Şimdi Ara

Richard Burns Rally (2004) [ANA KONU] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
5
Favori
30.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

herkes ilk haline bakıp yorum yapıyor çok yanlış.üstüne modları kurduğunuz zaman bir deneyin bakalım pistleri gerçeğinden ayırt edebilecekmisiniz
  • 2009 u kurdum,öyle ahım şahım bir grafik yoktu bence,bir mmg htp veya wsgt gibi değil grafikler,zaten arkadaş salt grafik arayanlar için öyle demiş diye düşünüyorum.Sonuçta piyasada çok daha iyi grafikli oyunlar var ve millette buna bakıyor çoğunlukla.
  • staj rekorunu kırdım diye sevindirik oldum amahttp://www.rbr-online.it/?m=mRBRRank sitesinden dünya rekoruna bakınca yuh dedim tam 35 saniye fark var

Türkiye şampiyonu bile dünya rekorunun 9 saniye gerisinde biz 35 saniye geride olmuşuz çokmu

olayı kapmaya başladım ama daha çok çalışmak lazım.virajlarda yanlama işini iyi ayarlamak gerekiyor yoksa iyi derece çok zor

• Ben bu oyunu gamepad ile bi oynadıydım,dünya rekoru 3 küsür dakika ben yapmısım 5 küsür. Diger pist simulasyonlarından sonra cok garip geliyor ayrıca.Bunda sanki gelecege dönüşteki arabayı kullanıyoruz gibi tekerler zor hissediliyor.Arabaya ha desen kopacak

Bu arada dünya rekoruna 35 saniye fark atmak garip degil mi? Yani simulasyona gölge düşürmüyor mu? Hazır bazanın altından emektar direksiyonu da cıkarmısım bi deneyeyim diyordum.Gerci beni bozar böyle zorluk.Alıştım pist yarısında ai'yi aptallaştırıp oynamaya.

• Dünya rekoruna 35 saniye fark atmamış,rekordan 35 saniye yavaşım diyor.Rbr nin tek kötü tarafı araç ağırlığını yere tam veremiyor,belki toprak zemin olduğundandır.Pist simlerinden sonra garip geliyor,alışmak lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: solaytekin

rbrnin grafiklerine laf eden çarpılır,

herkes ilk haline bakıp yorum yapıyor çok yanlış.üstüne modları kurduğunuz zaman bir deneyin bakalım pistleri gerçeğinden ayırt edebilecekmisiniz

Yok hocam orada @galganus12, arkadaşın dediği gibi grafikleri yermek için değil, gerçekçiliğini ön planda tutmak için söyledim.
    Doğrusu grafik arayalar için değil, bir simulasyona göre iyi olsa da, genelde insanlar daha ışıltılı daha renkli daha gerçek dışı şeyler arıyorlar.
    Zaten grafiğe bakıyor olsaydık ne @galganus12, ne sizin, ne de benim pek ilgi duyacağımızı sanmıyorum.

Hdr olayını ben de kullanıyorum. [Daha doğrusu Zamanlı Bloom]
    Daha önce bayağı bir ayar çekmiştim ve çok iyi bir ayar yakaladığımı düşünüyorum.
    Belki denemek istersiniz diye upload ettim.http://uploaded.to/file/fob8jq
    Ayrıca araçların setup' larıyla uğraşmak istemeyenler için (bana zor geliyor açıkçası, çok karmaşık) standart araçlar için hazır (ıslak ve kuru zemin için) setup bulunan dosyayı da yanında verdim. [Yalnız bu dosyayı "salt okunur" tutmak gerek yoksa ayarlar gidebiliyor.]

