Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

RTX 2080 Ti , RTX 2080 , RTX 2070 , GTX 2060 , GTX 2050(Ti) ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
9.868
Cevap
85
Favori
283.574
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> RTX 2080 Ti , RTX 2080 , RTX 2070 , GTX 2060 , GTX 2050(Ti) ANA KONU
Giriş
    1924 Mesaj

Hayırlı olsun.
    |
    |
    aliözcan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    | Streacom ST-BC1 - SilverStone ES02 | Asrock Z370 Taichi | i7 8700K - NZXT Kraken X62 | Gskill TridentZ 16gb 3200mhz | Evga TitanX (Maxwell) - NZXT Kraken G12 Liquid Cooling Mounting Kit - NZXT Kraken X62 (Hybrid) | Samsung 960 Evo 500Gb | Evga SuperNOVA 1200 P2 | Asus PG278Q - Nvidia 3d Vision2 |
  • Yüzbaşı
    562 Mesaj

Sağolun ama doğru karar mı bilemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Interstellar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Asus Strix 2080 O8G Amazon stoklarına girmiş yine, hatta 2 tane kalmış. Almak isteyen arkadaşlar değerlendirebilir. Ürün açıklamalarda yazdığı gibi O8G, aldım kullanıyorum. Elime geçen üründe kullanılan ramler Samsung. Size 8G filan gönderirlerse iade edersiniz en kötü.
    Tek kötü tarafı hediye oyun bundle'ını alamıyorsunuz ama kampanyaya katılan iştirakçilerde fahiş fiyata satıyorlar zaten.

https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/campaigns/control-wolfenstein-youngblood-bundle/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yoizhik -- 12 Eylül 2019; 16:35:8 >
    |
    |
    AMD Ryzen7 3800X | Asus Crosshair VII Hero | Asus Strix RTX 2080 | Gskill TridentZ 3600CL15 | Noctua NH-D15 | Samsung 850 Evo 500GB | XPG SX8200 Pro 512GB | Evga 850P2 | Phanteks Evolv X | Asus PG278Q

• Binbaşı
    1924 Mesaj

Bende Nvidia' dan bıktım. Nvidia sürücüsü yüksek gecikmeye neden oluyor...Yani LatencyMon'da nvlddmkm.sys dosyası yüksek gecikme yapıyorsa bu durum Nvidia sürücüsünün sisteminizdeki DPC gecikmesinin ana kaynağı olduğu anlamına gelir. DPC Latency Checker'dan baktığımdaysa genel olarak Nvidia sürücüleri sürekli 1000µs'lik hıçkırıklar yapıyor yani 5µs ile 1000µs arasında ani inişler çıkışlarla ilerliyor. Sadece sürücüyü yüklüyorum diğer eklentilerini yüklemiyorum. Bu arada Studio driver versiyonların daha iyi DPC değerleri olabilir. AMD GPU Nvidia’dan daha az DPC gecikmesi yapıyor bu da daha akıcı oyun demek...( DPC latency adına Nvidia da en iyi sürücüler 368.39 ve 398.82 versiyonlarıdır uzunca bir süre 398.82 de kaldım)
    |
    |
    | Streacom ST-BC1 - SilverStone ES02 | Asrock Z370 Taichi | i7 8700K - NZXT Kraken X62 | Gskill TridentZ 16gb 3200mhz | Evga TitanX (Maxwell) - NZXT Kraken G12 Liquid Cooling Mounting Kit - NZXT Kraken X62 (Hybrid) | Samsung 960 Evo 500Gb | Evga SuperNOVA 1200 P2 | Asus PG278Q - Nvidia 3d Vision2 |
  • Yüzbaşı
    562 Mesaj

Bu o kadar fark ettirecek bişeymi ya oyunlarda hayda amd yazılımdan kaçarken bunamı yakalandık

|
    |

Nvidia da maximum fps AMD den daha iyi olmasına rağmen yani Benchlerde AMD'den daha iyi iken akıcılıkta AMD'nin gerisinde. Yurtdışında da bu konu ile ilgili çok eleştiriler var. Nvidia eninde sonunda Latency ayarı diye yeni bir ayar koydu kontrol paneline ama yine stutter yapıyor. Genel olarak daha iyi frametime grafiği AMD lehine yani Nvidia göre daha az stutter yapıyor.

Monitör bandingi önlemek adına AMD sıradan oyuncu kartlarına bile Windows için dithering desteği verirken Nvidia bu desteği şu an için pro kartlarına veriyor ama linux kullanırsanız onda oyuncu sınıfı kartları için bile bu destek var. Windowsta Nvidia için dithering aktifleştirmenin yolu var ama Windows 7 ve Windows 10 1607 versiyonu için çalışıyor diğer Windows 10 sürümlerinde aktif etmek çok zor ve 1903 versiyonunda hiç fayda etmiyor. Renkler yine AMD lehine görünüyor her ne kadar tartışılır olsada...

mesela örnek bir konu:

AMD ve Nvidia inputlag karşılaştırması
    https://www.reddit.com/r/Amd/comments/cad4ag/amd_vs_nvidia_inputlag_comparison/

