DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
>>>PS2 SAHİPLERİ BURAYA<<< >>PS 2<<
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
6.847
Cevap
45
Favori
412.973
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> >>>PS2 SAHİPLERİ BURAYA<<< >>PS 2<<
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 sonraki >>>
Giriş
      775 Mesaj
      14 Nisan 2013 21:42:39
      quote:

Orijinalden alıntı: hitaf1453

Alıntıları Göster

usta sana bişey daha sorucam bana bu hdd li ps2 den anlıyan bi arkdaş biliryorsn yönlendirebilirmisin

bi önceki sayfada cemre 16 nın mesajını oku veya cemre16 ya pm yardımcı olur

King Gong
    • Yüzbaşı
      516 Mesaj
      15 Nisan 2013 09:15:46
      Değerli arkadaşlar öncesinden müdavimi oldugum ps2 progresive scan modu ile 106 ekran plasma tvmizde canavar gibi hele hele god of war 2 37 ekranda onayıp sonra bu tvde oynamak baska oldu yahu tabi kablonun katkısı çok sizlere ve bilgili arkadaşlara sormak istedeğim şudur

ps2 SNES STATİON CDSİ HAZIRLADIM VE FORUMLARDAN NETTEN HER Bİ YERDEN 10 FARKLI YOL DENEDİM fakat snes station menüsü geliyor ama romların oldugu klasörlergörünmüyor
      1-cihazım 160gb maxtor marka hddli ps2
      2-dvd rom gözü yok card ile boot ediliyor..
      3-memory cardım var ama içinde snes elf dosyası var ama oda olmuyor...
      4-denediğim yöntemler aşağıda..

,ihazım modbo chip bu arada

Yöntem 1 anlatılanları youtube vidoeları kaç kez izledim yanlış yaptıgım nedir
      1-roms adında klasöre önce smc doslarını zipli atmış tım snes emulatör hddli sistemde açılıyor ama roms klasörü görünmüyor
      2-üstteki aynı şekil zipsiz açılıp atıyorum olmuyor yine sadece snes station ekranı

sonra oyunları sadece 30 tane atılcakmış aynı üstteki 2 yöntem daha denedim fakat farklı farklı ne yaptıysam olmadı anlıyacagınız..

özet bu mario oynamak istiyoruz yardımbekliyorum forumda diger sitelerden alıntı yapmışarkadaşalr hddli sistemde oynanmaz kardeş bu desin biri artık denemiycem fakat emülatör açılıyor oyunlar neden görünmüyor
      ?

bu ekranı sağ alt köşesinde ayarlara girmek için üçgene bası diyor o yazı varama orta kızımda yazıyor some pal roms yazan yerde

sol üst v.1.00 yok sağ üst by a.lee de ok yardımeden arkadaşlara teşekkürler..

• Çavuş
      65 Mesaj
      15 Nisan 2013 21:38:20
      şimdi bir sürü şey okudum da kafam çok karıştı.. bu elimde ps2'nin orjinal bağlantısı var çok da yeni olmayan eski bir lcd televizyonum var. Scarttan bağlayınca fena değil ama scart aparatını söküp video girişinden bağlayınca bi tık daha güzel oluyor şimdilik sıkıntı yaşamıyorum aslında. Component kablo alsam görüntü çok mu fark eder? İyileşir mi yoksa gerek yok mudur

Niş,dekant parfümler, parfümlerimi satıyorum
      http://forum.donanimhab.../mpage_1/f_/key_//tm.htm
    • Yüzbaşı
      516 Mesaj
      15 Nisan 2013 22:33:26
      quote:

Orijinalden alıntı: denondj

şimdi bir sürü şey okudum da kafam çok karıştı.. bu elimde ps2'nin orjinal bağlantısı var çok da yeni olmayan eski bir lcd televizyonum var. Scarttan bağlayınca fena değil ama scart aparatını söküp video girişinden bağlayınca bi tık daha güzel oluyor şimdilik sıkıntı yaşamıyorum aslında. Component kablo alsam görüntü çok mu fark eder? İyileşir mi yoksa gerek yok mudur

komponent ve normal scart farkını paylaşıcam yakın sürede beklemede kal..

• Yarbay
      4803 Mesaj
      15 Nisan 2013 23:03:15
      @cemre16

Snes bazı ver. romları görmüyor.Kendi arşivimde bulunan Snes emu dene ,Pgen'de var sega genesis romlarını çalıştırır. Bor oyunları çalıştıran emu ekledim uzantıları (.pak)dır oyun ismi.pak olan oyun ismini Bor.pak değiştirip oynayabilirsiniz. ps2 bor game olarak ararsan bulunur...

