Binbaşı
23 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 1)
Gönderileri
ado, mewlüth, yazılımcıonline, beckhir, öcüüü, akaras, mehriyet....

kim kaldı eskilerden ses verin
2004 model astra'mı hem artık eskimesi hem de ailemizin büyümesi nedeniyle değiştirmeye karar verdik. 8 sene önce Astra'yı alırken de buradan yorum ve tavsiye istemiştim. Neticede astra'ya 150.000km bindim ve genel olarak memnun kaldım.

Gelelim günümüze;

yukarda da belirttim. Ailemiz büyüdü( 2 yetişkin, 2 çocuk). astra küçük gelmeye başladı. tabi eskidi de.

yeni araç için kriterlerim şöyle;

- 55/60.000 aralığında
- 2. el
- LPG uygulanabilir, ( fiyatı uygun olursa dizel)
- en az orta donanım
- sağlamlık ( testlerde 5 yıldız )
- sessizlik ve kaliteli ses sistemi
- 2012+ model

bu aralıkta hangi arabalar seçilebilir sizce?
Değişiklik notu: KOnu ilk başta astra-octavia arasında tercihi içeriyordu. Octavia'nın yol tutuşu hakkında olumsuz ifadelerden dolayı Astra-Focus kıyaslamasına dönüştü. Bütçe 82-84.000 gibi.

7 senedir Opel Astra G araca sahibim. O aracı da alırken buraya konu açmış " focus, astra, bora" tavsiyesi istemiş ve astra almıştım. Aracım bu 7 sene ve 150.000 km'de bana çok iyi hizmet etti, yolda bırakmadı.

şimdi onu yenilemeyi düşünüyorum. Önceliğim dış görünüm, yakıt ekonomisi, sağlamlık, bagaj hacmi ve yol tutuş. özellikle astra g'ye alıştıktan sonra kullanmış olduğum linea, getz, megane3 bana yolda geziyor izlenimi verdi. Alacağım araç virajlarda güven versin istiyorum.

İkisini de test etmiş yada kullanan arkadaşlarım varsa görüşlerini yazmalarını rica ediyorum.
dh'deki ilk mesaj tarihim 23 Mayıs 2005, bugün itibari ile tam 10 senem burada geçmiş.

ulan eşşek kadar olduk, 2 çocuğumuz oldu, hatta cocuğum bile buraya kayıt olacak neredeyse ama ben hala buraya yazıyorum.

bunu buraya eklemeli :

32 yaşındayım.

telefon arayışımda bu siteye rast gelmiştim. tabi o zamanlar samsung falan yok. nokia n serisi ve se piyasayı sallıyor. n serisinden ne almalı diye sormuştum.

ardından pc'yi yenileyeceğim zaman çok yardımcı oldular. anakart, işlemci,hdd vs. o bilgisayarı halen kullanmaktayım.

fotoğraf makinası ( 3 adet ), telefon ( sayısını hatırlamıyorum ), pc, laptop derken ilk arabamı da focus mu alsam astra'mı derken buradan aldığım fikirlerle seçtim. o arabayı da halen zevkle sürüyorum.

bir ara buradan kız arkadaşım bile oldu. istanbul'da buluştuk, gezdık

eskiden çok fazla gereksizlere takılıp geceleri konu dışı'ya, bilim ve kültüre baskınlar yapardık. tabi bunlar zamanla azalarak bitti.

şimdilerde ise otomobil genel, fotografçılıkta yeni gelişmeleri takip edip, sıcak fırsatlarda bebek bezi ve diğer indirimleri kovalıyorum
e devlet şifresi olan arkadaşlar şu plakayı sorgulayabilirse çok makbule geçer. ( şifrem vardı unuttum, şifreme sıfırlama da yapamıyorum)

45 HC 217

şimdiden çok teşekkürler.
Bugün malumunuz Batı Anadolu'da şiddetli yağmur vardı. Bende sabahleyin Balıkesir'den Salihli'ye doğru yola çıktım. Yol boyunca hemen hemen heryerde şiddetli yağmur yağıyordu. Yolda da çoğu yerde su birikintileri vardı. Normalde su birikintisine hızlıca girildiğinde araç suda kızaklar ve hızı aniden düşer. Ancak bugün başıma daha ilginç bir olay geldi.

