Şimdi Ara

PSU Tavsiyesi -> ryzen5 1050ti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar , uzunca bi arastirmadan sonra hem oyun hemde is icin (programlama , 3d modelleme , grafik tasarim , video edit )

Ryzen 5 1600 1008₺
    MSI B350 TOMAHAWK AMD Çipset Soket AM4 DDR4 3200MHz 500₺
    GSKILL 16GB (2X8GB) Ripjaws V Siyah DDR4 3200Mhz CL16 910₺
    MSI Geforce gtx 1050 ti gaming x 886₺
    Samsung 250GB 960 EVO PCIe M.2 628₺
    CORSAIR Carbide Serisi SPEC-04 250₺

power secimi konusunda cok endiseliyim
    en onemli secim denilebilir 300 lira civarinda bisi almak istiyorum

aklimda
    sadece 80+ olan
    corsair vs650 , corsair vs550
    80+bronze olan
    Thermaltake Smartpower 550W 80+ Bronze

bunlar harici olarakta kafami karistiran cok fazla etken var , uretici firma , icindeki component kalitesi , guncel olmasi vs...

guncel , kaliteli malzemeli , ve fiyat olarakta cok pahali olmayan bir psu onerirseniz sevinirim?

• sistemin için 350w power yeterli olur.

500w 80+ bir power bakabilirsin.
  • PSU

Ayrıca kasa olarak aşağıdakini öneririm.

Kasa
  • Bütçenize göre hangisi uygunsa

https://inventus.com.tr/mi_products/ProductList.aspx?DTID=41#/?marka=FSP&filtre=hydro&kfilter=f65_080__BRONZE

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAJU

PSU

Kasa

wow , kasa gercekten guzelmis , ilk bakista asik oldum ve fiyatida uygun , umarim site guvenilirdir. cok tesekkurler

psu konusundada sanirim fsp yi secicem , corsair konusunda o kadar kafam karistiki

gercekten suan icim rahatladi :)

• mohorame M kullanıcısına yanıt
    inventus Türkiye'deki en güvenilir sitelerin başında gelir , kasa gerçekten güzel tavsiye ederim. PSU konusunda FSP de güzel seçim.
  • FSP çok kaliteli PSUlar yapan kaliteli bir marka. High Power 600W 80+, FSP Hydro 600W 80+ yönelebilirsin.
  • vs650 sessiz güzel bir psu 1 senedir kullanıyorum. Ancak bu sisteme 500w bile yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraközkan

vs650 sessiz güzel bir psu 1 senedir kullanıyorum. Ancak bu sisteme 500w bile yeter.

uzunca bi ugrastan sonra FSP HD600 Hydro 600W 80+ BRONZE siparisi verdim
    bu sistem maksimum 300w kullaniyor zaten
    yukardaki psu da yuzde 50 kullanimda maksimum verimliligi elde ediyor ve seside az cikicaktir bu sebeple

yabanci forumlarda vs650 hakkinda pek birsey bulamadim o yuzden icime sinmedi fakat suan aralarinda pekde bi fark olmadigini dusunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mohorame

quote:

Orijinalden alıntı: buraközkan

vs650 sessiz güzel bir psu 1 senedir kullanıyorum. Ancak bu sisteme 500w bile yeter.

uzunca bi ugrastan sonra FSP HD600 Hydro 600W 80+ BRONZE siparisi verdim
    bu sistem maksimum 300w kullaniyor zaten
    yukardaki psu da yuzde 50 kullanimda maksimum verimliligi elde ediyor ve seside az cikicaktir bu sebeple

yabanci forumlarda vs650 hakkinda pek birsey bulamadim o yuzden icime sinmedi fakat suan aralarinda pekde bi fark olmadigini dusunuyorum.

+1
    forumda ne gerek var 600lüge, buna 350 cok bile diyenler var fakat tamda bu söylediklerin sebebiyle alinmali zaten. Konuyu acan sensin ama tavsiye veren bir cok tipten daha dogru karar vermissin
    VS corsair serisini bosver, süpriz yumurta kimine iyi kimine kötü cikiyor. Phanteks kasada onnumaradir zaten eline ulasinca göreceksin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GAJU

PSU

Kasa

wow , kasa gercekten guzelmis , ilk bakista asik oldum ve fiyatida uygun , umarim site guvenilirdir. cok tesekkurler

psu konusundada sanirim fsp yi secicem , corsair konusunda o kadar kafam karistiki

gercekten suan icim rahatladi :)

Corsair'in üst sınıf modelleri iyidir. Alt sınıfları pek önermem. İnventus ise satış ve destek konusunda çok güvenilir bir sitedir.