NVIDIA confirms stuttering, fps drops, lag problems are an issue of their drivers
    https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/6oubum/nvidia_confirms_stuttering_fps_drops_lag_problems/
    https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/discover/233111/gtx-1080-high-dpc-latency-and-stuttering/

vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Interstellar -- 13 Eylül 2019; 1:54:25 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    419 Mesaj

merhaba ben de bu kartı almayı düşünüyorum. nereden ve nasıl aldınız kupon vs. yazarsanız sevinirim.

|
    |

Amdye gitsem sorun buna geldim gene sorun bu işlerden pek anlamam ne yapmamı önerirsiniz kart bugün kargo ile gelicek

|
    |

Yukkodan aldım ben 3100 fiyatı vardı yeni üye kaydı kuponlarıyla 3000 e geldi bana msi gaming x modeli

|
    |
    pssmst kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 13 Eylül 2019; 7:50:20 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Tinúviel

yeni üye indirimi 75 TL görünüyor. sanırım o fiyatlara inmez. siz ne zaman aldınız? şu an fiyat 3700 civarında maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pssmst -- 13 Eylül 2019; 9:14:25 >
    |
    |

Cok değil carsamba günüydü sipariş verdiğimde fiyatı artırmışlar maalesef evet bnmde 75ti 3025 falan tam küsratı

|
    |
    pssmst kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    GameboyColor

Merak ettiğim bir konuydu bu amd kartla sistemlerinde sorun yaşayanların nvidia ilede sorun yaşayacağını düşünüyorum çünkü amd kartları sorunsuz kullananlar varken birde sürekli sorun yazanlar var ve bence sorun sistemlerinde sizin nvidia ile durum ne olacak takipteyim.

|
    |

Hayırlı olsun

|
    |
    _Dominic_Toretto_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sıfır sistemden gelmedim bu karta rx 580 gercekten yazılım olarak beni cok ugrastırmıstı 1 seneye yakın kullandım kartı ama basit bi wattman uyarısını bile cözemediler bu süre içinde bilgisayar ı normalşekilde kapat aç istisnasız wattman ayarları bir hata nedeniyle sıfırlandı diyor e zaten wattman da sıkıntılı ydı 300 mhz de calısıyo gpu hızı oyunlarda ilk zamanlarda sonra zar zor cözdüm 1365 e aldım sırf bu değil daha başka başka sorunlarda yaşamıştım fps drop lar falan rx 5700 alıcaktım korktugumdan 2060 s aldım yani bilmiyorum sıfır sistemden niye böyle sorunlar cıksın

|
    |
    Nak512 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

dostum güle güle kullan ama
    gaming oc görünce aklıma o asenkron fan sesi geliyor
    |
    |
    _Dominic_Toretto_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i7 3930K 6C/12T || Asus P9X79 PRO || Corsair 32 GB DDR3 RAM || Rtx 2080(ti?) Bekleniyor || Samsung 850 Pro 512GB SSD || Seagate 2 TB HDD || Thermaltake 750W XT PSU || AOC G2460PG 144Hz Gsync || Samsung A70
  • Yarbay
    36015 Mesaj

Teşekkürler

Ters dönse ne olacak, fan yapısı/tasarımı zaten ona göre yapılmış. Bildiğin standart fanı ters döndürmüyor yani. O zaman zaten soğutma gerçekleşmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 13 Eylül 2019; 12:50:18 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Zero Limit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör snakefatih
    Arkadaşlar kart şimdi geldi test ettim fpsler güzel fakat coil whine var :( çok aşırı değil fan seslerinden duyulmuyo bile ama kulağı dayayınca biraz geliyor ses kasanın dibinde olmama rağmen duyulmuyor kulak dayamak lazım yani şuan yan kapağıda kapatınca kulak dayasam bile duyulmuyor bu kadardan sorun olmaz heralde zaten zarar veren bir şey değil miş bu coil whine sıcaklık olarak ta en fazla stress test tede dahil 63 derece gördüm rx 580 75 te calışıyodu benim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliözcan -- 13 Eylül 2019; 14:8:13 >

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Geldi

Hayırlı olsun hızlı gelmiş benim kargo niyeyse önce İngiltereye gitti oradan geliyor.

2017 BMW 118i M Plus LCI2

Intel i7-8700K - NZXT Kraken X52 | Strix Z370-F | Vengeance RGB 16GB | RTX 2070 Super | NZXT S340 Elite | AORUS AD27QD WQHD 144Hz - HDR | PS4 Pro | PSN: IIStellaRII
  • Yarbay
    2992 Mesaj

Problem yok bendekinden de ufaktan çikiyor

|
    |
    Msi Z370 Pro®AsusROG 2080®Intel® Core™ i7-8700K®2X Kingston 240GB NVMe M.2 SSD®G.Skill Trident Z RGB LED 16GB(2x8) DDR4 3200MHz®Nzxt KrakenX62®Corsair CS750M PSU®ViewSonic XG2730 27"1msQHD®Thermaltake Core V71®CORSAIR K70RGB MK.2
HızlıCevap
Reklamlar
e-ticaret
Lastik Fiyatları
izmir web tasarım
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.