Şimdi Ara

SAMSUNG A7 (2017) [ANA KONU] (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.642
Cevap
19
Favori
138.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

J7 pro almayı düşünerek yola çıktığım süreç, sonra a5 alayım derken a7 almam ile sonuçlandı:)

Fakat kafama takılan ve şüphelendiğim bir şey var. Bende kutu içeriğinden farklı bir kulaklık çıktı. Youtube'da kutu açılımı videolarına baktım, hiçbirinde böyle bir kulaklık yok. Üstünde Samsung falan da yazmıyor. Farklı bir kulaklık çıkan var mı?

Onun dışında kutu içeriği aynı.

Bir de cihaz direkt experience arayüzüyle geldi bende. Bir tuhaflık mı var acaba?
    SAMSUNG A7 (2017) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mns_ftr -- 29 Kasım 2017; 21:8:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mns_ftr M kullanıcısına yanıt
    Bir tuhaflık olduğu kesin.telefonu nerden almıştınız iade edilenleri tekrar sattıklarına dair tecrübeler okumuştum ama?

• Bailiff kullanıcısına yanıt
    Valla normal bir telefoncudan girip aldım hocam garantili, sıfır olarak.

Imei sorguladım, "ithalat yoluyla kaydedilen ımei" yazıyor. Araştırdım, bu zaten resmi kayıtlı cihaz anlamına geliyormuş. Içinde belgeler de tam.

Yine de şüphem gitmedi. Anlayamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: mns_ftr

Imei sorguladım, "ithalat yoluyla kaydedilen ımei" yazıyor. Araştırdım, bu zaten resmi kayıtlı cihaz anlamına geliyormuş. Içinde belgeler de tam.

Android 7 ile gelen bir a7 2017. Garip. Kulaklık kesinlikle orjinal değil. Kapalı kutumu idi acaba. Sanırım 5 kasım da yayınlandı nugat Türkiye için. Sanmam nugatli a7 gelsin. Yukarıda da denildiği gibi ya iade gelen yada 2. Eli sıfır diye satılan bir cihaz olabilir. Günahı vebalı satıcının. Ben şimdi sorguladim ve cevap şöyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezerede -- 30 Kasım 2017; 0:41:58 >

• sezerede S kullanıcısına yanıt
    Evet benim de imei sorgulamam aynen bu şekilde çıktı, o konuda sıkıntı yok. Cihaz kapalı kutu. O yüzden hala anlamış değilim

• mns_ftr M kullanıcısına yanıt
    Inşallah sıfırdır hocam. O kadar para veriyoruz. Hayırlısı diyelim

• sezerede S kullanıcısına yanıt
    İnşallah hocam. Cihaz arıza, sorun çıkarmadığı sürece sıkıntı yok. İçimde şüphe de kalsa kullanacağım artık.
  • Yıllardır samsung cihazlar kullandım ne kullsansam memnun kalmadım. Böyle rezalet dokunmatik olamaz bastığımı algılamıyor. Ekran koruyucudan mı bilmiyorum direk üstüne basmak gerekiyor. Bugün de nem algılandı hatası verdi ne yaptıysam geçmiyor. Makkap ile çalışırken cebimde toz kapmıştı üfledim falan geçmedi elektrik süpürgesi ile şarj soketini çektirdim belli süre sonra düzeldi. Şarj desen rezelet durumda böyle serviste bakmaz sorun yok der gönderir. Bazen şarj harika gidiyor bazense kafasına göre takılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 30 Kasım 2017; 23:4:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mns_ftr

iade alındıktan sonra telefon kutusu tekrar jelatin ile kaplanmış olabilir mi?

yoksa siz aldığınızda telefon kutusundan çıkarılmış sergileniyor muydu?
  • Telefona hard reset attım ve sonrasında pc den odin ile orjinal türkiye android 7.0 romunu kurdum.

Bunun öncesinde ilk olarak telefonum android 6.0.1 iken telefondan güncellemiştim android 7 ye... Cihazı şarj ettiğimde %92 civarına gelince daha şarj olmadığını fark etmiştim. Buradaki yorumları okuyarak yukarda belirttiğim gibi sil baştan pc den güncelleme yaptım...

Az önce baktım şarjda olmasına rağmen %92 civarından yukarıya yükselmedi. Anladığım kadarıyla bu sıkıntı benim cihazımda sadece hızlı şarjda iken oluyor. Ben de artık telefonu hızlı şarj etmemeye karar verdim.
  • oyuncu001 O kullanıcısına yanıt
    Hızlı şarj özelliği kapalı bende ve aynı sorunu yaşıyorum 90 ı geçince kalıyo öyle geri düştüğü de oluyo ve 3 bucuk ya da 4 saatte doluyo şarj bende anlamadım servise göndersem sorun yok deyip gönderecekler

• hedeflys.17 H kullanıcısına yanıt
    Haklısın. Az önce normal şarjdaydı baktım gene %92 civarında bekliyor. Hızlı veya normal sarjla alakası olmadığını öğrenmiş oldum böylece.

• Arkadaslar telefonu kiz arkadasima alacagiz tavsiye edermisiniz.kamera ve akicilik konusunda nasil oyun oynamaz kamera ve hiz onemli

• Arka kamera çok kötü hiç net değil bulanık gibi çekiyo telefonum sorunlu sandım 2 kişinin daha telefonunu inceledim onlarda öyleydi

• oyuncu001 O kullanıcısına yanıt
    Bisiy farkettim şarj makinesinin adaptöründen sarja takılıyken hafif bi ses cikiyo

• kyoshocu kullanıcısına yanıt
    Gözümün önünde kutudan çıkarıldı hocam ama bilemiyorum dediginiz gibi tekrar jelatinlemişler de olabilir.

Şimdilik sim kartı bazen tanımıyor telefon. Defalarca sim kart yuvasını çıkarıp takmak zorunda kaldım. Umarım sim kart kaynaklıdır yoksa çok geçmeden gidip göstereceğim

• arkadaşım zaten cihazlar ithal ediliyor ve ithal edilirken imei falan kaydediliyor o yüzden ithal yoluyla kaydedildi yazması normaldir çok emin olmak istiyorsanız vatan bilgisayardan alınan bir samsung cihazın imei sini ve sizin imei nizi e-devlet ten sorgulatın bakın her ikisindede ne yazyor
  • Arkadaşlar telefonum teknosadan alınma, ilk geldiği gibi kullanıyorum. hiçbir sorunum yok. Android 6 var üzerinde. bildirim panelinde güncelleme bildirimi var, ben güncelleme yapmak istemiyorum, çünkü malum sıkıntılar çıkabiliyor. Şuan hiçbir sorunum yok gayet güzel telefonum. Şarjım falan iyi gidiyor. Fakat bu bildirimi bir türlü kaldıramadım. ne yaptıysam gitmedi. Panelden yok etmenin bir yolu var mıdır?
  • Arkadaşlar hala A7 alır mı yoksa üstüne biraz daha koyup s7 edge mi almak mantıklı. Ocak gibi A7'nin yenisi çıktığında fiyatta düşüş olur mu?
  • dropby23 D kullanıcısına yanıt
    üstüne biraz koyabiliyorsanız tabiki s7 edge alın.
    s7 ile karşılaştırılamaz a7.
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.