Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (256. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.133
Cevap
188
Favori
1.586.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeş ben s7 edge kullanıyorum bu duruma yabancı değilim, bazı durumlarda üstün özellikleri varsa da insan fotoğraf larında çok başarısız kalıyor.s8 in de s7 den çok çok farklı olduğunu sanmıyorum. Gerçek rengi vermiyor insan yüzünde... Htc 10 kullandım o daha başarılıydı böyle durumlarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 44 plaka kullanıcısına yanıt
    açıkçası sizin tam tersinizi düşünüyorum ben. yaklaşık 10 gündür kullanıyorum telefonu ve bence belki de telefonun en güçlü olduğu nokta kamerası gibi geliyor bana. fotograf çekmek resmen eğlenceye dönüştü. etrafımda fotografları gören pek çok kişi de hep olumlu tepkiler verdiler. gerçi benim referansım iphone'lar. bugüne kadar kullandığım bütün telefonlardan çok daha başarılı fotolar çekiyorum. ama htc10 kıyasınıza bişey diyemem. ne kullandım ne de bir tecrübem oldu.
  • Ben siyah kullanıyorum orkide griside çok güzel bir renk ancak siyahı şöyle masanın üstüne koyunca böyle simsiyah tek parça görünüşü o kadar asil ve karizma görünüyorki anlatamam.Tabiki renk meselesi göreceli bir konu kimiside siyah telefonlardan sıkılmıştır.Ben önceden 2 yıl beyaz telefon kullandığım için direk siyah aldım ve yine alacak olsam siyah alırım.

|ZorbeY| Rica ederim güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan9455 -- 29 Mayıs 2017; 13:28:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: or_ca

spigen neo flex hd ekran koruyucu kullanan varmi arkadaslar hepsiburada da indirnli 48 tl almaya degermi?

Ben ve forumdan başka bir arkadaş aldık denedik. 5 para etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuruno99

Sizce bu spigen'in thin fit, air skin ya da liquid crystal düşmelere karşı telefonu korur mu? bu kılıflar sanki çizilmelerden korumak için yapılmış gibi. zaten açıklamalarda da diğer daha büyük olanlarda düşme testi gibi bişeyler yazıyor.

tecrübeli arkadaşların yardımına göre siparişimi vereceğim.

Özellikle thin fit ve air skin düşmelere karşı pek koruma sağlayacağını düşünmüyorum, çizilmelere karşı korur ancak çok şıklar ve telefonu kabalaştırmıyorlar. Düşmeye karşı koruma istiyorsanızi tough armor ya da slim armor falan almalısınız. ama onlarda kaba oldukları için telefonu bambaşka bir hale büründürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlteriş Kutluk Kağan -- 29 Mayıs 2017; 13:31:32 >
  • quote:

açıkçası sizin tam tersinizi düşünüyorum ben. yaklaşık 10 gündür kullanıyorum telefonu ve bence belki de telefonun en güçlü olduğu nokta kamerası gibi geliyor bana. fotograf çekmek resmen eğlenceye dönüştü. etrafımda fotografları gören pek çok kişi de hep olumlu tepkiler verdiler. gerçi benim referansım iphone'lar. bugüne kadar kullandığım bütün telefonlardan çok daha başarılı fotolar çekiyorum. ama htc10 kıyasınıza bişey diyemem. ne kullandım ne de bir tecrübem oldu.

Ben kamerası kötü demiyorum ama renkleri biraz abartarak veriyor. Az ışıklı ortamlarda daha az grenli çekiyor bunuda inkar edemem, ama insan fotoğrafı çekiyorsam s7 tercih etmem, s8 ide çok farklı olmadığını var sayıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: garcibaba

arkadaşlar sizce orkide grisimi yoksa siyahmı
    2 renk arasında siz hangisini tercih edersiniz?

ben siyah diyorum arkadaş orkide grisi diyor
    birini tercih edicez,,siyah bana daha karizma asil renk gibi duruyor

Siyah herkeste var ama Orkide grisi daha hoş farklı gözüktü bana ama elime alıp canlı gözle bakmadım hic

Bu hafta siparis geçtim tanıdıga bulursa orkde gri olmazsa siyah al dedim

Ama neticede telefonda kılıf olacağı için rengin pek de önemi kalmiyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 44 plaka

quote:

Ben kamerası kötü demiyorum ama renkleri biraz abartarak veriyor. Az ışıklı ortamlarda daha az grenli çekiyor bunuda inkar edemem, ama insan fotoğrafı çekiyorsam s7 tercih etmem, s8 ide çok farklı olmadığını var sayıyorum.

