Şimdi Ara

Maelforge ve Pad1shah HellYeahMU'da ne yaptı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son günlerde sunucumuz hakkında açılan bir konu ve bu konuyla alakalı sunucumuzu karalayan ve Türkiye'de Mu Online seven arkadaşlarımızı yanıltabilecek yorumlar nedeniyle bir açıklamayı yapmaya karar verdik.

Maelforge ve Pad1shah adlı oyuncular HellYeahMU sunucusundan yanlış hatırlamıyorsam 5 Mart 2016 günü, sunucunun bir açığından yararlandığı için cezalandırıldı.
    Maelforge adlı oyuncu bize bir çok bug report yapmış, bağış da yaparak sunucumuza destek olmuş, aktif ve eski bir oyuncu arkadaşımızdı. Pad1shah ise son açılıştan sonra aramıza katılan (daha önce katıldıysa ben hatırlamıyorum) 20 Şubat 2016 açılışından beri aktif olarak oynayan bir diğer oyuncu arkadaşımızdı.
    Medusa olayı patlamadan bir kaç gün önce Maelforge ile Thanatos ve SenTURK adlı oyuncular arasında bir kavga çıktı. Öyle ki Thanatos adlı oyuncudan ağıza alınmayacak küfürler bizim de tahammül sınırlarımızı zorladı ve okurken biz bile utandık. İlk önce SenTURK adlı oyuncu Maelforge'u küfürlerden report ederek banlattı. Hemen ertesi gün Maelforge da SenTURK ve Thanatos'u forumdan report ederek banlattı. SenTURK adlı oyuncu fotoğrafların editlendiğini ve kendilerine iftira atıldığını öne sürerek bize sitem etti ve oyunu bırakmaya karar verdi. Bizler de ilgili tarihteki chatlogları incelediğimizde fotoğrafların editlendiğini ortaya koyan bir durumla karşılaştık

Fotoğraf:http://s26.postimg.org/jwguxk3ev/sen_Turk.png
    Resimdeki Tarihte Loglar:
    [00:05:12] [XXXXX][COCO]: @@ Bir planım var siz sakın foto yüklemeyin 
    [00:08:02] [XXXXX][Thanatos]: /post ananin ***** kina yakarsin sende

Loglarda resimde SenTURK'ün ettiği küfrün aslında Thanatos tarafından yazıldığı, ayrıca COCO adlı karakteri de kullanan Maelforge'un guild chatten "bir planım var siz sakın fotoğraf yüklemeyin" yazmasıyla SenTURK adlı oyuncuya karşı büyük bir haksızlık yapmış olduk. Burada bizi en çok üzen, onca bug report yapan ve sunucuya yardım eden Maelforge'un adının bu olayda adı geçmesiydi. Konuştuk, ısrarla editlemediğini söyledi. Her ne kadar ben bile Maelforge'un bunu yapacağına inanmadıysam da tüm deliller ve SenTURK'un itirazı birbirini tam olarak doğruluyordu.

Gelelim Medusa konusuna. Bu konuyu okuyan herkesten ricam aşağıdaki linke yer alan online excel dosyasındaki sekmelere bir göz gezdirmesi. Çok net söylüyorum, bu çalışmayı %100 oyuncularına sunabilen bir sunucu başka bir Türk mu server kurucusu tarafından yapılmadı daha. Ki bu çalışma ingiliz ortağım olan arkadaşımla 1 aylık bir çalışmanın sonucu.
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/14hldy01MOBA5ixk2EaK2bvyGHqDtCQ45M7-TTRuaG4Y/edit

Medusa sekmesine gelip buradaki droplara bir bakın
    %80 ihtimalle 5 adet o itemler, o levellerle 5 socket düşebiliyor, ki Luck+5 socket ten yüksek bir item yok serverda.
    %20 ihtimalle de 20 adet şansına jewel düşürüyor.
    Tüm bunların yanında kaç item düşerse düşsün %40 kadar ancient düşebiliyor. misal 5 item düştü 3 item + 2 tane ancient. ya da 20 jewel düştüyse 16 jewel + 4 tane ancient olabiliyor.