Download
      http://www.mediafire.com/?ykqcvj0x26t6v4f

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolMnaiaC -- 15 Nisan 2013; 23:05:25 >

PC: CPU: i5-3570k & Cooler: Zalman CNPS10xOptima / Anakart: Gigabyte Z77x-UD3H / GPU: Gigabyte 1070 G1 / Ram: Corsair Vengeance 16gbDDR3_2133 / SSD: Corsair GT 120gb / mSATA: Kingston SSDNow 60gb /HDD: 2x WD 1tb ezex / PSU: AeroCool Strike X 800wat-%80silver / Kasa: Zalman Z11 plus / Monitör: AsusVX239H / Fan kontrolcüleri: AeroCool F6XT & X-Vision / Direksiyon: Saitek R660gt & Gamepad: x360 wireless / Klavye: Logitech g510 Gaming / Mouse: Logitech g300 gaming / Kulaklık: Tt eSPORTS Cronos //PSN: Man1aC00L
      Çok mantık teptim, Hiç değil heptim, Koyu karamsar renktim, Velhasıl çiftesinde pektim, Binlercesine karşı yektim...Bitmedim teke tek hep indirdim...
    • Teğmen
      164 Mesaj
      16 Nisan 2013 00:52:59
      arkadaşlar biliyorum eski konu ama şunu sormak istiyorum benim ps2 oyun oynarken ses çıkartıyo öyle çok deyil hafif bi vuuu sesi çıkartıyo biri yardımcı olabilirmi

• Çavuş
      65 Mesaj
      16 Nisan 2013 01:57:17
      quote:

Orijinalden alıntı: cemre16

Alıntıları Göster

komponent ve normal scart farkını paylaşıcam yakın sürede beklemede kal..

bi de şu sarı video girişi var ya ondan alınan görüntüden bahsediyorum direk scart ve komponent farkını demiyorum. Component ve bu 3lü kablonun farkını merak ediyorum

Niş,dekant parfümler, parfümlerimi satıyorum
      http://forum.donanimhab.../mpage_1/f_/key_//tm.htm
    • Yarbay
      4760 Mesaj
      16 Nisan 2013 08:46:26

beklemene gerek yok dostum tabiki component çok farkeder, bir iki sayfa önceye bak aradaki fark hakkında bahsetmiştik konu hakkında,

özellikle progressive scan destekleyen oyunlarda çok iyi ve net görüntü kalitesi alırsın, ps destekleyemen oyunlarda da yine rgb veya standart dandik kompozite göre çok fark var.. ama progressive scan destekliyorsa baya iyi görüntü kalitesi alırsın..

konu ile ilgili en ayrıntılı yazıyı venom800 arkadaşımız zamanında hazırlamıştı saolsun, PS2'yi tüplü TV'ye, montitöre, LCD'ye bağlama, aralarındaki fark, screenshotlar vs. PS2 görüntüsü hakkında aradığın bütün ayrıntılar bu yazıda var:

http://forum.donanimhaber.com/m_20305229/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 16 Nisan 2013; 8:52:25 >
      Bahsedilenler: cemre16 , denondj

Stratford University U.S.A./Information Systems and Technology Engineer
      Sub-Zero'nun Benim İçin İmzaladığı Fotoğraflar
      Mortal KombatMaketçilik
    • Yarbay
      4760 Mesaj
      16 Nisan 2013 08:50:40

kompozit kablo (3lü giriş) alabileceğin en dandik en basit görüntüyü verir.. LCD'de çamur gibi, tüplü tv'de eh işte dedirtecek kaliteyi verir

RGB kablo (gri kablo) tüplü tv'de en iyi görüntüyü veriri, LCD'de kötü görüntü verir

Component kablo, LCD tv'lerde en iyi görüntü kalitesini verir, renkler çok daha canlı, grafik keskinliği nettir.. ayrıca prograssive scan destekleyen oyunları bu kablo ile oynayabilirsin. progressive scan görüntü keskinliğini ekstra netleştiren taramadır

yukarıda bir önceki cevapta verdiğim linki sende incele.. aradaki farkları da ekran görüntüleriyle açıklıyor, yardımcı olacaktır

Bahsedilenler: denondj

Mortal KombatMaketçilik
    • Yarbay
      4760 Mesaj
      16 Nisan 2013 08:55:36

kullandığı kopya dvd dandiktir ondan.. ileriki dönemlerde lense zarar verir, dikkat.. dvd hem kaliteli olmalı (verbatim tavsiye ederim) hemde oyunu yazarken düşük hızda yazılması lazım.. yoksa güle güle lens kendine iyi bak

Bahsedilenler: Leon S.Kennedy

Mortal KombatMaketçilik
    • Yüzbaşı
      516 Mesaj
      16 Nisan 2013 09:15:20
      quote:

Orijinalden alıntı: CoolMnaiaC

@cemre16

Snes bazı ver. romları görmüyor.Kendi arşivimde bulunan Snes emu dene ,Pgen'de var sega genesis romlarını çalıştırır. Bor oyunları çalıştıran emu ekledim uzantıları (.pak)dır oyun ismi.pak olan oyun ismini Bor.pak değiştirip oynayabilirsiniz. ps2 bor game olarak ararsan bulunur...

