D

Çavuş
18 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 9 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar ilk arabam için uzun zamandır araştırma içerisindeyim fakat ikinci ellerde o kadar üçkağıt dönüyor ki kimseye güvenemiyorum ayrıca fiyatlarda almış başını gitmiş. 0 km araç almayı bile düşünüyorum neredeyse. Bir öğretmen arkadaştan 2004 model fiesta buldum samimi geldi söyledikleri arabaya sanayide baktılar ve herhangi olumsuz bir durum bildirmediler.(daha önce yine bir fiesta götürmüştüm aracın boyalı olduğunu tespit etmişlerdi) Ben buradaki yorumlara çok güvendiğim için sizlere danışıp kararımı vermek istiyorum.

Araç 2004 model 1.4 fiesta comfort 75000 km de
2 hava yastığı - klima
abs yok
araç 2004 model fakat 2008 de trafiğe çıkmış ruhsatta o şekilde kayıtlı
satıcı arkadaş 1,5 yıldır bu aracı kullanıyormuş bir önceki sahibi hemşireymiş ve ufak kazaları olmuş bu kazalarda tampon ve çamurlukta bazı hasarlar sonucu kaskodan yapılmış ancak değişim olmamış , tramer sorgusunda 649-1872-400 tl lik 2010-2011 yıllarında hasar gözüküyor. servis daha ucuz olan bu tamirleri bu şekilde pahalı çıkartıyor dendi.
arabada atiker marka tüp takılı ve bir defa motor arıza lambası yanmış ustasını aradığında bunun olabileceğini yola devam etmesini söylemiş daha sonra ustası yapmış şu anda motor arıza lambası yanmıyormuş. (az önce araştırdığımda ford fiestalarda bu sorun kronikmiş)
arabanın muayenesi önümüzdeki temmuzda (2013)

şimdi tüm bu yazdıklarıma bakarak bu araç alınır mı ve alacak ya da satacak olsanız bu araca ne kadar fiyat biçersiniz.

şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim
Arkadaşlar 1000 lira civarı taksitle bir bilgisayar almaya karar verdim iki laptop arasında kaldım bunlardan birini tercih etmeyi düşünüyorum tabi bu civarda başka önerileriniz varsa sevinirim

1. Bilgisayar Hepsiburadada 12 taksit windows 8 işletim sistemi var 1090 lira aynı bilgisayar freedos olarak sadecenotebook ta 12 taksitle 972 liraya geliyor

Hepsiburada

Özellikler:

Marka
Lenovo
İşletim Sistemi
Freedos
Garanti Süresi
2 Yıl
Bilgisayar Kullanım Alanı
Her İşime Yarasın Ofis İçin
Disk Dönüş Hızı
5400 rpm
Ekran Boyutu
15.6"
Ekran Çözünürlüğü
1366 x 768
Ekran Kartı
Nvidia GeForce GT 610M
Ekran Kartı Hafızası
1 Gb
Ekran Kartı Kullanım Alan
Ev, Ofis Oyun ve Grafik
İşlemci
3110M
Kart Okuyucu
Var
Klavye
Numerik Türkçe Q
Pil Hücre Sayısı
6
Pil Süresi (Max)
5 Saat
Sabit Disk Kapasitesi
320 GB
Sistem Belleği
4 GB
Kamera
Evet/Var
İşlemci Tipi
Intel Core i3
Optik Tipi
Super Multi DVD+RW
Ekran Kartı Chipset
Nvidia
İşlemci Hızı
2.5 GHz

2.Bilgisayar
Eksen Bilgisayar

Özellikler:

İşlemci : Intel Core i3-2370M İşlemci (3M Cache, 2.40 GHz)
Çipset : Intel® HM65 Express Chipset
Bellek : 4GB DDR3
Maksimum Bellek : DDR3 1333 MHz, 1x SO-DIMM soketi ile en fazla 4 GB SDRAM
HDD : 500GB Sata
Ekran kartı : AMD Radeon® HD 7470M 1GB DDR3 VRAM
Ekran : 15.6" 16:9 HD (1366x768) LED Arka Aydınlatmalı
Optik Sürücü : Super Multi DVD-RW Yazıcı
I/O Portlar : 1 x Microphone-in jack
1 x Headphone-out jack (SPDIF)
1 x VGA port/Mini D-sub 15-pin for external monitor
1 x USB 3.0 port(s)
1 x USB 2.0 port(s)
1 x RJ45 LAN Jack for LAN insert
1 x HDMI
Wireless : 802.11 b/g/n
Bluetooth : Bluetooth™ V2.1+EDR
Hoparlör : Dahili Hoparlör ve Mikrofon ; Altec Lansing® Hoparlörler
Ethernet : 10/100/1000 Base T
Kart Okuyucu : 4 -in-1 card reader ( SD/ MS/ MS Pro/ MMC)
Klavye : Q Türkçe Nümerik Klavye
İşletim Sistemi : FreeDos
Web kamera : 0.3 M Pixel
Batarya : 4 Hücreli
Boyutlar : 37.8 x 25.3 x 3.56 ~3.72 cm (GxDxY)
Net Ağırlık : 2.6 Kg
creative zen v plus 4 gb mp3 çalarım var cd sini askerde iken kayıp ettim. mp3 playerimin şarjı çok az bilgisayara takıyorum yeni donanım bulundu diyor sonra creative sitesindeb indirdiğim dosyayı çalıştırıyorum ama mp3 playeri takın diye hata veriyor kafayı yiyeceğim internetten driverinida bulamadım ne yapacağım bilmiyorum....
Bugün hepsiburadadan aldığım freedos bilgisayar geldi xp kurdum wireless driver yüklüyorum ama nafile olmuyor. internette kapsamlı bir araştırma yaptım ama bir türlü sorunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim. bilgisayar bu arkadaşlarhttp://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=98&productid=bd72665
Merhaba arkadaşlar

Creative 4 gb zen v plus aldım. menüleri türkçeleştirmek için sanırım firmware gerekiormuş creatice sitesine giriyorum son aşamada hata veriyor. elinde firmware olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim. Ayrıca bu aletle ilgili türkçe kullanım kılavuzu yada tanıtımı ileilgili döküman yada adres paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler
nerhaba arkadaşlar
80 gb lık harddiskim var. C D E ve F böülmleri vardı prtition 8.0 ile c ve d yi birleştiriyordum işlemin yarısında elektrik gitti. Sonra Hdd mi bir arkadaşın laptopuna usb ara bağlantı kablosu ile taktım sadece c yi görüyor , format atıp xp kurdum açtığımda C dışonda diğer bölümler görünmüyor. Ne yapabilirim acaba çok ama çok önemli bilgiler vardı.
Akadaşta lisede yaptığımız bir gösteririn cd si var internetten yollaması için parçalar halinde upload etmesi lazım Büyük bir dosyayı 100 mb lık gibi küçük dosyalar halinde nasıl sıkıştırırız winrar yada winzip ile bilen varsa ve anlatırsa çok sevinirim
word'de değişik bir şekil her yerde çıkıyor office yi kaldırdım tekrar kurdum değişen birşey yok lütfen yardım edin yoksa formatlayacam sorunun resmi aşağıdaki linkte mevcuttur

http://rapidshare.de/files/7549168/sorun.JPG.html
Arkadaşlar hoca bayramdan önce bize bir soru verdi biz c ile grafik çizimi dersi görüyoruz fakat soruyu yapamadık çünkü daha görmediğimiz konulardan sordu yarın da sınav yapacak bu soru kesin yardımcı olursanız çok sevinirim

arkadaşlar soru resim şeklinde çünkü çizim var ekleyemedim ek dosyaya upolad ettim

http://rapidshare.de/files/7314363/ads_z.GIF.html
ya arkadaşlar geçenlerde 270 ytl ye kodak 7430 aldım makineden oldukça memnunum ama pil sorunum var kullanım kılavuzu ingilizde olduğundan makine içerisinde pil sarj ediliyormu tam anlayamadım bu konuda bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim
Hakkında
Forum İmzası:
Ya korkularimizla koyun koyna yatip hiçbişey üretmeden kendimizle cedellesmeye devam edecez.
Yada birbirimizle ve hayat tarzlarimiza tahammül edip prangalari sökerek gelecege dogru dev adim atacagiz
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 12 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 120
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 12.643 (Bu ay: 111)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.