Şimdi Ara

Kayıt dışı imei sorunu!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2-3 gün önce aldıgım general mobile discovery isimli cihaz'a,

""" *************** IMEI numaralı cihaz kayit disi listesinde oldguundan 03.02.2014 tarihinde kullanım dısı bırakılacaktıt. hattiniz acık kalacaktır. """
    bu şekilde bir mesaj geldi.

şimdi ben pek anlamasamda araştırma yapım internette ama pek çözemedim sorunu,,

öncelikle *#06# kodunu çevirerek imei numarası/ları na ulaşmaya calıstım 2 adet numara geldi, 2 si de mesajda gösterilen numarayla uyuşmuyor, herhangi bir sorun çıkar mı

ve ne yapmam lazım faturam, garanti belgem vs var.

teşekkürler.

• Başıma gelcek diye korktuğum bir olay. 2.5 aydır kullnıyorum inş 'ta olmaz. Umarım çözüm bulursunuz. Saygılar
  • umarım kapanmaz telefonum hocam..
  • bu ve bunun gibi sorunlara çözüm bulmuş kullanıcılar biraz taktik verirse fena olmaz :)
  • Ayrıca herkes vermiş olduğum linkten "Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK)'nın" yapmış olduğu Mobil Cihaz Kayıt Sistemi (MCKS) üzerinden IMEI numaralarını kontrol etsinler...

Telefonun IMEI numarasını öğrenmek için *#06# tuşlamaları yeterli olucaktır.

Ben 2 IMEI numaramıda kontrol ettim ve bir sorun yok. Umarım sizlerdede sorun çıkmaz.

Link:http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenten16

Ayrıca herkes vermiş olduğum linkten "Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK)'nın" yapmış olduğu Mobil Cihaz Kayıt Sistemi (MCKS) üzerinden IMEI numaralarını kontrol etsinler...

Telefonun IMEI numarasını öğrenmek için *#06# tuşlamaları yeterli olucaktır.

Ben 2 IMEI numaramıda kontrol ettim ve bir sorun yok. Umarım sizlerdede sorun çıkmaz.

Link:http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php

evet bende kontrol ettirdim *#06# dan gelen 2 imei yi 1 tanesi kayıt dışı diyor

• greenlest G kullanıcısına yanıt
    Telefonu almış olduğunuz satıcı ile irtibata geçtiniz mi acaba ?
  • faturam var bugün yada yarın geçeceğim irtibata umarım sorunu düzeltirler. bilgiler için teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenlest

faturam var bugün yada yarın geçeceğim irtibata umarım sorunu düzeltirler. bilgiler için teşekkür ederim

Önce satın almış olduğunuz yer ile irtibata geçin. Baktınız olmuyor Telpa İle görüşün derim. Onlar sizi doğru bir şekilde yönlendirirler.
  • quote:

öncelikle herkese merhaba.

""" *************** IMEI numaralı cihaz kayit disi listesinde oldguundan 03.02.2014 tarihinde kullanım dısı bırakılacaktıt. hattiniz acık kalacaktır. """

öncelikle *#06# kodunu çevirerek imei numarası/ları na ulaşmaya calıstım 2 adet numara geldi, 2 si de mesajda gösterilen numarayla uyuşmuyor, herhangi bir sorun çıkar mı

teşekkürler.

Gecmiş olsun..?Aynı sorun bu konuda da varhttp://forum.donanimhaber.com/m_87062080/f_//tm.htm#87085171

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byaahmet -- 27 Ocak 2014; 13:46:37 >

• merhaba oncelikle geçmiş olsun (0212) 371 15 00 bu numarayı ara sonra soyle işte GMD aldım faturam var garanti belgem var de bir çözüm yolu bulurlar

not:aradıgın numara telpa destek hattı
  • quote:

Orijinalden alıntı: byaahmet

quote:

öncelikle herkese merhaba.

teşekkürler.

Gecmiş olsun..?Aynı sorun bu konuda da varhttp://forum.donanimhaber.com/m_87083356/f_//tm.htm#87085093

Verdiğin link zaten bu sayfanın ?

• Neden bu imei sorunu hep GMD telefonlarda oluyor, sadece GMD olduğu için mi yoksa denk mi geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tenten16 kullanıcısına yanıt
    Yanlıs olmus..?Duzeldim..?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.