Download
      http://www.mediafire.com/?ykqcvj0x26t6v4f

peki bu verdiğin elf dosyalarını napıcam ben ?
      tam bi anlatım yok teşekkür ederim..

• Teğmen
      164 Mesaj
      16 Nisan 2013 18:50:53
      quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

kullandığı kopya dvd dandiktir ondan.. ileriki dönemlerde lense zarar verir, dikkat.. dvd hem kaliteli olmalı (verbatim tavsiye ederim) hemde oyunu yazarken düşük hızda yazılması lazım.. yoksa güle güle lens kendine iyi bak

güle güle de sırf metal gear solid yüzünden lens gidecek bende diyodum metal gear solid de böyle sesler çıkarıyo diyer oyunlarda niye ses çıkarmıyo çünkü metal gear solid korsan yani dvd ye yazdım malesef demekki neymis KORSANA HAYIR

• Yarbay
      4760 Mesaj
      17 Nisan 2013 09:33:31
      quote:

Orijinalden alıntı: Leon S.Kennedy

Alıntıları Göster

güle güle de sırf metal gear solid yüzünden lens gidecek bende diyodum metal gear solid de böyle sesler çıkarıyo diyer oyunlarda niye ses çıkarmıyo çünkü metal gear solid korsan yani dvd ye yazdım malesef demekki neymis KORSANA HAYIR

yok korsana hayır demeyelimde senin kullandığın dvd'ye hayır diyelim en iyisi

ben dvd'ye çekmiyorum, 5TL'ye oyunlar satılıyor, arkası gümüş baskılı.. hiçbir problem, ses vs yok.. orjinal oyunları nasıl okuyorsa bu oyunlarıda aynı sessizlikte okuyor, buna metal gear'da dahil..

Mortal KombatMaketçilik
    • Teğmen
      164 Mesaj
      17 Nisan 2013 17:26:44
      quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

Alıntıları Göster

yok korsana hayır demeyelimde senin kullandığın dvd'ye hayır diyelim en iyisi

ben dvd'ye çekmiyorum, 5TL'ye oyunlar satılıyor, arkası gümüş baskılı.. hiçbir problem, ses vs yok.. orjinal oyunları nasıl okuyorsa bu oyunlarıda aynı sessizlikte okuyor, buna metal gear'da dahil..

satılıyoda her yerde satılmıyo beya bizim burda bi cd ci var ordan alıyodum ben bi ara ordada çok dandik oyunlar var ne gow 2 var ne bişey var saten ordan aldığım cd ler de ses çıkartıyo makinede ps2 orjinal ucuz oyunları nerden bulabilirim ? tam olarak kutusuz olsun fark etmez yeterki sorunsuz sessis falan çalışsın yeter

• Yarbay
      4760 Mesaj
      17 Nisan 2013 17:32:34

nerde oturuyorsun pm at bana

Mortal KombatMaketçilik
    • Teğmen
      164 Mesaj
      17 Nisan 2013 17:37:25

hocam senin profile giremiyom senin profile girsem atacam başkaların giriyom senin kine girlmiyo burdan söylesem bi sorun olurmu

Bahsedilenler: WolF-EyE

• Yarbay
      4760 Mesaj
      17 Nisan 2013 17:44:53

Yok ben senin için söyledim bana farketmez.. ama pm atmak için profile girmene gerek yok, yazının ütünde şikayet et, blok gibi ikonlar var, orada en sonda pm ikonu var.. oraya tıladın mı direk atarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 17 Nisan 2013; 17:45:18 >

Mortal KombatMaketçilik
    • Teğmen
      164 Mesaj
      17 Nisan 2013 17:57:16

onu görmemişim diyer forumlardan alışmışım gönderdim bu arada

Bahsedilenler: WolF-EyE

• Yüzbaşı
      926 Mesaj
      17 Nisan 2013 18:14:46
      quote:

Orijinalden alıntı: Leon S.Kennedy

Alıntıları Göster

satılıyoda her yerde satılmıyo beya bizim burda bi cd ci var ordan alıyodum ben bi ara ordada çok dandik oyunlar var ne gow 2 var ne bişey var saten ordan aldığım cd ler de ses çıkartıyo makinede ps2 orjinal ucuz oyunları nerden bulabilirim ? tam olarak kutusuz olsun fark etmez yeterki sorunsuz sessis falan çalışsın yeter

gitti gidiyor gibi sitelerde 2. ele ucuz orjinal oyunlar satılıyor bi bak istiyosan

• Yüzbaşı
      351 Mesaj
      12 Mayıs 2013 11:51:26
      benim ps2 arada bir şöyle bi sorun oluyor:

5 10 dakikada bir görüntü 1 2 sn liğine gidiyor ekran simsiyah oluyor; eminim tv de bir sorun yok,, kabloda da yok çünki bir ayı geçti komponent kabloyu alalı daha yeni, eski kompozitte de aynı sıkıntı oluyordu

acaba konsolun içinde bi problemmi var, buna benzer sorun yaşayan oldu mu hiç?

steam
Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.