Şimdi Ara

Playstation Oyun ve Plus Fırsatları [ANA KONU] (1147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: noval_06 , Aliyuşa , Aliyuşa Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 15 Misafir (4 Mobil) - 12 Masaüstü6 Mobil
5 sn
76.213
Cevap
1.564
Favori
3.788.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
166 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
34. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 11451146114711481149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Plus uyelik icin ekstra indirim var us store da. 40 dolara kadar dusmus. Ben 180 lira civari bi fiyat bekliyorum o da plus ile birlikte. Black friday de duser gibime geliyor o fiyatlara. Gorecegiz umarim dedigin fiyatlara kadar duser. Bu gece store guncellendiginde gelir umarim. Fifa beklemekten cigerim soldu vallahi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gertize G kullanıcısına yanıt
    bakıyorum indirim yok fifa 18 lerde 🤔

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Psprices dan baktim hocam. Teklif olarak gorunmeyebilir storeda ama oyun sayfasina gelince oyunun fiyatinin dustugu gorulur. TR magazada da hep oyle oluyordu. Zaten suan sadece US store da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gertize -- 27 Ekim 2017; 19:53:59 >
  • Keşke amerikada yaşasaydık. 40$ a kadar düşmüş oyun. Onlara göre bu 40 lira gibi bir şey. Zaten 60$ dan çıkıyo onlara yani 60 ₺ gibi bir şey. Hayat orada güzel valla. İki kısımda da asgari ücret 1.400 rakam olarak ama birinin birini $ birinin birimi ₺. Burada da Türkiyenin başındakilerden dolayo geriliğini görüyoruz.

• Bizdeki satış fiyatını yanlış biliyormuşum. İndirimin yüzde 33 olacağını düşünürsek 7 dolar daha kazıklanıyoruz resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuDuTR -- 31 Ekim 2017; 22:16:24 >
  • Kur şu an 3.80 kaçtan hesapladın 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: gozluklu oyuncu

Kur şu an 3.80 kaçtan hesapladın 😂

Oyun 60 dolar. Şu an uçuşa geçen haliyle bile (3.8) 228 liraya satılması gerekiyordu. Ancak oyun 270 liraya satılıyor. İndirimin bizde de aynı seviyede olacağını farz edelim. 152 liraya almamız gerekirken 180 liraya alacağız. Her anlamda daha pahalıya alıyoruz. Çünkü kuru 4.5'tan alıyorlar.
  • Aslında 4.5 dan almıyolar. Başımızdakiler oyunu hobi olarak değil lüks tüketim olarak gördükleri için vergi alıyolar

• Fifa 18 indirimi 3-4 güne gelir Tr Psn e.
    Geçen senede aynı tarihlerde yüzde 33 indirim görmüştü.15-20 gün içinde tekrar daha fazla indirim görecek.yüzde 40 civarı.
    psprices den bakabilirsiniz bilmeyenler için
  • Fifa 18, 29 Eylül de çıkmıştı 27 Ekim de ilk defa indirime girdi. Demek ki neymiş oyun alırken 1 ay sabretmek lazımmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: gozluklu oyuncu

Keşke amerikada yaşasaydık. 40$ a kadar düşmüş oyun. Onlara göre bu 40 lira gibi bir şey. Zaten 60$ dan çıkıyo onlara yani 60 ₺ gibi bir şey. Hayat orada güzel valla. İki kısımda da asgari ücret 1.400 rakam olarak ama birinin birini $ birinin birimi ₺. Burada da Türkiyenin başındakilerden dolayo geriliğini görüyoruz.

Aynen öyle 40$=40 tl 60$=60 tl gibi düşünün 3.8 le 4.5 ile çarpmayın adamların para birimleri euro dolar zaten.Adam dolar kazandığı için 1400$ maaş alıyorsa 60$ oyun alıyor.Tr de 1400tl maaş alıyorsun 300 tl veriyorsun oyuna.Bizimde oyunu 40 tl ye almamız lazım tabi 1$=1tl olursa

