Şimdi Ara

İphone 5 şarj edilmesi hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
6.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İphone 5 aldım 2 hafta oldu.

Cihazı nasıl şarj edeyim bilgi almak istedim. Şuan benim yaptığım yöntem şu şekilde

Şarjı tam doluyken %2 ye kadar kullanıyorum ve kapanmadan şarj ediyorum her seferinde.

Sadece ayda 1 kere sonuna kadar bitirip öyle şarja takacağımı söylediler doğru mu acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: casper5353

Merhaba arkadaşlar

İphone 5 aldım 2 hafta oldu.

Cihazı nasıl şarj edeyim bilgi almak istedim. Şuan benim yaptığım yöntem şu şekilde

Şarjı tam doluyken %2 ye kadar kullanıyorum ve kapanmadan şarj ediyorum her seferinde.

Sadece ayda 1 kere sonuna kadar bitirip öyle şarja takacağımı söylediler doğru mu acaba ?

En son dedigin dogru onun disinda istedigin zaman takip istedigim zaman cikarabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • %20 nin altında tutmamaya çalış yeter
  • O kadar ayrıntıya takılmayın. Yetmeyeceğini farkettiğimde prize takarım. Zamanım varsa tamamen dolar, yoksa dolmasa da çekerim.
  • İlk beş şarjda bunlar yapılabilir ama çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum. Zira her gün şarj edilen bir cihaz i phone

• Mümkün oldukça şarjda iken ,telefonu kullanmamaya bakın ,batarya nın kalibresini bozuyor.

Şarj bittikten sonra ,şarj cihazını prizde takılı bırakmayın.
    Şarj bittikten %100 olduktan sonra akım kesilsede,şarj cihazına uzun süre takılı kalan cihaz çok çabuk %90 seviyelerine inecektir.

Bu yüzden zamanında şarja takıp zamanında alın .

• sarj cihazina uzun sure takili kalsada sorun degil %99 a insin sarj cihazi tekrar devreye girip cihazi sarj eder. ayda bir kez doldur bosalt yap,apple in sitesinde batarya sarj programini takvime entegre de edip hatirlatmalar yaptirabilirsin istersen sikinti yok yani

• quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

sarj cihazina uzun sure takili kalsada sorun degil %99 a insin sarj cihazi tekrar devreye girip cihazi sarj eder. ayda bir kez doldur bosalt yap,apple in sitesinde batarya sarj programini takvime entegre de edip hatirlatmalar yaptirabilirsin istersen sikinti yok yani

Yok öyle birşey ,şarj cihazını çıkarıp tekrar takman gerek.

• dostum bana mi anlatiyosun 2008 den beri kullaniyorum bilmedigin birseyse denemesini yapmadan konusma bence

• Hakkaten işiniz gücünüz yok mu sizin? Tamam 2000TL bayıldınız ama bunun için saçma sapan şeyler düşünüp kafanızı yormanıza hiç gerek yok.
    Takın şarja dolsun, nedir yani.
    Hiç mi lityum-ion diye bir şey duymadınız?

quote:

Orijinalden alıntı: MaSSive

quote:

sarj cihazina uzun sure takili kalsada sorun degil %99 a insin sarj cihazi tekrar devreye girip cihazi sarj eder. ayda bir kez doldur bosalt yap,apple in sitesinde batarya sarj programini takvime entegre de edip hatirlatmalar yaptirabilirsin istersen sikinti yok yani

Ayrıca sana da bir yav he he. Ne uydurmalar almış başını gitmiş alet pahalı olunca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiNaPSiS -- 23 Ocak 2013; 23:47:44 >

• quote:

dostum bana mi anlatiyosun 2008 den beri kullaniyorum bilmedigin birseyse denemesini yapmadan konusma bence

Birincisi şarjda bırakınca %100 den %99 a bir anda düşmez.Yani akşam yatmadan taktın şarja,bir buçuk saat de şarj oldu ,akım kesildi .
    Uyanıp şarj dan alana kadar %99 a düşmesi imkansız.
    %100 olduktan sonra şarj cihazı devre dışı kalır akım kesilir.Buna rağmen Takılı bıraktın batarya seviyesi %100 görünsede ,yada çok uzun süre takılı bıraktın %99 a düştü diyelim.
    Şarj cihazını prizden veya telefondan çıkarıp tekrar takmadığın sürece tekrar devreye girmez.

Ki senin dediğin gibi olsa ,%99 a düşmesini niye beklesin ,%100 olduktan ,şarj göstergesinde şarjdan çıkarabilirsin manasına gelen fiş simgesi belirdikten sonra akım kesiliyor.Akım kesildikten sonra hâlâ şarja takılı olan telefon bataryayı kullanmaya başladığı an batarya %100 değil zaten.
    Her geçen dakika şarj cihazı devreye girmesi gerek ozaman.

İsteyen denesin,%100 şarj olduktan sonra sabah fişden çıkardığınızda %100 yazsada o pil %100 şarjlı değil.Fiişten şarj cihazını tekrar çıkarıp taktiğiniz zaman ozaman tekrar şarj olmaya başlar.