Kamerası oldukça iyi s8'in. kamera applikasyonunun ayarlarını kurcalamanızı tavsiye ederim. manuel/pro ya alın yada olmazsa markette önder gelen ücretli kamera uygulamaları var onları deneyin. çünkü programlar çekilen fotoğrafı bize işleyerek sundukları için böyle programdan programa farklar olur, belki memnun kalırsınız.

• 44 plaka kullanıcısına yanıt
    Yorumuna katılıyorum Orkun.

Ayrıca HW olduğu kadar SW kısmı da resim kalitesini fazlaca etkiliyor. S7'ler önsipariş aonrasında aldıkları ilk firmwarelerde gerek gündüz gerek düşük ışık çekimlerinde daha başarılıydı, nedeni kasıtlı aging :) S8 kullancılarına tavsiyem: ileri tarihli firmwareleri daha fazla araştırıp geçmeleri olacak, yani şimdilik durum iyi ama sonra ne olacak :)

S8'lerin kamera sensörleri bir öncekine göre düşük ışık ortamlarda biraz daha iyi dynamic range sağlayabiliyormuş fakat fark büyük değil. Ayrıca gündüz çekimibdeki oversharpen görüntüyü biraz daha yumuşatmışlar, fakat eklenen fotolarda yine MP nedenli detay kaybı görüyorum.

Yani bir telin ufacık sensöründen beklentimiz zaten büyük olmamalı fakat yeni serilerde yapılanın da sadece kozmetik değişiklikler olduğu çok belli.

Samsung, farkettiyseniz, S8'leri ekran-kasa oranı üzerinden pazarlıyor: reklamlardan farkedersiniz :) çünkü onboard üzerinden sağlanan gelişmeler henüz pratikte o kadar fazla fark yaratmıyor :) kamera resim/video kalitesi de bunlardan biri :) Note8 de bir atak yapabilirler.

HTC U11 S8 lerle aynı Sony sensöre sahipse, yazılım ve optimizasyonlarla nelerin değişebildiğinin kanıtı olur :) Dual-pixel autofocus da buna dahil.
    Mi6'nın Snap835 çipsetiyle S8'lerdeki performansı sollamasının nedeni de bu :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: |ZorbeY|

quote:

quote:

Kamerası oldukça iyi s8'in. kamera applikasyonunun ayarlarını kurcalamanızı tavsiye ederim. manuel/pro ya alın yada olmazsa markette önder gelen ücretli kamera uygulamaları var onları deneyin. çünkü programlar çekilen fotoğrafı bize işleyerek sundukları için böyle programdan programa farklar olur, belki memnun kalırsınız.

Teşekkürler, ben s8 sahibi değilim ;halihazırda s7 edge kullanıcısıyım. Sadece bir arkadaş benim s7 edge de yaşadığım bir sorunu yazınca kamera özellikleri de iyileştirilmiş olmasının yanında aslında aynı kameralar olduğu için fikrimi paylaştım. S7 edge de denemediğim ayar ve uygulama kalmadı, sonuçta sensör farkı ;htc 10 un ve Google pixel in kullandığı sensörler s7 ve s8 in sensörlerinden daha büyük. Buda aradaki kalite farkını açıklıyor. Dxomark sitesinin puanına da bakarsanız s7 edge ile aynı puanı aldığını görürsünüz.

Ama genelde her ihtiyaca cevap veren bir telefon olmuş diyebilirim kamera ve mono hoparlör ü saymazsak...

• Önemli olan kamera firmware, yeni güncellemelerle firmware i değiştirebiliyorlar çünkü.
    3.parti uygulamalar bazı yönleri iyileştirirken diğer yönleri bozabiliyor: HDR performans, dynamic range, sharpen
    Aynı kareyi farklı uygulamalarla test etme imkanım oldu.
    Dahili yazılım daha çok noise verirken diğer uygulamalar bu noise u azaltsa da detay kaybı ve genel resim kalitesini bozdu: post-process, noise reduction.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Aynen Murat ;s8 tasarımı ön plana çıkardı ve haklıda gerçekten güzel bir tasarımı var. Ama s8 de g6 da kamera olarak bu sene yerlerinde saydılar hatta g6 geriye bile gitti.

