Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
56.070
Cevap
1.322
Favori
2.234.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yabancı siteler ile uğraşmayın Türkiyede en ucuza istanbul bilişim satıyor, bazı günler stokta var bazen de yok , kontrol edin bulursunuz. Yurtdışı ile fiyatı 300tl farkediyor. Ancak bazı arkadaşlar İstanbul bilişimin sıkıntılı olduğunu yazdılar ben bilmiyorum, neticede yıllardır var olan bir firma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AFBC3338C

Yabancı siteler ile uğraşmayın Türkiyede en ucuza istanbul bilişim satıyor, bazı günler stokta var bazen de yok , kontrol edin bulursunuz. Yurtdışı ile fiyatı 300tl farkediyor. Ancak bazı arkadaşlar İstanbul bilişimin sıkıntılı olduğunu yazdılar ben bilmiyorum, neticede yıllardır var olan bir firma.
    Çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    İNŞALLAH projeleriniz gerçekleşir.Memleketin yeni fikirlere üretime ihtiyacı var.

• Güzel temennileriniz için çok teşekkür ederim.
    İyi ki varsınız.
    Saygılarımla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezik333

Herkeze slm arkadaşlar sıkça sorulmuş ve sıkça cevaplanmış olabilir ama sizelere sormak istedigim bişiy var mi roborock s50 yada s55 almak istiyorum fakat uygun fiyatlı alabailecegim bir site varmıdır bangood aliexpres den falan aşmaya çalıştım ama bölgenize gönderim yapılamamaktadır diyor nerden alacagım hakkında bilgilendirirseniz sevinirim birde bişiy daha soracam diyelimki ürünü sarınaldık ve geldi sonrasında nasıl bir vergi ödiyecem sadece gümrük vergisimi yoksa ötv ve kdv de eklenecekmi bunu merak ediyorum bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar varsa beni aydınlatabilirse sevinirim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
    Aliexpres de Türkiye ye gönderim yapan var 11.11 de 1993 tl s55. Gümrükde %40 vergi alıyorlar. Gönderici aliexpres standart shipping metoduyla ücretsiz gönderim yapıyor. Bende aliexpres den aldim. Ancak benim kargom dhl ile geldi. Dhl takip numarası verdiği için neredeyse anlık takip edebildim. Ve iki günde Türkiye de idi. Dhl gümrük işlemlerinde de çok ilgiliydi. Buna rağmen gumrukten 13 günde cikartabildim. Haliyle sizin ürünün gönderim metodu hakkında bilgi sahibi değilim bir sorun olur yada olmaz diyemiyorum. Ama bu şartlarda urun elinize sağ salim geçerse yaklaşık 2800 tl gibi bir fiyata urun sizin olacak. Türkiye de aynı urun şuan İst. Bilişim de yok. En ucuz n11 de oda 3700 tl.

• quote:

Orijinalden alıntı: fomax

Aliexpres de Türkiye ye gönderim yapan var 11.11 de 1993 tl s55. Gümrükde %40 vergi alıyorlar. Gönderici aliexpres standart shipping metoduyla ücretsiz gönderim yapıyor. Bende aliexpres den aldim. Ancak benim kargom dhl ile geldi. Dhl takip numarası verdiği için neredeyse anlık takip edebildim. Ve iki günde Türkiye de idi. Dhl gümrük işlemlerinde de çok ilgiliydi. Buna rağmen gumrukten 13 günde cikartabildim. Haliyle sizin ürünün gönderim metodu hakkında bilgi sahibi değilim bir sorun olur yada olmaz diyemiyorum. Ama bu şartlarda urun elinize sağ salim geçerse yaklaşık 2800 tl gibi bir fiyata urun sizin olacak. Türkiye de aynı urun şuan İst. Bilişim de yok. En ucuz n11 de oda 3700 tl.

