçeklikten uzak görüşümüz.
    Ama 140-145.000 TL nin üzerine bir etiket gelirse, ben direk Nissan bayinin içine girer X Trail a binerim. Ya da Jeep e gider, 170.000 TL lere sattıkları 2.0 Dizel 4X4 Yeni Cherokee için pazarlık yaparım. Hiçbiri mi olmadı, Subaru'ya gider, 150 HP 2.0 Dizel Otomatik Symtrical 4x4 bir Outback bakarım...
    Bunlarda benim görüşümdür :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak DEMİRAL -- 18 Kasım 2014; 22:40:35 >

• Kagit uzerinde cok guzel arac. En onemli tarafi da "Turkiye icin ozel 1.6 lt" sacmaligi olmayisi. Tum dunyada kullanilacak bir motor olmasi guven veriyor. Benim endisem, bunu 140 bine aldiktan bir sure sonra, X3, GLK, XC60 gibi araclarin da global piyasada 1.6 dizel otomatik sunma ihtimali. O zaman bu CRV hem ikinci elde uzer hem de alanlar "keske bekleseydim" der. Durmadan yeni bir motor lansmani yapiliyor.

• ARABA süper olmuş...
    hem dört çeker, hem DİZEL, hem otomatik HEM DE yüz kilometrede 5.5 litre yakacak, 150 den gelsin fulü yeter fazlasını istemem bu arabandan en az iki tane alacağım.... tabiii fulü 150 den gelirsee...........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali-tokur -- 1 Aralık 2014; 11:45:43 >
  • 150'yi aşarsa zaten bu cipcikler yerine biraz daha çıkılıp Cherokee alınır geçilir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak DEMİRAL

Honda...

Honda Amerika Web sitesinde yeni CR-V yi inceleyeyim dedim...
    Böyle bir donanım sunduğunu ilk defa gördüm. Ve çok etkilendim. Olur da bu araca sahip olursam ve Amerikan fiyatları ile bu donanımı takarlarsa düşünmeden yaptırırım, sanırım...

Makyajlı CRV 1.6 160 bg dizel ve 9 ileri otomatik şanzımanla geliyor...

Donanım: 400ft mesafeden aracı ayarladığınız sıcaklık ve serinlik ayarları ile çalışıtırıyor. Motorun ısınmasını sağlıyor. Aracın güvenlik donanımları ile uyumlu çalışıyor. Klimayı ayarladığınız şekilde çalıştırıp, aracın iç sıcaklığını ayarlıyor. Kumanda üzerindeki LCD ekrandan aracın durumunu görebiliyorsunuz. Kapı kilitlerini açıp, kilitleyebiliyorsunuz :) Birde garantisi var tabi ki...

Bu tarz modifikasyonları Universal olarak araçlara yapabilirsiniz ama Honda'nın bunu kendi sitesinde araç konfigürasyonuna koyup, kendi sistemleri ile birebir uyumlu yapması ve garanti vermesi ayrı bir olay...

Honda teknolojisini seviyorum...

Böyle şeyler fabrikasyon olarak bize gelmez, amerikan sistemlerinde bile olsa bizdeki araçlara uyarlanamaz, zaten amerika-kanada da sistem bambaşka işler, araç ecu su filan farklıdır, Türkiyede satılan araçlar avrupa versiyondur, avrupada bazı ülkelerde rölantide araç çalıştırmak yasaktır ...

• Zaten olursa demiştim :) Aslında yazımda etkilendiğim nokta, bu donanımın olmasından ziyade, Honda'nın buna garanti verip, araç config de göstermesiydi. Türkiye'de özellikle bu tarz modifikasyonları fabrika garantisinde Premium marakalar dışında(Merc, BMW, Audi) ben pek görmüyorum.

Araç gelsin, test edelim, alalım da bu donanımı da sonra düşünürüz :)

Bilgilendirme için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak DEMİRAL

Herkese merhaba,

Ben Honda sahibi veya Nissan sahibi değilim. Ancak önümüzdeki yıl SUV kategorisinde bir araç planı yapıyorum. Şuan boyut/donanım/fiyat/maliyet kriterlerinde en çok değer verdiğim araç X Trail.

Bu bölümde bazı arkadaşların yazdığı gibi SUV kategorisinde bende 4X2 mantığını desteklemiyorum. Öyle olsa ben SUV almam başka alternatiflere bakarım.(MPV ve Wagon gibi)
    Her türlü arazi ve yol koşulunda kullanabileceğim 4X4 SUV bir araba istiyorum.

Bu noktada markalar ve modeller belli benim için. Ben araç menşei takıntısı olan birisiyim. 1 Numara Almandır gözümde. 2 Numara Japondur. 3. numara Amerikandır. Diğer modelleri almayı düşünmem. (Bu benim görüşümdür.)

Bu bakış açısı ve kriterler ışığında, 4X4 araçlara baktığımda 2.0 ve üstü ile 2.0 ve altı modeller karşıma çıkıyor. 1.6 Hacimde 4X4 olarak Nissan'ın getirdiği araçlar dışında 1.6 Benzinli araçlar var. 1.6 Dizel'de Nissan tek.

Bu noktada diğer önem verdiğim şeylere baktığımda X Trail öne çıkıyor. Ancak X Trail'ın 4X4 modeli PPP donanımı ile sunulmadı. Orta donanım ile satılıyor şuan ki onuda 2-3 ay bekliyorsunuz. Nissan Türkiye ile yaptığımı yazışmadan, 4X4 PPP donanımının 2015 yılında herhangi bir tarihte geleceğini belirttiler.