Ancak igc-team'in dosyalarında sadece medusa için ayrıca hazırlanmış bir dosyayı biz gözden kaçırmışız ki, medusayı kestiğinde yeniden çıktığını hiç görmedik.
    Zaten ben testleri yaparken GM zone'da 20-30 tane boss atar burada keserim. (ortağım)DuLiS ise eventları olduğu yerde test eder. Ama kestikten dakikalar sonra bile medusanın tekrar spawn olduğunu hiç görmedik.

SenTURK'e atılan iftiradan bir gün sonra da bu kriz patladı. Bakım sunucumuzda Medusa'nın nasıl çıktığını incelerken, kestikten sonra ortaya çıkan log yazısını kopyalayıp game server log dosyasında bir tarama yapmak istedim. Ortaya çıkan sonuç aşağıdadır;
    [16:33:09] [Monster_Medusa] Drop Item [XXXXX][Maelforge] : (56)(130/160) Item:(Divine Helm)3634 
    [16:33:09] [Monster_Medusa] Drop Item [XXXXX][Maelforge] : (56)(130/160) Item:(Eternal Wing Stick)2580
    [16:33:09] [Reward][KUNDUN] [XXXXX][Maelforge] Set Item itemnum:[14] skill:[1] luck:[0] option:[0] SetOption:[5]
    [16:33:09] [Monster_Medusa] Drop SetItem
    [16:33:09] Item Create Request [Medusa] [56][129][162] : [Pearl Boots][12][0][1][0] Ex:[0,0,0,0,0,0,0] Set:[0] MainAttr:[0] Expire:[0]
    [16:33:09] [Monster_Medusa] Drop Item [XXXXX][Maelforge] : (56)(130/160) Item:(Pearl Boots)5685
    [16:33:09] [Reward][KUNDUN] [XXXXX][Maelforge] Set Item itemnum:[4621] skill:[1] luck:[0] option:[0] SetOption:[6]
    [16:33:09] [Monster_Medusa] Drop SetItem

[16:41:35] Item Create Request [Medusa] [56][148][18] : [Pearl Gloves][11][0][1][0] Ex:[0,0,0,0,0,0,0] Set:[0] MainAttr:[0] Expire:[0]
    [16:41:35] [Monster_Medusa] Drop Item [XXXXX][Maelforge] : (56)(151/15) Item:(Pearl Gloves)5173
    [16:41:35] Item Create Request [Medusa] [56][152][20] : [Phoenix Soul Star][8][1][1][0] Ex:[0,0,0,0,0,1,0] Set:[0] MainAttr:[0] Expire:[0]
    [16:41:35] [Monster_Medusa] Drop Item [XXXXX][Maelforge] : (56)(151/15) Item:(Phoenix Soul Star)35
    [16:41:35] Item Create Request [Medusa] [56][152][14] : [Destroy Pants][7][0][1][0] Ex:[0,0,0,0,0,0,0] Set:[0] MainAttr:[0] Expire:[0]
    [16:41:35] [Monster_Medusa] Drop Item [XXXXX][Maelforge] : (56)(151/15) Item:(Destroy Pants)4656
    [16:41:35] Item Create Request [Medusa] [56][151][12] : [Titan Armor][7][0][1][0] Ex:[0,0,0,0,0,0,0] Set:[0] MainAttr:[0] Expire:[0]
    [16:41:35] [Monster_Medusa] Drop Item [XXXXX][Maelforge] : (56)(151/15) Item:(Titan Armor)4141
    [16:41:35] [Reward][KUNDUN] [XXXXX][Maelforge] Set Item itemnum:[4621] skill:[1] luck:[0] option:[0] SetOption:[6]
    [16:41:35] [Monster_Medusa] Drop SetItem