Alıntıları Göster
    Berdiginiz cevap için çok teşekkür ederim öncelikle fakat ortalama 3-4 gündür aliexpreste nekadar sarıcı varsa hepsine tektek girdim ve tektek denedim gönderim yapıp yapmadıgını ama malesef bir satıcıya bile denk gelmedim hepsi bu ürün bölgenize gönderim yapılamıyor ürün degiştirin yada gönderim bölgenizi gegiştirin diyip duruyor ve aliexpresden ilkdefa alışveriş yapmadım çokça alışverişim var buarada sizin bildiginiz bir satıcı varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: ezik333

Berdiginiz cevap için çok teşekkür ederim öncelikle fakat ortalama 3-4 gündür aliexpreste nekadar sarıcı varsa hepsine tektek girdim ve tektek denedim gönderim yapıp yapmadıgını ama malesef bir satıcıya bile denk gelmedim hepsi bu ürün bölgenize gönderim yapılamıyor ürün degiştirin yada gönderim bölgenizi gegiştirin diyip duruyor ve aliexpresden ilkdefa alışveriş yapmadım çokça alışverişim var buarada sizin bildiginiz bir satıcı varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim

Alıntıları Göster
    Evet hakliymissiniz siparişi tamamlama aşamasında yazıyormuş. Ben urun seçim aşamasından kontrol etmiştim. Rusyayi seçip herhangi bir olumsuz uyarı alamayınca gönderiliyor zannetmisim. Kusura bakmayın.

• @hepsirobot hocam ve bilen diğer arkadaşlar, ilife A9s sahibiyim ve garanti kapsamında cihazdaki bir sorundan dolayı fırmaya tamir edilmesi veya yenisinin gönderilmesi için iade edeceğim.
    Daha önce bu amaçla Çin e ürün gönderen oldu mu, olduysa hangi kargo ile göndermek mantıklı?.( Gidiş kargosu bana ait)
    Ayrıca tamir görmüş yada garanti kapsamında yeni bir cihaz gönderildiğinde yeniden gümrük vergisi öder miyim,ödememek için ne yapmalıyım? (İlk seferinde DHL vasıtasıyla 564 TL vergi ödemiştim)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sekurite S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ben bir kaç defa o iş için uğraşmıştım, sonuçta işlem mahreçe iade olarak geçiyor ancak hep jendi şirketim kanalı ileydi ve her seferinde ürün tamirden geri gelirken maalesef yine vergi ödemek zorunda kalmıştık. Son üç senedir bu şekilde bir gönderim yapmadım, kurallar değişmiş olabilir.

A9s'in arızası nedir acaba?

kolaylıklar diliyorum.
  • ezik333 E kullanıcısına yanıt
    Eksik bilgi var, Türkiyede ŞU AN için en ucuzS50 xiaomi'nin resmi mağazasında 3389TL , her şeysiyle güvenebilirsiniz,bizzat xioaminin kendisinden almış alıyorsunuz ,linki aşağıda
    https://market.miuiturkiye.net/roborock-s50-akilli-supurge

İstanbul bilişimde ise şuan için yok ama olduğu da çok oldu daha 10 gün önce vardı mesela ve fiyatı nakitte 2800 küsür idi sanırım (Aliexpress fiyatına ).
    Dediğim gibi arada kontrol etmekte fayda var. N11 ile ilgili daha 2 gün önce yazdım komisyon alıyor fiyatı 3715TL ama satıcısı olan teknogogo'nun kendi sitesine giderseniz 3499TL, neden komisyon vereceksiniz n11'e , her akşam ulusal kanallarda milyonlarca liralık reklam yapıyorlar parası tüketicinin ödediği komisyonlardan çıkıyor sonra da yalandan 11.11 indirimleri yapıyorlar.
    Yerinizde olsam ya istanbul bilişimi beklerim ya da yurtdışı sitelerden 500TL daha fazla veririm xiaomi Türkiye'den alırım kafam rahat eder, karşımda muhatabım direkt xiaomi çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AFBC3338C -- 6 Kasım 2019; 10:43:37 >

• Selam,

Xiaomi Türkiye sitesinin verdiği fiyat yalan. Bakın ürün stokta var mı..