Bu bilgileri neden paylaştım derseniz, resmen 2 Japon bu segmenti ele geçirmek istiyorlar. Honda bu kombinasyonu Avrupa da 2015 ilkbaharında satışa sunacağını duyurdu. İlk önce Civic HB'i yenileyip, sonra yeni CR-V getirip, yılın 2. yarısında da HR-V modelini getirecekler. Sonrasında Jazz yenilenecek vs.

Nissan bu atağı gördü ve hamlesini 4X2 X Trail Dizel otomatik versiyonla araç satarak yaptı. (Hondanın şuan Dizel otomatiği yok.) Honda 4x4 Dizel Otomatiği getirdiğinde, Nissan'da PPP yani Full 4x4 modelini getirecek.
    Getirecek ama, 130 HP lik motora 4x4 CVT/Otomatik versiyonu entegre edemediler. Bu yüzden benim görüşüm ve gayri resmi gelen haberler ışığında, Nissan 160 HP olan Reneult ile yeni geliştirdiği 1.6 motora 4x4 Otomatik çalışıyor yönünde...

Toparlayacak olursam: Bazı arkadaşlarımın X Trail fiyatlarına göre Honda CR-V ye fiyat biçmeleri yanıltıcıdır. Çünkü Nissan'da yeni kombinasyon ile muhtemelen fiyatları yükseltecek.

Bu noktada fiyat tahmini yapmak çok zorlaşıyor. Bazı arkadaşlar 2.0 mevcut full CR-V fiyatları ile değerlendirme yapıyor ama buda yanıltıcı. Çünkü adamlar sadece yeni motor ve yeni şanzuman ile gelmiyorlar, aynı zamanda aracı makyajlayıp, birçok güvenlik donanımı da ekleyecekler. (Honda Link gibi) Dolayısıyla fiyat artışını bu şekilde açıklayabilirler.

Bu noktada fiyat tahmini yapmak istiyorsak, bu kombinasyona en yakın üst markalara bakmak daha iyi bir gözlem olacaktır. Ve en yakın markalar Volvo ile Jeep de bulunuyor. Volvo XC60 2.0 motoru 4x2 satıyor, onu geçiyorum. Jeep ise yeni Cherokee'yi 4x4 satıyor.
    Yeni CR-V yi bekleyen ve bu habere ağzı sulanan birçok arkadaşımı kurtaran marka Jeep oluyor :) Çünkü fiyat konusunda tahmin yapamasam da 170.000 TL ye yakın bir fiyat direk birçok arkadaşımı çok rahatlıkla Cherokee bakmaya itebilir :)

Ben full CR-V 4x4 160 HP 9 ZDF aracın 140.000 TL ile 160.000 TL arasına konumlandırılacağını ve Nissan X-Trail'ın da buna ayak uyduracağını düşünüyorum :(

Ve birçok arkadaşımın dediği gibi bu fiyatla, nispeten az satılacak bu araba...

Dipnot: Bir arkadaşım fiyat yüksek olursa Kuga benzinli alıp aradaki farkı benzine öderiz demiş. Ama Kuga'da 1.5 litre yeni motorla gelecek. Yeni motorla Onunda fiyatlarının 5.000-10.000 TL artması bekleniyor :) Dolayısıyla kıyaslamaya konu olan Full Kuga artık 120.000 TL ler yerine 130.000 TL lere gelecek gibi duruyor. Bu noktada Kuga'ya göre, X Trail ve CR-V'nin bir parça boyut/donanım farkıyla Dizel motor fiyat farkının yukarıdaki söylediğim rakam aralıklarında olması yine rakip kıyaslamasında mantıklı gözüküyor.

Saygılarımla...

Yanılmadım...

O fiyatları mantıklı kılmak için yeni teknolojiler geliştiriyorlar... Herkese fiyatın yükseldiğinin mantığını göstermek için :)

http://www.ototeknikveri.com/haber/3713/honda-yeni-i-acc-sistemini-makyajli-cr-vde-sunacak

• İngiltere fiyatları açıklandı, aşağıdaki 2. listede tüm modeller var. Mart atında bayilerde olacakmış.
    Bu 160'lık dizel sadece SE donanım ile alınabiliyor £4,170, 4 çeker 1100 paund ve 9 otomatik ise 1500 paund
    Bence 9 ileri otomatik şansıman için 1500 sterlin çok çok iyi fiyat çünkü tork dayanımı 400NM bir şanzıman, uyduruk çabuk bozulan gerçek otomatik olmayanları satanlar düşünsün....

120 beygir dizel
    Honda CR-V 1.6 i-DTEC SE (Honda Connect) (2wd) Man 115 C £25,570
    160 beygir dizel
    Honda CR-V 1.6 i-DTEC SE (Honda Connect) (4wd) Man 129 D £27,570
    Honda CR-V 1.6 i-DTEC SE (Honda Connect) (4wd) Auto 134 E £29,350

Yani 160 lık dizel + 4 çeker + 9 otomatik şanzıman 3800 sterlin
    İngiltere ile 1.6 motor ve aşağısı için aşağı yukarı aynı fiyatlardan arabalar satılabiliyor. Fazlası bayinin aç gözlülüğü olacaktır hatırlatmasını yapayım.

En üst donanım ile bu dizel otomatik 35,620 paund ile alınabiliyor.

http://www.autoexpress.co.uk/honda/cr-v/90363/2015-makeover-for-the-honda-cr-v-suv-prices-and-specs
    http://www.carbuyer.co.uk/news/146728/honda-cr-v-2015-facelift-prices-announced

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinoka -- 13 Şubat 2015; 11:43:54 >

• türkiye fiyatı cok olursa yine satmaz.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.