• Arkadaşlar dalga mi geciyosunuz? Benim 60 dolara aldigim gt sport irda 80 dolardi nerdeyse her oyunda boyle. Ea oynlari kazik cikiyor evet ama geneli dolar bazli alirsan vok daha ucuz. Wolfenstrein 2 burda 209 orda 60 dolar. Cok daha fazla ediyor 3.8 den ne 4.5 u. Vergi vermiyoruz ps store da o yuzden bu kadar ucuz. Indirim zamanlarai us ps in indirimleri buraya yakin bilr degil. Indirim zamani burda bedavaya aliyoruz. Burda 15 tl ye dusen oyunlar orda 45ten fazla oluyor ayni indirimde. En baditi bi iphone a oranin en az 1.5 kati para veriyoruz vergilerle. Oyle oldugunu dusunsene? Psn turkiye fiyatlari belkide dunyanin en ucuzu. Ha ucuz mu hayir ama oyun dunyasi pahali yapacak bisey yok. Adamin paradi seninkinden degerli yada senin maaslarin oraya kiyasla cok daha az diye oyun yapimcisi ay yazik bunlara yari fiyatına verelim mi diyecek? Az mantikli dusunun lutfen.

• ceh.meh C kullanıcısına yanıt
    Evet kesinlikle. Su an sepette assassin's creed bekliyodu. Ilk defa bi ac oyunu ilgimi cekti. 359 tl vericektim. 1 ay beklemek istiyodum ama dayanamayip almak uzereydim. Senin mesaj guc verdi bekliycem. 😂

• konamide satışlar iyi herhalde indirime girmediğine göre
  • the duderino T kullanıcısına yanıt
    2015 başlarında doların düşük olması sebebiyle indirimlerde uspsn trpsnden daha ucuza geliyordu.

Paramız değersizleştiği için şu an "ooo trpsn ne güzel en ucuzu,şanslıyız" diye bir algı oluşuyor.

• the duderino T kullanıcısına yanıt
    FIFA 18'i ABD mağazasına göre daha pahalıya aldığımız ortada. Diğer oyunlarla ilgili bir kıyaslama yapmadım. Dalga geçmekle ve mantıklı düşünmemekle suçlamadan önce yazdıklarımı tekrar okumanı öneririm. Çoğu oyunda TR mağazasının ABD'ye göre avantajlı olduğu doğrudur. Ancak yaptığım değerlendirme sadece FIFA 18 içindi.
  • Ps store da fifa dan baska yuzlerce oyun var ve nerdeyse yuzde 90 in da cok daha avantajliyiz. Trk bir oyunun fiyati (yada ea oyunlarinin genel olarak) yüzünden bizim store com kazikmis gibi gorunmus yazdiklarin sen bi daha oku bence. Amacim kirmak yada alindirmak degildi bu arada o konuda bi yanlis anlasma olnasin. Ama bana birisi vikip akp limidin diye sormus bak o garip. Kurlar 2.20 yken de bu fiyatlar buna yakindi turkiye de. Kur 4 oldu nerdeyse fiyatlar ayni. Iphone o zaman 3000 ken simdi 5000 e çıkıyor. Tek demek istedigim diger hersey gibi kurdan etkilenseydi store, 360 a fifanin standart halini alamazdik su an. Ben durumumuz vok iyi demiyorum store konusunda cok sansliyim diyorum sadece. Bunu akp ye baglamayi becerenin de aklina sasiyim ne diyim.

• rerea kullanıcısına yanıt
    Evet kesinlikle ama su an 2015 degil nerdeyse 2018 ve dolar 2.20 degil 3.80. Ulke batakta evet ama maalesef store su an cok avantajli bunun algiyla alakadi yok. Insanoglu nankor ne djyim. Dolar 2 tl iken bi ps3 oyununa 180 tl veriyoduk 90 dolar yani o koynuyodu. Su an ayni iyuna 50 dolar veriyoruz ve yakiniyoruz derdim bu.

• Hafta sonu indirimi saat kaçta gelir acaba..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the duderino

Evet kesinlikle. Su an sepette assassin's creed bekliyodu. Ilk defa bi ac oyunu ilgimi cekti. 359 tl vericektim. 1 ay beklemek istiyodum ama dayanamayip almak uzereydim. Senin mesaj guc verdi bekliycem. 😂

İndirimde 6 adet aaa ex oyun alırım o paraya

Kafama silah dayasalar bir oyuna 360 tl vermem
  • 
Sayfa: önceki 11451146114711481149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.