Stokta olduğu zamanki fiyatı 4.000 TL idi Xiaomi'nin. Yine stoğa girdiğinde muhtemelen aynı veya daha yüksek olacaktır. Ama firma kendi garantisini verdiği için tercih sebebi olabilir tabiki.

Ek olarak, İstanbul Bilişim'in de fiyatına güvenmiyorum. Ürün gönderilir mi meçhul çünkü sorun yaşayanlar olmuştu daha önce sanırım. Ayrıca geçen arayıp bilgi almak istedim, "bekleyenler arasında 28. sıradasınız" dedi telesekreter. Varın siz düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldenShoot -- 6 Kasım 2019; 10:57:4 >
  • quote:

Eksik bilgi var, Türkiyede ŞU AN için en ucuzS50 xiaomi'nin resmi mağazasında 3389TL , her şeysiyle güvenebilirsiniz,bizzat xioaminin kendisinden almış alıyorsunuz ,linki aşağıda

İstanbul bilişimde ise şuan için yok ama olduğu da çok oldu daha 10 gün önce vardı mesela ve fiyatı nakitte 2800 küsür idi sanırım (Aliexpress fiyatına ).
    Dediğim gibi arada kontrol etmekte fayda var. N11 ile ilgili daha 2 gün önce yazdım komisyon alıyor fiyatı 3715TL ama satıcısı olan teknogogo'nun kendi sitesine giderseniz 3499TL, neden komisyon vereceksiniz n11'e , her akşam ulusal kanallarda milyonlarca liralık reklam yapıyorlar parası tüketicinin ödediği komisyonlardan çıkıyor sonra da yalandan 11.11 indirimleri yapıyorlar.
    Yerinizde olsam ya istanbul bilişimi beklerim ya da yurtdışı sitelerden 500TL daha fazla veririm xiaomi Türkiye'den alırım kafam rahat eder, karşımda muhatabım direkt xiaomi çünkü.
    Verdiğiniz link Xiaomi Türkiye Fan Sitesi.

Xiaomi'nin Türkiye resmi distribütörü aşağıdaki firmadır.
    https://www.evofone.com/

AVM'lerde yer alan mağazaları bu firma açıyor.

1.arizasi sesli uyarı sistemi çalışmıyor. Bunu pek önemsemiyorum. 2. ise, bazen normal çok iyi çalışan cihaz bazı günlerde 2 dakika 5 dakika çalışıp duruyor. Durduktan 1 dakika içerisinde hiçbir şekilde yeniden başlamıyor. Sonrasında yeniden başlatıyoruz ama bu sefer de 3-4 dakika çalışıp tekrar duruyor. Belki sesli uyarı sistemi çalışsa neden durduğunu anlayacağız ama o da çalışmadığı için sebebini bilemiyoruz. ( Yalnız, durduğunda kırmızı arıza lambası yanmıyor) anlamadım gitti.
    Gönderim kargo ücreti falan ne kadar çıkar bilmiyorum,bu yüzden yukarıdaki soruyu sordum. Cihazı size göndermek te seçeneklerim arasında. Gümrük ödemeden yenisini alabilsem çok iyi olacak ama o da mümkün görünmüyor sanki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fomax

Evet hakliymissiniz siparişi tamamlama aşamasında yazıyormuş. Ben urun seçim aşamasından kontrol etmiştim. Rusyayi seçip herhangi bir olumsuz uyarı alamayınca gönderiliyor zannetmisim. Kusura bakmayın.

Alıntıları Göster
    Estafurullah teşekkür ederim ceabınız ve ilginiz için

• quote:

Paylaştıgınız bilgiler için teşekkür ederim

Öncelikle çok teşekkür ederim.

Şuan güncel olarak İlife a9s 2300 Bandında
    Roborock s50 ise en ucuz 3500 TK bandında

Arada ciddi fark var ve bu farka 1 tane daha Anker eufy 11s bile alınır

Bu yüzden çok kararsızım malum yurtdısından alımlarda sıkıntılar var suan. Roborock özellik ve güç olarak çok iyi aslında ama fiyatıda ucuyor buna göre TR piyasasında. İlife a9s çok uygun geldi gözüme fiyatda.