Ne zaman dan beri kullanırsan kullan.Benim yaşım 39,ilk iphone ve öncesindeki cihazlardan beri bu tür cihazları kullanırım.

• burada birilerine biseyler ispatlamak degil paylasim amaciyla bulunuyoruz ni-mh pillerde o dedigin mevcuttu li-polimer pillerde bu durum yok ion ayri poli ayri bir malzeme 4.7 wh lik bir pilden soz ediyoruz %100 dolar ve prizden cekildikten sonra 99 dan geriye dogru sayar,bunun baska bir olusum sekli yok sozlerime burada son veriyorum ve akil yasta degil bastadir.

saygilar

• adama bak ya pahali cihazmista atip tutuyormusuz ericsson a1018 de olsa t28 de olsa yardim yardimdir.akilli adamlar tartisir akilsizlar sadece kavga eder.

• quote:

burada birilerine biseyler ispatlamak degil paylasim amaciyla bulunuyoruz ni-mh pillerde o dedigin mevcuttu li-polimer pillerde bu durum yok ion ayri poli ayri bir malzeme 4.7 wh lik bir pilden soz ediyoruz %100 dolar ve prizden cekildikten sonra 99 dan geriye dogru sayar,bunun baska bir olusum sekli yok sozlerime burada son veriyorum ve akil yasta degil bastadir.

saygilar

Akılla ne ilgisi var bu durumun,yaşımı belirtmemin nedeni tecrübem daha çok manasında.

Kimseye birşey ispatladığım yok.Aksine sen yanlış bir bilgi paylaşıyorsun.
    Ve sanki ben ilk kez cihaz kullanıyormuşum gibi yorum yapıyorsun.

Hangi pil çeşidi olursa olsun,%100 den sonra akım kesilir.Tekrar şarj başlaması için ,prizden veya telefondan şarj cihazını çıkarıp takman gerekir bukadar basit.

• guluyorum sadece

• İstediğin kadar Gül .

• quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Hakkaten işiniz gücünüz yok mu sizin? Tamam 2000TL bayıldınız ama bunun için saçma sapan şeyler düşünüp kafanızı yormanıza hiç gerek yok.
    Takın şarja dolsun, nedir yani.
    Hiç mi lityum-ion diye bir şey duymadınız?

quote:

Orijinalden alıntı: MaSSive

quote:

Ayrıca sana da bir yav he he. Ne uydurmalar almış başını gitmiş alet pahalı olunca.

Sana ne demeli?

Görmemişin oğlu olmuş tutmuş,Apple Store dan selam sevgi göndermiş.

Senin işin gücün yokmu?da kalkıp aşağıdaki gibi bir şey yapma gereği duyuyorsun.

İphone 5 şarj edilmesi hakkında

30 senedir Amsterdam Apple Store un önünden geçerim,kalkıpta fotoğraf çekip Apple Store dan yayın yapma gereği duymadım.

Gereksiz gereksiz yorum yapmakta üstüne yok.Gelmişsin burada,

Yav he he he gibi argumanlar ile ucuz ucuz yorumlar.

Bir telefonun bataryası hakkında tartışmak kadar doğal ne var?

Bu durum seni niye geriyor?

Kendin kaşınıyorsun,ondan sonra yazıncada mesaj şikayet ediliyor.

Benim tartıştığım konu seni niye enterese ediyor?

Yok alet pahalıymışta ,uydurmaymışta .

Sana göre pahalı olabilir ,bana göre bedava .
    Kişi kendinden bilir işi boşa dememişler .

Kendi yaptığına bakmıyor birde gelmiş burada ,milletin yazdıkları hakkında ahkam kesiyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 24 Ocak 2013; 7:08:50 >

• Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim...

Yanlız size bir sorum daha olacak.

Dün şarja taktım telefonu % 5 deydi sabah kalktım %1 şarj oluyor işareti var fakat olmamış
    Çok korktum telefon mu bozuldu diye fakat çıkartıp tekrar taktım kabloyu şimdi şarj alıyor

Sizce neden böyle birşey oldu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: casper5353

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim...

Yanlız size bir sorum daha olacak.

Dün şarja taktım telefonu % 5 deydi sabah kalktım %1 şarj oluyor işareti var fakat olmamış
    Çok korktum telefon mu bozuldu diye fakat çıkartıp tekrar taktım kabloyu şimdi şarj alıyor

Sizce neden böyle birşey oldu ?

bu kadar ince detaylara takılmayın hocam kullanın şu telefonu ya :) 2 dk sonra üstüne toz yapışsa; ölü pixel değildir umarim diyip strese gireceğiz.. şarj olmamış, çıkarıp tak olursa tamamdır.. kafan rahat etmedi mi 2-3 defa daha tak çıkar şarj oluyor mu e problem yok demektir :)
    ben de çok kafaya takardim en küçük problemleri ama aştım artık yavaştan :)

saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi therion-x -- 24 Ocak 2013; 8:45:13 >

• Titiz kullanıcı değilim bu arada yanlış anlaşılmasın :)

Cihazlarımı korurum kollarım fakat çok üstüne düşmem

Sadece bu şarj olayı ve neden şarj almadı durumu kafama takıldı o kadar.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Saygılar...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.