@solaytekin,
    Video' yu izledim 2-3 küçük hata haricinde gerçekten güzelmiş performansın, o kadar fark olması gerçekten çok garip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 22 Haziran 2009; 0:07:43 >

• Hocam farklı hdr istersen gtr2 ve rfactor topiklerinde 4 farklı hdr koydum,onları da deneyebilirsin.Hepsi tek linktedir
  • Eyvallah.
    Sistemi topladığımda deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 22 Haziran 2009; 0:09:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: galganus12

Dünya rekoruna 35 saniye fark atmamış,rekordan 35 saniye yavaşım diyor.Rbr nin tek kötü tarafı araç ağırlığını yere tam veremiyor,belki toprak zemin olduğundandır.Pist simlerinden sonra garip geliyor,alışmak lazım.

hocam ilk zamanlar banada öyle geldi,araçlar gtr2 ve rfactordaki gibi güçlü araçlar olmadığından aracı hissedememekten dolayı sürüşte çok zor oluyordu.momoyu ilk aldığım zamanlar rbr nin ff özelliğini kısmak zorunda kalmıştım o derece kuvvetliydi,şimdi ise momo ayvayı yediğinden dolayı hikaye,ff den pek bir şey anlamıyorum yani direksiyondanda çok fark ediyor.

araçların setuplarını bulunca ve birazda çalışınca insanın hoşuna gitmeye başlıyor.

http://rapid+share.com/files/247434661/toyota.rar.html

oynamak isteyenler için kullandığım toyotaya ait setuplar indirip deneyinsetupları oyun klasöründe savedgamesin içine atın.pistin yapısına göre vites seçeneği hariç diğer ayarlarla pek oynamamanızı tavsiye ederim.otomatik vites kesinlikle oynamayın hiç bir işe yaramaz.hasar daima realistic modda olsun,böylece dikkat maksimuma çıkıyor.ayrıca el frenini kullanmazsanız iyi derece kesinlikle hayal.momoda sol üst tuşu el freni olarak atadım yanlaya yanlaya gidiyorum

ve tabii oyunu kokpitten oynayın

• quote:

Orjinalden alıntı: DRACON1C

Hdr olayını ben de kullanıyorum. [Daha doğrusu Zamanlı Bloom]
    Daha önce bayağı bir ayar çekmiştim ve çok iyi bir ayar yakaladığımı düşünüyorum.
    Belki denemek istersiniz diye upload ettim.http://uploaded.to/file/fob8jq
    Ayrıca araçların setup' larıyla uğraşmak istemeyenler için (bana zor geliyor açıkçası, çok karmaşık) standart araçlar için hazır (ıslak ve kuru zemin için) setup bulunan dosyayı da yanında verdim. [Yalnız bu dosyayı "salt okunur" tutmak gerek yoksa ayarlar gidebiliyor.]

@solaytekin,
    Video' yu izledim 2-3 küçük hata haricinde gerçekten güzelmiş performansın, o kadar fark olması gerçekten çok garip.

hocam denedim hdr gayet güzel ve en iyi özelliği oyun başlayınca otomatik olarak aktifleşmesibiraz daha denemem lazım tek pistte denedim yanıltıcı olabilir.diğerlerindede aynı verimi verirse gtr2 dede kullanmakta olduğum rbr hdr sini bununla değiştiririm...

o setup olayını anlamadım,tuhaf uzantılı bir dosya çıktı açıklarsan sevinirim.

banada 35 saniye fark biraz garip geldi ama o derecelere kimse itiraz etmediğine göre demekki adamlar uçuyorlarsanırım virajlarda yanlama olaylarını daha tam yapamadığımdan o fark oluşuyor

• Arkadaşlar bende RSRBR 2009 modu (tüm updateler yüklenmiş halde) ile oyuna başlamayı düşünüyorum tavsiyeleriniz neler, logitech formula direksiyon var eğitimden başlayıp aşama aşama devam edeceğim
  • quote:

Orjinalden alıntı: venomtrk

Arkadaşlar bende RSRBR 2009 modu (tüm updateler yüklenmiş halde) ile oyuna başlamayı düşünüyorum tavsiyeleriniz neler, logitech formula direksiyon var eğitimden başlayıp aşama aşama devam edeceğim

eğitim olayını geç hocam herşey pistte belli olur.iki mesaj üstte gerekli tavsiyeleri verdim...
  • @solaytekin,
    HDR' ı beğenmene sevindim.
    Setup olayına gelirsek, "physics.rbz" adlı dosyayı "salt okunur" yapıp RBR' nin ana klasörüne "Program Files\SCi Games\Richard Burns Rally" atıyorsun.

