Yarbay
27 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme
Toplam: 1354 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Nicelik değil , Nitelik önemlidir ! Herkes değil hakeden veya bedel ödeyen okumalıdır.

Sosyalizm bu yüzden insanları fakirlikte veya eğitimli egitimsizle eşitler . Çünkü realist değil utopiktir .

Daha önce Çin yönetimini eleştiren konuşmaları nedeniyle ülkesinde tepki çeken Jack Ma'nın susturulmasının ardından. Bugünde şirketine devasa bir ceza kesilerek ülkedeki aykırı para babalarına gereken dersi vermiş Çin.

Çin’den Alibaba’ya 2,8 milyar dolar tekelleşme cezası - Bloomberg HT

"Olanlar için çok üzgünüm. Sayın Von der Leyen'a ve tüm kadınlara üzüntülerimi sundum. Sizi temin ederim o zamandan beri geceleri uykularım kaçıyor, o anı kafamda onlarca kez döndürüyorum. Sorumluluğun bana ait olan kısmını kabul ediyorum."

AB Konseyi Başkanı Michel: Türkiye'deki koltuk vakası yüzünden geceleri uyuyamıyorum - BBC News Türkçe

Arkadaşlar işsizlik yüzde 30u aştı. Başımızdaki bibtane eleman kafasına estikçe birşeyler değiştirip ülkenin ve ekonominin içinden geçiyor. Aşırı derecede liyakatsiz akraba eş dost takımı devletin her kolunu felce uğratmis.

Dolar tarihi rekorunu tazelemeye hazırlanıyor. Enflasyon kontrolden çıkmış ekonomik güven geri donmrmecedibe zedelenmiş.

Kısacası batıyoruz . Sacmapan siyasi mevzularin bir önemi yok artık. Gençler yaşlandı , nüfus yaşlanıyor SGK çiğ gibi açık veriyor.

Artık yapılmadı gereken tek şey . Halkın erken seçim arzusunu her platformdan yansitmaktir.

Başarısız olanların ağlamaya hakkı yoktur. Ayrıca bizim sacmasapan siyasi mevzulara ayıracak durumunuzda kalmadı. Ekonomiyi yönetmekten aciz olanlarin daha önemsiz siyasi mrvzulari tartışmaya hakları yoktur.

Kısacası erken seçim tarihi bir an önce belirlenmeli ve başkanlık sisteminin en hızlı şekilde lagvedilip. Modern ve daha az bürokrasi içeren yeni bir parlamenter demokrasinin inşası için planlar yapilmalidir.

Yozlaşmış iktidarın yönetimde olduğu her geçen gün ödeyeceğiniz fatura büyüyor. Sacmasaoan meselelere enerjinizi harcamayin. Her konuda , her platformda erken seçim isteğinizi gösterin ki hükümet iyice köşeye sıkışsın.

ERKEN SEÇİM İSTİYORUZ !

Hamas çizgisine yakın Raam partisi ile Netanyahu'nun lideri olduğu sağçı Likud partisi arasında koalisyon ortaklığı düşünülüyormuş.

Likud aşırı sağcı siyonist partilerle ittifak kurmuşken bu ittifaka hamas çizgisindeki Raam'ın girmesi ile oldukça renkli bir koalisyon olacağı kesin gibi görünüyor...

İsrail seçimleri: Yeni hükümet için kilit roldeki Arap partisi Raam, Netanyahu ile koalisyona katılacak mı? - BBC News Türkçe

- Çok ciddi spekülasyon yapılıyor. Cumhurbaşkanı başdanışmanı sıfatıyla, Merkez Bankası başkanında aldığım son bilgiler doğrultusunda söylüyorum, asla olağanüstü bir toplantı yapılmayacak. Serbest piyasa şartları neyi gerektiriyorsa, dünyayla entegre, bankalarla entegre adımlar atılmaya devam edilecek. 

- Rezervler kesinlikle ekside değil.

- Ekonomi gerçeğinden kopmadan faiz indirilmeli. Halkın paraya ucuz maliyetle ulaşması sağlanmalı.

- Faizi ne kadar aşağı çekebilirseniz enflasyonun da o kadar aşağı geldiğini göreceksiniz.

https://www.google.com/url?q=https://tr.sputniknews.com/amp/ekonomi/202103231044092976-yigit-bulut-cok-ciddi-spekulasyon-yapiliyor/

Eğer bu şekilde 3 yaşındaki çocuğun oyuncak arabasıyla oynadığı gibi Türk Lirası ile oynamaya devam ederlerse bu sürecin sonunda ne şirketler nede vatandaşlar artık Türk Lirası kullanmayacaktır.

Mevki verdiğimiz senin benim gibi 1 tane adam oyuncak gibi oynuyor piyasalarla. Bir sürü insan maaşına bu paralya kazanıyor, bir sürü şirket büyük işleri bu parayla yürütüyor. Senin ne hakkın var pinpon topu gibi kuru sabah akşam zıplatmaya. Sizin oyuncağınız mı bu para.

Merkez Bankasının bağımsızlığının gitmesinin ardından bir takım cahil insanın elinde oyuncak oldu paramız. Güzide betonarme kreşlerden (adına üniversite diyoruz) çıkan adının başına prof ünvanı koymuş fakat liseye hocalık edemeyecek tipler paranın tek dayanağı olan güveni mahvediyorlar...

Dandik güney amerika ülkeleri gibi bu süreç devletin para basma yetkisini terkedip kendi parasını başka bir ülkenin parasına bağlamak zorunda olacağı utanç duyulacak bir geleceğe taşıyaiblir bizi...

Lbgt aleyhinde yayınlanan kitapların satışı zorla yasaklanıyor. Kısacası propaganda bir adım daha öteye götürülüyor. Lbgt'yi öven kitaplari okuyabilirsiniz ama lbgt karşıtı kitapları okuyamazsiniz çünkü siz bu seçimi yapacak kapasitede değilsiniz , siz birey olarak insan olarak gorulmuyorsunyz. Sizler Neo Marksist Sjw akıl hocalarımız ne derse onu yapacaksınız aksini konuşursanız kitabınız sitelerden kaldırılır, sosyal medyada linç edilir, işten atılır ve yaşam hakkınız yok edilir...

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-56385102

Amazon, Ryan Anderson'ın 2018'de basılan "When Harry Became Sally- Harry, Sally Olduğunda" adlı kitabını internet mağazaları, e-book ve sesli kitap platformlarından kaldırmıştı.

Hakkında
Forum İmzası:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes".
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 23 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 12 sa. önce
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 13.539
İkinci El Bölümü Mesajları: 108
Konularının görüntülenme sayısı: 112.084 (Bu ay: 20.596)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 28.881 (Bu hafta: 49)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.