Ortalama 110 km hızla aracı sürerken su birikintisine girdim. Ancak bu kez diğerlerinden farklı olarak aniden aracın deviri yükseldi. Bir an acaba yanlışlıkla vitesi boşa mı aldım diye kontrol ettim hızlıca ama vites hala 5'teydi. Bu yaklaşık 2 saniye kadar sürdü. Ve aynı olay 1 kez daha tekrarlandı. 110 km hızda aracın deviri ortalama 3200-3300'de falan oluyor, bu iki saniyeliğine devir 5000'e kadar çıktı.

Daha önce başıma böylesi bir şey gelmedi, merak ettim belki daha önce tecrübe eden olmuştur.

Not: Aracım Opel Astra HB 2004 model.
merhaba arkadaşlar;

aracımı satıp yeni bir araç alma arefesindeyim. Aklımda Avensis, Civic, Jetta gibi modeller vardı.

Dün jetta ve civic'i inceledim.

Hanım Jetta'yı daha çok beğense de LPG uyumsuzluğu ve dizelin yüksek fiyatı neticesiyle şimdilik uzağız jetta'ya.

Civic'in ise elegance-otomatik versiyonunu test ettik. Jetta kadar olmasa da kendi halinde güzel bir araç.

aklıma takılan konu şu;

Jetta'nın broşüründe EDL ( elektronik diferansiyel kilidi) MSR ( Motor çekiş Kontrolü , ASR gibi yardımcı sistemler yazılıyken Civic^te sadece VSA, ABS, EBD yazılı.

Jetta'da olup da civicde olmayan bu 2 donanım çok mu hayati öneme sahip?
Aracım 2004 model, 1.6 Lovato Sıralı LPG sistemi takılı. 163 bin km'de ve bunun 110.000 km'si LPG ile yapıldı.

Aracımın yakıt tüketiminden memnunum. Ancak ne yakıyor ne yakmıyor olarak bir ölçüm yapmak istedim.

LPG deposu tamamen boş iken Balıkesir çıkışından litresi 2.69'den 15 tl'lik LPG aldım, km sayacını sıfırladım. Ve Akhisar'a kadar gittim( 86 km) . Akhisar içinde de yaklaşık 15 km kullandım ve toplam 101.7 km sonra LPG bitti. Yani 101 Km'de 15 TL'lik LPG tüketimi oldu. Bileniniz olabilir Balıkesir- Akhisar arası genelde eğimli ve güzel ancak yoğun bir yoldur. giderken hızımı 100'ün üzerine neredeyse hiç çıkarmadım. aracın hızını frenle yavaşlatmadım. hızımı ve stabilitemi korumaya azami dikkat ettim. Normalde 45-50 dakikada geldiğim yolu, tam 1 Saatte geldim.

Yine geri dönerken 15 tl'lik LPG aldım. Akhisar'dan Balıkesir'e yukarı doğru eğimli bir yolda gittim. Sürüş tarzım yine aynı şekildeydi ve 91 km sonra LPG bitti.

Kısaca aracımla şehir dışında 30 tl'lik LPG ile 192 km yol katetmiş oldum.
Arkadaslar. Su an 2004 model astra araca sahibim. Bu araci da alirken buraya konu acmistim. Aracimdan genel olarak memnunum. Ancak gerek yuksek km olmasi gerek ise yasi nedeniyle aracimi degiatirmeye karar verdim.

Tercihlerimin arasinda Golf 6 -7 var. Golf 6 alirsam dizel ve highline istiyorum. Golf 7 ise dizeli pahali oldugu icin mecburen benzinli olacak.

Golf 6 pek yakisikli degil. Ama dizel ve highline. Golf 7 ise daha yeni, yakisikli ancak benzinli ve gorece daha bos.

Golf 6 ile 7 arasinda konfor, teknoloji ve yol tutus olarak cok fark var mi?

Birde hemen hemen ayni fiyat araligindaki Avensis`i de hesaba katarsak degerlendirmeniz nasil olur?

Not: yilda yaklasik 15-20 vin km yapiyorum.asiri uzun yolculuklara pek cikmiyorum. Aractan beklentim yeterli performans, normal yakit tasarrufu, yol tutus ve hisli direksiyon, guzel bir ses sistemi, yeterli dis ses izalasyonu...
Mobilden yazdigim icin imla icin kusra bakmayin.
Hakkında
Meslek: meslek
İlgi Alanları: ilgi
Forum İmzası:
2005'ten beri burada !
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Opel
Operatör
Turkcell
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.195
İkinci El Bölümü Mesajları: 48
Konularının görüntülenme sayısı: 285.684 (Bu ay: 1.543)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 364 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.