Bu dosyayı salt okunur tutmamızın nedeni de, RSRBR 2009 gibi modlara girince ayarların sıfırlanması.. "salt okunur" yapınca koruyoruz bir nevi.

.rbz uzantılı dosyalar Winrar ile açılabiliyor, "physics.rbz" nin içeriğini winrar ile açıp görebilirsin, daha önce winrar kullanarak elle değiştirmiştim zaten.

Winrar ile açınca "Physics\[herhangi bir araç]\setups" içersindeki "d_gravel.lsp - d_snow.lsp - d_tarmac.lsp" dosyaları normalde 9 kb gibi değerlerdeydi fakat modlu halde 23 kb larda oluyor.

İndirdiğim kaynakta araçların gerçek setuplarına çok yakın olduğundan bahsediyordu.
    Eğitimin son bölümünde 1-2 saniye daha iyi olabiliyorum bu ayarlarla. Bu Setup' ları yarışa başlamadan önce "Load Setup" ile kullanıyorsun. [ "Load Setup" ya da benzeri bir şey olabilir, RBR' ye girmem mümkün değil yeterli donanım yok şu anda.]
    Hem ıslak hem de kuru zemin için seçebiliyorsun, her ikisinde farklı ayarlar mevcut.

@venomtrk,
    Mutlaka manuel vites kullan, virajlarda çok fazla yavaşlamadan yanlamasına girmen gerek, onun için de çok iyi bir ayarlama yapmalısın, bol bol pratik yap, virajlarda önceden kaymaya başlamalısın.
    Ve bahsettiğim Araç Setup' larını kullanırsan, biraz daha iyi zamanlar yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 22 Haziran 2009; 21:24:44 >

• dragon1c dostum setupları indirdiğin kaynağı bildirebilirmisin
  • quote:

Orjinalden alıntı: logitech34

dragon1c dostum setupları indirdiğin kaynağı bildirebilirmisin

Önceden indirmiştim, biraz aradım ve tekrar buldum.
    http://www.bhmotorsports.com/RBR/downloads

Setuplar için:http://www.bhmotorsports.com/RBR/downloads/3501 , biraz aşağıya indersen tümünü göreceksin.

• Başta hazır setup kullanın ama oyunda biraz daha gelişince kendi sürüşünüze göre kendi setuplarınızı hazırlayın.Kimsenin setupı kimseye uymaz,tecrübeyle sabittir
  • quote:

Orjinalden alıntı: galganus12

Başta hazır setup kullanın ama oyunda biraz daha gelişince kendi sürüşünüze göre kendi setuplarınızı hazırlayın.Kimsenin setupı kimseye uymaz,tecrübeyle sabittir

Haklısın da hocam, zor be..
    Açıkçası vites zamanları hariç bir şeye dokunmaya korkuyor insan.
  • Arkadaşlar ne yaptıysam Logitech formula direksiyonumun titreşimini çalıştıramadım, üstelik Logitech kaynaklı bir oyun bu ne yapmak lazım ?
  • Hocam hdr yi rfactor de denedim,güzel olmuş,karartmışsın hafif,bir de grileştiriyorlar da onu yapmayı ben bilmiyorum,o da güzel oluyor.
  • @venomtrk,
    Hocam valla bilemiyorum sorunun neden kaynaklandığını, diğer oyunlarda FF sorunsuz çalışıyor mu?
    Yazılım uyuşmazlığı olabilir, sürücü güncellediniz mi? - ya da eski sürücüleri denediniz mi?
    Ayrıca işletim sistemi de olabilir sorun, Win7 ya da Vista kullanıyor musunuz?

@galganus12,
    Beğenmene sevindim. Evet karartınca güzel oluyor, karanlık ile aydınlık arasında fazla fark olunca daha gerçeğe yakın görüntüler çıkıyor diye düşünüyorum.

quote:

bir de grileştiriyorlar da onu yapmayı ben bilmiyorum,o da güzel oluyor.

Hmm.. Hiç denemedim, biraz kurcuklamak lazım, ah keşke açabilsem şu an oyunları.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.