• Ryzen 5 1600 (810 TL vatan)
    ASUS B350 Prime Plus (320 TL amazon.de)
    GSKILL 16GB (2X8GB) Ripjaws V Siyah DDR4 3000hz (550 TL amazon.de)
    ZOTAC GTX1050 Ti 4GB OC (620 TL amazon.de)

Bu 4 bileşeni 3 ay önce 2300 TL ye aldım aldığınız bileşenlerle birebir aynı. Anakart ve ekran kartı muadil, ram 3200 yerine 3000, ryzen 1600 de aynı zaten. Şuan bakıyorum 3300 TL olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: uygunsuzadam

Ryzen 5 1600 (810 TL vatan)

Bu 4 bileşeni 3 ay önce 2300 TL ye aldım aldığınız bileşenlerle birebir aynı. Anakart ve ekran kartı muadil, ram 3200 yerine 3000, ryzen 1600 de aynı zaten. Şuan bakıyorum 3300 TL olmuş

fiyatlar iddaa orani gibi artiyor
    otv si var kdv si var

1 gunde
    dolar 3.81 di 3.88 oldu
    toplam fiyat 50 lira oynadi

sen dusun

bide 1.ciyi vatandan almissin 810 cok , vatan kdv kadar bide kendi kar payi koyuyor :) cikar yuzde 18 i 745 tl imis aslinda o
    bide amazondan siparis vermissin , onunda katkisi var tabi

bekle bekle artik dolarin sonu gelmiyor , isim olmasa zaten almam da
    mecbur , artik alicam , dolar 4.5 olunca hic alamam , ki olcak gibide gozukuyor , 2 yili var

• quote:

quote:

otv si var kdv si var

1 gunde
    dolar 3.81 di 3.88 oldu

sen dusun

bide 1.ciyi vatandan almissin 810 cok , vatan kdv kadar bide kendi kar payi koyuyor :) cikar yuzde 18 i 745 tl imis aslinda o

mecbur , artik alicam , dolar 4.5 olunca hic alamam , ki olcak gibide gozukuyor , 2 yili var

Hocam işlemci ve ram piyasası TR ile orantılı ilerliyor hiç bir zaman özellikle intel işlemcileri TR den ucuza göremedim amazonda. AMD ryzenlar da çok çok ufak kar sağlıyor o kadar. Ram zaten küresel olarak uçtu fiyatlar tavan. Ben ryzen sistem için ram araştırırken 16GB 3000mhz ram ortalama 120-130€ civarı, Trident Z RGB ve Flare-X gibi modeller de 170€ dan satılıyordu ki o fiyatlara bile yuh çekiyordum 550 TL ye 16 GB 3000mhz ram alırken içime oturmuştu ne anakartım ne de işlemcim o fiyata gelmezken ram e o parayı vermek koymuştu ama şuan bakıyorum 900-1000 TL olmuş 16GB kitler. Allah sistem toplayacakların yardımcısı olsun

• quote:

quote:

quote:

otv si var kdv si var

1 gunde
    dolar 3.81 di 3.88 oldu

sen dusun

Hocam işlemci ve ram piyasası TR ile orantılı ilerliyor hiç bir zaman özellikle intel işlemcileri TR den ucuza göremedim amazonda. AMD ryzenlar da çok çok ufak kar sağlıyor o kadar. Ram zaten küresel olarak uçtu fiyatlar tavan. Ben ryzen sistem için ram araştırırken 16GB 3000mhz ram ortalama 120-130€ civarı, Trident Z RGB ve Flare-X gibi modeller de 170€ dan satılıyordu ki o fiyatlara bile yuh çekiyordum 550 TL ye 16 GB 3000mhz ram alırken içime oturmuştu ne anakartım ne de işlemcim o fiyata gelmezken ram e o parayı vermek koymuştu ama şuan bakıyorum 900-1000 TL olmuş 16GB kitler. Allah sistem toplayacakların yardımcısı olsun

aynen :)
    sonucta topladigim sistem youtubeda 1000$ budget pc diye geciyor

tr de budget felan degil :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.