Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (2144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
48.393
Cevap
280
Favori
1.683.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21422143214421452146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • son zamanlarda facebook, Messenger, watsapp, yotube gibi uygulamalarda donma oluyor, takılıp kalıyor ekran. sizde de oluyor mu? bu neden oluyor?

-mesela az önce hem Messenger hem de youtube'de video izleyemedim ve her iki uygulama da dondu. cihazı yeniden başlatınca düzeliyor. bellek sorunu falan mıdır nedir bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosica -- 18 Ağustos 2017; 18:10:2 >
  • olgun28 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bende 6.01 e döndüm telefona tekrar aşık oldum.
    az kalsın satacaktım. O kadar bunalmıştım. iyiki satmamışım. sorun yaşayan arkadaşlar hiç uğraşmayın dönün 6.01 e yağ gibi akıyor telefon.
  • Nougat sürümü hem görsel olarak hemde işlevsellik olarak en iyisi. Marshmallow sürümüne dönenlere hayırlı olsun diyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marshmallow akıcı evet ama neden akıcı ? Animasyonlarında lag yok farkındaysanız. O yüzden akıcı geliyor olabilir.

Nougat performans olarak çok daha iyi fakat animasyonlar laglı.

Ayarlar > Ekran > Ekran Yakınlaştırma ve Yazı Tipi > Ekranı yakınlaştırma kısmını ORTA seçenege alırlarsa animasyonların yağ gibi olduğunu göreceklerdir.

Ekran büyüyor çirkin gözüküyor ama animasyonlar sorunsuz ne iş anlamadım. Ayrıca Multitask performansı nougatın çok daha iyi.

Animasyonlara bi çare bulan yok mu arkadaşlar ?

Özellikle son uygulamalar ( recent apps ) kısmı ara sıra tuhaflaşıyor . Bazen akıcı bazen değil.

Ekranıda büyütünce sorun olmuyor fakat çirkin gözüküyor.
  • CemyK kullanıcısına yanıt
    2 sene önce note 5 aldım kullandım üzerine s8 dahil bütün cihazları şuan tekrar sıfır note 5 aldım en iyisi tartışmasız
  • Sıkıntı olmaz.
  • NonFirStep kullanıcısına yanıt
    Animasyonların geçiş süresi kısaltılabiliyor o kadar.

• Bende de bazı uygulamalarda donmalar oluyor Genelde her büyük güncellemeden sonra format atardım 7.0a geçtikten sonra atamadım Acaba bu sebeple mi sıkıntı oluyor Şuan askerde olmasam direk yedekleyip format atardım yine sorun varsa 6.0a geri dönerdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cimbomlusinan kullanıcısına yanıt
    Wipe cache partition yapıp durumu yazar mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Dün yaptım daha iyi Biraz daha rahatladı telefon ama donma sorunu düzelmedi bazı uygulamalarda

• Arkadaşlar öğrenciyim ve sağlam, kamerası güzel telefon ariyorum bayadir note 5 indirime girsin diye bekliyorum su an hepsiburada.com da ithalatci garantili 1900 TL sizce almali miyim aklima başka alternatif gelmiyor kameralarda ovuluyor tüm forumu okumam imkansiz sizce alinir mi aldiğinda mutlaka su sorun cikicak dermisiniz çok telefon değiştiren biri değilim uzun yillar kullanirim alinir mi alinmaz mi yardimci olursaniz cok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cimbomlusinan

quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Dün yaptım daha iyi Biraz daha rahatladı telefon ama donma sorunu düzelmedi bazı uygulamalarda

Uygulamaları yeniden kurmakta basit ama etkili bir çözüm olabiliyor bazen.

• 1234... 1 kullanıcısına yanıt
    Tam bütçeniz nedir? Bir akıllı telefonda en çok pile mi kameraya mı ekrana mı neye önem veririsiniz? Yani kriterlerinizi detaylı belirtir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: 1234...

Arkadaşlar öğrenciyim ve sağlam, kamerası güzel telefon ariyorum bayadir note 5 indirime girsin diye bekliyorum su an hepsiburada.com da ithalatci garantili 1900 TL sizce almali miyim aklima başka alternatif gelmiyor kameralarda ovuluyor tüm forumu okumam imkansiz sizce alinir mi aldiğinda mutlaka su sorun cikicak dermisiniz çok telefon değiştiren biri değilim uzun yillar kullanirim alinir mi alinmaz mi yardimci olursaniz cok sevinirim.

evet, dedikleri gibi tam olarak beklentiniz nedir?
    ayrıca note-5 iki yıllık bir telefon, android güncellemesi almaz artık.
    bana göre en büyük eksikleri: AOD yok, type-c yok, bataryası vasattan hallice, kamera çıkıntısı güncel telefonlara göre fazla.
    bunlar dışında sıkıntı yok bence.
  • Bütçem 2 bin lirayi geçmiycek çok ince detaylardan anlamam önemsememde sürekli Ariza cikarmasin ve ön arka kamerasi güzel olsun benim için yeterli Sony isinma yada ses sorunu oluyor.Zenfone 3 e baktim rehber olsun başka problemler olsun sorunluymuş Samsung a serisinin kamerasini begenmedim o yüzden note hem kalem acisindan hoşuma gidiyor hem büyük ekran hem de kamerasi ovuluyor .Sizce hala alinir mi sormak istedim

• şarj konusunda wipe mipe boş işler bataryanın bir ömrü var yılda bir değiştirin
  • Beyler son 4 aydir telefonda isinma sorunu var bu son guncelleme ile mi alâkalı acaba. Bir de telefonun arka kapak camı çatladı garanti kapsaminda ne kadara değişır bir bilginiz var mı

• ekran kilidi için parmak izleri ve pin seçili oldu halde kilid ayari yökmuş gibi ekranı kaydirarak açabiliyorum. bunun çözümü için yardım istiyorum....

• s8 kullandim biraz edge ekrana zaten kılım bi de çerçevesiz yapmışlar ne bilim hoş gelmedi zamanla alışacaz heralde bu çerçeve edge muhabbettine. note 5 e devam. :)

• 1234... 1 kullanıcısına yanıt
    Huawei P9 ya da Note5 bu aralıkta en iyisi. Ötesi yok. İki cihazdan birini seç beğen al hocam.

• 
Sayfa: önceki 21422143214421452146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.