Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (257. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.133
Cevap
188
Favori
1.586.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 44 plaka

quote:

Orijinalden alıntı: sercos

quote:

Orijinalden alıntı: 44 plaka

S7 ve s8 in en büyük başarısı daha az grenli fotoğraf çekmesi bence.Ben olsam Az ışıklı bir ortamda manzara çekeceksem s7/s8, gündüz ışığında manzara çekeceksem xperia xz, insan fotoğrafı çekiyorsam htc 10 tercih ederdim

S7 gece çekimlerinde gren oluşmaması için karanlık bölgeleri aydınlatmıyor, bu bilinçli olarak tercih edilmiş. S8'de bu bölgeler makul bir gren seviyesine izin verilerek aydınlatılmış. Bundan dolayı S8 gece çekimlerinde S7'e göre daha çok detay veriyor. S8'in Sony sensörü ile HTC U11 Sony sensörü birbirine çok yakın sonuç veriyor, fark U11'in HDR boost özelliğinden kaynaklanıyor.

Hocam merhabalar, teknoseyir in s7 incelemesinde de Murat Gamsız bundan bahsetmişti;dinamik aralık düşük karanlık yerleri çok daha karartıyor diye. Bunu daha az grenli çıkarmak için bilinçli uyguluyor yazlılım

Evet, S8 bu konuda daha iyi olmuş ama aynı şeyi yazılım ile S7 için de yapabilirlerdi.

• Hiçte 5.8 inçlik bir telefona benzemiyor ekranı yetersiz plus da biraz fazla uzunca en azında s8 ı 6 inç şeklinde ayarlasana o 18:9 formatında daha uygun olurmuş.açıkçası bana ekran ideal gelmiyor.zaten youtube da olan sorunlara ne zaman bir çözüm bulunur bellirsiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ailbay A kullanıcısına yanıt
    4 saat ekran kullanımı nedir.. Yani 4 saat ekranı açıp telefonu kullanabilmişsiniz. Çok kötü çok.. iyi ki almamışım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düz ekranlısı olmalıydı kesinlikle bu sebepten dolayı G6 aldım bayada memnunum 7 saatten aşa ekran süresi almadım full 4.5G açık şekilde. Benim gibi düz ekran sevenler için G6 iyi bi alternatif olabilir.
  • S8'lerin ekran-kasa oranı güzel gerçekten, yuvarlak hatlar yerine Note7 görselliğini tercih ederim tabi.

Diğer firmaların da ekran-kasa oranında revizyona gitmeleri lazım, tabi bunu yaparken egonomiyi bozmamaları.

HTC Ultranın kasasını açıp gereksiz yere atıl kalmış alanlar videolanmıştı bir reviewde. Yani kasa büyüklüğüne göre alan istenirse kulaklık çıkışı vs. kaldırılmadan çok daha verimli değerlendiriebilirdi. Samsung'un son yıllardaki tasarımı bu noktada da daha verimli kullanılmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kırmızı ekran sorunu devam ediyormu yoksa yazılımla düzeltildimi ? gecen hafta sonu gittiğim media markt şubesındeki eleman bu yönde bilgi verdi. Samsung çalışanı idi stand acmıslardı s8 için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuruno99

kameradan alakasız 2 sorum olacak.

1. hızlı şarj uzun vadede bataryayı yoran, yıpratan bir özellik mi? eğer öyleyse bu özelliği kapatabilirim çünkü genelde evde gece şarja takıp sabah şarjdan alıyorum. benim için olmazsa olmaz değil.

2. aynı soruyu kablosuz şarj için merak ediyorum. kablolu şarja göre negatif bir durumu var mı?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

deneyimli arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?
  • samsung s8+ cihazını iphone 7 32gb mat ile takas düşünenler pm atsın lütfen.
  • quote:

quote:

kameradan alakasız 2 sorum olacak.

1. hızlı şarj uzun vadede bataryayı yoran, yıpratan bir özellik mi? eğer öyleyse bu özelliği kapatabilirim çünkü genelde evde gece şarja takıp sabah şarjdan alıyorum. benim için olmazsa olmaz değil.

2. aynı soruyu kablosuz şarj için merak ediyorum. kablolu şarja göre negatif bir durumu var mı?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

deneyimli arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Kesin konuşamasam da yaklaşık 15 gündür kablosuz yavaş şarj kullanıyorum, sanki pil daha iyi gidiyor gibi.