[16:55:43] Item Create Request [Medusa] [56][178][117] : [Inberial Staff][7][0][1][0] Ex:[0,0,0,0,0,0,0] Set:[0] MainAttr:[0] Expire:[0]
    [16:55:43] [Monster_Medusa] Drop Item [XXXXX][Maelforge] : (56)(177/118) Item:(Inberial Staff)2591
    [16:55:43] Item Create Request [Medusa] [56][177][121] : [Soleil Scepter][12][1][1][0] Ex:[0,0,1,0,0,0,0] Set:[0] MainAttr:[0] Expire:[0]
    [16:55:43] [Monster_Medusa] Drop Item [XXXXX][Maelforge] : (56)(177/118) Item:(Soleil Scepter)1038
    [16:55:43] Item Create Request [Medusa] [56][176][121] : [Sword Dancer][12][1][0][0] Ex:[0,0,0,0,1,0,0] Set:[0] MainAttr:[0] Expire:[0]
    [16:55:43] [Monster_Medusa] Drop Item [XXXXX][Maelforge] : (56)(177/118) Item:(Sword Dancer)25
    [16:55:43] Item Create Request [Medusa] [56][178][121] : [Brave Gloves][7][0][1][0] Ex:[0,0,0,0,0,0,0] Set:[0] MainAttr:[0] Expire:[0]
    [16:55:43] [Monster_Medusa] Drop Item [XXXXX][Maelforge] : (56)(177/118) Item:(Brave Gloves)5166
    [16:55:43] Item Create Request [Medusa] [56][182][122] : [Divine Helm][11][0][1][0] Ex:[0,0,0,0,0,0,0] Set:[0] MainAttr:[0] Expire:[0]
    [16:55:43] [Monster_Medusa] Drop Item [XXXXX][Maelforge] : (56)(177/118) Item:(Divine Helm)3634

Bu sadece o günkü loglarda şekilde 18:55'e kadar devam ediyor. Ben bunu da gördükten sonra DuLiS ile konuştum ve ceza zaten belli iken bu arkadaşları banlamamak için ne elimden geleni yaptım.
    Maelforge'un bize çok defa yardımcı olduğunu da bildiğim için hesaplarını kapatıp, cezaları uygulamadan önce konuşmak istedim. Medusa'yı sordum kendisine. Daha önce söylemiştim dedi. daha iyi demiştin dedi. Biz bazen test yaparken
    monsterları yenilediğimizde selupan, medusa vs hepsi yenilenir. Ben de doğal olarak daha iyi demiştim. O günü hayal meyal hatırlıyorum. /hide ile gizlenip trace de attım. Takip ettim biraz ama swampta boş boş mob kestiler medusa'dan sonra. Daha sonra da çıkmadı zaten medusa. Zaten benim de aklımını ucuna bile gelmedi tabi. Sonra Maelforge "abi ben kesmiyorum ki günde 1 tane kesip bırakıyorum" deyince ben de ipler koptu maalesef. SenTURK'le ilgili editlenen fotoğraflardan sonra bir de bu logları görüp, günde bir kere kesip bırakıyorum yalanından sonra çok fazla dinlemedim. DuLiS ile kararlaştırdığımız cezaları uyguladım.

Bir açıktan yararlanmanın cezası çok net süresiz hesap kapatmaktır.
    Ama biz bu iki arkadaşın tüm kasalarını ve kredilerini temizleyip, resetlerini de 10 resete indirip hala oynayabilme şansı verdik. Hala gelip oynayabilirler. Biz duruşumuzu, saygımızı ve ilgimizi hiçbir oyuncuya karşı bozmayız. Bunun için de elimizden geleni yaparız.

igc team dosyalarındaki bir detayı gözden kaçırmamızı Maelforge ve Pad1shah gözden kaçırmamış ve bundan yararlanarak, bir çok oyuncunun hakkını gasp etmiş, kendi vakitlerine ve benim büyük zamanımı sadece bu olaya ayırmak zorunda bırakarak hepimize zarar vermiştir. Arkadaşlar, bu açıktan haberimiz olmasa ve 4-5 oyuncuya 4-5 gün bu şekilde kasılıp bu itemler dağılsa, inanın benim bunu toparlayacak ne vaktim ne de gücüm vardı. Hiçbir admin de onlarca logda milyonlarca log satırından ne oldu ne bitti araştıramazdı. Server'ı fresh starta götürmek zorunda kalırdık ki, bu da onlarca diğer oyuncunun zamanına ve bizim emeklerimize mal olurdu.

