Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (1845. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48.394
Cevap
278
Favori
1.685.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18431844184518461847
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mstf_ogrtmn

quote:

Selamlar. Root ve rom işlerine daha önce hiç girmemiş ve pek bilgisi olmayan biri olarak bir sorum olacak. Note 5'lere root atıldıktan sonra deepsleep sorunu çıkıyormuş galiba. Var mı böyle bir durum? Ya da deepsleep sorunu yaşamadan rootlamak için yapılacak bir şey var mı?

Cevap verebilecek yok mu?

1-Root yaptin, custom rom kurdun, sorun yok, deepsleep sorunu olmaz.

2-Root yaptin, odin'le stock rom attin, Samsung yayinladikca guncelleme de aliyorsun, deepsleep sorunu olur.

Su aralar Nougat da gelecek, Marshmallow'a donus Bootloader ile engellenmis, custom rom yukleme vs. sorun yaratiyormus, Bootloader guncellemeden Nougat kullaniyorum.

Root yapacak ozetle Samsung'tan gelecek guncellemeleri unutmalisiniz, custom rom pesinde dolanmaniz lazim. Nougat hala final surume ulasmadi ancak Marshmallow'a gore cok cok iyi performans ve arayuz var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Selamlar. Root ve rom işlerine daha önce hiç girmemiş ve pek bilgisi olmayan biri olarak bir sorum olacak. Note 5'lere root atıldıktan sonra deepsleep sorunu çıkıyormuş galiba. Var mı böyle bir durum? Ya da deepsleep sorunu yaşamadan rootlamak için yapılacak bir şey var mı?

Cevap verebilecek yok mu?

1-Root yaptin, custom rom kurdun, sorun yok, deepsleep sorunu olmaz.

2-Root yaptin, odin'le stock rom attin, Samsung yayinladikca guncelleme de aliyorsun, deepsleep sorunu olur.

Su aralar Nougat da gelecek, Marshmallow'a donus Bootloader ile engellenmis, custom rom yukleme vs. sorun yaratiyormus, Bootloader guncellemeden Nougat kullaniyorum.

Root yapacaksaniz ozetle Samsung'tan gelecek guncellemeleri unutmalisiniz, custom rom pesinde dolanmaniz lazim. Nougat hala final surume ulasmadi ancak Marshmallow'a gore cok cok iyi performans ve arayuz var.

• mstf_ogrtmn M kullanıcısına yanıt
    Nougat sürümünü görmeden yapmayın bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu başarı teknik servis her türlü garantili telefona bakıyor mu? MYS garantili çıktı cihazım telefon emanet edilecek insanlar değil. SPEN için vereceğim.
  • PoyrazKarayel59 P kullanıcısına yanıt
    Detaylı bilgi alabilirsiniz servisten belki yardımcı olurlar bu konuda. Hiç haber vermeden gönderirseniz belki sorun çıkarabilirler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThePscho

quote:

Orijinalden alıntı: NonFirStep

quote:

Orijinalden alıntı: eakgun352

13-19 Mart olarak değişiklik olmuş

Nerde yazıyor hocam ?

Tansu Beye tablo yok siteden kaldırılmış diye sorduğumda tablonun güncelleniyor olduğunu iletti.

13 Mart en son tarihmiş(miş)

Birdaha ertelenmeyecekmiş(miş)

Sözde..

Hocam sen hala Nemesis'te misin ? Sorunlu olduğunu söylüyorlar.

Yok hocam kurduktan yarım saat sonra geçtim stock roma . Sorunluydu evet , kernelden kaynaklı stabilite problemleri vardı . AOD için stabiliteden olmaya degmezdi bende stock roma geçtim. Umutsuz ev kadınları gibi bekliyorum Android 7.0 'ı . Benim arayüzde bi problem var bazen uygulamadan çıkıp masaüstünde sağa sola geçerken ara sıra 1 saniyelik geç algılıyor . Ne yaptıysam çözemedim o yüzden 7.0'ı sabırsızlıkla bekliyorum . Yoksa onun dışında cihaz sıkıntısız :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nerde yazıyor hocam ?

Tansu Beye tablo yok siteden kaldırılmış diye sorduğumda tablonun güncelleniyor olduğunu iletti.

Sözde..

Yok hocam kurduktan yarım saat sonra geçtim stock roma . Sorunluydu evet , kernelden kaynaklı stabilite problemleri vardı . AOD için stabiliteden olmaya degmezdi bende stock roma geçtim. Umutsuz ev kadınları gibi bekliyorum Android 7.0 'ı . Benim arayüzde bi problem var bazen uygulamadan çıkıp masaüstünde sağa sola geçerken ara sıra 1 saniyelik geç algılıyor . Ne yaptıysam çözemedim o yüzden 7.0'ı sabırsızlıkla bekliyorum . Yoksa onun dışında cihaz sıkıntısız :)

Hocam NN6 çıktı yeni base ile ama ben baştan kurulum yapmaya uğraşmak istemediğim için geçmiyorum. Bence bir bakın. NN5'te mutluyum ben şu anlık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Nerde yazıyor hocam ?

Sözde..

Hocam NN6 çıktı yeni base ile ama ben baştan kurulum yapmaya uğraşmak istemediğim için geçmiyorum. Bence bir bakın. NN5'te mutluyum ben şu anlık.