Tp linkin zaman ayarlı prizinden aldım kalkmadan 1.5 saat önceye kurulu kalktığımda şarjı dolmuş oluyor ve şarj da da beklememiş oluyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: airport34

kırmızı ekran sorunu devam ediyormu yoksa yazılımla düzeltildimi ? gecen hafta sonu gittiğim media markt şubesındeki eleman bu yönde bilgi verdi. Samsung çalışanı idi stand acmıslardı s8 için.

valla 30 kere açıklamasını yaptık, ilk mesaja da yazdık ama 31.kez sizin için yazalım. öyle bir sorun yok, daha doğrusu sorun değil özellik bu. kırmızı tonu fazla geliyorsa gözünüze kısabilirsiniz.

ilk postta sıkça sorulan sorular bölümüne bakabilirsiniz.
  • Benim Rhinoshiled gecikecek gibi durduğundan dün Spigen Ultra Hybrid modelini sipariş ettim. Thin Fit ile arasında gidip geldim ama Ultra Hybridin Jet Black modeli Siyah telefon ile çok uyunlu gözüküyor. Kabın arkası şeffaf yanları parlak siyah olduğundan dışardan baktığınızda siyah telefonda kap hiç göze batmıyor. Rhino gelene kadar bir süre bunu kullanıcam. Rhinoyu özellikle çok merak ediyorum. Eleman telefonu 5-6 metreden atıyor banamısın demiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 29 Mayıs 2017; 16:41:22 >

• Beyler telefon herhangi bir darbe falan almadı ama ekranın kıvrımlı kesimlerinde bariz kırmızılık var yazılımsal mıdır yoksa telefon mu sıkıntılı anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: |ZorbeY|

quote:

kırmızı ekran sorunu devam ediyormu yoksa yazılımla düzeltildimi ? gecen hafta sonu gittiğim media markt şubesındeki eleman bu yönde bilgi verdi. Samsung çalışanı idi stand acmıslardı s8 için.

valla 30 kere açıklamasını yaptık, ilk mesaja da yazdık ama 31.kez sizin için yazalım. öyle bir sorun yok, daha doğrusu sorun değil özellik bu. kırmızı tonu fazla geliyorsa gözünüze kısabilirsiniz.

ilk postta sıkça sorulan sorular bölümüne bakabilirsiniz.

hocam ben biliyorum neyin ne oldugunu. birçok yerde kısmakla falan olmadığı belirtilmiş. yazılım gelecek dendi, bende bunu cocuga sordum, geldi yeni güncelleme oldu düzeldi dedi. bende teyit etmek istedim kullanan birisinden. konu bu.

yazdım dediğinizde buysa eğer çok ciddiye aldığımı söyleyemeyeceğim. okumustum yani bunu.

- Imm şey ekran bana biraz kırmızı geliyor. Yoksa bu bir kırmızı ekran SORUNU mu?
    - Bunu yazan arkadaşlara oldukça gülüyoruz. Süper Amoled ekran kullanıyorsun arkadaşım. Iphone'da görmemiş olabilirsin gerçi. Ekranın tonu sana az, fazla, kızılımsı, mavimsi geliyorsa girer kendine uygun olan şekilde ayarlarsın. AYARLAR - EKRAN - EKRAN MODU - GELİŞMİŞ SEÇENEKLER kısmından nasıl gözüne hoş gözükecekse oradan ayarla.

• quote:

Orijinalden alıntı: KöpeklereFısıldayanAdam

Beyler telefon herhangi bir darbe falan almadı ama ekranın kıvrımlı kesimlerinde bariz kırmızılık var yazılımsal mıdır yoksa telefon mu sıkıntılı anlamadım

sıkıntı değilmiş kırmızılık hocam,

biz cahillik yapıyoruz , lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airport34 -- 29 Mayıs 2017; 16:50:33 >
  • quote:

quote:

Beyler telefon herhangi bir darbe falan almadı ama ekranın kıvrımlı kesimlerinde bariz kırmızılık var yazılımsal mıdır yoksa telefon mu sıkıntılı anlamadım

sıkıntı değilmiş kırmızılık hocam,

biz cahillik yapıyoruz , lütfen.

siz cahilliğinize doymayın hocam, stand görevlisinden görevlisine gezin ağbi kırmısılık duzeldi mi diye artık ne diyelim :D
  • Amoled ekranın IPS den farkı parlaklıkla da lakalı mı ?

• Samsung agır fan = kırmızılık degil o sinektir sinek. Kırmızılık bir ozellik keske butun ekranlar kırmızı cıksa. Ekranlarda beyaz renkler goz yoruyor asıl rengi kırmızı cıkması lazım. Kırmızı ekranlara guncelleme geldi ayarlardan renkleriyle oynayın. Amoled ekranlar zaten kırmızı olur bunda birsey yok. 80li yıllarda ekranların kırmızı ayarı vardı herkes kırmızı ayarı sona getirirdi.

• Iphone 7 ( 32 gb gümüş )ile s8 orkide grisi takas düşünen varmı

• 44 plaka kullanıcısına yanıt
    Hocam yuksek performans kullandığımda 5 saat ekran suresi veriyor. Guc tasarrufu vs devreye sokunca 10 saat 46 dk sure verdi.

• quote:

Merhaba,

Şurdan ayar yapabilirsiniz hocam, ekran için ayrı bir de kıvrımlar için olan bölüm var.
    SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Solnishko -- 29 Mayıs 2017; 17:58:51 >

• 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.