Yukarıda Maelforge ve Pad1shah ile ilgili sunucumuzda yaşanan olayın tüm detaylarını açıklamaya çalıştık. Biz yaşanan tüm çirkinliğe rağmen açık kapı bırakmak için o cezayı uyguladık. Top1 ve Top2 oyuncu olarak yakşakık 50k toplam kredisi olan bu 2 oyuncunun "aç gözlü davrandık" demek yerine bizi suçlaması, yukarıda yaptığımız açıklamadan sonra hepinize gülünç gelecektir. Her şeyden önemlisi bu 2 arkadaş olaydan sonra sunucudaki diğer oyuncuların desteğini almak için forumumuza konu açabiliir, oyundan da diğer oyuncuların desteğini alabilir, eğer gerçekten haklı olsalardı bizi köşeye sıkıştırabilirlerdi. Ancak birlikte oynadıkları herkesi hiçe sayarak, burada forum.donanım'da konu açarak bir kaç oyuncu arkadaşlarıyla sunucumuzu karalama girişiminde bulunmuşlardır.

HellYeahMU International Private Mu Online Server

Edit: küfürler sansürlenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper_d -- 7 Mart 2016; 23:08:01 >

• Öncelikle Zaman Ayırıp Tek Tek Logları İnceleyip Bu Açıklayıcı Yazıyı Yazdıgın İçin Teşekkür Ederim.

Ama Keske Benimle de Konussaydın Orcun Medusa Ne İş Deseydin.Bende Sana Derdim ki Alper Kesiyorum Bu Mor İtemler Düşüyor.Ama Ben Bunların Cogunu NPC ye Sattim.Hiç Bir Playerin Kasasinda Bunlardan Göremezsin.Benim /ware 1 Yaptıgımda Acılan Diger Kasamda 15-20 Parça Bisi Var.Onları Buyur Sil Kusura Bakma.Böyle Bir Açık Oldugunu Bilmiyordum Derdim.
    Benim Zoruma Giden Sabah Aksam Gözüne Uyku Girmeden Kasan Playerina Bu Yaptıgın Acımasızlık.
    Küfür Olayına Gelince Bunlar Hoş Seyler Degil.

Ben Kendimi Profesyonel Bir Muonline Oyuncusu Olarak Görüyorum .Yeni Acılan Bir Servera İlk Basladıgımda İlk Para Buglarını Denerim.Sezonlar Gelistikce Bunları Düzeltiyorlar Tabi.

Örn: Raven Ve Dark Horse Satiliyorsa Saticida.100 k ya Alirsin Swich Karakter Yaparsin Oyuna Girdiginde O Raven i 10 m e , Dark Horse u 30 m e Satarsin.Bu Para Bug unun Oldugu Bir Sürü İtem Vardir.
    Gm Oldugum Zamanlarda Eventleri Kendim Test Ederdim.Tek Tek Dolasirdim.İcinden Düsen İtem Beni İlgilendirmezdi.Ben Keserim Cıkma Süresine Bakarim.Bir Playerin Gözünden Bakar Gibi.

Üstünde Durmadıgınız Bir Sürü Event Var Serverda. Golden Mesela.Golden Bize Babadan Kalma Bir Miras Gibidir.Üstümüzde F.o Set Bile Olsa Golden Kesmek İsteriz.Serverda Golden Düştü Diyor Ama Düşmüyor Gibi Bişey.Eskiden Golden Düştü Yazdıgında Herkes Tarkana Dolusurdu.10 Tane Düşerdi.Herkez Sayardi Sende Kac Tane Var , Bende Su Kadar Var Diye.Golden i Düzeltmen Gerekiyor.Düzeltmen Gerekiyor Diyorumda xshopta Goblin Pointle Kundun + 5 Satiyorsun Zaten.Cüzi Bir Fiyata.Oyüzden Serverda Golden Önemsiz Olmus.

Summoner Buff Skilleri Cok Yüksek.Weakness Ve Digeri Aklima Gelmedi.Onları Bastigimda Medusa ya 225 K Dmg Vuruyordum.Sana Atsam Seni Bile Kesebilirdim Yani :)

Neyse Çok Uzattım.Emegine Saygım Var.Servera Geri Dönme Gibi Bir Niyetim Yok. Zaten Kendinde " MEDUSANIN TEKRAR SPAWN OLMASINI GÖZDEN KAÇIRDIGINI SÖYLEMİSSİN. " Bu Bile Yeter Bana.
    Serveri Kötüleme Niyetinde Hiç Bir Zaman Olmadım. Hatta Tüm Muonline Seven Türk Playerlar HellYeahMuonline a Dolussun ki TR de ki En İyi Player Kimmis Görelim :)

( Haddim Olmadan Bir Tavsiye Server Acarsan X Shop a Ex Set Koyma. Hemde Özelliklerini Kendin Secebildigin.Bunlara Zaten Sahip Olan Playerlar Basini Kaldirmadan Sadece Kasar.Hiç Bir Muhappet Gecmez Aralarında.Küfürlesmeler Cogalir.Herkez Birbirine Laf Atar.Bırak İnsanlar Kendi Setlerini Kendileri Yapmaya Calissinlar.)