Son olarak bu güncel TR fiyatlarına bakarak sizce roborock s50 değer mi ilife a9s varken Bu fiyatlara düşününce sadece?

• death44 kullanıcısına yanıt
    Yani..
    Arada yönlendirme ve haritalama farkı var ve bunlar tercihe bağlı.
    Her ikisinin de temizlik konularında artı ve eksileri var.
    Arada tabii ki fiyat farkı var.
    Şöyle düşünün: silme ve haritalama istemiyorsanız Anker da işinizi pekala görür.
    Haritalamaya gerek yok ama silme istiyorsanız A9s mükemmel, hepsinden ortaya karışık olsun derseniz S50 optimum çözüm.

Saygılarımla

• Merhabalar @Hepsirobot efenim

Bir süredir forumdan bu başlığı takip ediyorum ve bir robot süpürge almaya karar verdim
    Şu anda biraz küçük bir evdeyim (yakın zamanda daha büyük bir eve çıkmayı düşünüyorum ama 120m2den büyük olmaz) 2 kedim var yani bolca tüy sorunu oluyor. Evde 1 adet normal halım var zemin çoğunlukla parke ve fayans.

Xiaomi s50 almayı düşünüyordum ama mijia 1c modeli de aklımı kurcalıyor, mijia 1c hakkinda haritalama özelliği çalışma süresi filan yeterince bilgiye ulaşamadım. Mijia 1c ile ılgili detaylı bilgi verebilir mısınız ve sizce s50 mi mijia 1c mi?

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyor olacağım

• Janettedoe J kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Daha önceki yazılarımda da yazmıştım, evcil hayvan tüyleri için moplu robotlara güvenmeyin. O tüyleri temizlemek için iyi bir fırça sistemi ve vakum gücü yeterlidir.

Ama madem zemininiz ağırlıklı olarak parke ve seramik ise moplu bir cihaz alır, öncelikle kuru süpürme sistemini kullanır, arada sırada da mop yaparsınız.

İki modelin karşılaştırmasını burada bulabilirsiniz:
    https://m-tr.gearbest.com/blog/new-gear/xiaomi-mijia-1c-sweeping-robot-vs-mijia-styj02ym-which-is-the-best-option-for-you-8879

saygılarımla

• merhaba @hepsirobot
    Ecovacs deebot ozmo 950 modeli okuduğum kadarıyla çok öneriliyor. Xiaomi S50 ile bu cihaz arasında bir tercih yapılacak olsa sanırım herkes ozmo 950 der. S50'nin özellikleri de neredeyse Ozmo 950 ile benzer. Ozmo 950'nin öne çıkan özelliği multifloor map olayı sanırım. Ancak gördüğüm kadarıyla s50'nin emiş gücü 500 Pa daha fazla ve sanal duvar özelliği de var. Üstelik s50'nin fiyatı da daha ucuz. Ben emiş gücünün yüksek olmasını önemsiyorum, ve iyi bir artı özellik olduğu fikrindeyim, yanılıyor muyum, emiş gücü o kadar önemli değil mi?

Bir de Ecovacs daha iyi bi marka mı? Bu yüzden mi tercih edilmeli? Aydınlatırsanız sevinirim.

Edit: Emiş gücünün yüksek olması daha iyi bir vakum sağlıyor, esas temizliği fırçaların yaptığını, vacum özelliğiyle de bu fırçanın kaldırdığıtozları çöp haznesine taşıdığını okumuştum yorumlarınızda. Ama yine de emiş gücü ne kadar yüksekse o kadar iyi demek değil mi?

Edit 2: Almanya'dan bir tanıdık vesilesiyle robot getirtme imkanı çıktı şimdi. Bu durumda hem s50 hem ozmo 950 getirtme imkanım olabilecek. Sizce hangisini almalıyım. Fiyat bu ikisi arasında önemli bir kriter değil benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canbex -- 6 Kasım 2019; 22:31:13 >

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.