Tafsiye için sagolun hocam , artık yerleşik düzene geçmek istiyorum . Wipe rom vs. ugraşmadan olabildiğince kullanmak . 7.0 Gelsin ODIN ile temiz yükler bir daha wipe vs. atmam sanırım . Telefonu aldıgımdan beri galerimde ne resim kalıyo ne video . Yedeklemeyede üşendiğimden hep veriler çöpe gidiyor

1 Hafta daha beklerim iyice gecikirse otadan kurar wipe çakarım . Umarım önümüzdeki pazartesi gelirde bir oh çekeriz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Nerde yazıyor hocam ?

Sözde..

Tafsiye için sagolun hocam , artık yerleşik düzene geçmek istiyorum . Wipe rom vs. ugraşmadan olabildiğince kullanmak . 7.0 Gelsin ODIN ile temiz yükler bir daha wipe vs. atmam sanırım . Telefonu aldıgımdan beri galerimde ne resim kalıyo ne video . Yedeklemeyede üşendiğimden hep veriler çöpe gidiyor

1 Hafta daha beklerim iyice gecikirse otadan kurar wipe çakarım . Umarım önümüzdeki pazartesi gelirde bir oh çekeriz.

Ben bundan sonra custom romdan devam ederim. Güncelleme gelince tertemiz baseler ortaya çıkacak. Kernellarla AOD vs. de eklenecektir. Beni mutlu eder açıkçası.

• Arkadaşlar benim cihazım N920I olan model önceden (rom, root) işine girmeden retrica da fotoğraf çekebiliyordum, şimdi ters çekiyor (180° dönmüş). Stock a dönsem çözemedim sizce ne yapmam gerekiyor?

• Kamera uygulamasını aç, sol üst ayarlar tuşuna bas. En altta fabrika ayarlarına dön de veya retrica kullanıyorsanız ayarlardan fotoları ters veya photo reverse kısmından düzeltebilirsin. bir dene bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenzeL_28 -- 8 Mart 2017; 21:1:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KadirSipahi

Dostlar garantiden pil degistirme hakkinda sorulari olanlar icin ben pazartesi gunu bulundugum ildeki Basari Teknik Servise gittim ve bataryam artik cok cabuk bitiyor iki gunde bir sarj ederken artik gunde iki kere sarj ediyorum dedim. Calisan kadin batarya testleri uygulayacagiz sikinti sokette falan da olabilir o yuzden bataryaniz degismeyebilir dedi. Ben de tamam dedim biraktim telefonu.

Ayni gun icinde telefonun hem bataryasini hem de kamerasini(anlam veremedim) degistirmisler. Daha once de ekranim icten kirilmisti ekran sivisi akmisti onu da Basari ucretsiz degistirmisti. Size tavsiyem telefon ile ilgili teknik sorunlari Basari Teknik Servis ile cozmeniz adamlar para koparmaya degil cidden hizmet vermeye calisiyor.

Bu arada telefonu servisten aldiktan sonra telefonumda google assistant geldi sizlerde var mi su an?

Bilgi için sağolun hocam. Ankara sakarya caddesinde ki servis mi bu arada? Ben de bi kaç ay sonra değiştireceğim zaman iyi bir servis arıyorum Ank de?

• play.google.com
    Samsung Internet Browser Beta - Apps on Google Play
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.app.sbrowser.beta

Bizim ülkemizde ne zaman aktif olacak acaba bilgisi olan var mı?

https://www.donanimhaber.com/mobil-uygulamalar/haberleri/Samsungun-internet-tarayicisi-artik-Google-Play-Storeda.htm

• jinjin kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam cvp için. Peki sadece root yapsak rom yüklemeden. Bu durumda olur mu deepsleep?

• MoÇü kullanıcısına yanıt
    Bizdeki şuan kullandığımız uygulamanın aynısı ben apk sını indirdim bir farkı yok boşuna heves yapma

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Yok hocam bu İzmir çankayada. Diğer başarı teknik servisleri hakkında bir bilgim yok iyiler mi değiller mi, bir arkadaşı mağdur etmişler hatta yazmıştı foruma ama isterseniz izmire kargoyla gönderebilirsiniz telefonunuzu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KadirSipahi

Yok hocam bu İzmir çankayada. Diğer başarı teknik servisleri hakkında bir bilgim yok iyiler mi değiller mi, bir arkadaşı mağdur etmişler hatta yazmıştı foruma ama isterseniz izmire kargoyla gönderebilirsiniz telefonunuzu.

Çankaya diyince isim benzerliğinden Ankara sanmıştım :) Servisleri araştırıyımda olmadı öyle yaparım. Teşekkürler hocam

• MoÇü kullanıcısına yanıt
    scholar77 S kullanıcısına yanıt
    Ben de dün kurdum.

Ben de bir fark göremedim ki mantıken Samsung hesabı ile girdiğimiz de daha önce kaydettiğimiz yer imlerini otomatik olarak yeni tarayıcıya da getirmesi lazım iken
    yenisinde gözükmedi bende.
    Muhtemelen beta sürüm olması ile ilgili ama ne hız da ne diğer özellikler de bir fark varsa da ben göremedim şahsen.
    (Yenilik diye bahsedilen 360 derece video vs leri denemedim)

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 9 Mart 2017; 1:32:1 >
  • mstf_ogrtmn M kullanıcısına yanıt
    Marshmallow uzerinde SuperSU ile Rootlarsaniz deep-sleep sorunu yok, Kernel yamalaniyor ve problem olmuyor. Ama Nougat'in gelmesine 10 gun civari bir sure kaldi bence, 3 gunde iki OTA geldi Vietnamli dostlara.

Root yapmayin, Nougat'a guncelleyin.

• Anladım.

• 
Sayfa: önceki 18431844184518461847
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.