Herkese İyi Oyunlar.

• Arkadaşım ben bir planım var sakın foto yüklemeyin dedim ondan sonrada SenTURK'e de küfür ettirebiliriz dedim sen benim mesajlarımı çarpıtıyorsun gazetecilerin siyasetçilere yaptığı gibi. Şaka mısın ?

Ya sen 4-5 saat uğraştım diyorsun sanki bize sorsan biz inkar etmeyecektik zaten bugüne kadar söylemediğimiz neyimiz kalmış anlamıyorum ki. Bide diyorsun ki 4-5 gün böyle kassalar ne olacaktı milletin hakkını gasp etmişler bilmem ne. Zaten ben serverdeki bütün bossları farmlıyorum benden başkası farmlamıyor serverde 1. yim her itemimi zaten fullemişim neye ihtiyacım olacak ya medusadan çıkan çer çöp itemi yada jeweli ne yapayım ki ben neye ihtiyacım var allah aşkına. Madem milletin hakkını gasp etmişim o zaman ben salak gibi bossları kesip 12 saat alarm kurup gecenin köründe bossları kesmişim hasta halimle ama ben Medusayı kestikten sonra başka bi adam dolaşırken bulup gene kesmiş. O zaman bu da vaktinde kestiğini düşünen adama haksızlık değil mi ne demek milletin hakkını gasp ediyormuşum ya zaten elime gelen her itemi ben servere dağıtıyorum sen kimi nasıl bir suçla itham ediyorsun halen daha anlayamadım gitti arkadaş madem yakınıyorsun saatlerce loglara baktım diye niye en başta bize sormadın bizim vereceğimiz cevap evetten başka ne olabilirdi zaten. Utanırdık daha iyi bir ceza olurdu o andan sonrada her türlü cezaya eyvallah derdik ama sen madem kendin koyduğun kurala bile uymayıp kafana göre ceza verip bizim 2 haftalık emeğimisi sileceksin bare en başla bilmeye hakkımız olsun bizde kaderimizi kabullenirdik. Derdin nedir anlamıyorum ki

Ben sana medusayı kestik 2. kez çıktı dedim sende " ne güzel :)" diye cevap verdin. Sonra SenTURK tekrar bakalım dedi benim gittiğim yollarda Medusa çıkmadı tabi sen sadece beni izlediysen görmemişsindir ama SenTURK bulduysa bana söylemeden kesmiştir zaten anladın ? Ayrıca ben Medusayı günde 1 kere kesiyordum zaten sen bunu benim sürekli yaptığımı iddia edermişcesine konuşuyorsun anlayamadım. Sadece farkettiğimiz günün akşamı medusayı böyle kestik şimdi sen hayal meyal hatırlıyorum diyorsun peki ben sana desem ki bu medusa 2. kez çıktı yerine bu medusa sürekli çıkıyor deseydim gene hayal meyal hatırlayıp bizi sorumlu tutacaktın yani böyle mi savunuyorsun kendini. Bende o zaman medusayı her kestiğimde önceki kestiğimi unuttum hayal meyal hatırlıyorum valla tüh kaç kere kestim ki 1 kere kesmedim mi ?

Burası tartışma platformu falan değil sonradan süresiz ban falan yemek istemiyorum kapansın şu konu zaten biz geri dönmek istemiyoruz tartışıp kimin ne diyeceği önemli değil daha arkadaş biz inkar bile etmedik yaptık dedik ama sen bu işte en az bizim kadar hatalı olduğunu kabullenemeyip halen daha forumda konu açıp vaktini harcıyorsun. Bu kadar kasma kendini ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yamack -- 8 Mart 2016; 11:28:44 >

• Annesine de söyle, çocuğun küfür etti de tam olsun...
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.