• quote:

Size bu hissi vermesinin sebebi hızlı odaklanması, S7'de çok hızlı odaklanıyor, bu sayede doğru odaklanmamış resim çekme ihtimaliniz çok düşüyor ve çektiğiniz neredeyse bütün resimlerden yavaş odaklanan cihazlara göre çok memnun kalıyorsunuz.

• htc u11 ile arasında 2 puanlık dxomark var diye de gidip hala 2014'lerin tasarımındaki telefonda alınacak değil. en azından tek sebep bu olmamalı.
  • S7 ve s8 in en büyük başarısı daha az grenli fotoğraf çekmesi bence.Ben olsam Az ışıklı bir ortamda manzara çekeceksem s7/s8, gündüz ışığında manzara çekeceksem xperia xz, insan fotoğrafı çekiyorsam htc 10 tercih ederdim

• kameradan alakasız 2 sorum olacak.

1. hızlı şarj uzun vadede bataryayı yoran, yıpratan bir özellik mi? eğer öyleyse bu özelliği kapatabilirim çünkü genelde evde gece şarja takıp sabah şarjdan alıyorum. benim için olmazsa olmaz değil.

2. aynı soruyu kablosuz şarj için merak ediyorum. kablolu şarja göre negatif bir durumu var mı?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

htc u11 ile arasında 2 puanlık dxomark var diye de gidip hala 2014'lerin tasarımındaki telefonda alınacak değil. en azından tek sebep bu olmamalı.

Tasarım konusu görecelidir ama htc u 11 in şekli benimde hoşuma gitmedi. Şu anda tasarım olarak galaxy serileri önde bunu kimse inkar edemez.

• quote:

S7 ve s8 in en büyük başarısı daha az grenli fotoğraf çekmesi bence.Ben olsam Az ışıklı bir ortamda manzara çekeceksem s7/s8, gündüz ışığında manzara çekeceksem xperia xz, insan fotoğrafı çekiyorsam htc 10 tercih ederdim

S7 gece çekimlerinde gren oluşmaması için karanlık bölgeleri aydınlatmıyor, bu bilinçli olarak tercih edilmiş. S8'de bu bölgeler makul bir gren seviyesine izin verilerek aydınlatılmış. Bundan dolayı S8 gece çekimlerinde S7'e göre daha çok detay veriyor. S8'in Sony sensörü ile HTC U11 Sony sensörü birbirine çok yakın sonuç veriyor, fark U11'in HDR boost özelliğinden kaynaklanıyor.
  • quote:

quote:

htc u11 ile arasında 2 puanlık dxomark var diye de gidip hala 2014'lerin tasarımındaki telefonda alınacak değil. en azından tek sebep bu olmamalı.

Tasarım konusu görecelidir ama htc u 11 in şekli benimde hoşuma gitmedi. Şu anda tasarım olarak galaxy serileri önde bunu kimse inkar edemez.

htc 11 ile s8 kıyaslandığında , htc 11 i görsel olarak kuvvetli bulan biri varsa bu görecelilik değil zevksizlik olur artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercos

quote:

S7 ve s8 in en büyük başarısı daha az grenli fotoğraf çekmesi bence.Ben olsam Az ışıklı bir ortamda manzara çekeceksem s7/s8, gündüz ışığında manzara çekeceksem xperia xz, insan fotoğrafı çekiyorsam htc 10 tercih ederdim

S7 gece çekimlerinde gren oluşmaması için karanlık bölgeleri aydınlatmıyor, bu bilinçli olarak tercih edilmiş. S8'de bu bölgeler makul bir gren seviyesine izin verilerek aydınlatılmış. Bundan dolayı S8 gece çekimlerinde S7'e göre daha çok detay veriyor. S8'in Sony sensörü ile HTC U11 Sony sensörü birbirine çok yakın sonuç veriyor, fark U11'in HDR boost özelliğinden kaynaklanıyor.

Hocam merhabalar, teknoseyir in s7 incelemesinde de Murat Gamsız bundan bahsetmişti;dinamik aralık düşük karanlık yerleri çok daha karartıyor diye. Bunu daha az grenli çıkarmak için bilinçli uyguluyor yazlılım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 44 plaka -- 29 Mayıs 2017; 14:26:14 >

• 
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.